Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

spetra
15. dub 2010

mě se to od porodu ještě bez T. nepovedlo, ale hodlám si to do porodu prosadit... 😉
jen čekám jestli se neobjeví nějaké penízky, teď máme výpadek části výplaty, kvůli tomu že byl manžel doma... ☹

oskarka
16. dub 2010

Ahoj holky, tak my strávili dopoledne u mého tatínka na Novotného lávce v práci, trochu jsme se tam kolem courli, Ondra unešenej z tramvají, té spousty aut, metra a autobusů - byl moc hodnej - a teď asi půl hodinky spinká, tak mám klídek, hurááá.

Jak se máte dneska Vy?

betina
16. dub 2010

tak jsem z NT screeningu zde!
holky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak prťátka jsou v pořádku, je tam riziko na Downa a ostatní nějakých 1:15.000, takže nic, jsou zdravý, cipísci moji maličkatí. Jsme 13+2 a holky.....dle méto tušení na 90% kluci jsem nadšená, štatsná a jen doufám, že se budou miminka držet u maminky v bříšku co nejdýl!!!!!

oskarka
16. dub 2010

Beti, parááááádaaaaa, GRATULUJUUUUUU!!!

spetra
16. dub 2010

beti: super 😉 to mám radost... a jsem zvědavá jestli se tvé tušení vyplní... 😉 doktorka pohlaví zatím nenaznačila?

tanuki
16. dub 2010

Betinko, mám taky velkou radost!!! Fotku máte? A jak je to s mateřskou/rodičákem u dvojčátek, je vyšší, ne?

jajdaelda
autor
16. dub 2010

beti!!! Tak to je paráda....to musí mít taťka radost!!! A Veru bude kápo dvou kluků 😀 Honzík a Matýsek 🙂 🙂

tanu...myslím,že je akorát vyšší porodné, jinak vše zůstává bohužel stejné...

jinak my byli dnes na půlroční, tak váha 14,8 kg 😅 a 90 cm....

betina
16. dub 2010

Jajdi, tak to teda klobouk dolů, to je Kubík pěkný kápo 😀 my máme 81 cm a 9,81kg 😀 Jajdi, myslím si, že tatka počítal s dalšíma dvě,a holkama, nic neříkal, byl zaskočenej 😀 a pak řekl, že on chce ale Emu, tak že musíme mít čtvrtý, tak jsem mu řekla, at poprosí sousedku 😀

Tanu, porodný je 2x takový, takže 26.000, jinak budu na 3 děti pobírat stejnou jednu mateřskou 7.600 😒 , fotečky máme, ale jeden z rarášků stávkoval-klasika, tak jsme tam byli hodně dlouho 😀

Spetri, děkuju, viz.výše, vypadá to na dva klučíky.

Oskarko, děkuju.

jajdaelda
autor
16. dub 2010

beti..njn, už se pronese..a to mi gyndařka říkala,ať netáhám těžký věci...ale Kuba není věc,že 😀
téédy,jako že do čtvrtého by Tě hnal,jo? To se mu to řiká,když není těhotnej 😉

já se přiznám, že tentokráte zatím nějak pocity na pohlaví nevím...u Kubči jsem to tak nějak věděla od začátku a teď zatím nic 🙂

radus78
16. dub 2010

Tanu, gratuluji ke státnicím. 😀
Beti, gratuluji k NT 😀

radus78
16. dub 2010

Jajdi, to je macek, tak ti k němu taky gratuluji 🙂 Jen by mě zajímalo, kolik by vážil, kdyby neměl ty zdravotní problémy ...

oskarka
16. dub 2010

Ahoj Jajdi, téééda, to je ale obřík ten Váš klouček🙂. Jsem zvědavá na nás, my jdeme na 1,5R prohlídku 28.4. Dneska Ondra usnul až před chvilkou, jdu si dát kafčo bezkofeinové a šáteček.

ilci
16. dub 2010

beti, super, gratuluju
jajdi, tak to je Kubík o fous větší a o kilo těžší, to koukám
páč Mikeš je skoro všude největší 😀

jajdaelda
autor
16. dub 2010

radu... 😀 😀 to netuším,ale děsím se jedné věci, že po tomhle víkendu, co je u maminy, tak to tipuju tak na další kilo navíc 😅 ...ono se jí totiž strašně líbí, jak mu šmakuje 😀 ...ale naštěstí je dlouhej a až na bříško,tak to na něm není moc znát....akorát jsem dneska dr. říkala,že jestli to druhé bude taky kluk a bude mu takhle chutnat, tak můžu jít kupovat větší hrnce 😀 a s oblíkáním fakt netuším...už teď mu jsou velikosti 2-3 roky... 🙂

jajdaelda
autor
16. dub 2010

ilci...nevím, co má dr za metr...já ho doma naměřila 88cm...a když sestra naměřila v leže 91cm, tak jsem řekla,že to není možný,tak ho vzala na stojáka a měl 90...

lestep
16. dub 2010

Jé, beti, to je super. moc gratuluju. tak chlapečci .jé. 🙂 to jsem ráda, že jsou v pořádku. 🙂

jaja- teda, to je kus chlapa. 🙂

betina
17. dub 2010

holky, tak je tady nespavost...Verunka na víkend u babičky, já se těšila, jak se vyspím a od půl šesté čumím do PC. tak hezký víkend. co máte v plánu kočky?

spetra
17. dub 2010

jajda: to je hrozné skoro 15 kg, to ho ani neuzvedneš, mě příjde že je T. den ode dne těžší a že ho snad zítra neuzvednu a to má o 3,5 kg mín... ☹ T. teda žere jak otesánek, ale jak je hodně živý tak to asi vyběhá... se právě děsím že strávím zbytek života u sporáku se 3 chlapama... 😅
beti: já to nepochopila, myslela jsem že je to tvůj typ ne doktorky... ale teď už jsem doma... 😉 4 dítě se manžel zbláznil ne... 😅
snad usneš aspon přes den... ☹
manžel je dnes v práci je tu nějaké vítání jara, děti budou něco předvádět, tak se jdeme podívat... 😉

ilci
17. dub 2010

jajdi, já doma taky naměřila 88cm a u dr. nechtěl Mikeš stát 😀

beti, tak snad si odpočineš

my jsme dnes s Mikšem sami doma, tak jsme navařili a byli dopoledne venku, teď čekám, kdy usne, jestli stihneme jít ještě navečer ven do parku
zítra jedem někam na výlet, ale MM chce ještě něco vrtat, má půjčenou speciální vrtačku do panelů, tak jsem zvědavá, kam zamíříme

jajdaelda
autor
17. dub 2010

no mě se vrátil manža s notebookem ze školení tak jdu na bakalářku...mám na to do pondělí čas a ráda bych ji dokončila....

betina
18. dub 2010

Jajdi, jak si pohnula s bakalářkou, teda holka..á nevím, co bych psala a jak 😀

holky, jaký byl víkend? já myslela, jak si odpočnu, včera ten ranní budíček a i když sem celý den tak nějak proflákala, tak nic. dneska sem přesazovala muškáty, prala, uklízela atd...a pak pro Verču. Veruš je ted teda zralá dostat na zadek, je protivná, furt knourá, neposlouchá, ale ta její protivnost. ono to je taky tím, že babička ji hrozně rozmazluje, ale opravdu už moc a ona je pak rozjetá a poslouchat už vůbec nechce......

jajdaelda
autor
18. dub 2010

beti..nad mé očekávání pohnula...jsem tak na 97% hotová..zítra a v úterý snad závěr a poslední doladění a ve středu odesílám vedoucímu....Taky jsem netušila,co budu psát, ještě včera jsem měla depku,že to nenapíšu,ale za dnešek jsem dala 10 stránek...to jsem fakt nečekala...

no já jedu zítra pro Kubču,tak jsem zvědavá, kolik přibral a jak bude rozlítanej...mamina mu taky dovolí dost...a odpoledne jdeme na plavčo...mám sto chutí si to nejdřív vyzkoušet,jestli ho vůbec zvládnu 45 držet ve vodě..přeci jen svaly na rukou nemám a on váží docela dost,tak abych to nezaplatila a pak tam nechodila, protože ho neunesu 😅

ilci..kolik platíte za plavčo?

tanuki
18. dub 2010

jajdi, to tě teda obdivuju, že ho utáhneš a ještě těhu 😅 Gratulace produktivitě práce 😉
My jdeme zítra na prohlídku, jsem zvědavá, jestli už má aspoň 10kg. ráno jí ale budou brát krev, nebude nasnídaná, tak 😉

Beti aby toho nebylo málo, jo 😀 místo kočárku dvojkočárek a místo růžové a šatiček.. 😀 😀 😀 já zvažuju koupi 2vozíku na kolo 😅 aby tam měla Veru víc místa...a aby děda mohl vzít obě vnoučata do zoo 😉 mají na něj teď trochu slevu..a náš už není ve 100% stavu a taky někdy časem třeba přibude někdo, že 😀

jajdaelda
autor
19. dub 2010

tanu....no,já netvrdím,že ho utáhnu...Kubču nosím opravdu minimálně...ráno ze schodů,protože to je po spaní ještě takovej rozvrávoranej a pak akorát do auta a do postýlky..jinak už chodí sám nebo za ruku (ze schodů)...uvidíme,jak to půjde ve vodě...

tanu...dej pls tip na 2vozík 😉 ...možná o něm taky zauvažujeme...vy jste tam vozili Verču hodně malou,viď?

tak a opět dodatečně vše nej nej ročku a půl ...Tomáškovi i Verunce 😉

ilci
19. dub 2010

taky se připojuju s opožděnou gratulací

jajdi, platíme 2100 za 12 lekcí
jinak s náma teď do března chodila těhu maminka, co má termín v květnu 😉

vozík za kolo jsem taky chtěla, ale MM nechce, prý kam bych s tím jezdila, že na silnici ne

víkend dobrý, akorát jsem se včera ráno praštila nohou do futer, mám modrý a nateklý prst a pěkně to včera bolelo, šli jsme na Helfštýn, takže celý den v botech
furt jsem řešila, jestli to není zlomený 😀 tak snad ne, dneska už to skoro nebolí

lestep
19. dub 2010

Jaja- tak to je super, že jsi tak pohla s bakalářkou. ani si to těhu neužiješ a budeš pořád něco dělat do školy. 😀

Tanu- tak ať dobře dopadne prohlídka. 🙂

tanuki
19. dub 2010

tak hlásím 83cm a 8,95kg 🙄 no, byla nalačno, takže bude mít normálně tak 9,1asi 😠 😀
vozíky dodám 🙂

jajdaelda
autor
19. dub 2010

ilci..tak to my 2750,ale nevím,kolik lekcí bude....já nemám strach z toho plavání a těhu,ale z toho,že Kubu prostě těch 45 minut neudržím,protože nemám svaly na rukou... a po psacím víkendu mě docela bolí pravý rameno ☹...tak mu kdyžtak koupím nafukovací polštářky 😀

tanu, tak nevím,co je lepší 😉 ale na druhou stranu, je to holčička a vy jste s manžou taky drobní, narozdíl od nás 😉
já si řikám,že Kuba byl zase najeden a nevykakanej 😀 ,tak normálně bude mít tak 14,5 😀 ... Ty jo,ale to je rozdíl 5 kg! 😕 No, tak já jdu kupovat ty větší hrnce 😀

lesti...njn, ale takhle jsem si to naplánovala, tak to musím nějak zvládnout...zase mi to těhu ale rychleji uteče 😉

tanuki
19. dub 2010

ano, Verunka je 2/3 Kuby 😀 Přála bych jí, aby se jí to drželo celý život 😉 Asi je po babičce (mojí mámě, ta měla na vrcholu těhu 57, jinak má tak 53 celý život 🙂 ) tchýně drží dietu, můj táta musí držet dietu, když chce být štíhlý.. Na druhou stranu je to celkem naprd- v tom mámině rodu byli všichni štíhlý, ale cholesterol vysoký, umřeli všichni celkem brzo 😒

spetra
19. dub 2010

jajda: já se dost obávám že se při tom plavání dost nataháš.... u nás budou teď otvírat bazén, ale už si to nelajsznu... i když vím že T. by byl nadšený... tak snad příští rok... naše intruktorka na cvičení si v 7 měsíci při plavání se synem vyvolala předčasný porod... ☹
jo a blahopřeju k bakalářce... 😉
do školy nic nedělám, ale stejně si to těhu s T. neužívám...