Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
3. čer 2010

máte to ale chutě. 😉

beti-. jak je? Máte potvrzená pohlaví nebo si to nenecháte říci? omlouvám se, zda to tady proběhlo, nějak jsem to nezaregistrovala? budou to dva kluci?

spetra
3. čer 2010

ahojky, já jsem teď na týden u našich tak odpočívám... 😉 takže flákám i počítač... ☹

betina
3. čer 2010

lestep, na UTZ jdu až v úterý...holky, takovýhle flákání se psaním teda ale nestrpím 😀

jajdaelda
autor
4. čer 2010

Ahoj holky,
tedy koukám, že se tady moc neděje? Copak je s vámi? ☹
My jsme byli od neděle na dovče na Znojemsku...báječně jsme si odpočinuli (i když to se s tím naším prckem moc nedá),ale hlavně jsme si sebe užili.....
počasí bylo celkem fajn,až na středu....výletovali jsme, nakupovali, blbnuli, ochutnávali vínko...párkrát vyzkoušeli jíst v restauraci a vždy byl po nás pěknej čurbes 😀
jen při balení jsem si říkala,že si neumím představit cestovat s dvouma dětma...to jako fakt ne...při odjezdu jsme se shodli,že budeme muset svoje věci zredukovat na polovinu (brát jen variantu na teplé nebo studené počasí) 😀 ...chceme na stejné místo jet za rok v srpnu,kdy prckovi bude 10 měsíců,takže vedle oblečení ještě i jídlo atd...pro Kubu už odrážedlo. apod....no fakt si to neumím představit
jinak jsem se tam strašně rozjedla...výborně tam vařili, k večeři 3 chody i když většinou Kuba každému z nás dost velkou část snědl,i tak jsem byla večer napucnutá...ani na váhu nemám odvahu vlézt 🙂

no a koukám,že spetra to má za pár 🙂 ...a pak bude pár měsíců klid a v říjnu se nám to rozjede 🙂 ..už se těším na zprávičky...
kámoška měla včera termín,tak trnu s každou sms,že se dozvím,že se malej narodil 🙂

lestep
4. čer 2010

Jaja- jé, tak to jste si báječně odpočinuly. Buď ráda, že jsi nebyla u nás, protože u nás počasí bylo katastrofa, celý týden pršelo a 9 st. mazec. dneska už je lépe. jak se má mimísek? 🙂

BETI- tak a´t na ultrazvuku vše dobře dopadne a užiješ si pohled na mimísky. chodíš asi častěji na ultrazvuk, že? kolik jsi přibrala? já asi 4,5 kg. 🙂

lestep
4. čer 2010

přidávám fotečku z minulého týdne. 🙂

lestep
4. čer 2010

tak ještě jednou

radus78
4. čer 2010

Ahoj holky, tak my si po střevní chřipce minulý týden ještě střihli šestou v kombinaci se zubama 😎 Fakt paráda. Už se naštěstí osypala a nemá horečky, ale noc byla děsná, protože ji do toho rostou zuby 😒

jajdi, supr, že čerpáš síly. Budeš je potřebovat 😉

lastep, nějak nevidím fotečku

radus78
4. čer 2010

tak už vidím 😀 Téda ty si tlusťoch. 😀 😀 Krásné bříško

lestep
4. čer 2010

radus. díky 😉

betina
4. čer 2010

ahoj holky,

Jajdi, já už se bála, tak to sem moc ráda, že jste si odpočinuli, to je dobře a vůbec nezávidím 😀

lestep, opuchlá nitka, ale moc ti to sluší 😀 já mám nahoře 4kg, ale břuchas vám pošlu 😀 😀

radus, soucítím s tebou a doufám, že už to máme za sebou, Verča zase lehla dneska s 39 a nevím, co to zase má být a to měla před 3 týdny virozu, jj, si užíváme... ☹

betina
4. čer 2010
oskarka
4. čer 2010

Kuk holky, hezký večer, konečně pěknej den, co?
My jsme byli celá rodinka pěkně nachlazení, měli jsme dost práce (já dělám korektury odborných textů a bylo jich docel dost), takže nějak nezbývalo moc času na PC zábavu.

JInak jsme dnes strávili skoro celý den venku, paráda. A Ondrášek dnes poprvé spinká u sebe v pokojíčku, tak jsem na tu noc zvědavá. Zkusila jsem to už na poobědový spánek a v pohodě usnul a spinkal, tak uvidíme co v noci, když nás vedle sebe neuvidí...

Beti, Lestep, moc Ti to sluší.

Koukám, že všude něco řádí nebo řádilo, co?

Já jsem prozatím přibrala asi 2kg, kdybych za celé těhotenství nabrala 11kg jako u prvního těhotenství, budu spokojená.

jajdaelda
autor
4. čer 2010

lesti...a to jsi jako po větším obědě nebo co? 😀 ..opuchlá nitka 😀 😀 😀
beti...na dvojčátka máš krásné bříško.. a na to, jak jsi psala, jakou máš zadnici,tak to tedy vůbec nevypadá 😉
já mám o něco menší než beti,ale nemám tak krásně zakulacený, pořád tam mám špek, kterej se posouvá výš a výš....
radu...tak snad už bude vše za vámi a budete mít na dlouhou dobu klid...
a vy beti taky...
Já dávala minulý týden kontrolní moč po těch atb a tentokráte tam má Kubča úplně jinou bakterii,která je resistentní na atb,tak doufám,že se dostala do zkumavky mým neodborným odběrem a druhý pokus bude v pořádku....
já teď na váhu po té dovče nelezla,ale naposledy jsem měla 4kg nahoře a pokud budu do 15kg za celé těhu,tak budu taky ráda...i když míň by tedy nevadilo..

ilci
5. čer 2010

ahoj vespolek, nám doma klekl PC, taxem na chvíli u našich
dočtu později

lestep
5. čer 2010

beti- krásný bříško.

Jaja- taky jsem začínala na 48 kg, tak po mě nemůžeš chtít abych měla 60 🙂 u Ondráška jsem to měla úplně stejné. břicho jako blázen a nikde jinde ani deko.
toto jsou dvě fotky z 35 tt, dál jsem se nedostala. 🙂

jajdaelda
autor
5. čer 2010

lesti, no tak tomu už říkám bříško!!! 😉

spetra
6. čer 2010

oskarko: tak jak dopadlo první spaní v pokojíčku?
holky máte krásné bříška... já byla u fotografa tak až pošle fotky tak vám taky pošlu bříško... 😉

oskarka
7. čer 2010

Ahoj holky,
spinkání v pokojíčku Ondrášek zvládl naprosto v klídku, sám pěkně usnul a spinká klidně celou noc. Už takhle spinkal třetí noc a zatí dobrý. Jen budíček zůstává pořád kolem 5.30h. Ale to se asi nezmění🙂.
Mně se teď spí divně, jsem kolem 5té vzhůru a čumákuju (někdy jdu něco dělat), ale měla jsem to i v prvním těhotenství, špatně se mi spalo.

spetra
7. čer 2010

oskarko: to je Ondrášek šikula....
nemoct spát v těhotenství je fakt nepříjemné, kor když si nemůže lehnout člověk kdy chce, protože má druhé dítě doma... aspon že ti to vychází že se budíš jen půl hodinky před Ondráškem

betina
7. čer 2010

Oskarko, fakt klobouk dolů, my plánujeme na prázdniny, že zkusíme dát Verunku samostatně do pokojíčku a uvidíme, jinak bude scénář ten, že Verunka s tatkou v pokojíku a já s dětma v ložnici....
Jajdi, co to je s těma bakteriema?

oskarka
7. čer 2010

Mám z toho radost, že to "odloučení" od nás z ložnice zvládl. Možná pro mě je to náročnější, přijde mi, že jsme kloučka "vystrnadili" brzy a také si tím člověk uvědomuje, jak rychle děti dospívají, ale bylo to třeba, přeci jen místo u nás v ložnici bude patřit miminečku.

jajdaelda
autor
7. čer 2010

no holky, já vás spíš obidvuji, že to takhle dlouho s nima v ložnici vydržíte 😉 ...bych se nevyspala už vůbec, díky tomu mýmu lehkýmu spaní...už takhle jdu občas do pokoje pro hosty,neb manža je hlučnější, ale mít prcka ještě teď u sebe, kdy s sebou mele a funí a občas kvíká ze spaní, to bych byla tedy grogy 😒 ... u nás tedy ten přesun prošel naprosto bez problémů a přiznám se sobecky, že jsem blbej pocit neměla, stejně jsem k němu vstávala na kojení,ale alespoň jsem se mezi tím prospala.

beti..nevím,co to je s bakterkama,ale doufám,že nic,že to bylo fakt jen tím neodborným odběrem...

tak holky, za 14 dní budu mít po obhajobě a za 3 týdny mě čeakjí státnice a já tomu zatím moc nedala ☹ zítra je Kubča u maminy, tak dneska dopisuji jednu seminárku,co mi chyběla a zítra se vrhnu na vypracování dalších otázek...musím jich udělat aspoň 10 a ještě 10 mi jich bude chybět 😒

oskarko...hezká nová fotečka 😉

jajdaelda
autor
7. čer 2010

spetra to má za měsíc 😲 😕 😲 😕 😲 😕 😀

spetra
7. čer 2010

no já už si taky nedovedu představit, že máme T. v ložnici, ale je pravda že kdyby tam byl, tak by se mi taky asi špatně teď zvykalo že už tam není... my máme T. ve svém pokojíčku už přes rok.... stěhovali jsme ho ale z opačného důvodu než jajda - my jsme budili jeho....
jajda: budeme moc držet palečky u státnic....
jj, za měsíc.... dnes jsem byla v poslední poradně a příští pondělí už do porodnice na monitory.... fakt to hrozně utelklo...
vše se zdá v pořádku, jen vyšší tlak... mimčo je hlavičkou dolů a cs 3-4....

oskarka
8. čer 2010

Krásné ráno všem.
Straším vzhůru už od 4.40, prostě nemůžu spát, nechápu, ale cítím se teď docela vyspinkaná (ale krize na mne v průběhu dne jistojistě přijde v tu nejnevhodnější chvíli), Ondrášek zatím ještě spinká /ale to nebude mít už dlouhé trvání/, Martin už je na cestě do práce.

U nás se klouček stěhoval teď hlavně z důvodu místa, museli jsme v našem 3+kk předělat a vyklidit pracovnu tak, aby z toho pokoje mohl být dětský pokojík, a s dítkem jsme chtěli být tak do 1,5 roku a to se nám povedlo🙂.

Spetro, to je dobře, že je vše v pořádku!!!! Na ten vyšší tlak něco bereš? To máš celé těhotenství nebo jen teď k závěru?

Hezky si užijte den.

spetra
8. čer 2010

ne oskarko neberu: vyšší tlak jsem měla na začátku těhotenstív, pak dobrý a těď se mi zase zvýšil.... ale není to tak hrozné... hlavně nemám žádné jiné příznaky jako bílkovinu v moči a otoky, takže se to neřeší...
bežně se tlak před porodem zvyšuje....

oskarka
8. čer 2010

Spetro, já vím, já jsem v závěru (poté, co mi v porodnici naměřili jednou vyšší tlak musela brát Dopegyt), oni z toho v Krči dělali vědu. Jinak jsem otoky a bílkovinu moči také neměla. Teď mám standardně tlak 130/80, což je OK.

betina
8. čer 2010

ahoj holky,

státnice, holka, to se teda nemáš, si nedokážu představit, že bych na to měla mít myšlenky, ale musela bych... 😠

spetri, holka jedna, ty to máš tak za pár..moc se těším, až nám tady třeba tvůj manža napíše, že jste už 4 a v pořádku atd..a ted at se miminko ještě hezky dopíká 😀

holky, já mám nějak po náladě...dneska jsme byli na tom UTZ, tak KLUCI 😀 jsou v pořádku a jsou velcí, jedn 350, druhý 360, což jsou váhy jednoho miminka, ale co tam vyváděli....no celá verunka, takže neviděla u jednoho žaludek a u druhýho obličej, takže příští středu znova....snad bude vše v pořádku, ale chtěla jsem si dneska prostě už odfouknout no....ale holky, to budou raubíři, že mě z toho hrábne 😀

tanuki
8. čer 2010

gratulace k úspěšným kontrolám! Beti, aspoň už teda můžeš nakupovat. Snad překvapí a budou hodní 🙂 teď o víkendu jsem se dozvěděla, že paní, co vlastní firmu na nejkvalitnější šátky na nošení dětí to začala budovat sama kvůli sobě, neb měla dvojčátka a když potřebovala něco s jedním, druhé zašátkovala 🙂

Jajdi, to je vopruz takhle v létě ☹ vyddddrrrrrž! Náš taťka dnes dostudoval 🙂 V červenci má promoci, to bude doják 😀

To je bezva, že už bude další miminko 😀