Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
24. čer 2010

@jajdaelda to neva, jen mě to zajímalo.jak ty se cítíš? taky s etak zadýcháváš? kdy začneš řešit výbavičku? budeš něco dokupovat?

oskarka
24. čer 2010

@lestep Dělá mi ho často.
Naše dítko si v tomto týdnu prodlužuje noční spánek cca do 7.15 (to je oproti vstávání v 5.30 obrovský rozdíl!!!) od 20.30. Tak máme radost, jen aby mu to vydrželo🙂))).

jajdaelda
autor
24. čer 2010

@lestep no, stále mě píchá podbřišek,ale občas míń občas víc, zadýchávám se jak kdy...
moc toho dokupovat nebudu, myslím,že pro začátek máme vše, jen to povytahat z krabic a připravit...co Ty?

@oskarka tak to se máte a rozdíl to určitě je!! Ať to Ondráškovi vydrží...

holky, já si jako fakt neumím představit ty dvě děti - Kuba ve věku,kdy všechno zkouší, včetně hranic a mých nervů 😉 a do toho kojení...když si vzpomenu,že Kubu jsem kojila i 45 minut,tak si to nějak neumím představit...a o nepořádku doma ani nemluvím...teď sotva zlvádám sklízet hračky a drobky apod...

spetra
24. čer 2010

@jajdaelda zatím nerodím... 😉
no jsem zvědavá jak budem zvládat 2 děti.... ale my jsme šikulky, tak to zvládnem... 😉 já teď vozila v kočárku mimčko kamarádky a měla jsem T. a jen za vteřinu než jsem mu nandala dudlík mi T. utekl.... a máš pravdu i kdyby mimčo bylo poklad a celý den nebylo třeba si ho všímat tak už jen to kojení bude zajímavé.....
no dám vědět, jak se to dá zvládnout až na to příjdu.... 😉

betina
24. čer 2010

spetri,herdek holka, tobě se teda Jiříkovi u tebe líbí 😀
Jajdi, gratuluju k obhajobě!!!! si šikula!!!! jinak myslím, že ted máme asi špatný období holky, ale snad to přejde.já jsem s nervama úplně v řiti (omlouvám se), malou asi zastřelím. absolutně neposlouchá, totálně mě ignoruje, já jsem na martvici, navíc mám furt ten děsnej strach z předčasnýho porodu, za malou furt běhám jak ten debil....co bude po porodu se ještě ani tak nebojím, já se bojím toho,abych se toho porodu vůbec dožila... 😖 dneska zase migréna jak prase..Jajdi a co ti dr.říkala na to píchání? já ji říkala o tom, jak mám pocit, že se rozestupují kosti, ale všechno na kontrole bylo v pořádku, ona prostě říkala, že takovýhle těhu rychle za sebou, že budu cítiti vše dřív...holky, se omlouvám, dneska se mnou nic není ☹

spetra
24. čer 2010

@betina no jestli to bude maminák jako T. tak ho budou vyhánět až někdy 18....
bohužel je to fakt náročné těhotenství a ti naši provokativní rychlý špunti.... to máme asi každá občas takové stavy... (občas si říkám jak jsem nezodpovědná, že si pořídíme druhé dítě, když nezvládám ani jedno) tak se drž... ale stejně jsou to naši pokládci a neměnili bychom... 😉

lestep
26. čer 2010

@jajdaelda to si taky někdy říkám, jak to budu vše zvládat a přijde mě, že si to teď začínám více uvědomovat.
musíme to nějak zvládnout, ne?
@betina tak z předčasnýho porodu mám taky strach, přece jen jsem to už zažila a 35 tt, to je fakt málo.co si dáváš na migrénu? trpíš na to hodně? to je dobře, že je na kontrole ¨vše ok.
@spetra už se ti to opravdu hodně krátí. jak se cítíš? co bříško, tvrdne hodně? jak bys ty obě těhu popsala? dá se to nějak srovnat?

spetra
26. čer 2010

@lestep každé těhotenství je jiné, teď jsem trpěla víc na začátku, s T. jsem měla problémy hlavně přes léto... teď nasštěstí až na pár dní se mnou počasí soucití.... špatně se mi dýchá.... ale snad už to nějak zvládnu... jde přece jen max. o 3 týdny.... i když už bych to měla ráda za sebou a ty vedra příštího týdne bych si nechala ujít....
leni věřím, že vydržíš tentokrát s rozením na pokročilejší týden... holky z července co čekají druhé dítě a rodili v tom 35 a 36 tt ještě ani jedna neporodila a to jsou už taky minimálně v 37 tt.....

jajdaelda
autor
27. čer 2010

tak mám pocit,že se nám to tady "zvrhlo" v diskusi těhulek... ilci, tanu, radu - kde jste???? Nás zajímá i co děláte a jak se máte vy!!! 🙂

ilci
27. čer 2010

ahoj, my jsme se včera vrátili z dovolené, cestou domů jsem chytla horečku a nebylo mi zrovna nejlíp, tak jsem se kurýrovala a dneska ještě polehávám
naštěstí MM jel s prckem na výlet, tak mám klid
musím vás dočíst , co je nového 😉

ilci
27. čer 2010

jajdi, gratulka k obhajobě, snad je Kubovi už líp

nevím, jestli tu chodila na začátku i baji, má chlapečka Mikuláška 21.6. (prý se inspirovali u nás)

jinak já osobně si 2děti teď představit taky nedokážu 😀
Mikeš zásadně neposlouchá, na ulici hned zdrhá, MM byl z dovolené nějak vyšťavenej
taky nám kdekdo říkal, že máme dost akční dítko, zlaté loňské dovolené 😀

spetra
27. čer 2010

ahojky, hodila jsem do albíčka fotky břicha od fotografa, tak koukněte jestli máte chut....

jajdaelda
autor
28. čer 2010

spetra...fotečky jsou prima 😉 ...na té první jsi jak modelka...moc pěkně nalíčená 🙂 A Tomáška bych nepoznala..se za ten rok dost změnil 😀 😀 😉 Pěknej klučina...
v kolikátém tt jsi se byla fotit?

lestep
28. čer 2010

@spetra jé, to jsou nádherný fotečky. moc ti to sluší a malej je kouzelnej. taky se chystáme, už se těším. fakt se vám moc povedly. 🙂

oskarka
28. čer 2010

Ahoooj holky, tak před námi zase tropy, co? Já to tak nemám ráda, zvlášť když jsme v hlavním městě, blééé.

Spetra, fotečky jsou moc hezký, sluší Vám to na nich!!!
Ilci, o Baji to vím, má krásnýho chlapečka. Kamarádka za ní byla v porodnici tak mi podala informace. Kdepak jste se dovolenkovali?

spetra
28. čer 2010

jajda: 35 tt, na fotkách se zdá břicho malinké a přitom je to obr... ty jo to už je rok co jsme se viděli... no máš pravdu... toto letí...

ilci
28. čer 2010

@oskarka - myslíš Hanku - vranu?
@spetra - moooc ti to tam sluší, super fotky

ilci
28. čer 2010

@oskarka - jsem ještě zapomněla, byli jsme v Rakousku - vinařská oblast Langenlois, Kamptal

oskarka
28. čer 2010

Ilci, jj, myslim Hanku 🙂 .

radus78
28. čer 2010

@spetra krásné fotečky, konečně vím jak vypadáš 😀. taky vím o Baji a viděla jsem Mikuláška na fotce 😉

jajdaelda
autor
30. čer 2010

ahoj holky, tak hlásím, že státnice mám úspěšně za sebou, ale byla to úžasná konstelace všeho - skvělá porota (fakt jim velký dík), otázky tak 50:50,ale naštěstí jsem dost čerpala z praxe...no hlavně, že to mám za sebou....celý tenhle skvělý den, kazí fakt, že Kubulovi se dneska vyhoupla teplota přes 38 a večer měl 39 a ani čípek nezabral...takže buď jsou to zoubky (ale tam si myslím,že by měl Nurofen zabrat), anebo ta bakterka,což by byl prů.er..takže zítra ráno razím na kontrolu a poté pro něj k mamině a pojedeme k doktorce..hlavně,aby to nic nebylo....jsem si řikala,jak si začnu užívat to těhotenství,alespoň na pár týdnů 😒 ..ach jo, poslední 2 měsíce má pořád něco,prďolka náš....

podezřívám tanu, že si někde válí šunky a ani se nezmínila 😠 😀 anebo jsem to přehlídla 😉

oskarka
30. čer 2010

Jajdi, GRATULUJI!!!! A Kubíkovi posílám pohlazení, ať je mu brzy dobře.

ilci
1. črc 2010

@jajdaelda gratulace, a Kubíkovi ať je brzo líp

já furt válčím s tou mou nemocí, do toho od včera migréna, ta vedra taky blbě snáším, ještěže je prcek celkem hodnej (maminka mu povolí víc než obvykle)

lestep
1. črc 2010

jaja. to je skvělá zpráva. jsi šikula zvládla jsi to úplně dobře. kubíkovi a´t je brzy lépe. my měli teplotky o víkendu, ale vylezl zoubek a je zase dpbře. jen mě šíleně bolí mandle. byla jsem včera u dr. zatím mě atb nedal, ale pořád mě to dost bolí, tak si myslím, že mě to nemine. ach jo. Zrovna máme o víkendu dvě akce, tak snad to nějak zvládneme. 😲

ilci- ať je brzy lépe.

jajdaelda
autor
1. črc 2010

holky, díky 😉
tak jsme byli u dr. a je to angína ☹ takže máme minimálně na prodloužený víkend postaráno 😖 ach jo...

tanuki
1. črc 2010

ahoj! jojo, válela jsem si šunky, jestli se tak dá říct dovolené se dvěma batolaty 😀
Jajdi moc gratuluju, Spetra krásné fotky, jsi ještě 2v1??? 🙂

oskarka
1. črc 2010

Ahoj Tanuki, tak dovolená, jo? 🙂
Taky jsem dneska myslela na Spetru, jestli už třeba není v porodnici...

spetra
2. črc 2010

jajda: ☹ angýny teď hodně řádí, já jsem taky kaput, jsem byla u dokotora jsem se taky bála angýny, naštěstí není - "jen" nějaké nachlazení.... ale úplně mi to do toho všeho stačí... ☹
fakt jsou všichni okolo nemocní, to je hrozné, navíc ty vedra.... tak se brzo všichni uzdravte!!!
já to vidím, že budu rodit příští týden... spíš ke konci... 😉

jajdaelda
autor
2. črc 2010

spetra..no ono se není co divit, při těch výkyvech teplot..
já si myslím,že porodíš v pondělí nebo úterý 😉
a ty vedra jsou hrozný pro všechny z nás,Ty jsi na tom dobře, bo to máš za chvíli za sebou,ale my musíme prý ještě vytrpět tropy v červenci....

lestep
2. črc 2010

jo, jo tak taky mám angínu a bojím se,aby to nedostal malej. Teda nic příjemnýho, ach jo.

jaja- tak ať je brzy líp. má ještě horečky? a co má malej za atb? já penicilin. je pro těhule i kojící.