Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
22. črc 2010

ahojky.
spetra- gratuluju k miminku. Moc přeju a´t všechny zdravotní i jiné komplikace přejdou a také ať Tomášek nežárlí.

oskaraka- to ti dělá ultrazvuk při každé návštěvě?

jaja- užijte si dovču. to je dobře, že je kontrola v pořádku. já byla včera. zatím vše ok. v 32 tt jdu na ultrazvuk. 🙂

beti- copak, snad je to dobré. ☹

oskarka
22. črc 2010

Lestep, moje doktorka mi dělá ultrazvuk každý měsíc a na ty velké ultrazvuky (screening, 20tt a 30tt) chodím k odborníkovi Břešťákovi, má lepší přístroj a dělá důkladnější kontrolu.

Jajdi, super, že je mimi v pořádku.

Beti, copak, copak? Snad to není nic vážného.

radus78
22. črc 2010

ahoj holky, ze mě zas leje. Už tu zas máme 29st. a když do toho něco dělám tak se potím.
Teda Beti copak? 😨
spetra, taky čekám na popis porodu. :D

radus78
22. črc 2010

@spetra málem bych zapomněla, Jiřík je krásný kluk 😉

tanuki
22. črc 2010

asi se Beti už začala otvírat? Snad babičky pomohou s Verunkou a kluci ještě vydrží! 🙂

lestep
22. črc 2010

oskaraka- na velké ultrazvuky taky chodím jinak. Jinak mě můj dr. uz nedělá.

Holky, jak to máte s odnaučováním plenek? jde to?

spetra
22. črc 2010

no nevím jestli to bylo jen tím že první porod byl vyvolávaný a druhý ne... ale určitě ten druhý byl o hodně lepší... mě u prvního porodu nastoupily kontrakce rovnou po 2 minutách a rovnou hodně bolestivé, vůbec se nestupňovaly... ted to byla klasika.... zesilovaly a zkracovala se doba mezi nima.... těch děsných kontrakcí tak bylo mnohem míň.... co se týká vytlačovací části.... tak u prvního porodu jsem nechtěla tlačit, že to bolí.... 😔 u druhého když sem cítila tu bolest, tak jsem si řekla že některé maminky vytlačí dítě na 2 kontrakce, tak že to zvládnu taky, nehodlám tady trpět věčnost... 😉 a povedlo se....

spetra
22. črc 2010

odnaučování plenek nám nejde... nechce chodit ani bez plenky.... a když se teď vykadil si myslím že nechtěně na nočník, tak se úplně rozbrečel že bobek do nočníku ne.... ☹ vyčurat se vyčurá do nočníku tak 1-2 denně...

spetra
22. črc 2010

beti: držím palečky nech je at je to co je to v pořádku.... čekáme na zprávu....

tanuki
22. črc 2010

spetra, to zní dobře 🙂)) a co nástřih, byl?
My jsme už měsíc bez plen, poslední týden i bez nehod. Střídáme nočník a schůdky, na těch se jí fakt líbí. Chvilku jsem si říkala, jestli to nebyl úlet- koupili jsme takové za 600, co se mi zdály nejlepší..ale už zas nelituju.

spetra
22. črc 2010

@tanuki nástřih se nestihl, jsem natrhlá... obešlo by se to i bez něj, kdyby neměl Jiřík ruku pod bradou....

betina
22. črc 2010

Spetri,

jsi mě potěšila s tím porodem....já jsem si jistá, že ted bude ten porod daleko více v pohodě. No tanu se trefila...čípek se zkrátil, trochu se pootevřela branka, tak mám víc odpočívat....ale s tím jsem mohla počítat, na druhou stranu s Verunkou jsem už dávni ležela, byla jsem na 10 magnézkách a CS4 a ted mám CS0 a 5 magnézek, no prostě musím vydržet co nejdýl...........alespon prý do 32 tt.říkala dr., ale jak jsem řekla, chci vydržet do 36 a basta 😀
Spetri, at máte doma co nejvíce pohody....

lestep
25. črc 2010

beti a rodila jsi předčasně nebo jsi vydržela do termínu? já měla CS1 a rodila jsem 35 tt. jasně, vydržíš, co to půjde. jak se jinak cítíš? už je to lepší, nevolnosti i celkově ty stavy? co ty průjmy?

tanuki- malá je šikula. 🙂

spetra
25. črc 2010

@betina to jsem ráda že jsem tě potěšila 😉 a neboj za odměnu tě čeká po prvním porodu - ukázkový druhý porod...

betina
25. črc 2010

lestep, průjmy pořád trvají a nevolnosti...no ted hlavně žáha, to je hnus....

lestep
26. črc 2010

spetra- to si taky říkám, že ten druhý porod bude rychlejší. vždycky si ale vzpomenu na mou švagrovou- první porod krása a ten druhý, ten trval strašně dlouho, rodila po termínu, venku -20 st. všude kalamita. vždycky jí vrátily zpátky doma. cesta hrozná. měli to asi 30 km. takže snad se mě to nebude týkat 😲 nechci sem vnášet nějaká negativa.

beti- tak to je opravdu únavné. a kolik jsi přibrala? bereš něco na tu žáhu? máš chuť k jídlu?

jajdaelda
autor
28. črc 2010

ahoj holky,
tak jsme se vrátili z dovči..celkem to ušlo, jen počasí mohlo být teplejší 😀 ,ale pořád lepší než ty pařáky...užili jsme si to,i když pro mě už to bylo docela náročný...dobrá zpráva je,že i když jsem se přejídala,tak jsem nepřibrala -tedy alespoň ne na naší váze 🙂
koukám, že tady to moc nežije, copak copak?

tanu...veru je fakt šikula s tím nočníkem 😉 Kuba si řekne na velkou, na čůrání stále plenky...a jako fakt si neumím představit, jak ho to naučím, bo když vypije tak 1,5litru,tak měníme plenu co 1,5-2hodiny...ale asi to budu muset zkusit pár dnů vydržet s ním běhat co 10minut na nočník,aby pochopil...anebo ještě zkusit ty odnaučovací plenky...

co se týče porodu,tak se vnitřně nastavuji na to,že to bude rychlé a v pohodě...prostě musí 😀

radus78
28. črc 2010

jajdi, no asi se všechny dovolenkujeme 😀 Nás teda čeká něco jako dovča příští týden, ale mě stačí když nebude pršet.
U nás nočník taky zatím nic. Zkusili jsme ji nechat v kalhotkách když byly ty horka, ale krom toho že mám dočůraný skoro celý byt, tak nic 😀. Když chce dělat bobek to sice ukazuje na plenku, ale když ji posadím na nočník, tak kňučí, že chce plenku a pak hodí bobek do ní. Ona totiž tlačí zásadně ve stoje. No a pak řve protože je pokaděná 😀
Jajdi, to je ale Kubík šikula, že toho tolik vypije a to vypije i s mlíkem nebo bez mlíka?

jajdaelda
autor
28. črc 2010

radu...tak když jsem nechala Kubu běhat venku bez plenky,tak čůral co půl minuty,nechápu,kde se to v něm bralo,jenže čůral po celé zahradě,nejlépe na kamínky..
to pití je bez mlíka....kvůli té ledvině musí vypít hodně,ale musela jsem ustoupit od neslazenýho, protože si při jednom průjmu zvykl na slazený čaj a od té doby neslazené vypije tak 1x denně....takže pije ředěný jablečný či brusinkový džus, černý čaj, vodu, šťávu..no prostě to střídám...sice mě to štve,ale na druhou stranu vím, že ledvina funguje 😉
kam razíte na dovču?

radus78
29. črc 2010

jajdi, Anička zvládla za 3/4 hodiny čůrat 4x a to vypije tak 1/3 toho co Kuba. Já taky ustoupila a když jsme byly v nemocnici tak začla pít džus. Teď jí ho teda ředím vodou a vodu má jen večer nebo když jsme venku a dojde jí džusík. Akorát že ona pije jeden druh a jiný pít nechce 😠 . Ale před tím mi vypila tak max 2 dcl za den a teď už vypije tak 0,5 l. 😉
Na dovču jedeme ke švagrové 😀. Oni bydlí na ubytovně a tak nám tam taky seženou pokoj.

tanuki
31. črc 2010

Beti, to ej mi tak líto..já teď válčím týden se střevama, to si nedovedu představit, že bych to měla několik měsíců 😖 Zkoušela jsi probiotika? mně to asi celkem pomohlo, ale hlavně jsme nezbeda, neschopná drřet chvíli nějakou dietku..

No, nočníkování se nám na chalupě teď opět velmi po.. a nejlepší je, že se nám teď po.. i pračka, takže začínám mít nedostatek oblečení 😉

jajdi, co ho rovnou učit nastojáka? Kamarádky kluk taky hodně čůrá, tak mají prostě různě po bytě misky, kde se může vy..a mamina to pak yvleje a vypláchne, ale on by třeba nestihl doběhnout...

lestep
31. črc 2010

tanu- tak snad budou střeva v pořádku. probiotika jsou fajn. 🙂

lestep
3. srp 2010

zítra jedeme na focení k profíkovi do ateliéru, tak se moc těším. přece jen těhu fotečky nebudu mít už třeba nikdy v životě.tak snad vše klapne. 😉

spetra
4. srp 2010

@lestep jé Leni, tak si to užij... 😉

jajdaelda
autor
4. srp 2010

tak Tanu,jakpak je?
Lesti...užijte si to...já nevím,jestli se tam dokopu a jak bych to s prckem zvládla

@spetra často na Tebe myslím,jak to s dětmi zvládáš 😉 Co Jiřík? Je pořád hodný?

betina
4. srp 2010

ahoj holky,

Lesti, tak pak hod fotky do albíčka!!!!! Spetri, přesně tak, jestli budeš mít chvilku mysli na nás a písni, co ti tví chlapi 😀
Tanu, ty průmy, já zkoušela všechno možný, ale prostě už to beru tak, že svoje těhu prokadím 😀 ale je to takový no omezující 😀
před týdnem mi porodila kamarádka, první porod hrůza a ted druhý po dvou letech říkala že nesrovnatelně lepší, malý byl za 3 hodiny od přímu venku a to měl 4200g a 51 cm a to vše bez nástřihu!!!! tak mě to zase uklidnilo, že to prostě bude dobrý!!! 😀
jinak Verunka mě ted zlobí, je to neposeda, ale hlavně se pere s klukama 😀 , ale mlátí děti ☹ po obličei a fakt nevím, co s tím...
Jajdi, 32 tt to e krásný!!!!!

oskarka
4. srp 2010

Ahoj všem!
Zdravím z Rumburku!!! Máte se hezky? Všechny maminky, dětičky i miminka v bříšku jsou v pořádku?
U nás je vše OK. Užíváme si pobyt mimo Prahu a je nám hezky. Jen teď Ondrášek zlobí tím, že před večerním usnutím řičí jako o život, nevím, co ho to teď v posledních dnech popadlo, ale doufám,že toto jančení brzy přejde.

Včera jsem byla na kontrole u své MUDr., vše je v pořádku, takže za 14 dní naposledy k mé gynMUDr. a pak už do porodnice, teda utíká to naprosto neuvěřitelně rychle. Zítra si musím do Krče zavolat a dohodnout se na termínu sepsání dokumentace a první poradny u nich.

Zatím pááááá

tanuki
4. srp 2010

To je opravdu neuvěřitelné, jak Vám to uteklo 😀 střeva už snad dobrý, ale zas asi V. začaly růst zoubky, tak noci bída. Snažím se etď každý den sportovat, ale na hubnutí to nevypadá- večer prožeru 😉 M. začal pracovat, je to fajn, asi potřeboval zapřáhnout 😉
Lesti, taky se těším na fotky!

spetra
5. srp 2010

ahojky, T. bohužel taky občas mlátí děti a i Jiříka... ☹ u dětí je to otm, že prostě něco nutně potřebuje.... u Jiříka mě chce vytočit... co s tím fakt taky nevím... ☹
Jiřík je taky pěkný nespavec, pořád by se jen choval, brečet umí taky hezky.... ale oprti extrému T. je to ještě pohoda... no zvládám tak nějak... ale večer padám polomrtvá únavou do do postele, ale štastná... 😉
ty jo za chvilku budete mít prcky taky u sebe.... je to hrozné jak ten čas letí... držím palečky nech ten konec těhotenství co nejlíp zvládáte....
Jiříkovi jsou už 3 týdny.... má ucpaný oční kanálek... ☹

jajdaelda
autor
6. srp 2010

tanu...jj, utíká to nějak rychle 😅
beti... 2.porod musí být lepší!!!! 😀 Vždyť už máme zkušenosti, ne? A jak to vypadá s Tebou? Plánuješ rodit normálně?
@oskarka super, že je u vás vše v pořádku, jen tak dál a užívejte Rumubrku

Kuba je tak nějak pořád v pohodě,akorát začíná mít období, že všechno sám,takže je to občas nad mojí trpělivost,ale trénuji,trénuji 😀 a na dovolený se vrátil k dudlíku ☹ tedy jen na spaní,ale....jo a taky se chodí uspávat do naší postele,ale to ho snad za ty dva měsíce přejde

@spetra jj, na ten pocit,že budu padat unavená a nebudu nic okolo zvládat,se už připravuji...ale věřím,že až si prcek najede režim,tak to snad půjde...a taky doufám,že Kubovi ještě dlouho vydrží to odpolední spaní 2-3hodiny,to by mi fakt pomohlo 🙂
a co dáváte na kanálek? Kapičky? Tak ať ho to prďolku už moc netrápí...