Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

spetra
7. srp 2010

jj, už máme 3 kapičky z toho jedny antibiotické... ale nepomáhají, tak to vypadá na píchání...
no jasně mě opravdu při tlačící části pomohla zkušenost.... 😉

lestep
7. srp 2010

Peti- tak a´t to očíčko brzy přestane zlobit. věřím, že je to záhull. Však si říkám, jak to budu zvládat. 😲

lestep
9. srp 2010
oskarka
9. srp 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím z vytopeného severu. Byl to teda děsnej zážitek. V sobotu se tady naše nevinná říčka Mandava stala zuřícím živlem. Náš dům měl namále, ale naštěstí jsme to ustáli bez škod. Ale chudáci sousedi. Bylo to hrozné.

Pro ilustraci odkaz na několik fotografií, které jsme pořídili:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2054117&i...

Mějte se hezky, zatím papa

betina
9. srp 2010

Oskarko, záběrry od tebe,a le i z televize sou opradu hrozné, ale kdo nezažil, asi nepochopí. jen chci popřát, aby se život u vás co nejdříve vrátil do normálu.

betina
9. srp 2010

ještě holky posílám aktuální domeček kluků🙂

lestep
10. srp 2010

beti, krásný domeček 🙂

lestep
10. srp 2010

oskarka- já se na to ani v televizi nemůžu koukat. je to strašné ☹

spetra
10. srp 2010

beti: hezoučké bříško...
do teďka jsem když jsem viděla těhotnou si říkala chudinka..... a najednou se mi to zase začíná líbit jak vás holky vidím... 😉 ale neznamená to že bych chtěla taky... 😉

radus78
11. srp 2010

Oskarko, to je hrůza, snad už bude klid. Na víkend zas hlásí nějaké bouřky a možnost záplav. 😒

lastep, beti, krásné bříška 😉

jajdaelda
autor
12. srp 2010

@oskarka doufám,že už je lépe a víkendová předpověď se nenaplní 😉
@betina no na dvojčátka je to krásné bříško, takové mám taky a při jednom 😒 ...dneska jsem byla u dr., tak mám +12kg nahoře 😝 a ještě 8 týdnů před sebou...ale to neřeším,věřím,že to půjde dolů.... jo a prcek se otočil zadečkem dolů, tak teď budu doufat,že se zase otočí hezky zpátky 🙂
a taky se dr. zmínila, když dělala utz, že na ní hezky vykouklo pohlaví 😅 ,tak to tipuji na klučíka...i když pipka může taky vykouknout,že? 😀
@spetra petko, jak to zvládáš s dvouma dětma? Dneska má Jiřík 4 týdny, to je hrůza,jak to letí ... a Ty už bys bříško nechtěla?? 😀 🙂 A kolik Ti vlastně po porodu zůstalo?

spetra
13. srp 2010

@jajdaelda ty jo holky za chvilku vás to taky čeká... jsem zvědavá hlavně na beti jak to bude zvládat s klukama... i když záleží jací kluci budou... já říkam ře mít 2 Jiříky by byla větší flákárna než 1 Tomáška....
Jiřík je hodný, akorát hodně náročný na chování...
no zvládám tak že zatím všichni spokojeně žijeme v bordelu... 😉

jajdaelda
autor
13. srp 2010

@spetra bordel není důležitej, děti ano 😉
jj, vždy to záleží na dětech,ale Beti psala,že Verunka je ďáblík,tak třeba kluci budou hodnější 😉

@betina Moni a jsou jednovaječní nebo dvojvaj.?

ilci
13. srp 2010

ahoj vespolek

@oskarka záplavy jsou děsný, snad se to nebude o víkendu opakovat
my máme po povodních pořád uzavřenou lávku přes Bečvu, asi půjde zhodit a to je celkem nová

jinak vás teda s těma druhýma (třetíma) dětma obdivuju 😉
já furt bojuju s bolestí v krku, mám za poslední 2 měsíce třetí antibiotika, léto jak vyšité
Mikeš venku furt zdrhá, jako musím fakt vedle něho klusat, neposlouchá, takže ho furt vidím pod kolama cyklistů nebo aut, je vzteklej jak čert , .... což bude dáno i tím, že nemluví a tak vázne komunikace
byl vždycky nespavec, teď usíná okolo 22h, často dřív než já 😀

betina
14. srp 2010

Oskarko, doufám, že už je líp a že se situace nebude opakovat
Jajdi, mně každý řekne, že na dvojky bříško nic moc, ale já šla s tímhle rodit verunku 😀 v úterý nás čeká velký UTZ, tak se moc těším. jinak kluci jsou naštěstí dvojvaječníci.
Ilci, věř mi, dokázala by sis to představit, ono to prostě musí jít...sice Verča je fakt teda akční dítě, ale můžu ti říct, že když mi zdrhne na motorce, ještě ji doženu, ale to jenom díky klukům, že jsou šikovní, protože hodně maminke s dvojčátkama jsou brzo v nemocnici a já se jen modlím, abych šla do porodky opravdu nejdřív až v tom 36.týdnu...ale tak nějak jsem psychicky hrozně v pohodě a to je asi právě to...tak my tedka děláme přestavbu bytu 😀 malujeme a měníme pokojíček za ložnici, jdeme s MM do menšího, aby děti měli větší pokoj. 😀 nemám černý myšlenky, nepřipouštím si je.
jinak s tou nemocí Ilci, to mě moc mrzí, nechceš nějaký třeba homeo nebo něco přírodního, chuděrko, ty ATB jsou hnus vyblitej ☹

lestep
17. srp 2010

ilci- tak snad už jsou to atb poslední. drž se. je to opruz.kamoška to taky tak měla. malej dlouho nemluvil a dost se vztekal. bylo to tím, že se prostě nemohl domluvit.

beti- tak ať jdou úpravy bytečku dobře.

🙂

holky, těhulky, tvrdne vám bříško? jak jste to měli u prvních? mě u malýho tvrdlo brzy. někdy od 24 tt a dost často. měla jsem na to i magnézko. te¨ˇd mě tvrdne až poslední 2 týdny více. snad bude vše u dr. v pořádku. zítra jdu na ultrazvuk a do poradny.

jak se těhulky chystáte? už perete?

oskarka
17. srp 2010

Ahoj holky,
lestep, zatím nic nechystám, jsme pořád na prázdninách mimo Prahu, takže to nechávám asi někdy na záři, kdy se hodláme vrátit. Je nám tu dobře a Praha nám ani moc nechybí.

Bříško tvrdne, docela dost v posledních dnech, a miminko dělá neuvěřitelné psí kusy, to je fakt akrobat - až to někdy naprosto šíleně bolí. A konečně jsem se dneska po dlouhých blbých nocích (buď sousedi velmi hlučně slavili až do rána, nebo byl šílenej slejvák nebo otřesné bouřky s kroupami) vyspala docela obstojně.

Mějte se krásně!

radus78
17. srp 2010

Ahoj holky, Ilci u nás je to úplně to samé. Mluvit nebude a vzteká se, že ji nerozumím. 😠 A jak se kvůli ní nachodím. Místo aby mi řekla, že chce jít ven, tak mě drapne za prst a táhne mě přes celý byt, aby mi ukázala dveře z bytu 😀
Lestep, mě tvrdlo u Aničky břicho už asi od 18 tt, byla jsem kvůli tomu párkrát i na kapačkách. Podle mě vám to teď tvrdne z toho počasí.
Já asi začnu chodit 2x týdně do práce. MM mi našel brigádku

jajdaelda
autor
18. srp 2010

ahoj holky,
tak Kuba taky nmoc nemluví,ale má velkou snahu opakovat,ale jdou mu jen první slabiky - takže "mo" je moucha, motýl, motorka, mokro 😀 holt mě udržuje ve střehu,protože musím vždy koukat okolo,co má namysli 😅 ..ale vždy se domluvíme
@lestep jj, mě tvrdne docela dost,ale bezbolestně...u Kuby si to nějak nepamatuji ...ale jinak o mimču skoro nevím...nevím,jak je uloženo,ale kopance do žeber či močáku zatím neznám, ale už se mi taky blbě spí v noci a hlavně mě bolí kyčel, plotýnka či co to je, takže příští týden jdu k dr.,mám obavy,aby mi to neudělalo při porodu neplechu.....
vypráno už víceméně mám, kočárek je taky připravený...už jsem to udělala s předstihem,protože mi už určité věci docela dlouho trvají a dávají zabrat, tak abych měla fóra 🙂 ...ještě chybí autosedajda a nějaká kosmetika,ale to nehrotím,mám od Kuby a mýdlo pak koupím v lékárně až půjdeme z porodky....jo a ještě košík na spaní a cestovní postýlka,ale to dořešíme "časem" 😀
taky si řikám času dost,ale v jiný diskuzi máme holčinu, co měla termín 4 dny přede mnou a od 13.8. má mimčo...takže zdárný příklad toho,že nevím dne ani hodiny, kdy to přijde...
@betina koukám,že se taky doma nenudíš,tak to hlavně s tou aktivitou nepřeháněj 😉
@radus78 jak brigádu?? Holka, říjen se blíží 😀 😉 😀

lestep
18. srp 2010

radus- a co to bude za brigádku? 🙂

oskarka- taky ěm přijde, že si tam mimi dělá opičí dráhu. někdy to až fakticky bolí 😲

jaja- to máš pravdu. bojím se, jak jse rodila brzy, že to prostě bude teď taky. všichni mě utěšují. je pravda, že to vůbec nemusí tak být, ale co kdyby. prádlo mám skoro vyžehlené, dala jsem ho do komody, vyklidila skříň. máš pravdu, taky mě vše trvá a s dětma je to ještě rychlejší, že? 😀 koč¨árek přehodí manža, až budeme pryč, od kámošky budu mít asi ještě jeden, košík ten má ještě setřenice, tak tam musíme zajet.
Co nástup na MD? máte to už vyřízené? musím tam zajet teď někdy, protože pak už bych cestu do brna asi nezvládla 😲

betina
18. srp 2010

ahoj holky,

tak vidím, že jsme všechny aktivky 😀
s tím tvrdnutím...já to holky nepoznám, si připadám jako exot...ale myslím, že asi ne, oni se vždycky kluci vyboulí a jako to bolí, ale nevím, jestli je to tvrdnutí, u verunky jsem to neměla, nemám s čím srovnávat ☹ jinak je o prý normál to tvrdnutí, pokud to není nějka pravidelné, tak se nám prostě už ty dělohy připravují 😀
radus, co za brigádku?
já byla včera na kontrole a velkém UTZ, mám se prá šětřit, tak jsem řekla, že jak těd domalujeme a dostěhujeme, tak budu 😀 Verunku máme od pátku u babičky a je mi tak moc smutno, ale z toho stěhování jsem teda stahaná jako pes. jo a UTZ, kluci dostali pochvalu-1460 a 1640g, placenta a vše OK a hlavně, otočili se hlavičkama dolů!!!!!!tak doufám, že to tak kluci nechají být a půjdeme přirozeně.
s výbavou...oblečení na kluky mám, kosmetika ne, kočárek ne, autosedajdy ano...kočárek asi až po porodu...pro jistotu, ale u Verunky jsem jej dávno měla, jen ted jsou na pořadu dne jiný výdaje.. ☹

jajdaelda
autor
18. srp 2010

@lestep tak na MD jsem od minulé středy, jen to musím ještě oběhat po úřadech,protože pokaždý mi řekli něco jiného 😠 🤐

radus78
18. srp 2010

no brigádka je, že budu dělat asistentku pro finanční poradce. Prostě potřebujou, aby jim někdo seděl v kanclu a přepisoval nějaké smlouvy. Jajdi, ro bych mohla zvládat i jako těhotná 🙂 Uvidí se, co všechno po mě budou chtít. Jen se musím kvůli tomu naučit spoustu věcí, týkajících se úvěrů, spoření a různých pojistek. Tak uvidíme. Zabalit to můžu vždycky

spetra
18. srp 2010

@jajdaelda jj, bordel neřeším... my jsme všichni bordeláři... takže nás to nikoho nemůže rozházej... jen Jiřík bude asi čistotný... 😉 no to je nejhorší na těch uřach samy ty báby nevědí!! ☹
@betina obdivuju tě že běháš teď za Verunkou na motorce.. to bych nedala... 😲 kluci jsou šikulové.... už máš vybraný typ kočárku a vybíráš jen barvu?
@lestep Tomišek se taky hodně vzteká, ale mluví krásně... 😠
břicho mi tvrdlo už od 20 tt a s T. nikdy...

jajdaelda
autor
18. srp 2010

@radus78 aha,no tak to jo, to by bylo super přilepšení...myslela jsem,že by to bylo něco náročného...a Aničku bude hlídat babi?

radus78
18. srp 2010

@jajdaelda hlídat bude buď MM nebo babi s dědou

jajdaelda
autor
22. srp 2010

Ahoj holky, tak se hlásím z nemocnice ☹ 😒 😔
včera mi začala tvrdnout často děloha a protože to bylo fakt často - co 2-3 minuty,tak jsme vyrazili do nemocnice a už si mě tady nechali ..dostávám kapačkama a v tabletách magnézko,ale nějak to nezabírá mám chvíli kdy je klid, ale pak mám hodinu, kdy opět kontra co 2-3 minuty....
byla jsem na utz, jsem zavřená,na porod to nevypadá, prcek je stále koncem pánevním a váží okolo 2,40kg...
příčinu zatím nezjistili, tak teď se čeká na zítra na výsledky krve,moči a výtěrů, prý to bývá často při nějaké infekci, tak uvidíme
doufám,že jste všechny v pořádku i s dětma a užíváte si dovolených a volna...prý to má být poslední hezký víkend...no,tady na pokoji moc hezký není,ale co se dá dělat...

oskarka
22. srp 2010

Ahoj holky, bylo pěkně o víkendu, že?

Jajdi, téééda, tak posíláme pozdravy do nemocnice.

betina
22. srp 2010

Jajdi, to mě mrzí.... 😒 holka, co sis to teda vymyslela.....ale víš co, kdyby náhodou se porod rozjel, jsi daleko, miminko má krásnou váhu, ale neboj, když to na porod nevypadá, ta si chvilku odpočneš a pak si půjdeš ještě hezky břuchovat domů!!!!!!!!! moc na tebe myslím

jajdaelda
autor
22. srp 2010

@betina co já??? Já nic 😅 ....odpočinout se moc nedá...nemůžu ležet,protože mě bolí záda, nemůžu sedět ani chodit,protože to mám břuch jak kámen...a ke všemu je tady přííííšerný vedro....čípek mám prý 6cm,takže porod fakt nehrozí,ale spíš se bojím o prcka,protože kontra co 2-3 minuty asi není příjemhý ani pro něj...