Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

betina
25. zář 2010

@lestep obě jména jsou moc hezká!

lestep
25. zář 2010

beti- díky 🙂 co vy, máte už ta jména jistá?

tanuki
25. zář 2010

@lestep Paráda, hlavně ten Kryštof 😵 😵 😵 Alenku už v rodině máme, tak o té vůbec neuvažuju, ale o Kryštůfkovi teda jo 😉

Já už se začínám těšit na zařizování nového bytu, jen to nesmím přehnat 😀 jiank řeším, jak a za kolik pronajmeme náš pražský- jesli zařízený nebo ne..v Pr. to bude holobyt, takže ty spotřebiče... 😒

oskarka
25. zář 2010

Kuk holky, tak my dneska byli v centru - něco jsme potřebovali zařídit a koupit ve FotoŠkoda a pak jsme zašli do restaurace Výtopna - Ondrášek byl v sedmém nebi z vláčků a drah🙂. Je to tam super, je to sice dražší podnik, ale pochutnali jsme si tam.

Všechny jste v pořádku?

jajdaelda
autor
25. zář 2010

@lestep jj, Kryštof je moc hezký...vidíš Alenku už jsem dlouho neslyšela,že by někdo dával...
@tanuki tak už sis na tom stěhování našla i něco pozitivního? 😉 A máte už představu,jak vypadají ty služební byty?

My máme prcka u mojí maminy,tak jsem měla v plánu odpočívat,ale zjistila jsem,že mi to nějak nejde...asi jsem se dobře vyspala,takže mám dost energie -vyklidila jsem sklep, navařila, uklidila jeden pokoj,co bude v budoucnu dětský,teď je to takové skladiště..no a ještě možná půjdu zadělat jídlo na zítra,chystám se na divočinu...jenže teď nemám už nějak ani chutě ani hlad,tak uvidím,co z toho bude 😀

betina
25. zář 2010

@lestep no jména, co mám v pasu, jaksi neplatí, chceme Jan a Jakub 😀

@tanuki zařizování není špatný, jen teda, jak jsme měnili ty pokojíky, tak jsem ráda, že je to za náma a zase se mi do ničeho dlooouho nechce.
@oskarka jééé, tak hlavně, že jste si udělali prima den, pak už moc času mít nebudeme....
@jajdaelda neblbni a opravdu si aspon na chvilu opočni, co budeš dělat potom?

já dneska jen žehlila a uklízela a vařila, často mi tvrdne břicho, ale to není nic proti tomu mýmu nachlazení, který se nelepší, navíc jsem dneska dostala nějakou depku z toho počasí a vůbec...ach jo

ilci
26. zář 2010

@lestep Kryštof se mi taky líbí 😉 měla jsem ho v zúženém výběru
Alenku mají 2 kamarádky, holky mají 6 a 8let a je fakt, že jich moc není, ale neznám ani žádného Kryštofa

@betina tak jste nakonec jména trochu pozměnili? 😉 Honzík a Kubík je hezký, nakonec budete mít možná s
@jajdaelda stejnou kombinaci 😉
s tím nachlazením, je to blbé, snad se ti to brzo zlepší
u nás je od včera nachlazený opět Mikeš, teče mu z nosu a prokašlal celou noc 😒

@tanuki zařizování je super 😉 já doma furt něco měním a vymýšlím, jen jaksi není moc prostoru

jajdaelda
autor
26. zář 2010

@ilci no,možná nejen stejnou kombinaci,ale i TP - Monča má nejpozději 6.10. konsilium a já mám v ten den TP 😉 ...tak uvidíme...se musím ve čtvrtek zeptat,jestli se mi už aspoň krátí čípek....

holky, uzdravte se všechny a děti ať jsou taky brzo fit...bohužel v těhle výkyvech počasí se tomu nedá asi nijak ubránit...to je hrůza...já jen doufám,že si prcka nepřivezeme do sněhu 😒

lestep
26. zář 2010

@tanuki díky 🙂 tak bude další v pořadí 🙂 a kam se budete stěhovat?
@oskarka jak se cítíš?
@jajdaelda odpočívej, budeš to potřebovat.Jsi šikula.
@betina mě už břicho tolik netvrdne. asi to bude dtím, že už jsme dost polevila a moc toho nedělám. Vaří tchýně. jen malýmu vařím. Manža chtěl udělat táč se švestkama, tak jsme ho udělala. natrhal mě švestky, nachystal, rozdělal těsto. no šikula. nikdy to nedělal, ale že mě pomohl, tak má za odměnu dobrý táč, kterým se teď zrovna cpe. 🙂 já jsem taky přecpaná. měli jsme pečený kuře s kari rýží a sotva funím. 😲

Dneska budu odpoledne doma sama, tak snad se nebude nic dít. manža jede na hokej a tchýně bude v práci. tak z toho nemám dobrý pocit. Snad bude i ondrášek hodný.
Včera mě švagr dorazil, Ondrášek zrovna neměl den. Roste mu stolička, tak byl takový mami, mami, ukňouraný a dělal vylomeniny. Zatáhl za ubrus a vylil trochu limonády. Tak jsem na něj křikla a švagr mě na to říká, no jak se tak dívím, vy se snad ani na to druhý netěšíte. Což jsem jako nepochopila, co tím chtěl říci. On je totiž bezdětnej a ječtě dlouho bude. manželka nějak děti moc zatím nechce. 😲 tak jsem tak nad tím přemýšlela a každopádně si to vůbec nedokážu představit, že bych teď nebyla těhu a netěšily se na druhého drobka. prostě láska se násobí a ne dělí mezi děti. To´t můj názor a nemám ráda řeči typu, no jen se mazli Ondrášku, pak u žbude bráška a ty budeš na druhé koleji. to mě tedy dost vadí.Vím, že je to fofr mít dvě nebo více dětí, ale přece jen kvůli tomu, že bude mimi, tak nechám ondráška být. 😠
@betina jména moc hezký 🙂

oskarka
26. zář 2010

Ahoj holky,
cítím se dobře, jako bych ani neměla rodit 🙂.
Zítra jdu ráno do poradny, tak jsem zvědavá, co se tam dozvím, budu už týden do předpokládaného termínu porodu, tak doufám, že nebudou chtít abych dlouho přenášela - na to jim prdím a taky doufám, že udělají odhad váhy miminka - kdyby bylo kolem 4 a více kg, tak si budu přát císaře /nechci, aby mi rupla jizva na děloze po císaři prvním/.

Za chvíli půjdu ven, mrknu se ještě někam do obchodů a vezmu s sebou svoji sestru, užijeme si společné odpoledne. Až přijde miminko tak už nebude čas na takové "výlety".

Ale to počasí je naprd, co?

betina
26. zář 2010

@oskarka no ani nemluv, to se člvěk probudí a má chut ten čas prospat, já teda nespím moc v noci, už jsem za 3 týdny přečetla 5 knížek, protože ty noci jsou tak dlouhý....
@jajdaelda jojo, máme to Jani nějak nastejno co? 😀 hlavně, aby vše dobře dopadlo
@lestep s tím manžou, to já se taky bojím, bojím se, aby mi ho zase neposlali na druhý konec republiky...tenhle týden by měl být v brně, ale ten další nevím..jenže v tu středu další už máme to consilium a pak si myslím, že už je vymalováno 😀
@ilci toho věčnýho cnhalzení se bojím,ale třeb pro Veru byla daleko lepší lonská zima, to jsme nebyly nemocný od září až asi do dubna a pak to začalo na jaře.... 😠

já si uvědomila, že tento týden 1. má Věruš narozeniny, rychle musím obejdnat dárečky, nakonec jsme vybrali krásnou kuchynku Miele a koupíme Veruš logo se zvířátkama, to pak budou mít i kluci 😀 ale jsem naměkko z těch Verunčiných narozenin.....jsem si ani neuvědomila, holky, já jsem hnusná, chtěla bych ji ještě upéct dort a oslavit to, ale nevím, jak to zvládnu a vždycky se slaví u babičky, ale ta je 100km a to se bojím jet......

jajdaelda
autor
26. zář 2010

@betina Moni, no holt je toho hodně, nic si hlavně nevyčítej 😉 Oslavte to doma,myslím,že to každej pochopí ve Tvém stavu...já jela dneska do Prahy a cesta už mě fakt zmáhá a hlavně to natřásání prcka nic moc..
tak my koupili ty klávesy a ještě pokladnu a nákupní vozík....Kubča chodí rád nakupovat a platí,tak si budeme hrát 😀

lestep
27. zář 2010

@oskarka Tak jak v poradně? jak dlouho jsi přenášela minule? U¨žijte si se sestrou výlet. 🙂 počasí je naprd. ☹
@betina tak ať dobře dopadnou oslavy. Je toho hodně, tak proto se ti ani nedivím, že se na to pečení necítíš. drž se. nic si nevyčítej. taky jsme včera měli jet na hody sv. václa¨va a nikam jsme nejely. nechtělo se mě a manža měl pak hokej. byla jsem ráda, že jsem doma

oskarka
27. zář 2010

Ahoj holky,
měla jsem pořád přes den co dělat - poradna+monitor+odběr krve, pak vaření oběda, musela jsem na úřad, pak návštěva, vaření večeře, teď koupando, a mám chvilku času.

V poradně nález stejnej jako posledně, jizva je prý v pořádku (žádné rozestupy apod nejsou patrny), monitor OK, průtok pupečníkem taky, váhový odhad 3800g, příští kontrola v pondělí 4.10., tedy v den předpokládaného porodu.

Pak jsem se rozohnila kvůli papíru co mi přišel z pracáku, ale vyjasnili jsme si to. Každopádně Správa sociálního zabezpečení mne pekně séře, protože mi ještě neposlali ani korunu, tudíž ani ten papír o výši mateřské, který potřebuje pracák. Je to děs!!! Snad příští týden přijdou peníze za srpen i září a ten prokletej papír.

Lestep, Ondrášek měl předpokládaný termín 16.10., na vyvolávání mne přijali 27.10. a klouček se narodil až 31.10. (pro nepostupující porod nakonec císařem).

jajdaelda
autor
27. zář 2010

@oskarka Oskarko, já tedy nevím,ale já si musela na sociálku dojít pro to potvrzení sama a donést ho na ÚP

jinak gratulka ke kontrole,super,že je vše OK...já jdu ve čtvrtek,tak se chci taky zeptat,jak jsem na tom a uvidím,v jaké náladě bude dr.,že bych se zeptala na odhad...

oskarka
27. zář 2010

@jajdaelda Mně to slíbili poslat, ale každopádně, i kdybych si pro něj šla, nedali by mi ho , protože mi ještě nic nevyplatili - dokud nevyplatí, nedají potvrzení, nesnáším ouřady.

lestep
27. zář 2010

@oskarka tak to sis tedy pěkně počkala. S těma penězma je to naprd. mě pro změnu přišel, jak rodičák tak mateřská, jen část, takže budu část rodičáku vracet. jsou to komedianti. Tak to jsi měla nabitý den.|Mě dala potvrzení paní na personálním v práci. pak mě přišel výměr ze sociálky? měli jste to jinak Jaja?

@oskarka tak to si malej tedy počkal. 🙂

jajdaelda
autor
27. zář 2010

@oskarka tak já nevím,jaký papír máš namysli,ale já měla jen jakési potvrzení,kde mi sociálka potvrdila výši denního vyměřovacího základu a to jsem dala na ÚP. Dali mi to 1.9. a první platba mateřské mi přišla až 6.9. No ale, co úřad,to jiný postup a přístup
Mě přišlo jen potvrzení o ÚP,že mi pozastavují výplatu rodičáku..

@lestep na ÚP musíš donést potvrzení,že Ti vznikl opětovný nárok na mateřskou - a to Ti vystaví sociálka, jinak Ti právě přijdou obě platby...

lestep
28. zář 2010

jaja- já byla na sociálce a donesla jsem tam papír, co mě přišel poštou z Brna z práce ze sociálního úřadu ten vyměřovací základ. On si to okopíroval ten pán na úřadě a řekl, že mě už bude chodit teď jen mateřská. Víc nic. tak to snad mám v pořádku nebo ještě něco?

jajdaelda
autor
28. zář 2010

@lestep Leni...tak asi to dají na ÚP vědět sami...jak jsem psala,co úřad,to jiný postup....tím líp,že nemusíš nikam lítat 😉 víc nic, pak akorát porodný a za 5 měsíců opět mateřská 😉

@spetra ... tak máme tu sušičku a dnešní praní Kubčova prádla😉 - nandání prádla do pračky (2min),praní 70min, přendání prádla do sušičky (2min), sušení 65min, vyndání prádla a složení cca 6-7minut,takže i s nandáním do skříněk "práce" na cca 13 - max.15 minut...to se mi fááááákt líbí...ráno měl Kuba ve skříňce poslední tepláky,teď už jich tam má zase dost 😉 takže ke dvěma dětem rozhodně doporučuji 🙂

@tanuki tak co, už balíte? Koukám na fotečku,že jsi ji změnila za smutnou ☹

oskarka
28. zář 2010

@jajdaelda To je fajn, že jsi se sušičkou spokojená. Ty máš asi prostoru dost, viď? Máš tedy pračku i sušičku. Nám by se to koupelny dvě "skříně" nevešly a nevím, jestli pračka se sušičkou v jednom je praktická a dobrá. Ale taky jsme o tom s manželem uvažovali.

Holky, to je hnusně, co? Už mi to několikadenní slejvákování leze na mozek.

ilci
28. zář 2010

@oskarka pračka se sušičkou v jednom je ekonomicky dost nevýhodníá, co jsem se tak zajímala, při sušení se spotřebovává dost vody na ochlazování bubnu a taky tam dáš jen polovinu dávky vypraného prádla, takže sušíš buď 2x nebo zbytek dáš na sušák
my máme právě pračku v kuchyni, ta je o trochu větší než minikoupelna, hold panelák 😉

jajdaelda
autor
28. zář 2010

@oskarka Jj, máme podsklepený baráček a jedna místnost je jen prádelna,takže místa je naštěstí dost..
ty kombinovaný jsem nezkoumala,ale nevýhoda je,že buď pereš nebo sušíš nemůžeš obojí najednou a moc dobrý hodnocení jsem na to neslyšela,zejména kvůli spotřebě energie či vody..teď už nevím....já osobně bych do toho asi nešla,přijde mi to jako foťák v mobilu...prostě kompromis...ale ještě se dají dát na sebe
jinak to počasí je hnus,se ani nedivím,že se mimču v tomhle ven nechce....

ilci
28. zář 2010

@jajdaelda chtěla jsem se zeptat, máš na sušičce české popisky nebo piktogramy nebo je to v cizím jazyce?

betina
28. zář 2010

@jajdaelda souhlasím, my do budoucna chceme určo zvlášt sušičku a pračku

jinak holky já jdu už zítra k obvodačce, to nachlazení, co mám týden se vůbec nelepší, furt hekám jak potrefená koza, tak nevím, jestli mi dá ATB a je mi to už jedno, hlavěn, at něco zabere
@oskarka to počasí mi taky leze totálně na mozek...jestli bude takhle hnusnej celej podzim...hlavně Jak se Veruš nudí, tak je protivná jak prcina..

jajdaelda
autor
28. zář 2010

@ilci Ilci, ne ne, je to v angličtině,což mi nevadí,ale jinak jsou tam piktogramy ... a ono je to tak strašně jednoduchý na ovládání,až jsem z toho byla mimo 😅,protože na pračce toho nastavuji víc a tady jen otočím kolečkem a zmačknu start, max. kdybych chtěla změnit počet otáček a dát nižší teplotu..jinak je to úkon fakt na dva kroky 🙂

no vymejšlet něco doma pro prcka je fakt zábava...ještě že byl teď manža tři dny doma, zítra má dlouhou,tak jsem zvědavá,co s Kubčou tady budu dělat...hlavně už je to fakt dost náročné,byť si mám k němu jenom sednout na zem..hned mě začne píchat spodek,mimčo se začne mlejt...no, má-li to být říjňátko,ať jde ven hned 1. 😀

lestep
28. zář 2010

@jajdaelda tak to je super, že se sušička osvědčila. 🙂
@oskarka jop, jo mě taky. denska se teda fakt nudím jak nikdy. dopoeldne byl s malým manžel, te¨ˇd je u babi a dědy, šla s ním chvilku ven a mě už to fakt nebaví. jak nemůžu nic moc dělat, šetřím se, tak už mě to fakt leze na bednu. nejsem zvyklá. Byla jsem prostě pořád v pohybu a teď s esnažím fakt šetřiř, lehnout si, něco si přečíst a nějak mě to už nebaví.
@betina tak a´t to dobře u dr. dopadne.určo bude líp.
@jajdaelda jo, jo to máš pravdu, sednout si ke skládačce je někdy nad moje síly. my pořád čteme knížečky, to nás baví oba a dlouho. když už neví, co dělat, tak roztahá celou kuchy%n, že za ním pak jdu a vše uklízím. 🙂

holky, chodíte po týdnu do poradny?já jdu zítra.

oskarka
28. zář 2010

Já si to myslela, že to nebude nic moc ta pračka se sušičkou v jednom. Nepůjdu do toho. Budu stále pěkně věšet a žehlit prádlo.

jajdaelda
autor
28. zář 2010

@lestep Leni...jj, chodím po týdnu...jdu opět ve čtvrtek a pak už snad ne 😉

oskarka
29. zář 2010

Ahoj a hezké ráno. Kéž by už byl dnešek bez deště.
Jak se daří???

Lestep, jj, po týdnu na kontroly do porodnice, teď půjdu v pondělí (v termín porodu).