Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

tanuki
1. pro 2010

jé, tahle pani to má levnější a má spoustu dalších krásných věcí 🙂

lestep
1. pro 2010

@tanuki krásné hračky.

lestep
1. pro 2010

@jajdaelda brzy se udravte.
@jajdaelda jak dopadly perníčky? taky se na ně chystám.po kolika hodinách v noci kojíš? a přes den?
@ilci super kalendáře. jsi šikula.

lestep
1. pro 2010

@spetra jaká je ta housenka ta hra? máš jí doma?

spetra
1. pro 2010

@lestep mám ale zabalenou, T. ji dostane pod stromeček...

spetra
1. pro 2010

@jajdaelda jinak teda nevím jak se takové děti dělají co tak krásně spí... závidím... 😉

jajdaelda
autor
1. pro 2010

@tanuki super tip,akorát ta paní už do Vánoc toho asi moc nepošle 😉

@lestep Leni,díky...Honzík má stále jen rýmu a už ne zelenou,tak snad to bude ok a Kuba sice kašle,ale přijde mi to už jen takový dráždivý kašel...dneska jsme byli nakupovat,tak snad jsem to ničím nepřikrmila.. 😒
Perníčky v rámci možnosti dobrý..upekla jsem ještě adventní věnec...no není zrovna nejkrásnější,ale máme věnec 😀
Jinak přes den kojím tak po 2-3 hodinách,jak malej potřebuje, naposledy mezi osmou a devátou večer a Honzík se pak probudí tak mezi půl čtvrtou a půl pátou....
@spetra Peti...Kubík takovej nebyl..vstávala jsem k němu co 3 hodiny i v noci....a neboj,ono to Jiříka přejde a bude spát taky celou noc...a naopak Honzík se může začít budit časteji 😉

betina
1. pro 2010

holky, prosím vás, ještě napíšu, ale ted opět v rychlosti..prosím vás, věnujete se nějak extra těm malým prckům? já na to prostě nemám čas..musím je kolikrát nechta vyřvat, prostě se to nedá a ani Verunce se nevěnuju jak bych měla, já to prostě nedávám..dneska střídavý řev od půl 4 od rána do půl 12!!!!! jednou nohou v blázinci jsem

spetra
2. pro 2010

@betina nikdy se už nebudeme moct věnovat žádnému dítěti tak jako když jsme měli jedno!!! Tím že mají sourozence jsem je ochudili o čas ketrý se jim věnujeme, ale já si myslím, že jim to víc než vezme přinese!
Věnování Jiříkovi u mě znamená že ho nosím (což ty pochopitelně dělat nemůžeš) aby neřval, ale nijak si s ním nehraju.... s T. se snažím hrát, ale taky žádná sláva... já jsem někde slyšela, když přeženu kdyby bylo dítě do roku zavřeno někde v tmavé místnosti, tak se prostě naučí samo točit, lézt,chodit, žvatlat... pro kluky je teď nejdůležitější aby byli najezený, vyspaní, přebalení.... a to zvládáš.... 😉 jsi šikula, je nadlidský úkon jen se postarat o 3 tak malé děti...

tanuki
2. pro 2010

No, jak už jsem tu jedno už psala, paní didymos, která má slavnou firmu na šátky, tak to rozjela (úvazy, šátky) právě kvůli svým dvojčatům 😉

ilci
3. pro 2010

ahoj holky, jak zvládáte sněhovou kalamitu?
u nás zas od rána hustě sněží, snad MM dorazí z práce v pořádku
ve středu stály vlaky před Přerovem i 2hodiny, a dnes to bude asi to snamé v bleděmodrém

spetra
3. pro 2010

@ilci no při tlačení kočáru se nadřu, T. docela dobře chodi (ale moc pomalu) jen nesnáší když zrovna sněží....

manžel je řidič, takže ho tedď nevidíe skoro vůbec... ☹

ilci
3. pro 2010

@spetra tak řidičům teď fakt nezávidím

Mikeš sníh nesnáží vůbec, nechce v něm chodit, takže jsem dnes jela na nákup s kočárem a posilovna hadra 😝

jajdaelda
autor
7. pro 2010

@ilci Mikešovi dodatečně vše nejlepší k svátku! 😉
jak jste prožili Mikuláše? A co děti? My šli na mikulášškou,i když jsem nejdřív nechtěla,no bohužel jsme šli a Kuba měl strach ne z čerta,ale mikuláše....a v noci se vzbudil,že s ebojí a usnul až s taťkouv posteli...
jinak Kuba má sníh rád,spíš ho musím domů tahat,ale s kočárem se to moc nedá 😒

jajdaelda
autor
7. pro 2010

jo a Kuba zkouší bojkotovat spaní a to i po obědě a večer...to zkouší takové to,že chce číst (i po hodině čtení), pít,čůrat apod....včera zabral až v půl desátý,kdy šel do postele v osm 😖

oskarka
7. pro 2010

Ahoj holky, už mi to pitomý sněžení leze na nervy.
Praha asi zapadá a nebude vidět nebo co. Pořád sněží, sněží, chodníky neodhrabaný, s kočárkem se jezdit nedá, dítěti i mně se špatně chodí, asi budeme zalezlí až sníh zmizí, vylezeme na jaře.

Jajdi, Kubík ještě spinkal po obědě? Ondrášek už tři měsíce ne, takže ty dny jsou stráááášněěě dlouhýýýýý.
A co se Mikuláše týče, na žádné besídce jsme nebyli (měli jsme jít, ale kvůli tomu sněhu debilními jsme nešli), takže se šel Ondra s manželem projít kolem 18té do ulic, potkali několik čertů mikulášů andělů a Ondrášek se vůbec nebál, básničku neřekl (je přeci jen ještě malej), jen něco zažvatlal a cukrovinku dostal.

A co Honzík? Už máte nějaký režim, my moc ne. Jiříček usíná až tak kolem 22-22.30 a pak spí cca do 1.30, pak 4.00 a vzbouzí se definitivně v 6.20 (Ondra někdy v 5.30 a většinou podobně jako Jirka).

jajdaelda
autor
7. pro 2010

@oskarka JJ,Kubík spinká ještě po obědě a nehodlám se toho vzdát,protože přesně jak píšeš,ten den je pak stráááášně dlouhej a hlavně Kuba pak odpadne ve čtyři a spí do šesti-sedmi a pak jde spát v deset 😖
Jinak Honzík chodí spát mezi 20-20:30,pak vstává mezi 3-4 a pak tak mezi 8-9...přes den ještě režim moc nejedeme...je buď v postýlce nebo ho chovám anebo v lehátku....

tanuki
7. pro 2010

@jajdaelda já nakonec taky podlehla..a Veru se v noci budila, že nechce čerta 😝 ačkoliv sjem jí an to dost připravovala a oni byli úplně mírňoučký.. ale ona se masek prostě bojí-byla s babi na vernisáži Čtyřlístku a byli tam velcí Mišpulín a spol a Veru byla hotová a chtěla pryč.
Mně usne jen v kočárku ☹ a zároveň je na ní znát, že ten odpo spánek ještě potřebuje, je to náročné. Ale moc se mi líbilo, co má kamarádka u starší dcery- dodržují odpolední klid-nemusí spát, může si číct, poslouchat na cd pohádku..ale být prostě v posteli hodinku.

Mám za sebou předposlední státnici 😵 ale prtě se včera ukázalo o dost maldší než by mělo být (a výrazně mladší být nemůže, vzhledem k tomu, kdy jsem měla //) tak uvidíme, co se z toho vyvrbí ☹ zatím počítám s nejhorším.

oskarka
7. pro 2010

@tanuki O ten odpolední klid, jak tu píšeš, se taky snažím, ale zatím ne moc úspěšně, i když jsou chvíle, kdy si Ondrášek jen tak lehne a odpočívá.

@jajdaelda Tak to ondrášek přes den opravdu nespí, vstává v 6.30 a spinkat chodí v 19.30.

ilci
7. pro 2010

@jajdaelda děkujeme za přání

my jsme se byli podívat na Mikuláškou show u nás na náměstí, ale Mikeše průvody andělů, čertů a Mikulášů absolutně nezajímali, koukal po světýlkách a světelné výzdobě a nejlepší byl samozřejmě ohňostroj 😀

@tanuki gratulace ke státnici a snad to s mimčem dobře dopadne, držím pěsti

jinak Mikeš chodí sice spát po 20h, ale usíná až kolem 22h, vstává se po 7h
po obědě ho dávám spát kolem 13h a někdy usne, někdy ne, čte si knížky apod.
spát ho nechávám tak 30-60min, jinak by řádil do půlnoci

spetra
7. pro 2010

@jajdaelda T, taky usne mejdřív za hodinu, prostě se mu nechce spát, p obědě spí dobře... už by nepotřeboval odpolední spánek, ale to se mi fakt nechce... ☹ Dáváme ho večer spát tedy o půl hodiny pozděj. do postýlky mu dáme knížku a prostě se tam sám plácá dokud nesne.... jen tam občas zajedeme...

@tanuki to jsem měla taky představu, že bude po obědě ptřeba půl hodinkyv postýlce a nebude spát, ale on mi usne a večer pak nechce spát... ☹

koukám že čerti nesplnili svůj pčel bud se jich děti nebojí )jako náš Tomášek) nebo naopak z toho mají noční můry... ☹

jajdaelda
autor
7. pro 2010

@tanuki přidávám se ke gratulaci a k mimču budu držet pěsti 😵
taky bych klidně zavedla jen odpolední klid,ale za prvé Kuba chce číst ode mě a sám si zatím knížkou nelistuje a za druhé on prostě spánek potřebuje,protože pak odpoledne je strašně utahanej a klidně usne takhle: 😀
jen prostě potřebuje dopolko nějak utahat,ale i tak je to vždy maraton na hodinu se čtením...a spí většinou tak 2 hodiny...a večer jde spát kolem osmý,dneska to vidím na dýl,protože zabral až teď...halí belí vždy zabere 😀 ale vzbudit si ho netroufám,protože je pak šíleně protivnej..

s těma čertama...jako po letošní zkušenosti říkám už nikdy více,dokud fakt nebudou kluci velcí - 6-7 let...Kuba je opravdu citlivej a kdybyste viděli ten výraz v očích...čertovi ruku podal,ale když měl jít k Mikulášovi pro dárky 😔

spetra
10. pro 2010

@jajdaelda chudák ☹

betina
13. pro 2010

@jajdaelda tak to se u nás ještě nestalo, že by takhle Veruš usnula, ale je to teda sranda 😀

tak co holky, máte předvánoční stresy? 😀 my letos nepečeme, to bych fakt už nedala, stačí, kdybych aspon zvládla nějak uklidit a to mám pocit, že je stejně zbytečný, protože ráno vše uklidím a do večera naprosto zbytečný. dárky už skoro máme a jsme domluvený s babičkou (tchyní), že přijede ve středu večer, my uspíme kluky a ona si uspí Vernku a my pojedeme dárky dokoupit do Tesca 😀 , aspon budeme po dlouhé době a na dlouhou dobu s MM chvilku sami 😀

oskarka
13. pro 2010

Ahoj holky, tak jak se máte. Posílám předvánoční pozdravení.

@betina Mám stejný pocit s tím úklidem, večer nepoznám, že jsem něco přes den udělala. Teď jsem zabalila dárky pro tchýni, babičky manžela (já už babičky nemám☹) a strejdu, pak pro kamarádky s dětmi, které přijedou tento týden na návštěvy k nám a budu ještě pokračovat v balení, baví mne to, ale čas na to není.

Ovšem ještě bych potřebovala něco pro manžela, nějak nemám pořád ten správny nápad, co by to mělo být, sakryš.

A Vánoce jsou už příští týden!

radus78
14. pro 2010

ahoj holky,
@oskarka mám úplně stejný problém s manžou ☹ Objednal si nějaké knížky, ale chce to ještě něco, aby měl překvápko.
Já se letos poprvé snažím péct víc jak perníčky, tak jsem na sebe sama zvědavá 😀. Včera jsem dala Aničku na hlídání k babičce a trochu tu uklízela, ale mám pocit že to vůbec není poznat.

oskarka
14. pro 2010

@radus78 Tak o úklidu mi povídej, mám pocit, že to nemá vůbec cenu nějak uklízet.

Letos nemám do pečení moc náladu, samo trochu toho bude, ale nějak to přehánět nechci, hlavně na to nemám čas. Páč od 6ti do 22 hodin se věnuji dětem a pak už chci taky chvíli spát, i když se moc nevyspím, Jiřík chodí spát pozdě a budí se často.

betina
14. pro 2010

@oskarka tak pro MM mu letos věnuju poukázku na masáž 😀 furt si chudáček stěžuje, že ho bolí záda 😀 , no ti chlapi že..a peněženku chtěl, snad ho nebude masírovat nějaká 25tka hezká 😀

lestep
15. pro 2010

jak se vám daří? mám upečený 3 druhy cukroví, tchýěn dalších 5, tak si je vyměníme a¨bude toho dostatek. dárky máme skoro nakoupené. jen ještě něco dokoupit. s manželem jsme si koupily vzájemně kabát. takže máme pěkné dárky. Ondráškovi máme lego a nějakou skládačku. Kryšpínek dostane nějakou kosmetiku. Oblečení máme hodně. 🙂
@radus78 co pečeš dobrého?