Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

spetra
5. dub 2011

@oskarka no bohužel to vydželo jen 4 dny, ale určitě je to se spaním lepší než T. spal v pytli už asi od 14 dní a nespí v něm teprve od prosince... Jiřík taky spí v pytli...

lestep
5. dub 2011

ahojky..jak se všichni máte?↨jak jdou příkrmy. taky už začneme.Docela se těším.
Malej nepřibral za měsíc nic,ale vytáhl se o 4 cm.

oskarka
5. dub 2011

@spetra Ahojky, my jsme teď všichni nastydlí, začal Ondrášek, pak Jiříček, Martin a teď i já (zítra by měl Jurášek dostat Hexu a máme 6M prohlídku, tak myslím, že očko nedostaneme).

Co se příkrmů týče, jsem na to u nás zvědavá, Jury nechce nic kromě maminky, na zeleninku se teda chystám o víkendu, bude-li fit, ale čajíky, šťávičky, mlíka, kaše - nic.

lestep
12. dub 2011

@oskarka taky marodíme.co vy,už je líp?co zeleninka?nám docela šmakuje?
holky,dáváte prckům čaje nebo převařenou vodu?

oskarka
12. dub 2011

@lestep Ahoj, s příkrmy jsme začali v sobotu - Jurášek si pochutnal na půlce skleničky mrkvičky, mrkev s bramborem mu taky chutnala, zahradní zeleninka takdy. Tak zelenina zatím dobrý. 🙂. Jsem zvědavá pak na ovoce, a zase zkusím to mlíko, kaše, a tak.
Juráškovi dávám ředěnou šťávu na lžice, on prostě z lahve pít nebude.

Je nám lépe, ale mám pocit, že možná máme alergickou rýmu.

jajdaelda
autor
14. dub 2011

ahojky, tak jsme po půlroční prohlídce a Jeník má 8.97kg a 72,5cm...
příkrmy u nás zatím dobrý - vede dýně a samotná mrkev...když je to s bramborem,tak už je to horší,ale sní to...čerstvé ovoce zatím jen banán a taky šmakuje

@oskarka Kde máš fotku?? Neřikej,že Ti jí taky smázli?

oskarka
14. dub 2011

@jajdaelda Ahoj, no, měla jsem tu nějaké konflikty s adminkou, tak jsem všechno smazala.
Téééda, to je Jeník pořádnej klouček. My měli na začátku dubna na 6M prohlídce 66cm a 7150g. (Ondrášek měl 70,5 a 7430g).
Už máte i ovoce, jo? Na to se chystám ještě za nějaký čas, u Ondry jsem na ovoce najela asi do 3 neděl po zelenině a mase🙂). Pak jogurt a paráda. Jen nevím, jak dostat nějakou jinou tekutinu než moje mlíko do Juráška (on prostě pít nechce z lahve.

jajdaelda
autor
14. dub 2011

@oskarka Alčo..už i Ty? ☹ co se to tady poslední dobou děje?? 🙄
no s tím ovocem nějak nevím co z čerstvého....
to je strašný,jak rychle jsem zapomněla,jak to bylo u Kubči...

jajdaelda
autor
15. dub 2011

jááááj....krásná zpráva po ránu, že vrána je taky těhulka 😵 a taky čeká opět říjňátko...no holky,hezky jste si to naplánovaly 😉
@radus78 RAdu,jak to zvládáš?

oskarka
15. dub 2011

@jajdaelda Jj, Vrana-Hanka taky čeká miminečko🙂.

radus78
17. dub 2011

@jajdaelda celkem v pohodě. Ve čtvrtek jsem byla na screeningu, ale výsledky budu mít až příští týden. O Vrane vím, máme termín asi 10 dnů od sebe 😉

@oskarka Anička byla taky nepijan a zůstalo jí to do teď ☹ Furt s tím bojujem. Mlíko teda pak pila v pohodě, ale já jí ho začla dávat až tak v 10 měsících

lestep
19. dub 2011

tak příkrmy nám jedou.Kaše taky.Čaj↨nechce,tak zatím jen kojím,..vyzkouším ještě jiné čajíky. 🙂

oskarka
19. dub 2011

@lestep To je fajn, že Vám příkrmy jedou, u nás moc ne☹, sní toho hrozně málo, takže dokojuju. Ale té obyčejné první kaši docela na chuť přišel, i když to taky není žádná extra sláva. Takže taky stále a velmi často kojím. V noci 3x. A hrozně se pořád budí. Je to fakt nezmar. Jsem zvědavá na ovoce, až najedeme, jestli mu bude šmakovat a zelenina s masem, zatím dávám jen čistou zeleninu.

Co pĺánujete na velikonoční víkend?

jajdaelda
autor
20. dub 2011

Tak u nás dneska poprvé prošel bylinkový čajík,ale musí z falšky,pítko ho zatím nebere...
přikmy zatím všechny bez problémů...snad to tak vydrží...a večer jsem dala dnes podruhé kaši rýžovou nemléčnou od Nestle a šmakovala....
My budeme v so doma, v neděli asi výlet a pondělí hodovačka...

lestep
24. dub 2011

@oskarka plánujeme nějaké návštěvy.Kolik i toho ak malej sní?My tak těch 125g.čajík aky nechce,tak ho stejně dokojuju.taky dávám jen zeleninu.maso až za měsíc,ovoce taky.Kaše mu moc chutnají.

jajdaelda
autor
24. dub 2011

Jiříkům vše nejlepší!!!!

oskarka
24. dub 2011

Kuk holky, tak my v pátek celej den v ZOO, pak návštěva u strejdy, v sobotu celodenní výlet - jízda parním vlakem na Křivoklát a dneska jsme byli u tchýňky a k večeru k nám ještě přišla moje sestra. Docela jsme si dali do těla🙂. Kluci byli střídavě hodní, vzteklí, uřvaní, ale bylo to hezké.

@lestep Jiříčkovi chutná nejvíc mrkev - té sní i 190, ostatní sní ty malé skleničky 125. Pít nic nechce, takže též jen kojení. Kaše mu jede ta První kaše od Hami, tak to jsem ráda. Teď někdy nasadím i maso, a pak nějaké ovoce a doufám, že časem přijde na chuť nějakému pití.

@jajdaelda Děkujeme za přaní a i my přejeme Jiříkovi vše nejlepší.

spetra
28. dub 2011

@oskarka to jste si užili hezký výlet...
Jiřík taky nic nepije a už není asi 14 dní kojen... ☹ chtěla jsem ho odstavi přes noc a dopadlo to tak že nechce vůbec... jí všechno a je to na něm řádně vidět... ☹ myslím že do 10 Kg mu moc nechybí.. ☹
co kluci už se plazí? 😉

oskarka
28. dub 2011

@spetra Už jsi skončila s kojením, jo? Jury nechce kromě šťávy, čaje, vody ani UM, tak nevím jak na to, taky bych ráda brzy přestala s kojením (u Ondry to šlo v pohodě, ten i dobře jedl příkrmy, Jury je v tomhle horší).

10 kg to nic není, jsou děti co mají v půlroce skoro 11kg🙂

My se plazíme zatím dozadu, houpeme se na kolínkách, točíme se kolem dokola na břiše, pořád se přetáčíme a hlavně se hodně vztekáme.

spetra
28. dub 2011

@oskarka jj, přestala... najednou se když jsem mu dala prso jen smál.... a trošku pokousával... jako co budu říkat... takže jsme dokojili... ale nevipije vůbec nic.... ☹ jen UM 210 ml ráno....
Tak to je Jiřík šikulka... to vztekání je ale nepříjemné... J. se ted taky začal vztekat, do toho furt knourá T., odmlouvá.... 😠 no mám toho občas plné brýle... ☹

oskarka
28. dub 2011

@spetra No, já už bych taky chtěla přestat,protože co on u toho vyvádí u toho kojení, chvíli saje, pak se vzteká, řve, kouše mě atd. Mám toho tak akorát dost. V noci kojíme ještě 3x.

Ondra se taky děsně vzteká, vzdoruje, neposlouchá, je to fuška. Ale miluju ty svoje chlapečky i chlapa velkého🙂.

oskarka
28. dub 2011

@spetra Copak dostal Jiřík ke svému prvnímu svátku? A jak jste prožili Velikonoce Vy? Vyšupali Tě kluci?

A kde jste vy ostatní? Holky, haloooo.

jajdaelda
autor
28. dub 2011

@spetra Peti, honzík už je na 9 kg - před 14ti dny,takže z toho si nic nedělej...holt děláme pořádný chlapy!! 😀
@oskarka Tak to je malej tedy šikovnej...Honzík se zatím jen točí na bříšku a vzpírá na ručičkách, ale už zjišťuje,že má kolínka,tak myslím,že mu to moc dlouho trvat nebude..
a je pořád hodňounké zlatíčko...dneska ho asi 3 hoďky hlídala tchýně a nemohla si ho vynachválit
@spetra jo,tak když to chytne Kubu, do toho vyžaduje pozornost Honzík, tak to je fakt na mašli....ale co,jsme holky silné...já se tedy alespoň většinou v noci vyspím,ale fakt je mi líto těch,co musí v noci vícekrát vstávat 😔

Jinak mi o Velikonocích doma a v pondělí jsme jeli na výlet do břežanského údolí,ale túru jsme měli po kopcích,keltském oppidu,tak jsem byla mile překvapena,že kolem Prahy je takové krásné místo...no a ještě víc jsem byla překvapena,že Kuba celou trasu (cca 7 km v lesním terénu) ušel sám...fakt jsme zírali.

spetra
29. dub 2011

@oskarka no jsme ostudy... tatínek byl v práci, T. zničil pomlázku než s ní stačil někoho vyšoupat... ☹ takže se nic nedělo... a Jiřík nic nedostal.... jen jsem mu zabalila bodýčko, co je koupené dlouho a je mu zatím dlouhé a kaši, aby to vypadalo před T.... řekla jsem si že jim pořád něco kupuju a nebudu zrovna ted kupovat něco jen aby měl něco ke svátku... když z toho nemá rozum.l..

@jajdaelda to je teda Honzík taky chlapák... 😉
holky hlásím že jsem dnes poprvé spala v kuse od 22:00 do 4:11 😉 🙂 super jen kdyby to už tak zůstalo... 😅
@jajdaelda ty jo Kubík zvládnul 7 km, to je teda mega šikovný...

lestep
29. dub 2011

zdravím vás.velikonoce jsme si užily.bylo to fajn.byli jsme na procházce u známých.zpátky jsme šli skoro 4km pěšky.Ondrášek vykoledoval hodně sladkostí. Dneska hrabeme základy.Dudlík zaím Ondrášek má.Kryšůfek ne.Už jste všichni bez plen?My máme jen na spaní,a je většinou suchá.Přes noc ještě ne.Pije pořád. 😉

oskarka
29. dub 2011

@jajdaelda To je Kubík šikulka, takhle daleko v lese. Ondra toho ujde taky strašně moc, je to náš šikulínek, běžně celým Hostivařským parkem, do Průhonic, kolem přehrady, a tak.. A díky za info o tom keltském opiidiu, to bychom tam mohli někdy taky zajet, i když MHD to bude asi na dlouho, co?

@spetra My jsme Jiříčkovi dali jenom takovej hrající telefon hračku, aby měl něco nového (jinak má všechno po Ondrulkovi).
Téda, spánek v kuse takhle dlouho, jo? To bych taky chtěla🙂). U nás je to s tím spaním taky blbý - budí se Xkrát za noc s řevem /nevíme proč/ a pak samo dodržuje 3h rozestupy mezi kojením (ve dne v noci).

jajdaelda
autor
29. dub 2011

@oskarka Alčo to nevím,ale je tam u toho zastávka vlaku,tak možná vláčkem na Zbraslav a od té stanice je to cca 10 minut...

jajdaelda
autor
29. dub 2011

@spetra Peti no vidíš, už se blýská na lepší časy

lestep
29. dub 2011

holky,co ovoce?dáváte už?zeleninu máme zmáklou,ale ovoce zatím ne.

oskarka
29. dub 2011

@lestep My zkusíme ovoce možná o víkendu, uvidíme.