Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

betina
31. kvě 2011

a jedna i s tatkou

jajdaelda
autor
4. čer 2011

@betina Moni..hezké fotečky...jen by to chtělo trošku víc zblízka,aby byli kluci víc vidět 😉
O mlíku mi ani nemluv, tedy o cenách...Honzík je na Bebě HA,takže když není v akci,tak to je 500 za balení..no a při dvou dítkách to by byl masakr...ještě,že už dáváme příkrmy

tak jsme ve čtvrtek byli na 8mi měsíční prohlídce - 9,80kg a 75 cm....
a s Kubčou musíme na ortopedii,tak čekám,že dostane vložky do bot

oskarka
4. čer 2011

Ahooooj a hezký víkend.
My byli včera dopoledne na 8M prohlídce Juráška a na očkování Havrixem Ondráška, oba kluci byli neskutečně hodní - až jsem zírala🙂. Nás doktorka neměří, vážíme 7810g. Jiříček je celkově takový drobnější když srovnám s Ondráškem🙂.

@jajdaelda Pěknou míru a váhu má Honzíček.

U nás v okoli se narodila spousta miminek (převažují chlapečci) tak jsem chystala nějaké dárečky, přáníčka a mám radost, když jim udělám radost🙂.

Teď se chystám na "vejletík" se svou sestrou, všechny své muže nechávám doma a doufám, že budou kloučci klidní.

oskarka
4. čer 2011

Jinak Jiříček krásně sedí, leze jako ďábel rychle, kleká si, žvatlá si, hezky si hraje, pořád teda umí hodně zakřičet a řičet a brečet, ale je roztomiloučkej.

jajdaelda
autor
4. čer 2011

@oskarka Tak to je tedy šikula...Honzík je pohodář...před týden začal teprve se plazit a stavět na 4...žvatlá si občas taky něco,ale jinak je pořád v klidu a pohodě 🙂

lestep
4. čer 2011

@betina teda, věřím, že je to nářez. drž se holka. krásná rodinka, moc vám to sluší.
@jajdaelda hezké míry. my jdeme příští týden.ještě že kojím a nemusím mlíko kupovat, to je výhoda 😉
@oskarka užij si výlet
@oskarka kryštůfek se zatím stále otáčí kolem své osy, podsouvá kolínka a pořád válí sudy,, jinak zatím nelezeme.

lestep
14. čer 2011

nějak nám to tady zamrzlo?

jajdaelda
autor
15. čer 2011

@lestep Leni, no jo ☹
my jdeme dneska na ortopedii s Kubčovýma nožkama,tak čekám nějaké vložky do bot...

@spetra Peti, jsem se chtěla zeptat, jak sis užila den krásy od DM? jestli už jsi na něm byla? 😉

spetra
15. čer 2011

@jajdaelda jj, byla už bych šla znovu, jsou to už 2 měsíce... byl to pro mě hlavně super relax... ličení hezké.. účes i přes to že se moc nestříhalo je jiný a hezký... 😉 určitě to stálo za to...
my jsme ted na prázdninách u babičky na moravě, T. je blázen di všech dopravních prostředků, tak tu furt jezdíme autobusem.... 🙂 dnes jsem měla chvilku odpoledne volno od dětí, tak jsem si zašla na pedikůru... 🙂 Jiřík, chodí kolem nábytku a začíná si zkoušet stoupat bez držačky... 🙂

lestep
30. čer 2011

Přidávám nějaké fotečky z ateliéru

jajdaelda
autor
30. čer 2011

@lestep Leni...moc hezké...taky už budu muset nějak vyfotit ty naše raubíře...
Kryštůfek má tedy krásně hustéa už i dlouhé vlasy...
jak se jinak všichni máte?
U nás už se začalo stoupat,takže je veselo,protože by se Jenda nejraději pořád pouštěl...tak už bylo několik karambolů ☹
jinak zoubky pořád nic no a s Kubčou to občas hezky tříská 🙂

lestep
30. čer 2011

Jani, díky. Máme se dobře. Stavíme o sto šest. V týdnu budeme dělat desku. manža se moc snaží. Když mě to jde, tak mu taky pomáhám. Jinak my zatím plazolezeme a s tím si vystačíme. 🙂 Věřím, že jsou karamboly. my máme zatím dost přiskřípnuté prsty v šuplících atd.

jajdaelda
autor
9. črc 2011

ahoj holky,koukám,že tady každý užívá tepla a dovolených..
jakpak se všechny máte? Co děláte? A co prcci? Taky ti starší mají tak vzdorovité období?
@radus78 Radu,tak co byteček? Už bydlíte v novém? A co mimčo? KOukám,že už jsi dávno za půlkou a za chvíli máte mimčo u sebe? Co pohlaví? Nechali jste si říct?
a co @tanuki ? Tobě už se to neskutečně blíží,že? Jak to zvládáš v těhle vedrech a s malou?

U nás je nové to,že Honzík si začal stoupal a dneska udělal několik prvních krůčků kolem stolu...jinak zoubky stále nic...

radus78
10. črc 2011

@jajdaelda AHojky, zatím ještě nebydlíme, ale do konce července musíme vyklidit tenhle byt, takže se nám to blíží 🙂 Teď se v novém bytě dodělaly omítky, tak ještě vymalovat, upravit kuchyň uklidit a můžem se stěhovat. Už aby to bylo.
Bude to zase holčička. Jméno teda ještě nemáme. Tím že řešíme byt není čas na vymýšlení jmen 😀 Honzík je obrovský šikula, ten asi uteče roku 😉 A vzdorovité období máme taky. U nás je problém se převlíct, problém se najíst, problém, když ji řeknu ať na to nesahá atp.

tanuki
10. črc 2011

jojo, u nás přituhuje 🙂 Vedra jsem myslela, že budou horší, když pravidelně piju, tak se to dá i venku fungovat a cestovat. Základem je asi moc nepřibrat- já zatím 9,5kg, ale teď jsme u babičky, tak.. 😀 Doufám, že to tentokrát přijde brzo a rozhodně žádné přenášení!

Takže tu v diskuzi nikdo nemá páreček 😀
My jméno máme, ale pořád se nemůžeme dohodnout na psané formě- jestli Darja nebo Daria!

Ty 2.děti jsou neuvěřitelně šikovné 😵

jajdaelda
autor
11. črc 2011

@radus78 Radu...tak moooc blahopřeji k holčičce 😉 Aspoň bude mít Anička parťačku 😉

No nevím,jestli Honzík uteče roku,protože ve vzduchu šíleně sebou bincá..ještě pořádně nesedí a už by chtěl chodit 🙂

@tanuki no, Ty už to máš za pár 😉 pokud se narodí malá na termín,tak bude jak sousedovic Kačka,té bude rok 😉 a já bych se v tom jméně přikláněla k Darja 😉 a páreček máme - přeci @betina Monča 😉
no a ještě jeden páreček může pořídit Ilča, co Ty na to @ilci? 😉 Tě furt do toho navážím,že 😉
a to jsi opravdu tedy moc nepřibrala....

tanuki
11. črc 2011

@jajdaelda nééééé, 3týdny už nedám 😉

jajdaelda
autor
11. črc 2011

@tanuki ale dáš 😉
Jak se bydlí?

tanuki
11. črc 2011

@jajdaelda docela problematicky-platíme hodně peněz (moooc) za plyn a stejně je tam zima..a přes léto jsme pořád na chalupě a průběžně v Praze, tak bychom raději něco menšího a levnějšího, ale to není k dispozici. Docela se nám daří si pěstovat zeleninku, hrozně nás to baví 🙂 příští rok to s batoletem asi bude náročné 😀

Moc bych si přála rodit třeba 38+3, klidně i 39+0 😀

spetra
12. črc 2011

@tanuki držím palce, nech nepřenášíš... já zrovna tyhle dny vzpomínám, jak jsem před rokem už přenášela... je to fakt hrůza, především v těhle vedrech...
Jiřík zatím nechodí, stoupá si od 7 měsíců, nožičky má pevné už přes měsíc dělá dřepy až do stoje bez držačky, ale krok jako takový ho vůbec nezajímá... tak jsem na něj zvědavá, kdy se rozhodne.,,, 😉 Na návštěvy hřišt by to bylo ale pro mě příjemné....

jajdaelda
autor
14. črc 2011

@tanuki tak snad se brzo podaří něco najít,ale zase se dvěmi dětmi je potřeba víc prostoru 😉 Máme barák a stejně mám pocit,že máme málo místa...budu muset zase brzo udělat radikální úklid 😀
38+3 to už jsi teď,ne?
@spetra Peti...vy máte zítra rok,že? to je hrůza,jak to letí...

spetra
14. črc 2011

@jajdaelda jj, ale vypadá to že místo oslavy, půjdeme k doktrovi... má horečku, asi má nějakou virozu či co... ☹

jajdaelda
autor
15. črc 2011

@spetra Peti, tak Jiříkovi vše nejlepší k ročku!!!! Doufám,že horečka spadla a malej bude brzo v pořádku....sousedovic klučík,co měl rok v úterý,tak ten má šestou nemoc...
a sousedovic holky zase neštovice a to se s tou mladíš Honzík v neděli muchloval přes plot...tak jsem zvědavá,co z toho vyleze

spetra
15. črc 2011

@jajdaelda tak má angínu a k roku dostal akorát první antibiotika... ☹ díky za přání
držím palce nech neštovice nechytnete...

tanuki
15. črc 2011

Teda toto letí, tak všechno nejlepší!
Teď ty angíny pěkně řádí ☹ My jsme byli s bratrancem s angínou a naštěstí jsme to obě ustály... a neštovicím jsme se taky vyhýbaly, to bych fakt nerada takovou dlouhou izolaci před porodem! Infekční jsou max 1-2dny před výsevem, tak jestli se udělaly puchýřky až ve středu, jste v pohodě.
Nene, 38+3budu až (chcete-li už 😀 ) příští týden 😀 bojiiiiiiiim

lestep
16. črc 2011

@tanuki teda tobě to taky uteklo, viď? je to fofr, že?
@spetra teda, tak ať je brzy fit. zrovna jsou takový vedra. angíny řádí, když je takový hic. já to měla loni pčři těch 36 st. vedrech.vše nej k roku. co jste malému kupovali?
@radus78 ty už jsi taky daleko,že?

spetra
17. črc 2011

@tanuki držím palce at nic nechytnete, teď by to bylo fakt hrozné... já měla loni taky v době termínu porodu nějakou virozu, si fakt nedovedu představit jak je možné rodit "jen" nachlazená...
držím palečky nech je porod rychlý pohodový a hlavně bezproblémový....
tak jsme dnes byli opět na pohotoosti se mi to nějak nezdálo 5 dní teploty okolo 39 a 3 dni už má antibiotika.... ale dle crp se to zlepšuje, tak snad ok.... problém bude asi v tom že mu rostou do toho zuby... častější stolice a od včera má mega opruzeniny... ☹

spetra
17. črc 2011

k roku dostal akorát velkou sadu věcí na písek jakože vaření.... hrnec, pánvička, naběračka atd. mám pocit že všechno máme a účet je v mínusu... tak jen tak...

tanuki
24. črc 2011

To musí být opravdu náročné nakupovat dárky na druhé děti! My zatím máme rezervy v hudebních nástrojích - kamarádi mají různé africké bubínky, tak si to u nich vždy užijeme...
Já jsem včera měla dlouhé poslíčky, ale věděla jsem, že to porod není 🙂 Ale dnes je klid a já jsem z toho nějaká psychicky špatná. To čekání je prostě děsné..navíc jsme tu měla na víkend muže a teď už je pryč...a má problém "kdykoliv" odjet z práce..prostě nemůže třeba v noci napsat sms, že ráno nepřijde. Je mi z toho fakt smutno. I když dnes mě tak štval, že by mi tam ani nechyběl 😠

jajdaelda
autor
25. črc 2011

@spetra Peti...taky přemýšlíme,co dáme Honzíkovi...

@tanuki JJ, je to náročnější,zvlášť když máš stejné pohlaví 😉
Tak koukám,že 38+4 nevyšlo...já to vidím na toho 1.8.což je příští pondělí,to je za chvíli....ale plně Tě chápu,že už to chceš mít za sebou.......

Jinak mám pro vás tip pro velký prcky nevím,jestli to už neznáte,ale objednala jsem mu toto...moc se mi to líbilo...http://doskoly.cz/mutabene/?cat_id=2...a i jsem viděla,že tady má někdo album se všema kartičkama