Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
13. zář 2010

@lestep Lesti...děkuji, já věřím,že to dopadne dobře 🙂 Já si taky říkám,jestli to poznám,protože ve finále může být všechno jinak....
jinak se cítím dosti neohrabaně.....a spodek mě bolí jako čert...malé se otočilo hlavičkou dolů 😵, tak mě rozkrok bolí,že občas mám problém udělat krok
Kuba se narodil přesně na termín 😉 ..ale tak nějak mám tucha,že tentokráte to bude dřív...o pár dnů..

lestep
13. zář 2010

jani- tak to věřím. ten konec už je takovej naprd, že? uvidíme, kdy si to namíří miminka na svět, že? drž se.

oskarka
13. zář 2010

Ahoj holky,
tak se taky cítíte takové neohrabané. Já teda někdy jo. A někdy je to zase docela v pohodě.
Spodek mne teda též bolí dost, někdy se nemůžu ani hnout.

Ondrášek se narodil o 15 dní později než měl (termín byl 16.10., porod 31.10., od 27.10. vyvolávaný a nakonec císařský řez), tak doufám, že toto mimi přijde na svět dříve nebo alespoň v termínu.

Dneska jsem byla s Ondráškem na druhé dávce Priorixu a málem jsem spadla pod stůl - dítko ani nepíplo - to jsem byla v šoku, vždycky se poliklinika otřásala v základech jak ječel a řičel. Šikulka moje malá.

jajdaelda
autor
13. zář 2010

@oskarka Ty jo, 15 dní přenášet 😖 Tak snad bude druhé mimčo poslušnější 😉
Na co je Priorix? Nám taky chybí něčeho dávka (tuším poslední Pneumokok), ale kvůli té bakterce dr. nechce očkovat...
A Ondrášek je šikula 🙂
Jaká vlastně máte vybraná jména?

@lestep - a vy máte pro brášku jméno?

oskarka
13. zář 2010

Jajdi, Priorix je vakcína - příušnice, zarděnky, spalničky - reakce bývá mezi 8.-12.dnem po očkování,snad budeme bez reakce, na první dávku jsme žádnou reakci neměli.l

Co se týče jmen, stále je jich ve hře více🙂)), ale snad už brzy přilneme k některému co nejvíc🙂.

jajdaelda
autor
13. zář 2010

@oskarka aha...myslela jsem si to,ale netušila jsem,že je taky víc dávek...no,tak to bude asi ono,co chce dr. naočkovat ....
tak držím pěsti,ať je malej bez reakce 😉

betina
13. zář 2010

@oskarka no hola teda to přenášení ti vůůbec nepřeju, mně to stačí ted, jaký jsem neohrabaný monstrum a obouvání bot a ponožek...
Jani, my byli právě taky na tom druhým priorixu, on se musí očkovat v nějakém odtsupu od toho prvního, taky doufám, že budeme bez reakce.
já jdu zítra na kontrolu a trošku tam asi udělám točo, co si píšu s těhulama od dvojčat, tak chodí na průtoky, na UTZ, já byla naposledy na UTZ před 5 týdny a vůbec nevím, kolik kluci mají apod..ale myslím si, že už mě předaji do porodnice, abych chodila tam, no uvidíme.

jajdaelda
autor
14. zář 2010

Maminky:
Nick...................TP.............porod...................jméno..............váha/délka
Spetra...............8.7.............15.7.......................Jiřík..............3,47kg/54cm

Těhulky:
Nick...................TP.............pohlaví......................jméno
oskarka..........4.10...............překvapení................
jajdaelda.......6.10..............překvapení................Jan/Jana
lestep............17.10..............kluk...........................
betina............24.10..............2x kluk.....................Jan/Matěj

tak jsem zaktualizovala tabulku, bo termíny se nám blíží a ráda bych přidala i snažilky, co @ilci a @radus78 ? 😀

ilci
14. zář 2010

@jajdaelda 😀 😀
hezká tabulka 😉

jajdaelda
autor
14. zář 2010

@ilci a můžu přidávat snažilky anebo,že by už těhulku? 😉

ilci
14. zář 2010

@jajdaelda zatím nic 😀
opět se mi vrátila bolest v krku, tak se musím dát dokupy a pak uvidíme 😉
MM občas říká, že mu Mikeš bohatě stačí 😀 😀 😀

jajdaelda
autor
14. zář 2010

@ilci no ale i to "pak uvidíme" zní nadějně 😉
@radus78 co ta práce na částečný úvazek - pracuješ?

oskarka
14. zář 2010

Ahoj holky, jsem už nějakou dobu zpět z poradny a přeji hezké dopoledne.
Šlo to tam jak po másle, byla jsem mile překvapena. Zatím je to v poradnách naprosto v pohodě. Vše je prý v pořádku, placenta bez náznaků poškození, pupečník taky pracuje na plné obrátky, plodové vody dostatečné množství, otevřenost tak na 1 prst. Příští týden v pondělí odběr krve a v úterý ráno zase monitor a poradna.

Hezká tabulčička.

jajdaelda
autor
14. zář 2010

@oskarka tak to je super, že máš vše v pořádku 😉
Já jdu ve čtvrtek už do porodky a jsem zvědavá,jak dlouho tam budu čekat....jsem sice objednaná,ale prý objednávají i 3 maminy na stejný čas a hlavně, mají na každo pacientku 6 minut,tak to se dle mého musí zákonitě prodloužit....

jajdaelda
autor
14. zář 2010

už dlouho tady nebyla @spetra 😕

jajdaelda
autor
15. zář 2010

@tanuki Tanu, tak co státnice? Věřím,že jsi to zvládla v pohodě...myslela jsem včera na Tebe!!!

tanuki
15. zář 2010

ahoj, jo, bylo to v pohodě, neb jsem tam nešla 🤐 😅 Tak na mě všechno dolehlo.. a nefungoval mi mozek, tak jsme to vzdala. Nejen, že dorazila MS (to jsme ani nepředpokládala, že nedorazí) ale kvůli těm problémům s prací se další snažení nekoná. Takže opravdu nemám kam spěchat 😔 ☹

spetra
15. zář 2010

tak jsem tady... flákala jsem se na dovolené... 😉 byli jsme v Krkonoších - dům Alois můžu doporučit pro tyhle prcky co máme fakt ideální místo...
@jajdaelda pořídila jsi si nějakou tu sušičku? já o ní dost vážně uvažuju, absolutně nezvládám ěšet prádlo se dvěma dětma,... ☹
@tanuki a kdy budeš dělat ty státnice tedy... to je mi líto....
holky těhulky držte se! a kdyby náhodou tak držím palečky nech je porod rychlý a hladký... 😉

ilci
15. zář 2010

@tanuki tak to je mi líto, hlavu vzhůru, bude líp

@spetra super, že dovolená vyšla
jak to jinak zvládáš? co Tomášek, zvykl si na brášku?
jednou jsem chvíli chovala kámočce dcerku, Mikeš měl slušný hysterák a od té doby, kdykoliv jdeme na procházku spolu, jde vzorně vedle mě 😀
asi si mě hlídá

já furt uvažuju o sušičce s tepelným čerpadlem, ale nevím, jestli investovat do dražší nebo se to nevyplatí, přes léto suším venku
budu ji mít teda v kuchyni, čímž zruším velký stůl a bude tam jen deska a stolování bude v obýváku

tanuki
15. zář 2010

babi se teď vrátila z USA a taky byla překvapená, jak tam mají všichni sušičky..nemusí žehlit, prostě to rovnou skládají do skříně. Jděte do toho, mamina si to zaslouží 😉

jajdaelda
autor
15. zář 2010

@spetra Peti, super,že jste v pořádku a dovču jste si užili...díky za tip 😉
Sušičku jsme zatím nepořídili, tu co jsem chtěla,tak prý už končili s výrobou modelu,tak nám ji známý nedoporučoval a zrovna dneska jsem mu posílala další dva typy na okomentování a pokud budou ok,tak do ní jdeme...taky si to neumím se dvěma dětma představit
@ilci někde jsem četla, že s TČ má návratnost tak 10let a to v případě,že sušíš 3xtýdně a ke všemu máš nízký tarif...jako pokud bychom neměli možnost výhodnější koupě,tak jdu do normální, tak do cca 18tis.,ale máme tu možnost lepší ceny a ten rozdíl už nebude takový,tak asi půjdem do té s TČ

@tanuki tak to chápu 😉 ..tak to dáš příště

jinak jsme byli dneska v Motole, tak to nejspíš vypadá,že malej má tu bakterku v pindíku,tak mu dělala stěry, brala krev a dávali jsme moč,v pondělí budou výsledky,tak pak se uvidí, co dál...tak to jsem ráda,to by byla ta nejlepší varianta....

lestep
16. zář 2010

Tak jsem včera byla v poradně. Jsem 36+5.Miminko je otočený hlavičkou dolů, opět zase tlačí na branku. CS už mám 4. Otevřená ještě zatím nejsem. mám se hodně šetřit a nechat dělat jiný. Ta 😲 k snad to zvládneme a ještě vydržíme aspoň nějakou dobu. Př 😲 ece jen máme čas. D ☹ r. mě dělal CTG. Stahy byly úplně minimálně, křivka byla v pořádku. ještě mě sestřička brala krev na protilátky. Mám přijít za týden. prý mám reálnou šanci, abysme se s dr. ještě viděli. Zr 😀 ovna teď toho má jako na potovru manža hodně v práci, tchýně je taky pořád v práci a nebo někde lítá- masáže, nehty, kadeřnice. Děda je sice doma pořád, ale jak je po úraze, tak to prostě není ono. Sám s ním být nemůže. Musím tam být s nima, takže se stejně nalítám. No doufejme, že ještě vydržíme. Docela mě to vystrašilo. Vše mám sice nachystné, ale ta představa, jak se to nezadržitelně blíží.

spetra
16. zář 2010

@jajdaelda zvládnout 2 děti jde, ale činnosti okolo fakt jen když aspon jedno spí... takového času ale moc není, tak jsem ráda že třeba vyndám myčku... písneš mi prosím, na jaké sušičky máš zálusk
jinak držíme palečky, nech stěry dopadnou dobře....
@ilci jj, to mě chodí Tomášek za ruku jen když mu přijede babička z Moravy, má strach abych se někde nezmizla a nezůstal jenom s ní... ale jinak ho nezajímám... když se někdy jakoby vypařím a sleduju ho zpoza stromu, tak si to užívá... dělá věci co má zakázané.. 😠
holky trénujete poctivě chození bez plínky venku nebo na to kašlete a necháte to na jaro až nebudou kombinézy?

lestep
16. zář 2010

🙂 konečně vás dočítám.

Jaja- hezká tabulka.jsi šikula. neboj, brzy tam holky přibydou 🙂tak je dobře, že na tu baktérii přijdou a bude to vyřešené.

oskarka- to je dobře, že je v poradně vše v pořádku. 🙂

spetra- tak super, že jste si užily dovču 🙂 bez plíny nám to teď nejde, tak to nechám na jaro. stejně by to asi přes zimu s kombinézkou moc nešlo. nedokážu si to představit 😎

tanuki- tak to mě mrzí. ☹

spetra
16. zář 2010

abyste se ještě víc tešili... 😉

spetra
16. zář 2010

@lestep T. se třeba 4 dny nepočurá a pak se během jednoho dne počurá třeba 10x, tak nevím... řeším jestli se na to vykašlat nebo pokračovat nadále i venku... právě kvůli kombinéze...

jajdaelda
autor
16. zář 2010

@spetra jj, ty typy Ti písnu...
bez plenky? To u nás fakt nehrozí...Kuba už si řekne na kadění a dneska poprvé šel sám na nočník i na čůrání...docela pomáhají ty trénovací kalhotky, ale je to docela záhul co 20 minut ho dávat vyčůrat,ale je super,že si to začíná uvědomovat i při hraní či tv...ale zatím si myslím,že má stále čas....
tak dneska jsem byla poprvé na kontrole v nemocnici a jak jsem předpokládala,dle nich jsem míň - končím prý 37tt,ale já se nehádám,protože vím,že tam mají nějaké jiné počítání a hlavně je to jedno, protože si mimčo vybere svůj termín,že?

@lestep Leni, tak kdyby něco,tak už by bylo mimčo v pohodě 😉
Já už pomalu sepisuju seznam,co zabalit Kubovi k babče,kdybych to náhodou nestihla a přišlo to na mě dřív 🙂

jajdaelda
autor
16. zář 2010

@spetra tak to je Tomášek šikula,že je bez plínky
fotečka super,ale obávám se,že Kuba by se do vaničky už nevešel 🙂

tanuki
16. zář 2010

Krásná fotka 🙂
Lestep, věřím, ež ještě chvíli vydržíte, stejně už jste hezky daleko!!!

No my žádnou kombinézku nemáme- máme bundy a oteplováky.. Vadí mi, že jí tchýně dává, když má pocit, že už dlouho nečůrala 😝 a přitom jsem jí to už říkala, ať se jí raději třeba počůrá..ale ať si trénuje velké dávky.. Stejěn jsem kolikrát v šoku, že toho tolik vyčůrala, že v tom piditělíčku přece nemůže být tak veliký močák 😀

lestep
16. zář 2010

jaja- díky. snad ještě vydržíme,ale přece jen je brzo.
😲
Holky máte někdo pozitivního streptokoka v pochvě? mě tentokrát vyšel. 😲

spetra- to je tomášek šikula.