Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
21. zář 2010

@lestep Leni, dávala jsem nahoře odkaz - cca 23 tis.
Jako pro mě je ta představa,že běhám do kotle,taky ne zrovna ideální. Chápu,že když máte přísun dřeva,tak toho musíte využít 😉 ... ale já to zažila u babči,kdy jsme jezdili do studené chalupy a první noc jsem musela spát pod péřovou duchnou,abych se zahřála 😀 ..zřejmě už jsou ale dneska jiné možnosti 😉

ilci
21. zář 2010

ad topení - já jsem z vesnice, topili jsme uhlím a kalama a vždycky to bylo na nás s bráchou zatápět po příchodu ze školy, nesnášeli jsme vymetání popela 😀
jednou si brácha sežehl i obočí, to byl asi ve 2.třídě, ještě to tak neuměl 😀
zlatej plyn 😉
žádné skládání uhlí, vyvážení popela na skládku apod.

ilci
21. zář 2010

tak co těhulky, pořád jste 2v1 (příp 3v1) 😉

dnes jsme byli u nás na bazéně na plavání, dřív jsme chodili jinam, tak jsme to šli omrknout
dítě 45min řvalo v bazéně vzteky, protože se nedělalo to, co on by chtěl
pak řval ve sprše, že chce zpátky do bazénu
pak řval, když dojedl oběd a už nebylo, sice jsem měla i přesnídávku, ale to nechtěl
jako všichni tam měli hodné děti, jen Mikeš ječel a furt někde lítal a já ho honila 😝
navíc jsem si pěkně narazila nohu, tak pajdám

zítra jdeme poprvé po prázdninách do hudebky, snad to bude mít větší úspěch 😀 😀

betina
21. zář 2010

@ilci oni , když mají den blbec, tak s něma nehneš co? to mě tečou jen nervy a musela bych ji zabít... apak nepomůže nic, prostě se vztekají, pak se vztekají, že se vztekají a pořád dokola 😀 tak at se zíra zpívánky líbí!
my sme dneska byli s klukama na kr.v porodnici a mají dle odhadů 2600 a 2500g, tak jsem štatsná, tolik sem nečekala, porodní cesty jsou prý nachystaný napůl a 6.10, pokud neporodím, by bylo konsilium, jakým způsobem bude porod vedený, tak uvidíme, jak se kluci budou držet. dneska na mě vlezlo nějaký nachlazení, ale všechny děti tady i dospělí prksají, něco řádí..ach jo, doufám, že ste všichni zdravé i děti samozřejmě!!!!!

ilci
22. zář 2010

@betina tak to jsou kluci chlapáci 😉
my už máme nachlazení za sebou, tak ať jsi brzo fit

jj, má teď nějaké horší období, i večer u něho musíme být při usínání

jajdaelda
autor
22. zář 2010

@ilci no to věřím,že to je na nervy...a představ si nás těhule,hormonálně rozhozené...😀 sem na tom jako Beti...ale vždy to nějak rozdýchám a řikám si,že jinak je zlatej,jen holt má svou chvilku...
my tedy teď nikam nechodíme,ale taky budeme muset začít,jak jen to s druhým prckem půjde,protože to nevybití je na Kubovi znát...tak nevím,jak zvládnu plavání,ale to se mi přes zimu moc nechce,tak se poohlídnu po nějakém cvičení, mě to po tom porodu taky prospěje 😀

@betina kluci jsou opravdu macci 😉 Jen ještě chvíli vydržte a pak už bude vše ok ono by tedy určitě bylo i teď,ale abyste nemuseli být nějak dlouho v porodce.....a přeji Ti přirozený porod! 😉

já o nachlazení raději nemluvím,nechci nic zakřiknout 😉
Potvoru bakterii stále Kuba má, s největší pravděpodobností v předkožce (což je asi ta nejlepší varianta), takže dneska po vymývání borovou vodou jdu dát další vzorek a uvidíme

spetra
22. zář 2010

no vzhledem k tomu že já se moc neodvažuju jít sama ani na záchod, tak mi to topení příjde nepředstavitelné....

spetra
22. zář 2010

@ilci tak držím palce na hudebce,
já byla s T. taky v bazénu a tak štastného jsem ho poravdu dlouho neviděla....
@jajdaelda super, že vyšetření dopadlo "dobře"

ilci
23. zář 2010

hudebka byla super, sice po půl hodině ukazoval na dveře, že chce jít ven běhat, ale jak opět začala hrát hudba, byl taky celej šťastnej

@jajdaelda právě si třeba nedovedu moc představit lítat venku za Mikešem s těhu břichem nebo kočárkem s miminkem 😀 on nechodí, fakt běhá a na hřišti ho to nebaví
ne tak když je vzteklej

jajdaelda
autor
23. zář 2010

@ilci tak kšíry ke kočárku 😀 ...ono to ze začátku s tím břichem jde, horší je to takhle ke konci,ale to už bude zase starší,tak bude mít víc rozumu 😉

lestep
23. zář 2010

Přeju krásné odpoledne. V poradně dobrý. Jsem otevřená na 1 prst, Cs score už je 6. Takže porod může kdykoliv přijít. tak se na to pomalu fyzicky i psychicky chystám. Odpočívám, přemýšlím, co je potřeba udělat, úkoluju manžela, říkám mu, co kde máme, co třeba ani neví. 🙂

tanuki
23. zář 2010

Beti, to mám velikou radost, určitě to tvoje pozitivní psychický naladění bude mít veliký podíl! Já jsem zas na dně, Verča mě moc zlobí a stěhujeem se do Prachatic. Tak to jsme si opravdu nepředstavovala.. že budu za pár měsíců koenčně bez povinností, na mateřský, na malým městě, kde znám pár lidí a babičky v pytly..

jajdaelda
autor
23. zář 2010

@tanuki Tanu???? 😕 😕 😕 co v Pardubicích????

Taky jsem po poradně, monitor dobrý, byly pravidelné kontra, co 5-6 minut, max ale 46,což jako rodičky víme,že nic neznamená 😀 , streptokok negativní, mimčo je otočené hlavičkou dolů,trochu bokem, ale namísto,aby sestoupilo,tak od minule "vzestoupilo",takže na porod to nevypadá...ale dnseka je úplněk 😉,tak kdo ví...ani by mi to nevadilo...

Leni,tak já měla před měsícem CS5,myslím,že tenhle údaj už dneska o ničem nevypovídá...zato to otevření ano 😉 Já už taky píšu seznam,co je potřeba Kubovi zabalit,kdybych to nestihla 😀

tanuki
23. zář 2010

@jajdaelda M. tam od října začíná pracovat 😠 práce super, ale...uaaaaa ☹

jajdaelda
autor
23. zář 2010

@tanuki no to jste to tedy vzali hopem ☹ ...chjooo..to se tedy už ani neuvidíme ☹
no holky,budu na vás myslet,ať to zvládáte...hlavně Ty...a co škola? a jak to budete mít s bydlením?

tanuki
23. zář 2010

já tu mám spací patro a jednu volnou skříň u mojí mamky 🙂 Teď zrovna koukám na pronájmy (přes nemocnici)..to jsem teda zvědavá, v jaké budou byty stavu 😝 Asi bych se těď už opravdu měla naučit dobře řídit auto
😠 😠

betina
23. zář 2010

@tanuki to mě mrzí s tím stěhováním a vím, že těžko se mění něco, na co je člověk zvyklý, ale třeba, když bude manža spokojený, tak se to určitě přenese na vás a bude to dobrý...
@jajdaelda Jani, prosím těm jak jhe to s tím číslem 46, kolik jsou tak ty kontrakce? protože mě ted tvrdlo na monitoru bříško, ale tak normálně a bylo tam 76.

jajdaelda
autor
23. zář 2010

@betina no,co si pamatuju z porodu,tak se to vyhouplo někam ke 170 😉 ...ale to už máš taky slušný 😉 a bolelo to?

betina
23. zář 2010

@jajdaelda Jani,nebylo to příjemný, ale beru to jako to tvrdnutí dělohy, který mám přes den i v noci..jako 170...hmhm, to bude príma 😀

jajdaelda
autor
24. zář 2010

@betina beti..76 bezbolestně? To vidím,že budeš mít i bezbolestný nebo lehce bolestivý porod 😀

betina
24. zář 2010

@jajdaelda Jani, bezbolestný to není, takový hodně nepříjemný....ale kontrakce u porodu byly stokrát horší....
holky, já se jdu fakt zastřelit, přemlouvám kluky, aby aspon ještě týden zůstaly u mě, porotže je mi fakt pod psa, asi se mi ta viroza přesunula na prudušky, je mi fakt blbě jak svina......takhle rodit teda nechci

tanuki
24. zář 2010

@betina Já byla taky nemocná okolo porodu, dost jsem se bála, aby mi ho to nezkoplikovalo, ale hormony zafungovaly. Druhá věc je ta poporodní, kašlat s tím ochablým břichem hrůza..naštěstí jsem neměla žádný poranění, to by byl děs :-/ tak možná antibiotika by byly menší zlo, jestli je to tak vážný.. Ale kluci jsou tak akorát velký, tak by se to třeba mohlo porodit hezky, taky bez poranění 😵

Co Oskarka? 🙂

oskarka
24. zář 2010

Ahoj holky,
nakukuji a omlouvám se, dneska si to tu dočítám, využili jsme ty krásné baboletní dny k výletům, dlouhým procházkám, byli jsme na nejrůznějších akcích, atd. Je to parádní počasíčko.

Jinak jsme ještě všechny s miminky v bříšku?
V pondělí mne čeká poradna, už budu na začátku 40tt, tak jsem zvědavá co se dozvím a jak se bude dále postupovat. Přeci jen bych po císařském řezu neměla moc dlouho přenášet a už vůbec by mi porod neměli vyvolávat, tak uvidíme. A taky se bojím, že dítko bude zase veliké (Ondrášek 4,5kg a 55cm) a tak mám také obavy z prasknutí jizvy na děloze při přirozeném porodu. Achich achich.

A jak se máte Vy?

lestep
24. zář 2010

ahojky holky. tak hlásím návrat z porodnice. Včera mě odtekla hlenová zátka. vypadalo o, jako by mě praskla voda, ale nepotvrdilo se. Vak blan je za¨chovaný. Večer jsem měla stahy, sice nepravidelné, ale byly. tak si mě tam do rána nechaly. udělaly mě odběry krve, ultrazvuk- malej má 2950 g. Vše je v pořádku. Monitor také. Tak mě pustily dopoledne domů. Večer mě píchly plegomazin, tak jsem z toho ještě taková ospalá. Jsem ráda, že je manža doma. S malým to zvládli úplně na jedničku, takže poplachová akce se vydařila. Vím, že se na všechny můžu spolehnout a manže je fakt úžasnej, jak to s malým zvládl. Potvrdilo se to, jak je skvělej chlap i táta.

Jinak na monitoru jsem měla kontra myslím 150 🙂

jajdaelda
autor
24. zář 2010

@betina Moni,tak ať je co nejdřív líp!!! Budeš potřebovat sílu na porod..ale jak píše Tanu...možná by to bylo lepší teď,když jsou kluci menší (ale i tak jsou velcí 😉 )
@oskarka Tě obdivuji,že máš sílu na výlety...já nejsem schopná vylézt ani na zahradu...a jako i když už nejsou pařáky,tak pořád mi to sluníčko nedělá dobře...
@lestep Ty jo Leni, tak že bys nás nakonec všechny předběhla? 😉 Ty jo 150? To jako včera?? Tak to je už tedy síla...a vy už máte jména? Je super,že víš,že se manža postará 😉

Já si říkala,že když je dneska ten úplněk,že by to šlo...s každým vstáváním či převrácením v posteli jsem čekala,že mi praskne voda a ono nic...no,tak budeme čekat dál 🙂

betina
24. zář 2010

@oskarka holka taky se po tom císaři bojím, ale naznačila mi dr.že si spíš myslí, že mě tlačit nenechají, že přece jenom po císaři jak ty krátce a dvojčata, že se budou bát...já se mimochodem taky bojím, protože vlastně kluci mají dohromady nějakých 5 kilo a na to konsilium bych měla jít až 6.10, tak kolik do té doby přiberou že......
@lestep 150? já se bojím 😀 😀 no o té vodě, to stejný měla kamarádka a já jsem to vůbec nevěděla, stalo se jí to ve 34.tt, najednou ji "jakoby prskla voda", tak jeli hned do porodnice a tam ji dr.řekl, že se to někdy staává,že je to sice plodovka, ale že si jakoby to miminko samo odpouští trochu 😕 jsem ještě právě nikdy neslyšela. Jinak malej má krásnou váhu...
@jajdaelda Víš co, já právě naposledy po tom císaři, jak mě intubovali, tak jsem začala kašlat a myslela jsem, že se mi to všechno znova roztrhne, tak mám ted strach, protože jsem stará tubera...

lestep
24. zář 2010

jaja- jo, jo 150 😲 ale dalo se to. jména máme, konečně kompletní. pro kluka už delší dobu a pro holku jsme vymyslely po cestě do porodky. Možná, že vás předběhnu. dneska mě ještě odešlo trochu hlenové zátky. tak uvidíme.

Odešla vám u prvního porodu hlen. zátka a kdy? někdo říká těsně před porodem někdo že třeba 2 týsny, tak těžko říci..
¨

Oskarka. to věřím, že máš strach přenášet. neboj, vyjde to dobře. 🙂

Beti- právě mě u malýho praskla voda a vyloženě tekla a toto bylo jak když se několikrát za sebou počůráš, ale jen trochu. Když udělaly test na vložce, tak to bylo jen trochu zabarvené jakože voda. takže to byla spíše ta hlenová zátka, kter¨á byla řidší.Určitě to dobře dopadne. kluci jsou pořádní. Kámoška rodila dvojčátka spontánně v 38 tt, holky měli 2700 a 3000 g. taky mazec. ale po tom cí¨saři je to přece jen jiné.

betina
24. zář 2010

@lestep s tou hlenovou zátkou je to těžký, mně odešla měsíc před porodem!!!!!!!!!!!!!! a ještě mi porod vyvolávali, ale to je jiný případ, ty už opravdu můžeš rodit každým dnem.

jajdaelda
autor
24. zář 2010

@lestep Leni,tak jména budou překvapení nebo prozradíš? 😉
Mě odešla zátka,ale kousek v sobotu a malej se narodil ve středu,takže je to fakt individuální

ty jo,to snad ani není možný,že to už je dva roky,kdy jsme řešily první mimča 😕 🙂

lestep
25. zář 2010

Beti- máš pravdu, u každého je to jiné.

Jaja- jo, prozradím. Kryštof a Alena. 🙂