Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
7. říj 2010

@lestep Taky velká gratulace!!!! Ty jo, to byl taky fofr 😀 Tak přejeme Kryštůfkovi hoooodně zdravíčka a lásky 😵 😵 😵

tak Moni....je to na Tobě 😉

jajdaelda
autor
7. říj 2010

Maminky:
Nick...................TP.............porod...................jméno..............váha/délka
Spetra...............8.7.............15.7.......................Jiřík..............3,47kg/54cm
jajdaelda...........6.10.............1.10.....................Honzík..........3,80kg/54cm
oskarka.............4.10.............5.10.....................Jiřík..............3,80kg/52cm
lestep...............17.10............6.10..................Kryštůfek........3,30kg/51cm

Těhulky:
Nick...................TP.............pohlaví......................jméno
betina............24.10..............2x kluk.....................Jan a Jakub

radus78
7. říj 2010

Oskarce i lestep velká gratulace, ať jsou kluci zdraví jak buci. Holky vy to berete hopem 😀 .

Beti, přeju ti ať to máš taky brzy za sebou 😉

ilci
7. říj 2010

Oskarce a lestep posíláme gratulace, to jsou rychlovky 😉

betina
7. říj 2010

teeeda holky Oskarko a Lestep, obrovské gratulace k chlapáků, jste šikulky, hezky jste to všechno zvládly a máte mazlíky u sebe, dojímá mě to....přejeme s Verunkou Jiříkovi i Kryštůfkovi hlavně to zdravíčko a spoustu lásky do života.....

jajdaelda
autor
7. říj 2010

@betina Moni, podezírám Tvoje kluky,že čekají na 10.10. 😀 😉

tanuki
7. říj 2010

hihi, to je smršť taky přejeme vše dobré a pohodové sžívání. Jsem zěvdavá, zda Oskarka rodila spont nebo císařem 😕 ale vzhledem k tomu, že rychle dopoledne, tak spíš císařem? 😕
radu, snažíte seteda? a co vy Ilčo? my jo, ale velmi sporadicky 😀

tanuki
7. říj 2010

Jajdi povídej, jak to jde, co Kubča?

jajdaelda
autor
7. říj 2010

Ty jo holky,to není pravda,že už je to 2 roky,co jsme tady čekaly a tipovaly termíny....no a před týdnem jsem se začínala svíjet 😀 ...to letí,to je hrůza...

radus78
8. říj 2010

@tanuki u nás je to asi jako u vás 😀 taky spíš sporadicky. Teď mi skončila MS, tak uvidíme.

oskarka
8. říj 2010

Ahoj holky, gratuluji Lestep ke Kryštůfkovi!!!

Jinak Vám povím, že úterní ráno byl docela mazec, jaký to vzalo rychlý spád. Už v pondělí večer mne menstruačně bolelo břicho, ale žádné pravidelnosti, až pak ve 4 hodiny ráno větší bolest opakující se asi po 20 minutách, od 7 šílená bolest přicházivší po 7 minutách, tak už jsem si řekla, že by???? Dala jsem si sprchu, nepomohla, bolesti byly intenzivnější a ještě se začaly zkracovat. Tak jsme se rozhodli, že musíme v dohledné době vyrazit, zalarmovali jsme maminku, aby přišla hlídat Ondrulku a v 9.30 jsme taxíkem odjížděli směr Krč (to už byly bolesti naprosto šílené a asi po 3 minutách, v autě už jsem myslela, že to snad nevydržím a porodíme tam, tlak na konečník sílil), do Krče jsme dorazili asi v 9.45, na příjmu mne po chvíli vzali hned nahoru na porodní sál s tím, že rodíme, strhali ze mne kalhoty a boty a šup na porodní křeslo a během 25 minut byl klouček na světě. U porodu skvělý tým.Placenta odešla v pohodě, museli mne nastřihnout, jak to šlo strašně rychle, takže jsem šitá zvenku i zevnitř, ale dá se to přežít.

Mám radost, že to šlo přirozenou cestou, nestalo se nic s jizvou na děloze a jsme všichni v pořádku.

Chodí za námi pravidelně manžel s Ondrulkou, a pak postupně i další členové rodiny. Jinak Ondrulka se na brášku culil (ze začátku Jiříček dost plakal, tak byl Ondrášek takovej přešlej a zamračenej, ale pak už dobrý), chytal ho za nožičky, hladil po hlavičce, něco na něj volal (roztomilé to bylo). Jiříček měl ve své zavinovačce pro bráchu dárek - autobus kloubák - tak byl Ondrulka v sedmém nebi.

Pokud bude vše v pořádku, mohli bychom zítra domů🙂, jupíí.

jajdaelda
autor
8. říj 2010

@oskarka wow Oskarko,tak to byl tedy ještě větší fofr než u mě 😀 By mě zajímal výraz taxikáře 😀 😀 Super,že jste oba v pořádku a šlo to přirozeně...tak ještě jednou velká gratulace a Jiříkovi hodně zdravíčka!!!!

betina
8. říj 2010

@oskarka tak to jsi mě teda holka vyděsila 😀 říkala jsem si, že po císaři je maminka jako prvorodička a ty se tady snažila o rekordy 😀 sice to šlo rychle, ale zase jsem slyšela, že tyhle rychlý porordy nic moc...ale krásně jsi to zvládla a máš chlapečka u sebe a zítra snad domů, to je nádhera. holky, vy jste tak šikovný.

já už se asi zabarikáduju doma, už mě nebaví večně každej den poslouchat ty debilní kecy o tom, jak jsem celá a ble ble ble...dneska mi zase volali i tací, se kterýma normálně nemluvím, jako jaktože ještě nerodím apod...lidi jsou neskuteční kreténi, pardon....včera jsem MM skooro násilím přemlouvala, aby jaksi mi pomohl 😀 , no k ničemu to nebylo..prostě se klukům ven nechce...

jajdaelda
autor
8. říj 2010

no jo vidíš to,ona je Oskarka vlastně jako prvorodička...no tak to klobouk dolů tedy 😉

Moni,plně Tě chápu,já to zažila u Kubči..teď jsem prostě řekla,že termín je začátkem října a bylo to...měla jsem všehovšudy 3 telefonáty,ale ty byly od dobrých kámošek...ale asi to taky bylo tím,že 1. pak všem přišla zpráva ..tak to bylo opravdu začátkem října 😀

tak se holky pochlubím s tou naší hvězdou 😵 😵 a pokud nám dáte hlas,budete moc hodné 🙂
http://berounsky.denik.cz/miminka/ber20101008mi...

betina
9. říj 2010

@jajdaelda Honzík je krásný miminko, moc gratuluju....!

jajdaelda
autor
9. říj 2010

@betina Moni,děkuji 😵 😵 však já už se moc těším na ty Tvoje klučiny 🙂

jajdaelda
autor
9. říj 2010

@jajdaelda Moni,ještě mě napadlo,že když se Honzík narodil na Verunčiny narozeniny,tak kluci by se mohli narodit na Kubčovi 😀 😀 ,ale vzhledem k tomu úterku,to asi nevyjde...tak by mohlo aspoň na moje 😉 ,ale i tak bys dlouho trpěla...no tak ať je to prostě co nejdřív...... 😉

jajdaelda
autor
9. říj 2010

@betina jsem to poslala sama sobě...no na těhu demenci se vymlouvat už nemůžu,tak asi ta mateřská 😅

holky....mají prcci ještě dudlíky? Byť třeba jen na spaní?

betina
9. říj 2010

Jani, bud v pohodě, já si někdy povídám sama se sebou a jak si hezky rozumím 😀 😀

jinak dudlík je u nás kapitola sama pro sebe, ano má jej na spaní i odpolední a někdy jej dostane i televizi a má ještě plínky 😀 ale na její obhajobu, já měla dudlík.....hooodně dlouho

dneska jsem malou uspávala, koukala se na ní a jen brečela, nedokážu si nadcházející situaci představit, jak bude vše jinak, ted jsme kamarádky, jsme poslu sžitý a rozumíme si a ted bude změna a já se jí bojím...o porodu nemluvě...ach jo, předporodní splín asi 😠

tanuki
10. říj 2010

Jé Oskar, tak to bylo přirozeně, no to je opravdu bomba 😵 😵 😵
My se teď vrátili ze sklípku 😉 paráda.. 😉

jajdaelda
autor
10. říj 2010

@tanuki jééé...lehce závidím...taky jezdíme pravidelně kolem sv. Václava na Moravu...no,letos to nevyšlo,tak snad příští rok....
co stěhování?

jajdaelda
autor
10. říj 2010

@betina tak plínky má Kuba taky...teď začal bojkotovat chození na nočník...
ale včera jsem mu zkusila vysvětlit,že dudlík není,že je pro miminka a bla bla bla..no,ale ten pláč,kterej spustil,tak na ten jsem prostě neměla a nevydržela 😒 ..jako má ho taky jen na spaní,ale i tak si myslím,že už je čas ho nemít...jenže když ho má Honzík,tak se to blbě vysvětluje....

radus78
10. říj 2010

@jajdaelda u nás je dudlík i plínky 😠 Bez dudla neusne, vždycky počkám až vytuhne a vyndám jí ho, ale jak se vzbudí tak si ho zas najde. Naštěstí už ví, že ho pak musí nechat v postýlce. Asi jí ho budu muset střihnout. 😝
Plenky jsou u nás kapitola sama o sobě. Ve čtvrtek jsem se rozhodla, že to zas zkusíme bez nich a u nás se nebojkotuje nočník u nás z něj prostě nechce slézt, aby se nepočurala. Tak dneska má zas plenku a zkusím to zas za pár dnů...

radus78
10. říj 2010

@betina Neboj bude to jiné, ale po tom co se všichni sžijete to bude určitě krásné 😉 Verča je určitě obrovská pomocnice a se vším ti pomůže 🙂

tanuki
10. říj 2010

Beti, zas upřímně má to i své své drobné výhody, že je na plínách 😅 co tak pozoruju, tak než si děti zvyknou na sourozence, tak se začnou počůrávat atd, tak to nepocítíš 😉 ale teda 3krát přebalovat, to bude záhul, tak snad to pak co nejdřív odbouráte! a upřímně věřím, že Verunka miminkům propadne 😵
No já zas teď asi odstavuju, tak jsem na to zvědavá, ale když jsme jí dnes vyzvedávali u babičky, tak si na to ani nevzpomněla...

oskarka
10. říj 2010

Kuk holky, nějak ten net nestíhám. Ráno jsem se probudila se spoustou krve pod sebou, docela jsem se vyděsila, ale už se to celý den naštěstí neopakovalo a nic špatného se na kontrole neukázalo, tak snad se to neobjeví znovu, bylo to hnusné☹. Jinak Ondráška zatím Jiříkovo noční plakání nebudilo, jen ráno bylo roztomilé, když kolem 7mé maličkej dost brečel při přebalování, otevřely se dveře od pokojíčka a vyšel usměvavý a roztomile rozespaný Ondrulka se slovy mimi mimi🙂.

V noci jsem nemohla vůbec spát, nějak jsem si nezvykla na svou postel, ale Jiřík se budil cca po 2-2,5 hodinách, tak jsme byli spokojeni. Jen se mu hodně nadouvá bříško, je vždycky celej nafouknutej, chudík malej.
Zítra se chystáme na prohlídku k pediatričce, Martin dojde pro rodný list a na OZP a možná půjdeme na nějakou malou rodinnou procházku (dneska jsem se na to teda ještě necítila, i když ten pohled z okna lákal ven).

Za chvíli se Jiříček asi probudí.

Co se týče dudlíku a nočníku. Tak dudlík už nějakou dobu nemáme vůbec, ale plínky máme stále.

ilci
11. říj 2010

u nás plínky i dudlík, ale už je posun, aspoň říká Aa, akorát to říká asi i na čůrání a stejně na ten záchod jít nechce

@oskarka tak snad už to bude v pořádku 😕
Ondrášek je roztomilej 😉

@betina určitě se všichni brzo sžijete a Verunce se budou miminka líbit 😉

radus78
11. říj 2010

@ilci Mikuláškovi všechno nejlepší ke druhým narozeninám, apoustu hraček a spustu výletů s maminkou a tatínkem 😉 🙂 😵

jajdaelda
autor
11. říj 2010

@ilci Mikešovi vše nej nej nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdravíčka a životní pohody. .... a třeba i toho sourozence 😉

jajdaelda
autor
11. říj 2010

@oskarka no tedy, to musel být zážitek ☹ tak hlavně,že je všechno v pořádku
jejda...díky,žes mi připomněla OZP,já úplně zapomněla,že mám malýho nahlásit 😅...tak už jsem tak učinila po telefonu a ještě se dozvěděla,že můžu za letošek čerpat 1000kč na mě (ale bohužel nemám od ničeho účtenky 🙄) a ještě příspěvek pro Kubču na Prevenar...tak uvidíme,jestli to zvládneme oočkovat....ve čtvrtek jdeme na spalničky

jj,ty starší bráškové jsou rozotomilí....Kuba to naštěstí zvládá,jen je občas jak slon v porcelánu....
no,u nás včera plínky vyvrcholily při odpoledním spaní.....ysvětlovala jsem Kubčovi,že dudlíka a plenky nosí jen miminka,jako je Honzík...a on mi "vysvětloval",že on není miminko 😀 ...ale dudlíka se nevzdal...zato když jsem pro něj přišla po spaní...tak plenka sundaná a vykadil se na postel a koberec 😠 😠 ...jsem myslela,že ho roztrhnu....on ne mimi ne plínka