Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
10. kvě 2010

radu...tak kámošce klukovi lezly všechny najednou - mimo horních a dolních jedniček ☹ ..ten byl chudák pořád uřvanej, v horečkách a osypanej,jak slintal a dumlal dudlík...pak měl z toho až ekzémy....

jj, pokud cestujete do zahraničí,tak i MZV píše, že má dítě mít svůj pas,resp. být zapsán u rodiče v pase

jajdaelda
autor
10. kvě 2010

ilci..no Kuba má od roku těch 8, tak teď si to vynahrazuje...
tak teď mi psala sestřenka, že její klučina má 3 týdny rýmu a kašel, v jedné nemocnici je dneska v noci poslali domů, ať pokračují v užívání sirupu, který už nezabírá, když tam jeli podruhé,tak mu píchli ucho,ale stav se nezlepšil, tak zajela za nějakou známou ORL,tak mu nechala udělat rentgen má silnej zánět průdušek, dutin a středního ucha 😒 ...no,tak pokud Kubčovi se nezlepší ten kašel do středy,tak s ním mažu taky k dr....

betina
10. kvě 2010

Jajid, tak to mě mrzí, já nechápu, že mu to vyšteření neudělali hned 😠

Ilci, tak u vás ted nastane zácpa jo? jj, člověk se nesmí nikdy dostat do stereotypu 😀

lestep, průym mám pořád...ale už trochu mín, ale ted mě pobolívá bříško, ono furt celý den lítat za Verčou ení asi nic moc a únava...však to znáte. jdu příští týden na kontrolu a chci poprosit dr. o UTZ, se prostě bojím.

jajdaelda
autor
11. kvě 2010

beti...no, já bych spíš tedy po pár dnech, kdy mu nezaberou sirupy,zašla k pediatričce....
mě kašel přešel na průdušky a už vykašlávám i hlen 😝 tak snad brzo stodal zabere..anebo mě ještě dneska napadl Hedelix

dneska jsem dala malýmu tepláky a koukám,že mu jsou nějak krátký a přitom nedavno mu byly...tak jsem ho postavila k metru a 22.4. měl 89 a dneska necelých 91 😕 ...jako takhle to dál nepůjde 🤐

ilci
11. kvě 2010

beti, ten tvůj průjem, to už je fakt děsný, snad už tě to brzo přejde

jajdi, ty naše nemocnice, to je taky úroveň
zánětu středního ucha se taky bojím, Mikeš měl loni rýmu a kašel furt, teď už se to naštěstí lepší

ilci
11. kvě 2010

jajdi, hedelix a ještě jeden podobný jsem dávala Mikšovi
kdyžtak se poptej v lékárně, co bys mohla brát
jako nám ty sirupy taky zabíraly až za dlouho, ale když byl kašel větší, chodila jsem radši k dr., hlavně když nás strašila astmatem

ilci
11. kvě 2010

ještě mě napadlo - dáváte dětem nějaké vitamíny?
Mikeš nechce sortiment ovoce zelenina v syrovém stavu jíst, teď už mu nejede ani banán 😒

jajdaelda
autor
11. kvě 2010

Ilci..tak my nedáváme nic, neb Kuba má ovoce moc rád...dávám mu banán, jabko, mandarinky, mám zamraženou meruňkovou a broskvovou dřeň....

spetra
11. kvě 2010

no mě vždycky v lékárně řekli, že pouze stodal...
vitamíny nedávám, ale ovoce jí, zeleninu teda moc v syrovém stavu ne...
beti: a dělali ti nějaké to vyšetření, kvůli tem průjmům?

tanuki
11. kvě 2010

no představte si, jak jsme minule byli na chalupě, viděli jsme jedny známé, mají holčičku u 5tt mladší než naše Verunka a ta jejich má 92cm!!!! Takže na ní kouká okolí jak na debílka 😉 neb vypadá klidně na 3roky a říká pár slov.. ;) a přitom rodiče velcí nejsou!?

radu, já když sjem si o tom četla, tak psali, že se na to nejčastěji přijde na 12ti měsíční prohlídce..ale pak i že operují třeba 7mi leté holčičky, že to nikdo dřív nezjistil 😠

My jsme dostali vitamínový sirup, ale dala jsem jí ho asi jednou 😀 ale zeleninu, ovoce jí.. Nicméně v UM se vitamíny přidávají, ne?

Na kašel mám nejradši mateřídouškový odvar, jitrocelový. letos bych si ěmla nadělat větší zásoby, loni jsem nasušila 1l sklenici a padlo to při prvním kašli 😀

betina
11. kvě 2010

spetri,nene vyšetření mi nedělali, ted jsem si koupila Hylak, tak uvidíme.

Tanu, Verunka je taky prcek a oproti tady dětem malá, ale to je jedno...mně se ten mů drobek líbí 😀 nejlepší bylo, když říkala dr.že nemá být Veruš po kom vysoká, tak já nevím, já mám 176 a MM 186, tak malí moc nesme 😀

jajdaelda
autor
11. kvě 2010

tanu..prozraď recept...fakt zkusím v rámci zachování dovolené všechno...i když sušit teď nebudu...ale kašel máme s Kubou oba hroznej...mě až bolí podbřišek,chudák prďola, musí být natřesenej 😅
beti...jj, na Kubu taky tak občas koukají,ale já to neřeším 😉

tanuki
11. kvě 2010

jajdi, kdyžtak s penicilinem fakt není problém.. Normálně si kup jitrocelový a mateřidouškový čaj a prolejvej se 🙂

Beti 😀 To je dobrá hláška 😝

Veru má teď zas období, kdy dost neposlouchá a dělá věci, které ví, že nesmí..a to bych řekla že má dost volnosti, hoodně věcí může, ale třeba točit s programátorem od pračky, když už je zapnutá fakt ne 🙄 a ona tam přijde, začne se sladce a nevinně usmívat a točit 🙄

Jo holky, psala jsem Vám, jak jsem chodila na gyndu, tak nám jedna dr hrozně doporučovala užívat v těhu Apo-lactobacil, že má největší spektrum a nejvíc bakterií (že Activii bychom museli jíst každý den kyblík 😀)a že pak i přecházejí do mléka a mimi nemají koliky. Tak mám v plánu do toho jít, neb ty proplakané večery s Veru byly hrozné. Beti, třeba by ti to taky pomohlo teď na průjmy, když nezabere hylak. Vychází to na 350/měsíc..

betina
11. kvě 2010

Tanu, děkuju za tip, pozeptám se!!!! jajdi, na ten kašel, tymián od Just, ale ty ho máš, mažeš pravidelně, já mažu 2x denně, i když je Veruš zdravá

jajdaelda
autor
12. kvě 2010

holky, díky za tip...
beti..já tymián nemám a ani nemažu...dnešní noc hrůza ☹ ..Kuba už vypadá,že je celkem v pořádku, sice to pořád v něm chroptí,ale už skoro nekašle a rýmu má minimálně...ale zato mě se to usadilo kdesi v krku a na průduškách a furt vykašlávám 😠 ...a když mě probudil kašel,tak jsem měla tuberáckej záchvat a pak jsem nemohla 1,5 hodiny nějak usnout,takže jsem všehovšudy naspala tak 3 hoďky...asi šoupnu Kubu ke tchýni a dospím to...

tanu..jestli myslíš, že s PNC není problém v těhu,tak bohužel já ho nemůžu vůbec..udávám na něj alergii ...ale ten čaj zkusím...už fakt zkouším všechno...Hedelix, zázvorovej čaj a já nevím co ještě....naštěstí nemám teplotu...
a taky děkuji za tip 😉

ilci
12. kvě 2010

jj, na Mikše taky koukají jak na zaostalce, ale za tu dobu už jsem si zvykla 😀

beti, tak vy nejste moc vysocí, jo? to je teda dobrý
tak třeba budou kluci čahouni

když se tu vzpomíná Activie, tu jsem jedla asi 3x v životě a pak jsem lítala 2dny na WC, pěkně mě to vždycky prohnalo 😅

jajdi, hlavně se brzo uzdrav

spetra
12. kvě 2010

beti: ono se to hlavně různě mění... teď je Verunka menší a ve škole třeba bude největší.... 😉 s tou výškou mě ale doktorka pobavila...
tanu: taky díky za typ... určitě vyzkouším, nerada bych zažila s druhým mimčem opět celodenní koliky... takže zkusím všechno... 😉

lestep
12. kvě 2010

mě na kašel dala v lékárně hedelix. když ¨jsem měla kašel a pastilky vincentky.

tanu- o tom lactobacilu jsem neslyšela, že by se měl v těhu? to jako celou dobu? písni prosím více,. díky.

spetra- co probiotický kapky? ty vám nepomáhaly? a babycalm?:

jajdaelda
autor
12. kvě 2010

tak jsem zpět z lékárny, tymiánovou mast jako takovou nemají, tak jsem vyfasovala psí sádlo, kde je taky tymián a dalších 9 bylinek, pastilky do krku, jdu si vypít čaj a do postele...tady to vypadá jak v apatyce 😀 prcek už je u tchýněj,tak bude dneska volněji...

nám pomáhal sabík a rektální trubička..po babycalmu dost zvracel ..u probiotických kapek jsem nějak rozdíl nezaznamenala

jajdaelda
autor
12. kvě 2010

jo a včera jsem cítila pohyby už i přes břicho na ruku 😵 😵 😵

lestep
12. kvě 2010

Jé, Jani, tak to moc k pohybům gratuluju. Stále čekám. Jak se jinak cítíš? tak se brzy uzdrav.Psí sádlo je prý dobré. 😉 Půjdeš na 3D ultrazvuk? my jdeme 28. května. tak už se moc těším. necháte si tedy říci pohlaví nebo váháš?

jajdaelda
autor
12. kvě 2010

lesti...díky 😉 ..až na to, že mi teče rýma očima, nosem i ušima a mám pořád tuberácký záchvaty kašle,tak dobře..po těhotenské stránce fakt zatím dobrý...svědění trochu ustalo...na 3D nepůjdeme...zítra jdu k dr. a pak se musím objednat na genetický utz ve 20-22tt a tam prďolku uvidím...už neváháme, chceme překvápko 😉

tanuki
12. kvě 2010

jajdi, bezva 😵
No, s tím laktobacilem jsem to slyšela poprvé, ale ona to upřímně doporučuje svým známým 🙂 http://www.lekarna.cz/apotheke-lactobacillus-10... Jednak to jde do střeva a ze střeva to přeleze spodem i do vaginy, což je fajn, snižuje to riziko infekce mimi během porodu. Je fakt, že když jsem viděla svojí kultivaci na GBS, tak jsem tam měla trochu střevních bakterií (E.coli), ta sliznice pochvy se v těhu míň brání. No a pak prý to přecházení na mimi, no nevím, ale jak jsem psala, jsem ochotná zkusit všechno. O probiotikách jsem se dozvěděla celkem pozdě..tak či tak se to postupně zlepšovalo. Ale řeknu Vám, zrovna tohle jsem z paměti absolutně vytěsnila, fakt zajímavé 🙂 Mám na mimi samé krásné vzpomínky, přitom jsme se všichni každý večer tak trápili!

spetra
12. kvě 2010

lestep: probiotické kapky jsme nevyzkoušeli (objevila jsem je dost pozdě) , baby calm a podobně nefungoval.... ☹

betina
13. kvě 2010

ahoj holky,

Jajdi, doufám, že je ti aspon trochu lépe.... ☹ Jajdi, s tím pohlavím..budeš aspon překvapená, já bych to nevydržela.....ale včera se mi zdálo, že tam bude kluk a holčičika, no úplně to nabouralo moje přesvědčení o dvou klucích 😀ale snad se právě uvidí už na jistotu na tom genetickém, pak bych už chtěla pořizovat výbavičku...radši je lepší být u těch dovjprcků nachystaná dřív.

Tanu, děkujeme za odkaz, pořádně prostuduju!

Holky, dneska si babička odvezla Verunku na prodloužený víkend a já řvala a řvala, začalo to už včera, pokračovalo dneska..no asi ty hormony. ona je u babičky a tety moc spokojená a já jsem úplně hotová. Babička chce, abych si odpočnula, není mi zase nelíp, pobolívá dost bříško a havně mám pocit že se mi vracejí ty žaludešní potíže, což bych si už snad šla hodit.....no ale prostě jsem bez ní jak bez ruky. No babi chce, abysme dojeli pro ní až v neděli.....tak to nevím

jajdaelda
autor
13. kvě 2010

beti..díky za optání, je to už lepší..sice jsem zase moc nespala, z nějakého důvodu nemůžu usnout, už tolik nekašlu,ale zase se mi uvolnil totálně nos a mám plný dutiny, takže to ze mě teče z nosu i očí a pšíkám jak vzteklá 😒 ..ael řekla bych, že to je na ústupu..nicméně, na dovču,co jsme měli jet v neděli nejedeme, i když bychom měli už být všichni v pořádku, tak počasí má být hnus a abych byla s Kubou doma,na to nemusím jezdit 300km 😒 ..tak snad někdy příště...

jinak dneska jsem byla na kontrole, srdíčko tluče jak o život..24.5. jdu na genetický utz..jen jsem byla trochu zmatená,neb gyndařka mi dala na to svědění další prášky s tím,ať si zajedu k praktické dr. a ta rozhodne co se mnou dál (kožní, alergologie) a praktická mi řekla,že mám všechny prášky vysadit .....zítra jdu na kontrolní jaterní testy a když dopadnou dobře, tak v úterý na další odběry k praktické...tak teď zkusím do úterý vynechat všechny citrusy a jinak fakt nevím,co to může být....jo a za 6 dní mám skoro další kilo nahoře 😒

beti..chápu Tě, já měla teď 2 dny Kubču u tchýně a na noc doma,ale i tak mi bylo smutno,ale zase jsem si odpočinula a asi i to pomohlo, že je mi dneska líp, takže toho využij a odpočívej 😉

betina
13. kvě 2010

jajdi, s tím spaním....ted na nás možná bude přicházet noční nespavost 😠 s tou dovolenou mě to moc mrzí, ale jak píšeš, v tomhle počasí, co byste zase dělali, jako já už na to počasí nemám slov a hlavně nervy 😀 strašně mě to vytáčí a mrzí, protože sme s Veru tak rády venku a vše je veselejší, letos si s náma holt to počasí zahrává dost a dost.

lestep
14. kvě 2010

jaja- tak snad se z toho už konečně vyhrabete. je škoda, že nejdete na dovču,a le když vám není dobře, nemělo by to moc význam.počasí asi nebude žádná hitparáda. 😢

tanu a je dobrý ty laktobacily brát nepřetržitě až do porodu, nebo jak je tedy dlouho brát? těsně před porodem? já je párk¨rát za rok beru. vyberu celé balení a pak si dám pauzu.

Beti- hormony dělají své. odpočinout si určitě potřebuješ a dá¨t se do klidu. pokud tam verunka má super zázemí, nemáš se čeho bát. věřím, je je ti smutno. Taky jsem ještě Ondráška nikam nedala na v¨íkend. tchánovci bydlí s námi. taky jsem zvědavá, kdo mě bydlí v bříšku. 🙂

ilci
15. kvě 2010

holky, tož po dlouhé době tu svítí sluníčko 😀

jinak musím koupit nějaké gumáky, páč nestíhám odchytávat dítě z kaluží
včera jsme šli kousek s pláštěnkou a po kolena pokrej

jajdi, s dovolenou je mi to líto, zas byste měli změnu režimu, ale co člověk nadělá, že
my máme jet za měsíc, tak uvidíme, snad budem všichni zdraví

betina
15. kvě 2010

ahoj holky,

ilci, tak to se tad máte, že vám svítí sluníčko, to tady ani prd 😠 a už mi to faaakt leze na mozek a to jsem se dívala na předpověd na další týden...no comment, chudák děcka.
my taky máme gumáky a je nám to stejně k prdu, holky, Verča je takový mega čuně, já nechápu, kde to viděla, ale ona uvidí louži, vlítně do ní a rukama si omývá obličej tou špinavou vodou, no hnus největší 😀