Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
26. lis 2010

@tanuki veliké gratulace. 🙂 hurá, další prcek na cestě. 🙂
@jajdaelda koupily jsme lego ZOO. nic jinýho kupovat nebudeme. hraček je pořád víc a víc e ještě jich dostane. oblečení také máme. Malému uložíme penízky, co jsme dostaly. Nevím, co mu jiného koupit.jé, Honzík se směje, to je super. 🙂
@betina tak na lyže mě taky ještě přijde brzy,a le proč ne, když je děda takový fanda. 😉
@oskarka jak jste dopadly na kontrolách? co to bříško? už je lépe?

oskarka
26. lis 2010

@tanuki přidávám se s tichou GRATULACÍ!!! Věřím, že kontrola dopadne dobře a další mimísek je na cestě🙂.

Jinak hlásím, že máme tedy po kontrole.
Naše dítko je opravdu strašně nafouknuté, plné prdů a plynů, z toho tedy nejspíš pramení veškeré problémy, pláče, neschopnost usnout a tak. Takže musíme vydržet, nic jiného nezbývá. Ale jinak je to šikulka a už dokáže pár chvilek být ve dne i v noci klidný, dokonce i u doktorky byl klidný, neřvavý, hezky se usmíval, mával ručičkami, pásl koníky, držel hlavičku, "povídal si".

Jinak za necelý měsíc přibral klouček 730g, jsme tedy už na váze 5.090g.
Příští kontrola nás čeká před Vánocemi 22.12.

Zatím papa

lestep
28. lis 2010

bráškové 🙂

spetra
28. lis 2010

@lestep krásní kluci... 😉 jsou si trošku podobní.. 😉
@oskarka tak hlavně že to není nic závaznějšího... držte se!

spetra
28. lis 2010

no Tomášek dostatne od nás tektokrát samé hry " ke stolečku" nástěnku, plastelínu, spoločenskou hru, pastelku, vodní omalovánky, zatím nic takového nemá... tak jsme to pojali takhle,. od babičky dostane oblečení a od dědy odrážedlo... a Jiřík.. nejspíš plínky a příkrmy... 😉 fakt máme hraček tunu kor pro mimča...

oskarka
29. lis 2010

Ahoj holky,
hezké zasněžené ráno. Manžel asi před hodinkou odjel na letiště - jede na týden mimo republiku. To se tu po nocích asi zblázním☹. Samozřejmě tu hned začali oba kluci ječet a řvát, Ondra to má asi stále z té rýmy a malej prostě ze zvyku a z bolesti?? I když rýmu má taky.

Lestep, hezká fotečka a hezcí kloučci.
Spetra, pěkné dárečky. O nástěnce jsem také přemýšlela, jakou jste pořídili? A společenskou hru pro takhle malé dítko jste vybrali jakou? Děkuji předem za inspiraci.

oskarka
29. lis 2010

Dokončuji kalendáře pro rodiče, babičky, strejdu, atd.. Snad to dodělám konečně.
Fotosešítky už jsou hotové naštěstí, snad se budou dárečky všem líbit.

jajdaelda
autor
29. lis 2010

Ahojky,
@spetra Peti,,jj,ta společenská hra mě taky zaujala,jakou jste pořídili?
@oskarka Fotokalendář dávám manžovi..objednávám to přes web....líbily se mi "koláže",co dělá každooročně @ilci,ale mě jaksi ten scrapbook nějak nejde 😠

jako sníh je u nás taky a my nemůžeme ven 😠 Kubovi samo rýma přešla do kašle,naštěstí jsem topodchytila včas a nevykašlává,jen občas zakašle a rýma je snad už taky na ústupu..no a Honzík ji má samo taky 😒 a zrovna by se tak hezky stavěli sněhuláci 😀

oskarka
29. lis 2010

Já dělám letos takovéto kalendáře. Přikládám jeden měsíc.

jajdaelda
autor
29. lis 2010

Super 🙂 šikula...já tedy využila prográmku Fotolabu

spetra
29. lis 2010

@jajdaelda http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33782016&tab=7
at se brzy uzdravíte...
@oskarka krásný kalendář, já z úspory času mám jen fotky a čísla, žádné ozdůbky.... ☹

jajdaelda
autor
29. lis 2010

@spetra Peti,díky,to vypadá dobře a možná by to Kubču i bavilo..

já mám taky jen fotku a čísla a vybrala jsem kalendář v plechové krabičce,tak snad to bude hezké...
@lestep Leni,kluci jsou kouzelní 😵
přemýšlím,že bych taky nechala udělat velkou fotku do obýváku kluků...tu,co mám v albu,jak jsou spolu,jen mi trošku "vadí" ta Kubči plínka,tak nevím,jestli ji nedám jen taťkovi do práce a do obýváku počkám až Honzík trochu povyroste

jako manža jel před hodinou do práce s tím,že mi zavolá,až přijede...normálně mu trvá cesta tak 20min 😖

jajdaelda
autor
29. lis 2010

@tanuki Peti,už jste přestěhovaný? A jak se bydlí? A co manža,je v práci spokojenější? 😉

tanuki
29. lis 2010

týjo, ta hra vypadá dost dobře 😉 asi jí pořídím V. bratranci..
Já mám taky jeden tip, ale momentálně si nejsem jistá, zad sjem Vám to sem už neházela (jsem trochu přepracovaná 😉 ) http://obchod.portal.cz/produkt/versovane-rozcv... jsou tam hezké krátké básničky a ke každé dobré cviky!
JJ, máme se tam fajn, akorát já jsme teď v Praze a studuju- za týden státnice ☹ Předseda komise bude dětský chirurg 😉

jajdaelda
autor
29. lis 2010

@tanuki Tanu,tu knížku jsem koupila už někdy v létě,chtěla jsem ji dát Kubčovi k narozkám,ale pak jsme si řekla,že mu to dám až k Vánocům...ty říkanky jsou fajn a Kubča se rád hejbe,tak uvidíme 😉
jejda státnice...tak to budu držet pěsti 😉

oskarka
29. lis 2010

@tanuki Ta knizka je pekne, tuhle jsem na ni koukala v knihkupectvi.
@spetra Stavebnice je perfektni, super napad.

Holky, co dáváte miminkům když mají rýmu? My máme jen Libenar a odsávám.

jajdaelda
autor
29. lis 2010

@oskarka Alčo,zrovna to řeším na jiné diskuzi a taky mi holky doporučily Libenar a odsávat...oni tihle prcci asi toho moc jiného nemohou ☹

ilci
29. lis 2010

ahoj, jen nakukuju
sice tu furt sněží, ale hned taje, takže máme jen poprašek a břečku

doufám, že jste všichni zdraví 😉
dětem ať rýma brzo přejde

@tanuki gratulace k //, ať je všechno v pořádku 😉

@spetra hra vypadá zajímavě
já jsem uvažovala o koupi obrázkového domina, že bychom skládali obrázky k sobě, no nevím
od tchánů má obrázkové kostky, ale vůbec ho to nebere
nejradši má lego a hudební hračky

@oskarka hezký kalendář, to je ten od GT design, že?

jám mám kalendáře už chvíli doma, teď jsem dávala udělat fotky v rossmannovi za 1Kč, tak ještě udělám babičkám minialbum s Mikešovýma fotkama, ony mají tyhle dárky nejradši 😀

jajdaelda
autor
29. lis 2010

@ilci Ilci,máš krásné kalendáře..
u nás je tak 25 čísel sněhu....ráno v sedm manža odhraboval a v jednu jsem byla venku pro balíček a napadlo od té doby tak 15 čísel 😖

ilci
29. lis 2010

@jajdaelda sníh závidím (pro tu zimní atmosféru)
tady je to spíš na deštník, jak je to mokré
on je asi sníh všude kromě Přerova 😀

spetra
29. lis 2010

@ilci domino má T. taky ale baví ho spíš ho vyndavat a nadavat do krabičky... 😀 jinak já dnes koupila ještě rybičky... tak co už k vám snih dorazil? 😀 Atmosféra je to fakt hezká ale brouzdat se 25 cm sněhu s kočárem a druhým dítětem je fakt masakr... ☹

oskarka
30. lis 2010

Kuk holky, tak oba kloučci se rozhodli se v noci vzbudit ve stejnou chvíli a já se mám jako rozkrájet??? Chjoooo.

jajdaelda
autor
30. lis 2010

@oskarka Alčo,taky jsme to dneska tak v noci měli 😒 ale naštěstí u Kubči zasahovat taťka,protože Kubču přepadl dávivej kašel,tak si ho vzal k sobě do postýlky...
už to padlo na nás na všechny,tak snad se brzo vykurýrujeme....
dneska se jdeme vrhnout na perníčky,tak jsem zvědavá,kolik toho bude na zemi,bo chci zapojit Kubína 😀

Ondráškům vše nejlepší k svátku 🙂

oskarka
30. lis 2010

@jajdaelda Já jsem tu teď na to tento týden sama, tak je to náročnééé. Ještě jsem v noci vstávala ke každému asi milionkrát a vstávali jsme všichni tři definitivně v 6. chjooo.

Dneska jdu na kontrolu na gyndu po šestinedělí, tak snad bude vše OK.

jajdaelda
autor
30. lis 2010

@oskarka wow..no tak to bych byla mrtvá...stačí mi to vstávání 1x za noc a brzké Kubčovo vstávání...jak mám rýmu a bolavej krk,tak se fakt nemůžu pořádně "dotáhnout" spánkem...a to jsem šla včera spát v devět 😅

oskarka
30. lis 2010

@jajdaelda Ty noce jsou u nás hrozný, fakt padám už na ústa a těším se až se to urovná a zlepší. Ondrášek spinkal v klidu celou noc už delší dobu, ale teď se nějak budí (nevím jestli sny nebo ta rýma blbá) a Jiříček je ještě malej tak se budí hrozně často no.

ilci
30. lis 2010

@spetra tak sněhu stejně, akorát ta břečka zmrzla a Mikeš se dneska několikrát řádně natáhl na ledu, mu můžu říkat 100x , ať tam nechodí, on půjde just znova a znova spadne na hlavu

@oskarka vstávání nezávidím, snad se to brzo zlepší

@jajdaelda ať jste všichni brzo zdraví

spetra
30. lis 2010

@oskarka no já mám manžela furt v práci, ale aspon v noci je doma a kyž se náhodou t. vzbudí a já kojím, tak jde za ním.... jen párkrát doma nebyl a z té situace přesně jak píšeš byl dvou hodinový řev obou... to je fakt masakr... ☹ chudáku...
bohužel mám zkušenost od nás i od kamarádek, že najednou okolo 2 roku je problém se spaním, u nás vymizel po měsíci...

@ilci a co vy jaké máte plány? návrat do práce po rodičovské nebo mimčo? už se to krátí.... ☹

jajdaelda
autor
1. pro 2010

holky,tady jsem našla ještě jednu podobnou hru http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36694535&tab=1

tanuki
1. pro 2010

jajdi, jestli to nebudou moc malé kousky..já to chci koupit švagrové..a mají malé mimi, tak si ymslím, ež ta housenka bude asi bezpečnější..ale jinak to vypadá taky super!
JInak my teď máme novou oblíbenou hru-kus polystyrenu a spoustu špendlíků 😀