Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

oskarka
26. únor 2011

@radus78 Jasně, zkoušela - nešmakuje mu žádný (ach jo, asi nechat vyhladovět a pak bude pít- za nás byl Sunar/Feminar a dítě prostě nemělo možnost volby, pilo co bylo), je to fakt hrozný - bolej mě šíleně záda jak furt v noci vstávám, kojím, uspávám atd.

Tak to gratuluji k většímu bytečku!!!

oskarka
26. únor 2011

Jdu si lehnout, za chvíli sice budu zase vstávat, ale alespoň trochu se natáhnu. Ovšem začala jsem kašlat a tak doufám, že nebudu chrchlat a budit kluky.

jajdaelda
autor
26. únor 2011

@radus78 Super,že žijete 😉 No tak to se stěhováním budu držet pěsti,ať vám to vyjde a do novéhob bytečku i nové mimčo 😉 a máte to v rámci města?
Jako já to na kubovi taky vidím,že chce spát,ale prostě hlava se brání....ale když usne,tak spí pořád tak 1,5-2 hoďky...dneska jsem potřebovala,aby šel spát,tak jsem ho motivovala Kinder jajcem a holky,do 5ti minut byl tuhej...vím,není to moc výchovný,ale... 😝 ...kde jsou ty časy,kdy jsem ho jen dala do postýlky a šla pryč 🙄

jajdaelda
autor
26. únor 2011

@oskarka Tak my začali Nutroš a teď přešli na HA Bebu a naštěstí dobrý...ale neívm,jeslti neomezím kojení,přijde mi,že mu to prostě nestačí a hlavně vycucne jen začátek a jak musí víc tahat,tak ho to nebaví...
Tak se brzo uzdrav..u nás prskají všichni chlapi 😝

oskarka
27. únor 2011

@jajdaelda To závidím, že jste přešli na UM dobře. Budu ještě zkoušet, ale zatím se nedaří! ☹

jajdaelda
autor
27. únor 2011

@oskarka Alčo vydrž...u nás tedy byl nejdřív problém s lahvičkou...Avent mu nesedl vůbec,nějak nevěděl co s tím...tak jsem tady měla novou po Kubčovi od Bebe jou nebo jak se to píše a to mu zřejmě připomínalo dudlík,tak se naučil sát..no a teď se drápe i po Aventu 😀

oskarka
27. únor 2011

@jajdaelda Uvidím, zase to zanedlouho vyzkouším.

lestep
27. únor 2011

@radus78 jé, tak ať se bydlení vydaří 🙂

lestep
27. únor 2011

@oskarka to máš pravdu- feminar a nic víc 😝

spetra
1. bře 2011

@oskarka T. pil umělé mléko asi do 10 měsíců z klasické platové skleničky... ☹ žádné nekapající hrnečky a flašk neměli úspěch.... u Jiříka jsem si myslela že mu Nutrilon nechutná.... ale několikrát jsem zkoušela opět z různých lahviček a skončili jsme na opět kelímkách., několikrát jsem mu pak nabízela všechno možné a td teda pije z aventu kojenecké láhve....
ale stejně nespí... ☹ co 3 hodiny kojení a mezitím se některé noci nevzbudí a někdy třeba 10x.. :(
nějak nestíhám nemoci, Tomášek už přes den nespí, Jiřík jen 2x, no je to hukot.... ☹ Tomášek by teda pře oběd usnul, ale už usínal po 22:00 večer, tak mi nic nezbylo než to vzdát a zrušit spánek po obědě... a svědčí mu to, spánek má pravidlený, není unavený... před měícem když mi přišel email co by měl T. ve svém věku umět a že je to zrovna nejčastější doba pro výrobu sourozence... tak fakt nezávidím... bych nepřežila.... celý den těhotná na nohou.... 😉

spetra
1. bře 2011

@oskarka krásné fotečky kluků, to jsou fakt momenty, kdy ta dřina je několikanásobně navrácena... 🙂 to fakt miluju, když dělaj lumpárny a řechtaj se jak blázni... není snad nic krásnějšího... 😉

spetra
1. bře 2011

na vlasy se holky těším moc, nasbírala jsem si těch 1500 bodů v Dm drogerii a v dubnu budu mít po 3 letech "den dovolené"... zajedu si do Prahy 5 hodin o sebe nechám pečovat, pak si prolezu obcchody.... no se tak těším...

spetra
1. bře 2011

@tanuki gratuluji k dodělané škole... a jak je? Jak se vám bydlí a co miminko? Kdy se dozvíme co to bude? 😉

jajdaelda
autor
1. bře 2011

@spetra Peti...kdepak ses toulala? 😉
Jako ty body si taky šetřím,ale zrovna tahle akce je tuším jen do 8.3. ☹ plánovala jsem si to přesně jako Ty...tak doufám,že udělají něco podobného...

spetra
2. bře 2011

@jajdaelda no jo jem ostuda :( akce bude pokračovat, stačí do 8.3. vytisknout poukázku a pokud nestihneš, tak po 8.3. bude něco podobného.... já mám ale podezření že spíš něco uberou než přidají a body už tam mám, takže vytisknu radši teď.... 😉

jajdaelda
autor
2. bře 2011

@spetra no já právě info co bude po nemám...poukázku bych vytiskla,ale ještě mi body chybějí ☹ tak snad udělají něco podobného...anebo si holt udělám radost za penízky..si to za tu péči zasloužím 😀

lestep
3. bře 2011

@spetra Peti, říkala jsem si, jestli jste ok. věřím, že je cvrkot. drž se. taky si nedokážu představit, že bych byla teď těhule. přece jen Ondrášek je divočák a potřebuje se vylítat a vyblbnout.

spetra
3. bře 2011

@jajdaelda já volala na tu dm linku a řekli mi, že výhoda nekončí, jen že tam budou menší změny... já teda asi za 1500 nakoupila do zásoby, abych ty body měla... 😉

jajdaelda
autor
3. bře 2011

@spetra Peti...no mě chybí asi ještě 600 bodů ☹ to bych musela udělat hooodně velký nákup 😀 ale tak uvidíme, s čím přijdou

lestep
8. bře 2011

tak máme za sebou prohlíku v 5 měs. máme 7700 g a 66 cm. Takže za měsíc mě přibral 1200 g. kojení zdar. 🙂

oskarka
8. bře 2011

@lestep Pěkné míry máte a ted dooost velký přírůstek váhy, co? 🙂
My takhle na kontroly nechodíme, nás změří a zváží až na půlroční.

Dneska jsem byla s Ondráškem na kroužku Tvoření s písničkou a Ondrášek mne velmi mile překvapil jak se zapojil Tvořili jsme jarní závěs - z papírových kytiček. Ondrášek mne překvapil jak byl trpělivej a lepil, zapojil se hezky do zpívání, hraní na nástroje, ještě to někdy zkusíme.

A jak se máte Vy ostatní?

lestep
9. bře 2011

@oskarka my byli na očkování 3,4,5 měsíc. takže proto chodíme každý měsíc. vy neočkujete? za měsíc přibral 1200 g.

oskarka
9. bře 2011

@lestep Očkujeme, ale u toho nevážíme ani neměříme🙂.
Očkování máme po 14 dnech - Hexa, Synflorix, Hexa, teď budeme mít Synflorix.

spetra
10. bře 2011

@jajdaelda tak nakonec udělali v dm docela dobrou nabídku, bude to bez nechtů, o hodinu kratší ale jen za 1200 bodů

lestep
11. bře 2011

@spetra tak to je super, užij si to. kdy na to jdeš?

lestep
11. bře 2011

holky, dáváte dětem kaše Sunarka? sbírám ty čárové kódy, tak jsem se chtěla zeptat. moc díky.

jajdaelda
autor
11. bře 2011

Leni...já tedy kaše zatím nedávám vůbec...Kuba to nejí a Honzíkovi jsemto zatím nezkoušela ..zítra chci zkusit mrkvičku
to je hrozný,jak to letí....

@spetra Peti...jj,zrovna dnesak jsem na to koukala v letáku,ale přiznám se,že už mě to tolik neoslovuje 🤐

oskarka
11. bře 2011

@lestep Jiříčka zatím pořád jen kojím, Ondrášek už dlouho kaše jíst nechce, takže s kódama nepomůžu
@jajdaelda Už jdete zkoušet mrkvičku, jo? A jakou Hipp, Hami, Alnaturu či jinou? Já ještě chvíli počkám a taky vyzkouším, to jsem zvědavá jestli mu to bude šmakovat jako Ondráškovi /ten by hned napoprvé snědl tu skleničku celou🙂/.

Holky, mě tak štve, že ten náš malej klučík je tak nerad v kočárku - u nás jsou procházky hrůza a děs. Ale Ondrášek (samo Jirka i já taky) ven musí, takže chodíme a kočárek nám hodně nahlas koncertuje (kupříkladu včera: 20 minut řev, 15-20 minut spaní, 10 minut koukání, 20 minut řev). A už jsem přímo alergická na pohledy a někdy i komentáře kolemjdoucích!!!

Hezký večer a víkend. Jaké máte plány?

jajdaelda
autor
12. bře 2011

@oskarka Alčo..já bych asi při koju taky ještě počkala,ale protože mi přijde, že Jeník dost přibírá,tak mu chci aspoň jedno mlíko už nahradit zeleninkou.....měla jsem tady od Babylove,tak jsem mu ji dala...reakce taková jakože jo, ale zatím žádný terno 😀..no hlavně,že to zatím neprská....
¨bohužel u Jendy budu muset opravdu dodržovat postupné zavádění (u Kuby jsem to zkusila jen jednou dát jednu lžičku a málem mi utrhal ruce,tak pak už jsem mu prostě jen dala novej příkrm-většinou celou sklenku), abych viděla,jestli bude na něco reakce....
s tím kočárkováním to máš tedy "veselý"....snad se to Jiříkovi brzo zalíbí...já tedy většinou jezdím v době,kdy by měl Honzík spinkat a on vydrží třeba i 3 hoďky..tak to už se dá doma něco udělat...

oskarka
12. bře 2011

@jajdaelda Cože??? 3 hodiny v kuse spí???? Závidím!!! To se nám nepovede ani v noci natož ve dne.
Taky chodím ven v době předpokádaného spánku, ale Jiřík to prostě vidí jinak. Co nadělám, že.