Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

spetra
22. bře 2010

ono nám nic jiného než začít fungovat nezbude.... takže ano zpohodlněla jsem ale v těhotenství... pak už to nepůdje....

ilci
22. bře 2010

ahoj vespolek, už mi je celkem fajn, dneska jsme byli na plavču a pak venku, je tam fakt krásně

beti, tož kontrol máš dost
já když byla na PN, chodila jsem co 14dní, prý kvůli té PN
aspoň jsem měla klid, že je všechno OK

jarní úklid by to tu taky chtělo jako sůl
ale mě se tááááák nechce, mám fůru zajímavější činnosti 😀

spetra
23. bře 2010

jj, to se lítá v takovém počasí po venku....
ilči: to by mě zajímalo co je zajímavější než úklid? 😀

ilci
23. bře 2010

spetro, fakt chceš seznam? 😀 😀 😀
ale chci se dneska vrhnout na úklid lodžií, pokud teda trpaslík usne, jinak valíme ven a úklid se odkládá 😉

ilci
23. bře 2010

ty jo, fakt usnul, to mě teda překvapil, protože dneska jsem ho budila až v půl 10 😀

jajdaelda
autor
23. bře 2010

ahoj holky,
tak my taky včera lítali celý odpoledne po venku,až to Kubču vyčerpalo a chtěl spát už ve čtvrt na osm a spal až do sedmi - ilči jako půl desátá je fakt dobrý 😀

ilci, kde máš fotku?

Už se tady dlouho neukázala tanu 😕

spetra
23. bře 2010

ilci: no do půl desáte je mazec... T. dnes stával o 4 hodiny dřív než Mikeš... 😠

tanuki
23. bře 2010

ahoj, já jsem taky lenorná 🙂 úklid ejj marný, pořád tu šmejdím a pořád to není vidět :-/
Ale muži se snad rýsuje práce 🙂

lestep
23. bře 2010

teď vstávám tak kolem 7h, ale přes poledne spinkáme více než 2,5h. musím ho většinou budit, jinak by spal snad celý odpoledne. v noci spinkáme od 9h do těch 7h. 🙂

To je krásně počasí, že?

Od kdy vám ¨dětičky začaly sami capkat? Ondrášek krásně capká za ruku, včera ušel sám půl kilometru.Ale samotný nechce chodit, všude se drží nebo jde na kolena, kde se bojí. porstě mě přijde, že má strach.
myslím, že Ilci tady psala něco podobnýho, jestli se nepletu? poradíte?

ilci
23. bře 2010

fotka mi někde zmizela ....

u nás bývá právě budíček po 6h, takže jsem byla v šoku, když jsem ho musela dokonce budit 😀

lestep, my jsme Mikše za ruku vůbec nevodili, na rehabce nám říkala, že nemáme, že musí začít chodit sám
takže sám začal chodit někdy v 15m, prostě vstal a šel
on se nebojí, ho to nebaví 😀
ale teď venku na nerovném terénu se mě občas za ruku chytí, třeba asfalt rozbitý od kořenů a tak
dneska jsem ho skoro lovila z vody, furt se vrhal do laguny

jajdaelda
autor
24. bře 2010

lesti.... Kuba začal asi ve 13 m....my ho za ruku taky moc nevodili,ale pořídili jsme ty kšíry

tanu,jsem Tě přivolala 😀

spetra, nekoukala jsi se na Ano,šéfe? Byla tam restaurace z Benešova..mi to přišlo docela ulítlý, manžílek dal manželce hračku 🙂

ilci
24. bře 2010

jo, kšíry, o tom začínám fakt vážně uvažovat 😉

spetra
24. bře 2010

lestep: tak to vůbec neznám, já T. pouštím z kočárku teprve pár dní, ruku mi nedá, pořád jenom utíká, ošahává auta, skáče lidem pod nohy... a já letím za ním s vyplazeným jazykem... ☹ s kšírama bych asi nepchodila... když ho chytnu jen za kapucu... tak se začne vstekat válet po zemi... 😠
jj, jajda koukala... no byla to fakt fraška... se vůbec nedivím, když jsem to včera viděla, že tam vaří tak jak vaří...

ilci
24. bře 2010

jako neříkám, že se nevzteká 😀
když jsem ho lovila z vody, taky se vzteky válel v kamení 😀
nebo když ho vrátím do kočárku 😉 naštěstí na uklidnění vždycky zabere jídlo

tanuki
24. bře 2010

jajdi a už jste zkoušeli tu tlačící tříkolku?

betina
24. bře 2010

ahoj holky,

tak konečně je krásně a můžeme být s těma capartama dloouho venku. my jsme koupili u wietnamců šustku, protože Verča se všude válí a lítá v písku, takže u nás hezké oblečení nemá smysl.
Tanu držím pěsti, at práce vyjde!!!!!!!!!!!!!
ilci, taky uvažuju o kšírách, dneska jsem za Verčou jen sprintovala a to doslova, protože mi furt zdrhá 😠
včera jsem byla na UTZ a vypadá to dobře, obě miminka jsou ve vývoji na den stejně, tak snad to už bude dobrý.

radus78
25. bře 2010

Beti, super, že UTZ dopadl dobře. 😉
Já vás těhotné obdivuju. Mě stačí honit tu naši jako netěhotná 😀 Kšíry by neprošly, taky se nenachá ani chytit za kapuci.

ilci
25. bře 2010

beti, super 😉

Mikeš je doma zvadlej, jen sedí v křesle a chtěl by koukat na pohádky, ale jen vylezeme ven ....... 😀

spetra
25. bře 2010

radus: no taky ho z toho důvodu chodit venku zas až tak tolik nenechám, bych vypustila duši....

jajdaelda
autor
25. bře 2010

tanu...zatím ne,ale zítra to zkusíme....jako je super,že se může ven....Kubča dneska běhal cca 3 hoďky venku a už spí 😀 a věřím,že bude až do rána...je vždy krásně utahanej 😎

beti...super zprávička,že jsou prckové v pořádku...jsem napnutá, co čekáte 😉

jajdaelda
autor
25. bře 2010

... se mi to odeslalo nějak "samo" 😠 😀

Kuba je doma otrávenej,dělá blbosti,nějak se mi ho nedaří zabavit,takže jsem fakt ráda,že můžeme ven

Radu...ono těma kšírama ji vůbec nelimituješ,akoráš jistíš,aby nespadla nebo někam nevběhla 🙂 ...ale je pravda,že asi díky kšírům nemusí vodění za ruku 😒

betina
25. bře 2010

no holky přesně jak píšete, doma je to na palici, by mě hráblo celý den tady sedět, respektive běhat okolo ní. taky ted u nás letí Nemo a ona pořád chodí a chce pouštět rybičku..a nechce se mi ji nechávat na to pořád koukat. holky, kolik času vám prcci tráví u televize?
Jajdi, kdy jdeš na NT screenning?

jajdaelda
autor
25. bře 2010

beti...Kubu telka zatím nebere...jeden čas ho bralo znakování,teď vydrží tak 5min anebo u toho musím sedět já...jinak ho zaujala znělka večerníčku,to se pořád pak jen uklání 😀 ,ale jinak zatím nic moc, zkouším školku,zkouším JIM JAM a nic...možná tak ještě hudba...
na NT jdu 7.4.,čiže za 14dní,věřím,že vše bude oki,ale to víš,že někde vzadu mám obavy,aby vše bylo dobrý

ty jo...spetra 26tt...to je prostě neskutečný 🙂

ilci
26. bře 2010

Mikeš se postupně naučil dívat na CD s Křemílkem a Vochomůrkou, nevím, trvá to tak 20-25min?
já většinou mezitím třeba chystám vaření
akorát, když je tatínek večer doma a já si sednu k PC, chce u něj sedět taky, to mě štve, jsem si ho tak blbě naučila

betina
26. bře 2010

holky,

tak to máte dobrý, ted někde dávali pořad a tam říkali, že děti do dvou let max.50 minut denně u televize. my to máme tak, že ráno jede Nemo tak 20 minut-vařím, pak se u něj obědvá - 15 minut a pak večeří 😀 prostě veškeré aktivity spojené s jídlem jsou spojené i s Nemo, ale říkám si, není to ještě taková hrůza...snad....

Jajdi, není to pozdě za 14 dní, to budeš už 14 týden?

jajdaelda
autor
26. bře 2010

beti...budu 13+3,tak snad dr. ví, kdy bych měla jít 😅

jinak takhle to měla jedna z holek, co jsem hlídala ve státech - jinak než u tv nejedla..přiznám se, že já to moc nemusím, buď dělám to nebo tohle,tak jsem ji to odnaučila 😀 .
beti, ale synovec to měl taky tak,a můžu Tě uklidnit, už v klidu jí sám u stolu 😀 tkaže je to spíš otázka tolerance z Tvojí strany 😉 a myslím,že ten čas není tak strašný 😎

spetra
26. bře 2010

jajada: no ono to utíká rychle i vám, vždyť už končíte první trimest....
T. kouká spíš jen na znělky,.. dlouho u televize nevydrží... ale má jí rád zaplou a stejně na ni nekouká....
beti: ten čas myslím že je ok

radus78
26. bře 2010

tak u nás běží televize skoro celý den :-/ Hlavně když je MM doma. Anička sleduje reklamy a znělky. Na ty fakt hledí, když si chci zajít na záchod bez ní, tak jí najdu reklamu 😀. Pouštím ji Kouzelnou školku a večerdu, ale to ji baví jak kdy. Většinou jen když se dívám s ní. Začala jsem jí tu televizi vypínat, ale stačí na minutu odejít a ona si najde ovladač a zepne ji. No moc výchovné to teda není. :-/

jajdaelda
autor
26. bře 2010

radu,tak když je manža doma,tak taky běží dost telka,ale Kubu to fakt moc nebere. akorát jak píše spetra, znělky a a hudba...

tanuki
26. bře 2010

My televizi nemáme, ale máme práci 🙂 Jen ještě nevíme, zda jí vezme nebo jinou..
Má teď teplotu, když jsem se ptala, co jí bolí, tak ukázala na hlavu, tak jsem zvědavá..Je to stará chlemta (vyžunkne toho hrozně) a měla klobouk, tak by snad úpal mít neměla!

Beti, tak to zvládají prcci výborně 😵 😵