Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
16. čer 2010

@spetra no jediné, co mě napadá je, že 11.7. končí MS ve fotbale 😀 a to nevím,jak by podsoused zkousl,že by musel být u porodu než u fotbalu - i když na MS nejsme...jo a dobrý je, že pokud budou mít kluka, tak to bude Jiřík 😀 oni tedy vědí,co to bude, ale neprozradili...

no jo, letí to šíleně...zrovna dneska jsem si tak při řízení uvědomila, že jsem si říkala, jak si to druhé těhu užiju, ale zjišťuji, že to zatím moc neprožívám,neb pořád něco děláme, lítám kolem prcka, škola a tak....takže se večer miminku omlouvám,že jsem si na něj přes den neudělala moc času a v půlce rozpravy usnu 😉

oskarko - díky 😉

lestep
17. čer 2010

@jajdaelda přece jen to je takové hektické. jiné. Řekla bych, že si to te´d užívám více. na začátku jsem měla ty blbé nálady.je blbé, že máš ještě do toho tu školu.ale určo to vše zvládneš. držím pěstičky.

spetra
17. čer 2010

no já se až stydím, vůbec to těhotenství neprožívám, s mimčem si nepovídám.... ☹ až je mi to líto.... dokonce jsem se dlouho ani netěšila, jo měla jsem obrovskou radost že jsem těhotná a těšila jsem se až budu mít těhotenství za sebou... ale nebyla to taková ta pravá radost z miminka....

jajdaelda
autor
17. čer 2010

spetro..no, tak já ze začátku chodila do práce,tak jsem to nevnímala skoro vůbec, pak bakalářka a škola a do toho všeho Kuba, takže si to fakt občas ani neuvědomuji....akorát,až teď, kdy mě už týden bolí spodek, jakobych měla natažený svaly a fakt se to zhoršuje,takže k užívání si těhotenství nedojde asi ani po státnicích,neb to vypadá,že tohle mi zmizí až po porodu.. 😒 ....ale ono to asi tak je,že to druhé už tolik maminy neřeší...ono to ani nejde, zvlášť s takhle malými dětmi co máme doma...naštěstí to u nás vypadá,že Kuba se pomalu osamostatňuje - na velkou si už řekne, jídlo mimo polívek jí sám, občas se i obleče,tak věřím,že to za ty 4 měsíce dopilujeme k dokonalosti 😉

spetra
18. čer 2010

@jajdaelda to asi b ohužel zmizí až po porodu, já to mám taky a je stále horší... kor jak zůstanu delší dobu ve stejné poloze... ☹ co svědění, to už úplně vymizelo?
to je kubík šikula, že se i obleče... 😲

jajdaelda
autor
18. čer 2010

@spetra svědění naštěstí vymizelo,ale na jaterky mě dr. pro kontrolu posílá...to jsi mě moc nepotěšila s tou bolestí 😒 protože fakt kolikrát nemůžu udělat krok...jsem zvědavá,jak v ponělí vydržím stát půl hodiny před komisí 😀
tak, ne,že by se Kuba oblíkl od hlavy k patě, ale tričko si navlíkne, gatě na půl žerdi, ale i to mi pomůže, protože když je v procesu oblíkání,tak není problém ho dooblíct,zato když si usmyslí,že se oblíkat nebude,tak je to boj 🙄

oskarka
18. čer 2010

Ahojky,
jajdi, téééda, Kubík je šikulka, Ondrášek se o oblíkání a nazouvání bot zatím jen snaží (i když i to oceňuji), ale myslím, že je na to času dosti. Vždyť jsou ty naše dětičky ještě maličký🙂, byť na to nevypadají.

Tak jsme byli dneska už dvakrát venku, nejdřív nějak kolem 7.30 a pak po tom slejváku ještě asi na 1,5 hodiny, teď Ondrášek papá, pak doufám usne a budu mít polední klídek 🙂. Na 14tou čekáme moji maminku (je teď na neschopence kvůli šílené alergii, chudinka nemohla vůbec mluvit atd), tak se na ni těším(e).

Zatím papa

lestep
18. čer 2010

@jajdaelda tak to je Kubík šikula. myslím, že oblíkání to je ještě hudba budöucnosti. 🙂
jak píše oskarka,. přece jen jsou ještě maličký 🙂

holky, jak to máte s nočníkem? chodí už všichni a pravidelně?U nás je útlum, ale na kakání si občas řekne. je fajn, že si to uvědomuje 🙂

jajdaelda
autor
18. čer 2010

lesti...jj, to určitě...já na něj nijak netlačím,kolikrát naopak ho chci oblíknout a on mi to vytrhne, že se chce oblíkat sám...není kam spěchat, ale raději ať se dřív samostatnější než abych ho oblíkala ještě ve školce 😀
Kubča už na kadění chodí, resp. si řekne a dojde si pro mě,ale čůrá pořád do plenky, to mi přijde, že si moc neuvědomuje...mám koupené takové ty odnaučovací plenky,ale zatím nebyla příležitost je zkusit..tak až budu mít volněji...

oskarka
18. čer 2010

U nás je s nočníkem i se záchodem boj, Ondráškovi vadí, že je počůranej nebo pokaděnej,ale prostě jakmile jdeme hačnout tak dostane záchvat a křičí, takovej chytrej kluk a tak se brání záchodu, nechápu. no, snad se to přes léto naučíme. Jedeme na dlouhou dobu do Rumburku (tam máme dům po babičce, rodiče si ho zrenovovali a chtěli by v něm být v důchodu), už se těším a doufám, že tam Ondrášek (stejně jako v loňském roce) zase dospěje🙂.
Jajdi, co to je odnaučovací lenky?

jajdaelda
autor
18. čer 2010

oskarko..to jsou normální plínky, akorát mají vepředu obrázek,a když se počůrají,tak obrázek zmizí...mělo by to být takové motivační,aby dítě pochopilo,že čůrání=zmizení obrázku,tak budu čůrat do nočníku a mít obrázek co nejdýl,ale zatím k tomu nemohu najít čas a odvahu - nebyly zrovna nejlevnější (i když v DM je tuším v bonusové knížce na ně sleva), tak čekám,jestli vycítím,kdy je ta správná doba 😀 ... Jmenuje se to tuším Pull-Ups

spetra
18. čer 2010

@jajdaelda ty před komisí stojíš... 😲 u nás se sedělo...
s nočníkem my bojujeme, T. do nočníku zásadně nekadí a vyčurá se jen tak 1-2 denně ☹

jajdaelda
autor
18. čer 2010

@spetra no při obhajobě, kdy musím mít i prezentaci, tak se stojí...pak u ústních se určitě sedí
tak na nočník se kadit Kubča naučil celkem rychle a to tak,že jednou jsem mu řekla,že udělal bobek (do té doby jsem používala e-e) a moc jsem ho vychválila a jemu se to asi zalíbilo a od té doby říká bobo a chytne mě za ruku a jdeme...občas tedy ještě tlačí např. když si hraje, ale když se ho zeptám,co dělá,tak řekne bobo a já na to, že jdeme na nočník a on jde...do té doby se vztekal a vzpouzel.....a včera mě překvapil,když jsem ho dala do postýlky a on asi 10min vyváděl,tak jsem tam šla,protože většinou už máme usínání bez problémů,tak jsem se ptala,co se děje a on na to, "bobo",tak jsem ho posadila na záchod (v patře nočník nemáme), on se vykadil a pak usnul bez problémů 😀 ..to mě jako fakt potěšil...
ale neboj, on se to i Tomášek naučí...holt každému trvají různé věci jinak.....zrovna mi včera volal kámoš, že jeho 7mi měsíční dcerka ještě neleze...tak jsem se začala smát a říkala mu,ať jsou rádi 😀 ...ale na to si musí každý přijít sám,že?

Kdepak máme ostatní holky? Zase je tady nějaká neúčast...
Radu, jak je na tom Anička?

jajdaelda
autor
18. čer 2010

holky, před chvílí jsem náhodou natrefila na album smardika (chodila taky k nám ze začátku) a přečetla si, co je potkalo 😔 .. https://www.modrykonik.cz/fotoblog/smardik/albu...

betina
19. čer 2010

Jajdi, co dodat....doufám, že operace se zdárně podaří a určitě ano!!! a malej bude krásně růst a prospívat v pořádné chlapisko!!!!!!!!!!!!!

oskarka
19. čer 2010

Ahoj!
Nakukuji🙂. Čekáme návštěvu, budeme slavit jedny narozky a jeden svátek, byla jsem s Odnráškem dopoledne ťapat bez kočárku, koukali jsme do nedaleké cukrárny, ale žádný výběr tam neměli, došli jsme koupit kytici růží a po cestě domů se Ondrulka jak širokej tak dlouhej natáhl do bahna, "paráda"

Smardik to teda nemá jednoduchý, ale držím palce!!! Beti to napsala tak jak bych to řekla i já.
Beti, jak Ti je?

radus78
21. čer 2010

ahojky, taky doufám, že se operace zdaří a budou všichni v pořádku 😉

Anička už je v pořádku, jen nemáme chodit mezi děti ať něco nechytne. Má oslabenou imunitu, jinak už zase řádí jak černá ruka.

jajdaelda
autor
21. čer 2010

ahoj holky, tak obhajobu mám úspěšně za sebou, teď kdyby tak lehce šly i zkoušky 😉

no a Kuba zase někde přistydl, takže je zahleněnej a teď jsem mu dala navečer mlíko a šel celej žaludek ven 😖 ..takže na plavčo můžu zapomenout ...a to máme tenhle týden 3 lekce ..no,hlavně,aby se to zlepšilo...jako asi na tom s tou imunitou taky nebude nejlíp ☹

oskarka
21. čer 2010

Jajdi, blahhopřeji k obhajobě, super!

spetra
22. čer 2010

@jajdaelda super, blahopřeju a držím palečky nech i zkoušky jdou tak hladce... 😉
Kubíkovi přeju rychlé= uzdravení.... je to strašné že i "v létě" jsou ty děti tolik nachlazené.... ☹

jajdaelda
autor
22. čer 2010

holky díky 😉
tak nejen,že má Kubča hnusnou rýmu, ale volala jsem i na výsledky moče, tak tam tu hnusnou bakterku má pořád a bohužel na ní nejsou žádný atb. Naštěstí nemá zatím žádný příznaky, prý může mít bolesti při čůrání, teplotu až horečku,tak to máme hned přijet....jinak zatím to pediatrička nechá být a za 14 dní kontrolní odběr...ale prý ještě zavolá na hygienu a pokud by oni nesouhlasili s jejím postupem, tak se normálně chodí do nemocnice na kapačky 😖 a to bych jako fakt nerada....

radus78
22. čer 2010

@jajdaelda blahopřeju k obhajobě. Doufám, že Kuba nepůjde do nemocnice a brzo se té bakterky zbaví. Asi musí hodně pít aby se to vyplavilo

oskarka
23. čer 2010

Jajdi, téééda, držíme palce, aby byl Kubík brzy fit a nemuseli jste do nemocnice.

Byla jsem dnes po měsíci na gyndě na kontrole, Dr. říkala, že je vše v pořádku, miminko roste předpisově a souměrně, fotečku už dlouho žádnou nemám, mimi nespolupracuje, ale to nevadí.

spetra
23. čer 2010

oskarko: to je super, že je vše v pořádku, jen tak dál....
jajda: držím palečky, nech hospitalizace nneí potřeba... 😖

jajdaelda
autor
23. čer 2010

holky, díky za podporu, pokud je to bez příznaků,tak je to oki a za 14 dní kontrolní odběry...dr.volala na mikrobiologii a pokud by tam bakterie byla i za těch 14 dní, tak si nás převezme nefrologie a uvidí se co dál....
radu..no prý si s tím může poradit tělíčko samo..jenže pokud ji tam má už 14 dní,tak nevím nevím...koupila jsem mu laktobacily (i když ty jsou spíše na střeva), a nějaké vitamíny, bere ty homeopatika,tak uvidíme za těch 14 dní...ale zarazilo mě, když jsem se ptala,jak se mu tam mohla dostat a dr. prý,že buď se někde otřel pytlíkem (což mě napadá jedině bazén,protože jinak má plenku) anebo se mohl odřít a krví se to dostalo do močového systému..tak krve si moc nepamatuji, max.nějakou záděrku....

oskarko...super, že kontrola je ok....chtěla jsem se zeptat, jak vám měří prcky? Já si pamatuji, že u Kuby v druhé polovině těhu mi dr. říkala míry a váhu skoro celou dobu a teď to bylo jen při tom genet. utz ve 20tt.

kdepak máme ilci a tanu? 😕

jajdaelda
autor
23. čer 2010

spetra...na Tebe myslím každým dnem, jestli mi náhodou nepřijde sms 😉
včera se kámošce narodil klučík Filip, tak teď jsi na řadě Ty, pak další kámoška 14.7. a jedna sousedka 28.7. (to je ta,co rodí 11.7. 😀 dle jejího rozhodnutí) a druhá sousedka 1.8. ...no budeme tady toho mít požehnaně 😀

oskarka
23. čer 2010

Jajdi, doktorka měří obvod hlavy, bříška a délku stehenní kosti, jinak žádný odhad váhy a tak.

jajdaelda
autor
24. čer 2010

oskarko - a to při každé návštěvě?

lestep
24. čer 2010

@jajdaelda tak a´t je brzy ok.a co mu našly v té moči za baktérie?
@oskarka dr. ti dělá pokaždé ultratzvuk? u nás to není zvykem.

jajdaelda
autor
24. čer 2010

@lestep tak to nevím,jak se ta potvora bakterie jmenuje...