Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
12. bře 2011

@jajdaelda jé, tak už zkoušíte mrkvičku. teda to fakt letí. kojíš ještě nebo jen dáváš příkrmy?
@oskarka díky, to nevadí. s těma pohledama si nedělej starosti, prostě si toho nevšímat. U Ondráška bych také letěla, teď taky nekdy Kryštůfek kňourá, ale tolik to neřeším a kolemjdoucí taky ne.. jinak taky malej když zabere, tak vydrží 3 hodiny v kuse. 😉

lestep
12. bře 2011

http://www.rexo.cz/pohadky/video/6/
tady jsem narazila na pěkný stránky pro dítka, tak koukněte.

oskarka
12. bře 2011

@lestep Kdyby jen kňoural tak to neřeším u nás jsou to hysterické řevy jako když ho vraždíme a dovedou trvat veeeelmi dlouhooooo. Ale co, bude lépe, snad už brzy.
Taky vydrží spát 3 hodiny, jo? To vůbec nechápu a neznám...

jajdaelda
autor
12. bře 2011

@lestep Leni...už je Honzík 100% na UM
@oskarka Alčo ani v noci se vám to ještě nezlepšilo? 😨

oskarka
12. bře 2011

@jajdaelda Nene, jedeme ve dne v noci stejně. Chjooo, chjoooo.

spetra
12. bře 2011

@lestep 11.4.
@oskarka jj, je to nepříjemné a ty pohledy a komentáře tomu opravdu hážou korunu... ☹ teď bude tepleji tak zkus dát Jiříčka na bříško... já Tomáška vozila jen a břichu v tomto věku nebo spal... i když pohledům jsem se stejně nevyvarovala... 😠
u nás se taky nespí víc jak 3 hodiny v kuse ani v noci... ☹ budí se pravidelně po třech hodinách na kojení a mezitím ještě několikrát... někdy 10x někdy jednou.... od 3 měsíců se to nezlepšilo.... přes den se tak jednou za týden stane že spí přes 2 hodiny... ale 20 minut je častější klasika.... ☹

tak už začínáte s příkrmy, toto letí....
Jiřík se už začíná stavit.... ještě teda neleze, plazí se...

oskarka
12. bře 2011

@spetra Já už ho někdy na břicho dávám i teď v kočárku - jinak by nespal ani chvilenku☹, je to fakt hrůza.

spetra
12. bře 2011

@oskarka ach jo, dává ti zabrat... ☹ drž se...
já se už těším na sporták a rohlik do ruky... 😉

lestep
13. bře 2011

@spetra peti, jak říkáš rohlík a sporťák to jistí.
je to teda holky mazec. Kryštůfek spinká v kočárku dobře. jen než se nachystáme, já se obuju, dám ho do kočárku, tak z toho není nějaký šťastný a huláká, jak na lesy. Ondrášek ¨v kočárku spinkal krásně, ale kolem 5 měs. mu asi mlíčko nestačilo, tak toho taky nenaspal. pak už jo, až se začaly příkrmy, kašičky tad. Držím vám pěsti, musí to být fakt o nervy. Jak jsme přestěhovaní u rodičů, tak je nějak vše složitější s těma dětma, jak člověk musí brát ohledy, takže kdyby ještě Kryštůfek nespal a byl zlobivý, tak to asi nedáme s manžou.. Aspoň, že v noci krásně spinká, tak snad se to nepokazí.
@jajdaelda a jak se ti odstavil?

radus78
23. bře 2011

Ahoj holky, tak se po nějaké době hlásím. Dneska jsem byla na gyndě a jsem 9+0tt 😉 Tak držte palečky ať je i dál vše OK 🙂

lestep
23. bře 2011

@radus78 jé, moc gratulujeme, pohodové těhulkování 🙂

oskarka
23. bře 2011

@radus78 Velká gratulace!!! Bezva zprávička.

jajdaelda
autor
24. bře 2011

@radus78 Radu!!!!!!!!!!!! super zpráva a velká gratulace...zrovna jsem si na Tebe o víkendu vzpomněla,ale nechtěla jsem otázkou,jestli nejsi těhu prudit 😉 Tak to vypadá opět na září/říjen? 😉

My byli před týdnem na očku a kontrole, tak Honzík váží 8,22 a měří 71cm...obávám se,že bude ještě větší než Kubík 😅

včera jsme byli na zápisu do školky a tedy moc nejsem nadšená,tedy hlavně razancí paní ředitelky...no uvidíme,jak se to všechno vyvine...

no tak nám tady už chybí jen @ilci Ilča - což Ty na to? 😉 Jak to plánujete vy? jdeš do práce nebo taky plánujete druhé mimčo?

oskarka
24. bře 2011

Jajdi, ahooj.
Téééda, to jsou míry🙂. Honzík je ale velikán. My jdeme 6.4. na třetí Hexu a 6M prohlídku, tak jsem zvědavá kolik budeme měřit a vážit.
Já ani k zápisu do školkdy nešla, tady u nás bych neměla vůbec šanci, a přeci jen, potřebují to víc maminky, které jdou do práce, mně to může být jedno, že.

U nás stále pokračuje nelibost být v kočárku (ten Jiřík přímo nesnáší), kojíme cca po 3 hodinách (ten 2hod interval už mne pomalu ale jistě zabíjel) ale noci jsou stále blbý - kéž by už konečně přijal do pusinky něco jiného než moje mlíko (žádný UM nechce, žádnou kaši, žádné šťávy, pomoc). Příští víkend bych chtěla zkusit mrkvičku nebo jinou zeleninku, tak uvidíme, co na to řekne. Jinak už fakt nevím, co s ním. A ještě u kojení dělá děsný blbiny, takže bych ho nejraději co nejdřív pomalu ukončovala.
A u Ondry začíná vzdor naprosto v šíleném rozsahu - co včera vyváděl, to je fakt hrůza - ale dokáže být i hrozně moc roztomilej, tak snad to nějak všechno přežijeme.

Počasí je parádička, co? Krásné jaro.

jajdaelda
autor
24. bře 2011

No tak já bych ráda školku hlavně pro to,aby byl mezi dětmi a taky aby si najel nějaký režim....přeci jen při těch dvou dětech není tolik času na to si s ním pořádně vyhrát a přiznám se dobrovolně,že nápady mi docházejí a fakt občas není tolik času....
my začali mrkvičku minulý týden, včera bramboru...zatím šmakuje a je bez reakce,tak doufám,že to tak půjde dál...

oskarka
24. bře 2011

@jajdaelda Tak to je fakt, nápady docházejí, ale vyhrajeme si docela dost, chodíme do divadla, na hudební představení, na kroužek, já myslím, že je to docela dobrý, ale taky bych ho tam klidně na nějaká dopoledne šoupla, ale řekli mi, že ne-e, tak ne-e. Zkusíme příští rok.

To je teda paráda, že Tvé dítko baští jedna radost. Ondra taky baštil (baští) dobře, Jiříček bude asi složitější.

ilci
24. bře 2011

ahoj vespolek, snad se všem dobře daří 😉

@radus78 super, gratulka 🙂

@oskarka to máte pestrý program

@jajdaelda tož já na 90% druhé ne, kvůli zdravotnímu stavu, nějak se mi zhoršily moje problémy a nikdo mi nezaručí, že se to nebude opakovat
navíc jsem teď natrefila na kontrole na takového mladičkého doktora a ten byl se mnou rychle hotov a já to všechno chtěla zgruntu probrat, ať už se 100% rozhodnu, jestli je to riziko fakt velké a moc mi teda nepomohl

jinak školku jsem teď odpoledne sehnala, v té naší, co jsem chtěla, prcka nevzali, takže jsem honem obtelefonovala další školky, které měli mít údajně ještě volno a v jedné měli 1 místečko, tak je naše
za mnou prý volali další zájemci
sice tam asi budeme jezdit MHD, ale aspoň to není někde za městem

taky si budu shánět novou práci, dělala jsem v Ostravě, je to cca 90km daleko a s prckem fakt neeee
tak snad klapne i to 😉
ovšem nezaměstnanost 14%, no

tanuki
24. bře 2011

Ahoj! tak Radu, moc gratuluju, to byla první kontrola? To jsi vydržela dlouho 😀

My máme za sebou UZ ve 20.tt, tak by vše mělo být OK a má to zase pipinku 😉

Ilči, tak snad se práce najde a třeba i tělo ještě překvapí 😉 Já bych teda chtěla tři, ale přijde mi, že to tentokrát nesu fakt těžce. Už se mi blbě dýchá a to jsme teď teprve 22.tt 😒

Vzdor taky děs, scény malé, jen při odchodech (odkudkoliv kamkoliv) ale prostě celkově takové to neposlouchání, dělání věcí, které vysvětluji, proč se nedělají.. Fakt bych měla chuť s ní nechodit do žádných obchodů a vozit v kočárku 😠 kéž to přejde, snad to není povaha

radus78
25. bře 2011

@tanuki ne druhá, ale na první jsem byla už v 5tt, tak ještě nebylo srdíčko. Radši jsem si na něj počkala. Jsem strašný posera a bojím se zamlklých těhotenství atp.
Gratuluju k pipince 😉

U nás je to taky jak na divadle. Samá scéna. Scéna když máme jít ven, scéna když máme jít domů...

jajdaelda
autor
25. bře 2011

jejda,holky,tak to jsem na jednu stranu ráda,že v tom vztekání nejsem sama 😉
@tanuki...peti,gratulka k holčičce...hlavně aby bylo vše v pořádku ...a jak se líbí v novém působišti?

jajdaelda
autor
25. bře 2011

@oskarka Alčo,to se opravdu nenudíte...já se přiznám,že si nějak neumím představit chodit s Kubčou takhle na nějaké cvičení,kreslení apod. a k tomu ještě Honzíka....

tanuki
29. bře 2011

@jajdaelda no, jak to říci.. muž se v práci necítí jako blbec, má víc volného času a větší plat. A já.. dá se to přežít, když si jezdím pravidelně "užívat" do Prahy. Přeci jen tu mám servis, hlídání a když se rýsuje volný večer tak mnoooho možností co s ním..Tam je 4krát za měsíc divadlo, kino, ale ani nemůžu jít s mužem, protože někdo musí hlídat. Výhoda je, že jsme blíž přírodě, kousek od chalupy, ale zatím to vidíme tak, že kvůli možnostem, až budou děti větší, třeba školní, tak bychom rádi do většího města - to zas bude krize- já do Prahy, muž i třeba někam jinam 😠 Navíc tam teď nemám ani žádnou spolutěhuli, v Praze 4 ☹

spetra
31. bře 2011

ahoj holky, tak jsem zpět.... koupelna hotová... moc se nám líbí... 😉
@tanuki gratuluji k holčičce, chtěli jste chlapečka nebo vám to bylo fuk?
@radus78 moc gratuluji k těhotenství.....
Jiřík má v 8 měsících 8,8 kg a 72 cm..... plazí se, stoupá si, ale neleze... :(
my jdeme na zápis do školky ve středu, myslím si že jiná autorita, kolektiv bez maminky je pro dítě, které není plaché přínosné....

lestep
1. dub 2011

@spetra taky pěkná váha 🙂 to je super, že je koupelna hotová 🙂 ať o dobře u zápisu dopadne.
@tanuki taky ti to pěkně letí 23 tt 🙂
@ilci ak ať brzy najdeš prácičku. je to těžké, všude 😲
@jajdaelda teda, vy už máte půl roku 🙂

tanuki
1. dub 2011

@spetra já jsem chtěla holčičku a co chtěl muž mi bylo fuk 😀 Ne, vážně, když páreček, tak mi přijde ideál starší brácha..takhle skoro 3roky rozdíl-to je samo osobně dle mě hraniční, ještě kluci bývají trochu opožděnější a doženou to až v pubertě, tak si myslím, že by si třeba tolik nerozuměli... Ale myslím, že to bude fajn - Veru má bratrance o 2měs mladšího a druhá cácorka bude mít bratrance o 8m staršího, tak snad budou mít dobrou partu 😉 A ještě je těhotná moje sestřenice, takže paráda.

spetra
1. dub 2011

@lestep díky, ale nejsem najivní, že by mi ho vzali... jen doufám, že nám to trošku pomůže aby mi ho vzali příští rok...

@tanuki jé to bude pěkná bandička dětí... 😉 to moje děti bohužel ještě nějakou dobu nejspíš mít žádného bratrance ani sestřenku mít nebudou... :(

@oskarka hlásím že se u nás občas začíná stávat že Jiřík se vzbudí za celou noc jen jednou... paráda...

oskarka
2. dub 2011

Ahoj holky, kluci jsou marodní, podráždění, je to docela na palici. Venku krásně a my smrdíme doma☹.
@spetra jednou za noc, jo? Tak to je parádička, jsem zvědavá, kdy se toho dočkáme my.

jajdaelda
autor
2. dub 2011

ahoj holky,
dnes to vypadá na krásný den.....začínáme grilovací sezonu,tak jdu naložit masko 😉
Jinak Honzíkovi pomohlo na spaní celou noc to,když jsem ho dala do spacího pytle...ale on se tak nějak budí kolem 4.,ale to ho dle mého svědí hlavička,tak mu dám vždy dudlík,lehce podrbu a spinká dál, většinou tak do šesti,dneska jsem mu dala polospícímu v šest mlíko a spal do sedmi....ale dneska se ho chystáme dát spát ke Kubčovi do pokojíku,tak jsem na to zvědavá,ale věřím,že to bude v pohodě...

@oskarka Alčo,to chápu,že je to k naštvání v tomhle počasí doma...pamatuji loni 1.července,kdy byly ty pařáky a já s Kubčou doma,bo měl horečky 😒
@tanuki No,ono má vše svoje pro i proti,ale chápu Tě...já tady v tý pr...taky jsem občas na prášky,bo tu není co dělat a všude musíš popojet autem..no ale co,vybrala jsem si to sama,že 😉
@spetra Peti,co Ty víš,třeba Ti ho vezmou....prý letos není takový nátřesk...což se tedy divím, neboť ročník 2008 byl nejsilnější z roků 2000-2010,ale u nás třeba ředitelka neví,jestli tu třídu vůbec pro zájem otevře...no,ale s námi ať nepočítá,protože se fakt chovala děsně...to ho dám radši na 2-3 dny v týdnu do soukromé,kde se mu budou věnovat a hlavně nebudu mít pocit,že je tam na obtíž 😝

oskarka
2. dub 2011

@jajdaelda No, naštve to, ale víc mne štve, že není dětem dobře, no, jsou podrážděné a protivné.
To je super, jak pěkně spí Honzík v noci. Až bude naše Jiřátko spinkat skoro celou noc tak bychom ho taky rádi dali k Ondráškovi (ale nejdříve musíme rozhodnout jesti bude jejich pokojík místo naší ložnice a my v tom současném pokojíčku nebo ne). Zatím pořád jen kojíme, dneska jsem chtěla zkusit první lžičku mrkvičku, ale nevím když je celej urýmovanej jestli to nenechám třebas za týden. Ještě uvidím a rozhodnu se.

Martina máme dopoledne fuč, přijde snad na obídek, tak chystám gulášovou polívku a roštěnky, snad si pochutnáme.

oskarka
2. dub 2011

@jajdaelda Jurášek spi jen a jen na bříšku, v pytli být nechtěl, vůbec nechtěl být ničím svázán, ani zavinovačkou, to řičel ještě více, takže spinká jen tak volně v postýlce přikrytý dečkou.