Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
17. únor 2010

ahoj holky,
tak nám to tady nějak pospává 😉
beti...u Kubči mi blivno nebývalo,jen první 2-3 měsíce jsem měla jakoby kámen v žaludku a nic jsem nemohla sníst...teď to mám tak,že hned od rána je mi docela blbě,ale myslím,že to je taky tím mým nízkým tlakem...včera jsem vstávala ve 4:30 (opět kvůli popelářům 😠 ) a dneska se Kuba vzbudil v 5:30...sice si ho manža vzal dolů,ale prostě v tomhle baráku je slyšet všechno ☹ a teď,když Kuba zabral,tak já nemůžu usnout ... a dneska má manža dlouhou a Kubovi roste 4. dole,tak to bude zase den...ani ven se nedá jít 😖

ilci...Ty jsi tuším psala,že platíte za Yamahu 250,- na měsíc? A kolik v tom máte hodin?

tanuki
17. únor 2010

hehe, minule když jsem byla v lékárně, tak tam pán chtěla pro těhotnou něco na to, že "má po jídle pocit, že má kámen v žaludku" a lékárnice z toho byla vyjevená, neb na dotaz, zda jí pálý žáha..opět zopakoval, že má kámen v žaludku 😀 no..co na to dát za lék.. 😅

tanuki
17. únor 2010

já fakt nevím, co s tím naším kašlem, když enní odsátá, má děsný poslechový nález, když je..tak úplně v pohodě..teplotu nemá. Muž je drsoň, babička panikářka..a já se pohybuju ěnkde pezitím..zas jí dávat atb, když je bez teplot a v pohodě je asi zbytečné.. z Hedelixu sjem přešla na Mucosolvan, říkám si, že bychom ještě mohly spolu inhalovat Vincentku..čaj proti kašli pijeme..napadá Vás ještě něco?

radus78
17. únor 2010

tanu a co cibule s cukrem nebo medem, či cibulový čaj?

ilci
17. únor 2010

jajdi, je to 1x týdně, takže 4 hodiny

tanu, mě už asi nic jiného nenapadá

jajdaelda
autor
17. únor 2010

tanu...tak to taky netuším...

ilci..hm,tak u nás to je za 4 hodiny 400,- ☹

radus78
17. únor 2010

tanu a ještě bys mohla zkusit nějakou tu prsní mast (tymián od Justu nebo tak něco podobného) a mě ještě máma dělala takové zábaly z olejíčku.

tanuki
17. únor 2010

jj, o tom zábalu ovažuju, ale to mi mamka dávala, když jsem měla kašel, co enšel zastavit..ona vlastně už ani moc nekašle, jen pořád hafo hlenů, co stýká..snad už to brzo skončí, vlastně už je hlen spíš bílý a ne do zelena 😵

radus78
17. únor 2010

Tanu, snad už to bude mít brzo dobré.

Mě zas dostala tchýně. Volalal před chvílí MM. Je od pondělka na neschopence, od pátku má prý vycházky, ale zítra se staví na návštěvu. 😠 Jsou věci, které mi hlava prostě nebere...

jajdaelda
autor
17. únor 2010

tanu...dr.mi radila na vykašlávání sednout si s nataženýma nohama z mírného zkopce (nevím,jak to jinak napsat 🙂) a prcka si dát hlavičkou dolů a bříškem na nohy a jemně mu klepat do zádíček,prý to nutí vykašlávat,ale zatím jsem to nezkoušela...

radu... 😲 😲 tak to je fakt síla

lestep
17. únor 2010

radus. tak to znám. tcýně byla minulý týden také na hromadě a přišla za Ondráškem. malej taky začal pak večer kašlat. Naštěstí bez teplot a je ok.

radus78
17. únor 2010

lastep, tak ona je na neschopence se zádama, ale když je marod a nemá ještě vycházky,tak má dle mého sedět doma na zadku. Kdyby marodila 2 měsíce a měla toho plné zuby tak to chápu, ale mě to opět připadá, že se jí jen nechce chodit do práce. A pak zas přileze za mnou a bude se ptát, jak je to s tou nemocenskou, že má tak málo peněz 😝

tanuki
17. únor 2010

tak jsem to zkoušela a nic. Jinak u nás to dnes bylo se sousedy fakt děs, malej se tak rozeřval, že už ani nešel uklidnit. aspoň ho slyšíme jen bezprostředně pod ním, v jiné místnosti ne. Veru to naštěstí nevnímá, jak nám hučí topení 😔 je mi ho líto

betina
17. únor 2010

Tanu, určitě si to kup, jak psala radus, my bez té mastičky nedáme ani ránu a mažu každý večer, vydrží opravdu dlouho a není jen na kašel, ale na horečky, bolení bříška, rýmu a nachlazení apod....pro mě je to Verunčina mastička, kteriu všude tahám sebou a používme to s MM když je nám blbě, zabírá 100%.

http://www.nahrin.cz/produkty/bylinne_kremy/k5142

betina
17. únor 2010

jinak Tabu, myslím si, že u nás opravdu mastička funguje, Verča myslím asi od řína doted ani jednou rýmy, kašel nic, když začne soplit namažu vícrkát a je klid, opravdu doporučuju.

jajdaelda
autor
18. únor 2010

radu...tak to je lepší,že není nemocná,ale i tak Tě chápu 😉
holky,jste mě s tou mastičkou navnadily.....já tedy musím zaklepat,že od té doby,co malej bere homeopatika,tak taky neměl ani rýmu a to se docela teď pohybuje mezi dětma i lidma venku....
jinak jsem dnes usoudila,že délka spánku našeho syna je přímoúměrna večernímu naplnění jeho bříška 😀 ..jinak ten jeho spánek prostě nechápu....

tanuki
18. únor 2010

jj, u nás taky, přitrvdila jsem s jejími nočními požadavky..a večer sjem jí poprvé uvařila ovesnou kaši z ovsa, ne vloček..s banánem, snažila se jí toho dát co nejvíc a trhli jsme absolutní rekord 21-5:30 😵 😵 😵 škoda, že sjem šla spát o půlnoci 😀

jajdaelda
autor
18. únor 2010

tanu...tak to je hezký... u nás už se spí od 20:00- 6:00,ale poslední 2 rána vstával v 5 (a to mi došlo,že nedostal večeři) a v 5:30....tak jsem mu včera jako večer fakt naložila,že ani mlíko na noc nedopil a spal do 7:30 🙂

ilci
18. únor 2010

radu, máš moji soustrast 😉 😀
mě odešli tchánovci do důchodu, když se Mikeš narodil, a tchýně si myslela, že si sem budem furt chodit vykecávat a nechápala, že mám po porodu jiné starosti

tak u nás krmení moc na spaní nezabírá, ale musím zaklepat, už vydrží do 4-5h a až pak ječí

tanu, tak jsem přemýšlela, jestli si sousedi o nás taky nemyslí, že necháváme M vyřvat, páč my uklidňujeme apod. a stejně je schopen ječet v kuse třeba půl hodiny 😒

jajdaelda
autor
18. únor 2010

Ty jo holky,jako fakt nechápu,že jsme se tady sešly s dětma nespavcema...
všechny kámošky v okolí,co mám,tak jim děti od 3 měsíců spí celou noc 😒 ...to jako fakt nechápu 😀

my jsme byli teď ve městě a zastavila mě jedna mamina s kočárkem a prý jak je malej starej,tak jí říkám,že 16 měsíců a ona,že se ptá proto,aby věděla,kdy se zbaví kočárku,že je to strašný,se s tím někam dostat,že jí nikdo nepomůže do obchodu,schodů busu atd...a já jí na to říkám,ať si užije,dokud malý leží,jakmile se začne plazit,tak končí veškerá pohoda... neví holka,co má 😀

no a měli jsme obrovský štěstí,protože jsme vycházeli z krámu a už jsem chtěla jít,když mi Kubík naznačoval,že nemá druhou rukavici,tak jsem mu ji nandavala a v tom asi 1,5m od nás spadl sníh ze střechy a bylo ho tedy fakt dost ...tak nás Kubík zachránil..

lestep
18. únor 2010

hm, tak Ondrášek spinká celou noc už od 5 měs. teda pokud není nějaká nemoc, zoubky atd. Tak k vám asi nepatřím. 😲

jajdaelda
autor
18. únor 2010

lesti...ale patříš!!! Jsi ta vyjímka,co potvrzuje pravidlo 😉 😀

ilci
18. únor 2010

tak Mikeš když nemá rukavici, snaží se to zamaskovat 😀
on teda teprve začíná sám chodit, takže u nás kočár funguje furt, ještě jsme teď kupovali větší bazarovej sporťák, protože chci na jaře jezdit na výlety, ať se v něm může přes den prospat apod.

lestep, buď ráda 😉
Mikeš spí od 21h do těch 4-5h až posledních pár dní
a taky mám v okolí holky, co jim děti spí celou noc třeba od 2m

lestep
18. únor 2010

ilci- jsem ráda. spinká tak od 21h do 8h.

tanuki
18. únor 2010

Jajdi, to je bezva, že to tak dopadlo!
No mě dnes pobavila tady v jedné diskuzi jedna mamina, má chlapečka září 2008 a ze 24hod je vzhůru 8hodin 😅 Stále spí krásně 2krát denně.. no, ani nevím, kdy V. za den naspala celkem 3hodiny 😀

Beti ten just se kupuje jen u dealera, ne?

Já jsem na stará kolena propadla šátkování, V. má naštěstí tak 10kg, takže úplně v pohodě, je to příjemné, když se člověk plácne přes kapsu a pořídí opravdu kvalitní šátek..

jajdaelda
autor
19. únor 2010

Ty jo, Tanu,nějak si neumím představit narvat do šátku toho našeho macka 😅 ...to ji nosíš jako v Manduce,tzn na "stojáka"?

rehos
19. únor 2010

Ahoj holky,jdu mrknout co nového 😉
koukám že probíráte spaní tak to já se přidám k lestep,Marunka spí celou noc taky pokud není problém nemoc,zuby,spí od 18h do rána do 7,někdy do půl sedmé 😉 jinak chodí spát jen po obědě a spí tak hodinu a půl až dvě

jajdaelda
autor
19. únor 2010

ahojky,
koukám,že je opět tichý pátek 😠 😀 😀
rehos..od 18hod.??? Ty jo,to snad není ani možný......
Kuba dneska spal po o 3 hodiny,až jsem se musela na něj jít kouknout...tedy vlastně manža,protože já mám dneska blivný den 😖 ...tedy zatím držím,ale už jsem měla párkárt namále...a vadí mi snad všechno 😅 to jsem zvědavá,jako to zítra ustojím u maminy 😎

rehos
19. únor 2010

jajdi fakt,jeden čas chodila v půl sedmé ale pak si to nějak sama posunula na šestou,když jí dám dýl tak pak vstává dřív,divné 😒

lestep
20. únor 2010

jak se vám všem daří?