Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

betina
15. črc 2010

Tanu, co se stalo?

tanuki
15. črc 2010

Jéé, velká gratulace! To je teda dlouhán 😀
No mně čárka adekvátně nesílila, navíc se mi změnil vnitřní pocit, že už asi nejsem těhotná, zhoršila pleť a tak jsem tušila, že dorazí MS a dorazila... Už týden poté, co jsem měla pozitivní test. Tak teď jen doufám, že se to komplet odloučilo a nikam s tím nebudu muset. Předevčírem jsem testovala mamatestem s citlivostí 10a ještě tam neco bylo, ale je to ještě brzo, než se zbylé hCG z krve odbourá 😉 jsem v pohodě, jen mi tohle načasování dost vyhovovalo a teď zas nevím.. jestli úplně hmed na to hupsnout nebo počkat.. 🙂

betina
16. črc 2010

Tau, to mi je moc líto, jen ted bacha na ta dvojčata. Tanu z mého pohledu už bych takhle brzy těhu za sebou nechtěla, ale verunka je fakt dost náročná a to těhu nezvládám úplně na jedničku, takže nejsem objektivní vzorek. ale ted budeš super plodná, tak bacha na to 😀
Tak Verča měla ted dva dny teploty a pořád stoupaly, včera už 40, tak jsme bli na pohotovosti, má nějakou virozu a ATB, noc katastrofa,takže budeme přežívat.

jajdaelda
autor
16. črc 2010

beti...tak to držím pěsti,ať je to brzy s Veru v pořádku...to je fakt hrůza, co všechno si musí prožívat v těhle vedrech...to se fakt nedá ale nic...
😒

tanuki
16. črc 2010

Teda holky, vy si fakt užíváte ty nemoci ☹
U nás ťukyťuk vůbec nic(jen ejdnou takový blbší kašel, ale zvládli jsme to bez ATB)...možná je to kojení opravdu zázračné 😅 Ale myslím, že jsem hormonálně rozhozená a že proto to nedopadlo... Tak teď nevím, co s tím, jestli odstavit nebo se na to vyprdnout..a odstavit až se něco povede...

lestep
16. črc 2010

Tanu- to mě moc mrzí, ale určo to vyjde. taky jsem to tak měla před Ondráškem a otěhotněla jsem vlastně praktiky hned, co to šlo a dvojčátka nemám, i když je mám v rodině. Takže do toho jdi a určo to dobře dopadne. dsržíme pěstičky.

Beti- ono se asi nedá s jedním dítětem zvládat těhu na jedničku. Kdybych se znovu rozhodovala, tak bych těhu neodkládala a šla bych do toho jako předtím. Neváhala bych. Řekla bych, že fyzicky jsem se cítila u prvního těhu možná ¨hůře. byla jsem více unavená. Tak snad to zvládnu více než 35 tt jako ¨minule. každopádně s těma dětma je to prostě jiné, jinak to vnímáš, nemáš tolika času na sebe, odpočinout si, kdy prostě potřebuješ.Ať je Verča brzy zdravá.Z toho počasí se nedá vůbec divit, že ty děti marodí.

Tanu- kojila bych dál, pokud to jde a neodstavovala bych. Také jsem plyně přešla z kojení do těhu a bylo to ok.

jajdaelda
autor
16. črc 2010

@tanuki Ty ještě kojíš?? 😕 😕 No,tak to Tě tedy obdivuji.....
jinak, kojení má určo něco do sebe, ale jako všechno ostatní,je to dle mého dost individuální....sousedka kojila taky dlouho a malej od půl roku trpěl na bronchitidu.....

tanuki
16. črc 2010

Právě, znám zdravé nekojené a nemocné kojené... hele, já už nic nepíšu, jo 😀 ormálěn měla dnes Veru poprvé sračku. Řekla "mámo rychle" a už jí to teklo po noze.. na popromoční oslavě 😝 😀 Venku teda... Takže jsem si to moc neužila, ale vlastní promoce byla super 🙂 Tak za půl roku až rok do toho jdu taky (do promoce) do mimi třeba dřív.
Ještě mě trochu pobolívá břicho, snad to bude OK, lestep, beti vy jste byli na revizi?

betina
16. črc 2010

tanu, já nebyla, stalo se mi to někdy v 5tt a odeznělo "to" samo jako silnější a bolestivější menzes, jen jsem byla na kontrolním UTZ a pak po týdnu si udělala těhu test, aby bylo všechno pryč...to jsou hnusný výrazy, prostě aby byla děloha čistá.

lestep
17. črc 2010

tanu- měla jsme nastoupit do nemocnice, pokud nepřestanu do 10 dnů krvácet. Pořád to nepřestálo, byla jsem už z toho zoufalá. ráno před nástupem do nemocnice jsem byla ještě u dr. a on říkal, že to ten den odezní a bude dobře, že mě na revizi nepošle. byla jsem ráda. přece jen ze mě vyšly takový kousky, takže to bylo vše.

taky znám kojené nemocné i super zdravé a naopak, takže to taky paušálně neberu. kojila jsem vlastně do 15 měs a jsem za to ráda. kojila bych možná i déle, kdyby se malej neodstavil sám,

tanuki
17. črc 2010

S kojením si ze mě manžel dělá dost srandu, že jí budu kojit až půjde do školy 😅 no já mám osobní limit 2roky, spíš jsem myslela, že to utnem s těhotenstvím 😉 nebo lépe kdyby se taky sama odstavila 😒
Dnes jsem testila hodně citlivým testem a už ani ťuk 🙂 ještě jeden dotaz, co Vám řekli ohledně dalšího snažení? mně totiž když se to stalo před Verčou řekla, že si máme dát 3cykly pauzu (3.cyklus jsme počali V. 😅 ) Tentokrát to ale bylo ještě časnější a fakt spíš jak normální MS.

lestep
18. črc 2010

Tanu- mě řekl dr. po prohlídce, že nechat projít jedenu menses pak klidně. byla jsem tam akorát v době ovulace na kontrole, tak řekl, že se můžeme snažit a Ondrášek vyšel hned ten měsíc. 🙂

betina
18. črc 2010

Tanu, to je dost individuání a každý drt.ti řekne něco jinýho. po tom potratu mi první dr.řekl. že můžeme hned další měsíc a pak když jsem otěhotněla s klukama, tak jsem byla u jiného dr. a ten mi řekl, že by striktně dodržoval 3 měsíce pauzu, tak si vyber 😀

oskarka
18. črc 2010

Ahoj holky,
zdravím Vás po třech příjemných dnech strávených v Českém Krumlově a mimořádném hudebním zážitku v podání mého oblíbeného Josého Cury a po přesunu na sever Čech.

Hurááá, gratuluji k Jiříkovi!!! Bezvadná zpráva.

tanuki
19. črc 2010

Oskar, slyšela jsem o tom v rádiu, jak to bylo super 🙂

ilci
20. črc 2010

@tanuki tak to je mi líto, snad se brzo zadaří znova

báječně se ochladilo, tak chodíme po výletech
minulý týden se mě několik známých ptalo, jestli už chodím do práce a Mikeš do školky 😅
jsem si říkala, že se snad na mě domluvili nebo se Mikeš najednou extremně vytáhl 😀

lestep
20. črc 2010

ahojky- včera jsme vezli babi do lázní do luhačovic, tak jsme si udělaly výlet do ZOO ZLín. bylo to tam moc hezký. opravdu jsme si to užily. počasí bylo na ZOO bezvadné-20 st. úžasné. ještě že nebyly ty vedra. to bych asi nepřežila. 🙂

lestep
20. črc 2010

jaja- co spera, nemáš zprávu, zda už jsoud oma nebo jak se jim daří?

spetra
20. črc 2010

Ahoj, tak jsme doma... 😉 pustili nás včera... mám tu mamku, Jiřík je docela hodný takže to zatím jde... T. se mi miminko líbí.... ale jak je rychlý a rozverný, tak je to fakt problém uhlídat... chce ho pohladit a je z toho facka apod. ale za se zakázat mu "miminko" nechci.... vedlo by to podle mě stejně akorát k žárlení....

spetra
20. črc 2010

jinak díky za gratulace, jj oba měli 54 cm... prostě dlouhání... ale Jiřík je o půl kila lehčí... 😉

@betina budeme držet palečky nech vydrží miminka v bříšku co nejdéle... moje kamarádka po rizikovém těhotenství porodila dvojčátka nakonec až ve 40. týdnu.... 😉

spetra
20. črc 2010
ilci
20. črc 2010

@spetra krásný klouček

oskarka
20. črc 2010

Spetro, to je fajn, že jste doma - Jiřík je nádherný chlapeček!!!

Já dneska byla v Praze v poradně u své MUDr. a pak ještě na velkém ultrazvuku u Dr. Břešťáka - vše je v pořádku. . Miminko roste prý naprosto ukázkově, otočilo se hlavičkou dolů, teď váží odhadem 1289g, před obličejíčkem mělo pořád ruku /nebo prst v nose atd/ takže fotečka asi žádná vydařená moc nebude, cukrovku nemám, jen mírnou anémii (tak budu zobat železo), tak jsem ráda. Příští kontrola za 14 dní, 3.8. tedy opět výlet do Prahy.

Mějte se, zatím pa

jajdaelda
autor
21. črc 2010

ahoj holky,
po delší době se hláším, i když koukám,že asi všechny užíváte krásného počasí
@spetra super,že jste doma a že je Jiřík pohodové mimčo, moc přeji, ať mu to vydrží 😉

koukám,že s Oskarkou jsme se přehouply do 30tt.. 😕 .já jdu na kontrolu zítra,tak bych měla malé také vidět a snad ho taky změří....

beti...moc držím pěsti, ať kluci vydrží co nejdýl...a budeš rodit přirozeně nebo císařem?

dneska musím balit a zítra vyrážíme na Moravu....naštěstí počasí od soboty celkem zmírnili,tak snad se bude moc dát jezdit i po výletech.

ilci
21. črc 2010

@jajdaelda jajdi a kam jedete?

jajdaelda
autor
21. črc 2010

@ilci pro změnu do Pavlova 😀

ilci
21. črc 2010

@jajdaelda jsem si něco takového myslela 😉

tanuki
21. črc 2010

téda, toto letí!
Spetro a jaký byl porod? 😉 Je to broučínek!!!
Jajdi, užijte si dovču!

betina
22. črc 2010

Spetri, vidíš, jaká si šikula a nakonec jsi to zvládla i bez vyvolání, tak nám napiš prosím, jestli je to oproti vyvolávanému takový rozdíl. holky, mějte se, písnu večer, jsem ted u babi, kontrola v úterý nedopadla úplně OK je tam už nález...tak pak písnu

jajdaelda
autor
22. črc 2010

@betina doufám,že nic vážného
@spetra taky jsem zvědavá na porod 😉

já byla teď na kontrole, prďolka je šikula,už je hlavičkou dolů, a bude to zřejmě opět čahoun...hlavičkou a nějakým dalším rozměrem odpovídá termínu 6.10., ale stehenní kostí 23.9. 🙂 ...no nic, jdu dobalit, převlíknout se a vyrazíme...