Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

tanuki
6. lis 2010

@oskarka a zkoušela jsi třeba nosit v šátku? Na některé prcky to zabírá. Držím palce, ať to co nejdřív přejde ☹

@lestep krása 🙂

betina
6. lis 2010

@oskarka moc a mc mě to mrzí a chápu, že jsi s nervama v háji, když jsem nevyspaná, tedy stále a kluci začnou řvát stereo, do toho si verunka vymyslí, že musím něco a to hned, dost často se mi chce brečet. Oskarko, tanuji má pravdu, já to takhle měla s Verunkou řvala a řvala, ale baby vak pomohl, jenže jsem zase musela nosit....je to z bříška nebo prostě povahově? u nás je na tohle víc expert Kubík, ten se umí vztekat víc, Honzíka zase trápí bříško, každý z nich má něco.
@lestep moc vám to všem třem sluší!!!!!!!!!!!!!!!
@ilci s těma pomazánkama, na ty jsem se moc těšila, jak budu dělat, já pomazánky miluju, ale Veruš prostě olízne pomazánku, chleba zásadně nejí, rohlík jenom požmoulá a nic z toho 😠

oskarka
6. lis 2010

Holky, díky za slova. Zkoušela jsem už manducu a šátek od kamarádky, ale nic moc zatím☹, tak nevím... Ale je to na palici. Beti, je to bolení bříška (trávení prostě Jiříček nezvládá dobře) a asi ještě dráždivost (tak to nazval před dvěma lety doktor ve Vinohradech u Ondráška).

spetra
6. lis 2010

@betina Tomášk dělá to samé jenom olízne vrch s chleba a samotný ho přitom sní... nikdy nejí
ě věci společně, vždycky si vybere jen to lepší, takže když doatane maso s bramborem, brambor se ani nedotke a tak je to u všeho...

spetra
6. lis 2010

@oskarka to je mi líto... přesně vím o čem mluvíš... ☹ my už máme nejhoršeí období naštěstí za sebou... samozřejmě prdy jsou, ale ne už tolik.... tak vydrž... manduca, nefunfovala ani u nás, ale na babyvak nedám dopustit, 3 měsíce jsme ho jen nosila a nosila.. .(jo a ideální je rychlá chůze a nosit) mám sice záda úplně kaput, ale jinak bychom se zbláznili... pak ještě kapičky bio gaia - ale jsou dost drahé :(

spetra
6. lis 2010

holky držte se bude líp... 😉 moji kluci už na sebe krásně reagují a jeden bez druhého něchtějí být... 😉 i když už ted se pěkně provokují... no co se škádlívá...

oskarka
6. lis 2010

@spetra Kapky jsme zkoušeli všechny možný i ty drahý probiotický a PRD ☹, nic nezabralo a nezabírá. Je to fakt hrozný (myslela jsem, že druhé dítě nebude stejné, ale je ☹ ).
Za jak dlouho se to zlepšilo u Vás, po těch 3 měsících????

oskarka
6. lis 2010

@spetra A jakej babyvak jsi měla, resp. máš? Doporuč mi tedy něco, zkusila bych to.

betina
7. lis 2010

@spetra já doufám, že po těch třech měsících fakt bude líp. jsem ráda, že se ti kluci tak hezky sžily, Verunka ted odjížděla k babičce a sama do sebe šla a každýmu klukovi dala pusu a řekla ahoj, měla jsem opravdu radost.

@oskarka tak my dneska měli tradičně budíček před 4 a usnul chudáček před chvilkou, samo že bříško. používám Sab Simplex, Probiotila (laktobacílek), kapky na prdíky od Eone Větříček, sama jím takový kasle proti nadýmání, fenyklový čaj a nic!!!!!! takže nejsem nejlepší rádce, ale zítra budu volat dr.vím, že mi asi nic světobornýho neporadí, ale vidět ho, jak se firt kroutí...a tyk se budí Verča skrz to, takže brzo skončím v blázinci 😠

ilci
7. lis 2010

@oskarka já používala na Mikeše tenhle baby vak
http://www.babyvak.cz/
a spokojenost, řval ve dne v noci a při nošení byl klid, takže to fungovalo
později jsme přesedlali na manducu

oskarka
7. lis 2010

@ilci Ilci, diky za odkaz. Koukam ale ze je tam nejakej babyvak a babyvak plus. Ja tomu nerozumim, tak si necham poraditi.

ilci
7. lis 2010

@oskarka ty mě se zdá, že ten plus měl navíc nějak kapsičku třeba na klíče, že jinak rozdíl v tom nebyl

spetra
7. lis 2010

@oskarka my taky máme babyvak jako ilci 🙂 klidně stačí použitý... 😉
jj, zlepšilo se to po těch 3 měsících.. nejhorší je to okolo 6 nedělí, pak se řvaní v průměru snižuje, ale opravdu minimálně a po 100 dnech života mimča se to zlepšuje viditelné... tak jsem to četla a tak to bylo i obou mých kluků

@betina obdivuju, se 3 to fakt musí být masakr.... nejhorší je asi to že nemáš 3 ruky že?
občas hlídám kamarádce ještě mimčo.... to T. úplně rezignuje a radši nic nechce... chovat najednou 2 mimča už jsem se naučila, ale poprvé to byl masakr, když oba byli unavení a chtěli chovat...

holkdy držím vám palce nech jsou prdíky co nejdřív alespon lepší.... vydržte!!!

oskarka
8. lis 2010

Holky, díky za názor na babyvak, zkusím se po něm podívat.
Jiříček usnul až kolem 23.20 a probouzel se po 2,5 hodinách a v 6 za námi přišel Ondrášek a za chvíli byl s křikem vzhůru i mrňousek,, takže doslova padám na hubu. A taky má naše mímo rýmu (zdá se mi, že kvůli ní se ráno poblindil), ach jo, takže odsáváme a vykapáváme Libenarem.

@spetra Kéž by se to po 100 dnech viditelně zlepšilo!!

betina
8. lis 2010

@spetra doufám, že po těch 100 dnech se to opravdu zlepšá

@oskarka tak u nás, Kuba šel spát v 8, pak vstává po max.2 hodinách, oba dva, Honza řval, tak šel spát v 11 a taky po dvou hodkcáh,a le to je budím společně. mezitím se probudila Verča v 1, tak jsem uspávala ji a pak v 6 taky finál u všech. Vím o čem mluvíš.... 😠 jen ted řeším, co s Verunkou...ona se prostě tsrašně budí, máme ložnici hned vedle pokojíčku, asi budu muset vylifrovat tatku a bude spát s malou...fakt nevím,myslela jsem, že ji budit nebudeme a prdlajs 😒

oskarka
8. lis 2010

@betina Je to síla, co? ☹ Snad to ty naše dětičky brzy přejde a bude lépe!!! Ondráška Jiřík taky budí☹, máme místnosti též vedle sebe a v paneláku je holt slyšet všechno, grrrr. Až bude dobře, tak doufám, že se všichni pěkně vyspinkáme🙂.

jajdaelda
autor
8. lis 2010

holky ☹ když vás tak čtu,tak si fakt musím vážit toho,jaký mám mimčo...musím zaklepat,ale o Honzíkovi skoro nevím,ani přes den,ani v noci....mooooooc vám přeju,ať už se to u vás zklidní a můžete si ty krásné měsíce užívat 😉
přiznám se,že prdíky řeším rourkou a máme relativně klid...už jím všechno,tedy samo mimo zelí,luštěnin apod. 😅
v noci se Honzulka budí většinou 2x...poslední dvě noci máme jen problém s usínáním při druhém vzbuzení,to by byl nejraději vzhůru ..takže včera jsem byla vzhůru od 4:30 dneska od 3:45 😝 ,protože když už kkonečně zase zabere,tak se vzbudí Kubča 😅 ..bohužel se mu stále neposunul čas,takže vstává v 5:30- 6:00..jen nechápu,když byl minulý týden u mojí maminy,tak spal do půl osmý 😠 😀

babyvak je určitě dobrej,jen ho nemám sama vyzkoušený,protože jsem do něj neuměla Kubču dát,měla jsme pocit,že ho zlomím 😅

holky,kolik jste platily za poslední Prevenar? Prý by to mělo být levnější,než vloni...a máte ten původní nebo ten na těch 13 druhů?

spetra
8. lis 2010

@jajdaelda my dávali ten obyčejný a stál něco málo přes 1000 Kč
Tomášek se naštěstí Jiříkem moc budit nenechá, občas jo, ale ne pořád... ale za to má Tomášek nějaké noční děsy, takže některé noci je to s ním taky hrůza.... ale už se to zlepšuje....
určitě bude lépe, Jiřík dnes má taky pořádné prdy celý den... ted jsme měli týden klid... a je to fakt strašné... ☹

betina
8. lis 2010

@jajdaelda Jani, tak to jsem ráda za tebe, že to máš takhle opravdu, protože jak píšeš, takhle víš, že se aspon vyspíš, já už jsem večer nervozní, jaká bude zase noc a je mi líto Verunky, ale musímse dát dokupy psychicky a pak si myslím, že se srovnáme všichni. Jani, já taky rourku používám, jenže nám nepmáhá 😖
@oskarka a nemáš strach, že si budou sousedi stěžovat? já mám totiž blok i z toho, jsem prostě magor, ale furt to přičítám šestinedělí 😀 a co děláš s Ondráškem, když se vzbudí? je to hrozný, taky jsem si myslela, že tohle Verunka zaspí a prd...

jajdaelda
autor
9. lis 2010

@betina Moni,na sousedy bych se vyprdla,pokud nechápou,že mimča prostě brečí,jejich problém a Ty se tím nestresuj,už takhle toho máš dost 😉

U nás byla dneska dudlíková víla... 😅 Zatím to Kubča ustál,i když se mu hrnuly slzičky do očí ☹ ,ale snad t bude dobrý...uvidíme večer

oskarka
9. lis 2010

Kuk holky,
tak my byli dneska dvakrát venku - dopo i odpo - Jurášek byl chvílemi šíleně ukříčenej, ale chvílemi i klidnej a spavej, ale proč on nevydrží delší dobu v kočárku, abychom mohli s Ondrou někam na dýl?

@jajdaelda Zbavili jste se dudlíku, jo? My už to naštěstí máme za sebou. Ale stále bojujeme s nočníkem☹.
A závidím Ti neřvoucí miminko.

@betina Když se Ondrulka vzbudí tak jsem holt s ním v pokojíčku a čekám až usne, nebo si společně hrajeme chvíli a pak ho zase zaženu do postele.

Byli jsme včera na prohlídce v Krči s tou hydrokélou a naštěstí nemusí Jiříček na operaci, pokud se to nebude zvětšovat, nenaběhnou třísla a nebude to Jiříčka bolet, máme přijít na kontrolu za měsíc - doktor si myslí, že se to v pohodě vstřebá, tak doufám, že ano! Na chíře v ambulanci byli moc milí.

Přikládám aktuální fotky našeho mrňouska.

spetra
12. lis 2010

@betina přesně na sousedy kašli, na mě poslali sousedi když byl T. miminko i sociálku.... prostě hodně řval a nic nepomáhalo... čisté svědomí jsem měla, chvilku jsem z toho byla zdrená a pak jsem to brala sportovně a teď už z too mám srandu...

@oskarka Jiřík, taky první 2 měsíce řval v kočárku, teď už je to lepší, ale jezdím v době kdy spí... když je vzhůru taky dlouho nevydrží... ale 2x denně jezdíme ven od té doby co nás pustili z porodnice...
koukám že naši Jiříci mají stejný dudlík... 😀 je to krásné miminko.. 😉
gratuluji že nemusí Jiřík na operaci... držíme pěstičky!
pořídila jsi si ten babyvak?

lestep
13. lis 2010

@oskarka krasné miminko. snad už se vám daří lépe. probio kapky většinou nemají účinek ihned, ale po delším užívání. tak to je dobře, že nemusíte na operaci.
Tak my stále dudlíkujeme i nenočníkujeme ☹
v noci kojíme tak kolem 1h nebo 2h a pak kolem 5-6-7 h. takže 2x vstáváme. takže si nemůžu stěžovat 🙂

betina
13. lis 2010

@oskarka Jiřík je moc krásný miminko,ale má lumpíkatý očička 😀 zvědavý, jak píšou holky, ještěže nemusítě na operaci!!!!
@spetra s tou sociálkou jsi mě teda pobavila, i když je mi jasný, že tobě asi do smíchu nebylo, to mně by taky nebylo....nevěděla jsem, že Tomášek měl takový problémy, já na to u veru nebyla zvyká, že by tolik řvala a prostě mi to asi leze na mozek...dneska navíc se asi s kolikama přidal i Kubík, tak jsem úplně už hotová, protože Kubík umí tak řvát, že vyskakujou bubínky z uší 😀

@lestep tak to máš malýho zlatýho, že ti tak hezky spinká, taky jsem to tak měla namyšlený, holt skutek utek 😀

spetra
13. lis 2010

@lestep Leni ondrášek ještě nemá ani 2 roky, takže je čas... 😉

@betina chápu že ti to leze na mozek, já na to s T. zvyklá byla a i tak jsem z toho u Jiříka byla hotová.... co
Verunka, neí z toho řevu příliš podrážděná?

lestep
14. lis 2010

@oskarka j moc krásnej, snad ti to vynahradí, až bude větší. musí to být záhul, když pořád pláče.
@betina nejde to naplánovat, já vím. jsem za to moc ráda, že je takovej a doufám, že mu to vydrží.

lestep
14. lis 2010

@spetra díky, taky si to říkám 🙂

jajdaelda
autor
16. lis 2010

@oskarka Jiřík je moooc krásnej,ani se mi nechce věřit,že tohle miminko umí brečet 😉
@lestep Leni,s nočníkem si opravdu nelam hlavu,kluci jsou pomalejší a myslím,že dva roky je opravdu brzo....
a s tím kojením to máme úplně stejné - mezi 1a 2 a pak kolem 5-6.

já koupila Kubčovi už normální trenky,tak čekám,kdy budeme tak 2-3dny v kuse doma a budeme trénovat...
dudlíková víla zabrala..sice ještě když jde spát se ho dožaduje,ale nebrečí a pak sám sobě řekne,že ho vzala víla 😀

@betina Moni,tak co,juž jste s klukama sehraný? A co Veru?
My máme za sebou dnes kontrolu v 6ti týdnech a Honzík má 5,40kg a 60 cm 😅 ..no,žádná lehká váha to nebude...

copak je s @tanuki? 😕

lestep
16. lis 2010

@jajdaelda tak to je krásná váha i míra? kolik měl, když se narodil? my máme 4500 g a 55 cm. 🙂 tak trenýrky doma máme koupené od léta s Bořkem stavitelem. moc se Ondráškovi líbí. Dokonce s enám to v létě i dva dny povedlo s trenýrkama a řekl si, ale pak propad a nic. včera řekl, že kakat na zýchod, než jsem položila Kryštůfka, akorát jsem dokojila, a než jsme tam došly a vysvlékly, tak už byl vykakaný. no musíme to natrénovat. s dudlíkem¨pořád válčíme. asi bez něj ještě nebude. 😒

spetra
16. lis 2010

ahojky, Jiřík má za sebou 4 měsíční prohlídku, dostal prví hexu a synflorix, váží 6,51 kg a 66 cm což je stejně jako Tomášek o měsíc později... 😲 a to se naridil o půl kg lehčí... za měsíc 900 G 😲 asi nastolím dietu... 😀

@jajdaelda koukám že Honzík váhově krutě konkuruje Kubíkovi? 😉