Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

betina
16. lis 2010

ahoj holky,

@jajdaelda hezká váha!! a gratuluju ti k odnaučení dudlíku, u nás to bude hodně velký problém, protože Verunka ted nocí dudlíka doma permanentně... ☹
@lestep aspon si malej řekne, to je šikula. Verunka si řekne ráno na čúrání, pak chce kalhotky se Sněhurkou a pak si do nich načůrá i nakaká...
@spetra Jiřík je pořádnej chlap.
no váhy holky ani nekmentuju, u nás ten menší honzík přibral za 14 dní kilo!!! dostala jsem od sestry vynadaný, že je to moc, jenže oni furt jí a to si myslím, že Kuba těch 5 už má a během těch 5 týdnů Honzík vyrostl o 5,5cm...
ty noci jsou furt žalostný, už máme s MM směny, on od 9 do 1 a já od 1 do rána. dneska v noci jsem byla vzhůru pd půl třetí až doted..mají ty koliky a prostě bohužel jakmile uspím jednoho vzbudí se s břichem druhý a furt dokola...aspon že ty 4 hodky v kuse dám, MM má flašku 😀

jajdaelda
autor
16. lis 2010

Ty jo holky,koukám,že tady máme obříky 😀

@spetra Peti,no právě,že Honzík přibral za 4týdny 1,4kg! 😕 jsem prosila sestru,ať ho převáží,že to není možný 😅 Konkurence tedy veliká,na to,že vážil míň...sice o 8g,ale teď má o půl kila víc ..taky tedy zdatně baští...
@lestep Leni, měl 3,80 a 54cm....Kuba měl v 6ti týdnech 4,90 a 59cm.....
@betina Moni,tak to Ti tedy nezávidím..já jsem dneska vzhůru od půl třetí a mám toho tedy dost...udělala jsem jeden velký kiks...jsem kráva na entou...šla jsem na kontrolu na kyčle a malýho dala v sedačce na lavici a blbě ho zajistila nohou a on se se sedačkou převalil na zem 😔 jako klepala jsem se jak ratlík a ještě teď mi z toho je špatně...ale snad bude v pořádku....

a ke všemu jsem to už dostala 😠 🙄 🙄 🙄

jajdaelda
autor
16. lis 2010

Co vlastně naše @radus78 ??? Nebudeš mít pro nás náhodou novinku? 😉

lestep
16. lis 2010

@jajdaelda teda, to jsi dostala brzy. U Kubíka jsi to taky dostala tak brzy? já až po roce a pak jsem měsíc na to byla zase těhu 😀 tak to byl pěkný obřík, kdyř se narodil. to máte od nás náskok 🙂 ještě žew se nic nestalo ale věřím, že tě to vylekalo
@betina tak to je něco. ještě že jste si tak rozdělily služby, je to rozumné, super, že ti manža pomůže

jajdaelda
autor
16. lis 2010

@lestep Leni, u Kubči jsem to dostala po 3.měsících od porodu....no nic, to je znamení,že jsem opět plně plodná 😅 😀 tak si budu muset dávat bacha
holky,už jste řešily antiko?

oskarka
16. lis 2010

Ahoj holky,
tak se po delší době zase hlásím s tím, že se stavy Juráškova řevu bohužel nelepší, je to už docela na palici. Kojím stále po 2 hodinách ve dne v noci (teda pravda v noci někdy i po 3), takže jsem docela vykojená a nebaví mne to v těchto krátkých intervalech. V kočárku se Juráškovi moc nelíbí, hodně často tam taky řve, takže nějaké delší procházky u nás nepřicházejí v úvahu, ach jo.

Jajdi, tak to je Honzík kus chlapíka🙂. My jdeme na prohlídku 24.11., tak jsem zvědavá jakou váhu budeme mít. Ty už jsi to dostala, jo? To je tedy docela hodně brzy. Já jsem to po Ondráškovi dostala až po 8mi měsících od porodu. A jsem zvědavá jak to bude teď. O antiko jsem ještě moc neuvažovala, ale asi půjdu do nějakého toho tělíska,...???

Beti, mně stačí jedno mimi a jeden dvouletej kluk - nedovedu si představit mít ještě jedno mimi. Pěkně jste to s manželem vymysleli ohledně toho střídání🙂.

lestep
17. lis 2010

@jajdaelda právě jí řeším. v estředu jdu k dr. na gyndu. tak uvidíme 🙂 asi tbl. do tělíska se mě moc nechce a injekci sjem si vyzkoušela a nechci ji. tak nevím, ale řešit to musím. protože by se nám to zase podařilo na první pokus. tak jak 3x už u nás. 🙂

betina
17. lis 2010

ahoj holky,

@oskarka holka, co ti napsat, naproosto to chápu, nervy pracují a třeba včera jsem už kluky nazvala ne moc hezkýma jménama, kluci řvali v noci a pak i přes den a když jsem vyjela ven s kočárkem, tak už jsem se prostě rozbrečela, ale dneska je to zase lepší. upínám se ke konci třetího měsíce 😀 a s rím kočárkem, už jsem zjistila, že začínám být trochu otupělá, když kluci začnou, tak kolikrát než dojedu domů, tak přestanou a už ani neletím, prostě jdu procházkou, navíc Verunka by stejně rychle nešla...a taky mi třeba někdo volá a říká, co je to za řev a já už to ani moc nevnímám 😀
@jajdaelda Jani, to teda chuděrko brzo zase trpíš..já s Veru dostala MS po 3 měsících a ted uvidíme, protože navíc dokrmuju, takže to možná taky bud brzo a samo že ještě nechci 😀
s tou antiko..poradím se s dr.ale asi prášky, u nás nic riskovat taky nehodlám 😀 , ale když jsem byla v porodnici s verunkou, tak na pokoji se mnou ležela mamka s tělískem 😀 , ale je to jasný, nic není 100%.

radus78
17. lis 2010

Ahoj holky
@jajdaelda tu novinku, co myslíš, tak tu teda nemám. A když to tu tak čtu tak nevím jestli si to ještě nerozmyslíme 😕

U nás už jsme teda bez dudla a 2 týdny i doma bez plen. Anička si začala dost vymýšlet, protože když má jít do postýlky tak najednou musí 5x za sebou na nočník 😝 Teď ještě měla 2 dny teploty asi od zubů. Teď už je naštěstí bez teplot 🙂

jajdaelda
autor
18. lis 2010

@lestep Leni,no já jsem na prášky lajdák....docela mě láká to tělísko,ale prý sedne tak 70 % žen a co jsem četla ty "vedlejší účinky" tak mě to docela odradilo, i když je jasný,že výrobce uvede vše možné jen aby byl chráněný,že to uváděl...
@betina Moni ☹ to se to s klukama ani trochu nelepší?? Ach jo holka,no, ale 3 měsíce budou už za chvilku 😉
@radus78 Radu,my Tě ale nechceme odradit 😀 😀 No,ono se říká,jedno dítě,žádné dítě 🙂 ..i když já si tedy fakt stěžovat nemůžu,Honzík je zlatej...
Anička je taky šikula s těma plenkama...my budeme teď 4 dny doma,tak zkouším bez plenky,tak uvidíme....bude to muset vydržet do pondělí, protože mám asi posledních 10 plen 😅 a nakoupit jedeme až v pondělí...

dneska na mě asi něco leze,tak do sebe láduju vitamíny a čaje, Kubča kouka na TV (ač to normálně nemusím,tak dneska TV blahořečím) a Honzík spinká od půl sedmý,půjdu ho vzbudit na kojo....

betina
19. lis 2010

holky v rychlosti, jibak písnu večer🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/betina/album...

lestep
21. lis 2010

@betina mončo, nádhera. byly jste v ateliéru? fakt krásný, sluší ti to. 🙂

radus78
23. lis 2010

@betina krásné děti máš 😉 Verunka má takové raráškovské oči 😀

spetra
23. lis 2010

já taky uvažuji o tělísku, zatím mám jen globule pharmatex, spíš pro jistotu, zatím jsem to nedostala a dr. říkal že vaječníky nefungují... ale riskovat nechci, co kdyby náhodou vše začalo fungovat....
@radus78 nic si nerozmýšlejte je to dřina, ale stojí to za to!!!!
já mám z toho že mám 2 děti takový hezký pocit úplnosti rodiny... jsem ráda že je mím..
holky držte se, ted máte nejhorší řvací období... už bude jen líp.... já chtěla vysadit probiotické kapičky a týden hrůzy, tak jsme se k nim zase vrátili...

betina
23. lis 2010

ahoj holky,

tak my jsme tento týden u babičky, spravují nám doma stropy.

děkujeme holky za pochvalu

radus, ted ti řeknu, že bych s těhu počkala, ale mám špatný depkoidní období, nic nestíhám a mám výčitky svědomí, že Verunka kouká na DVD a na kluky nemám tolik času, že jen nakrmín atd...občas se snažím si s nima hrát, povídat na ně apod..ale není to často....co z těch mých dětí vyroste, nevím. babička měl být doma, ale chodí do práce, tak je to dost naprd..protože si ani neodpočnu,ale myslela jsem si, že budu mít bud na kluky nebo na Verču víc času a nemám nic...včera jsem jen uiž brečela, někdy to na mě opravdu padne.
spatri, to je výborný, vám už jsou 4 měsíce a furt kapky jo? prosím tě, jaký dáváš probiotika?
@lestep ne,ne, není to z oftoateliéru, kamarádka vedle ve vchodu (naštěstí🙂, začala fotit, ale je mooooc šikovná, do ateliéru bych snad ani nedojela🙂
oskarko, co bříško, pořád trápí?
Ilci, já vím, že probíráme jen mimča, ale moc ná zajímá, jak se máš s malým a co u vás novýho?

lestep
23. lis 2010

@betina tak to je kamarádka šikula. hezky vás vyfotila. 🙂 věřím, že je to na palici. neboj, vyrostou z nich šikovné děti. 🙂

lestep
23. lis 2010

@spetra já na probitocké kapky nedám dopustit. u ondráška jsme je měli do 6 měs. teď u kryštůfka je zatím nedávám. Máme babycalm,ale začala jsem ho dávat teprve včera. jinak dobrý. řekla bych, že se více hůídám v jídle, než u ondráška. tak klepu na dřevo, že zatím dobrý.

spetra
23. lis 2010

@betina bio gaia, bez nich to nejde ani teď bohužel... ☹

oskarka
23. lis 2010

Holky, u nás pořád hrůza. Zítra jdeme do poradny na kontrolu po 6 nedělích, tak jsem zvědavá jak dopadneme, taky se nechám poslat s Jiříčkem na sono bříška, abychom vyloučili něco závažného atd. Jsem strašně vyčerpaná. A do toho je Ondrášek plnej rýmy a asi i začíná kašlat, takže noci jsou hrozný.

Zatím pa

tanuki
24. lis 2010

jéje holky, to je teda hrůza, držte se. Beti, teď potřebují hlavně to krmení..😉 není šance, že by šla pak Veru do školky?
Já jdu 6.12. na gyndu, to jsem zvědavá..no a 7.nebo 8. nebo 9. na státnici 😝
a důvod, proč se chystám na gyn 😉

spetra
24. lis 2010

@tanuki jé blahopřeju... 🙂 tak se na Mikuláše těšíme na krásnou zprávičku,... 😉 A u státnic držíme pěsti!!!
A jak se jinak máte? Co bydlení?

jajdaelda
autor
24. lis 2010

@betina Moni...žádné depkoidní stavy!!! Bohužel je to asi normální,že to už nebude se dvěma/třema dětma takové jako s jedním...taky nemám na Kubču tolik času a Honzíkovi se taky tak nevěnuji...on tedy stále dost spinká,skoro o něm nevím,ale nevím,jestli to je v pořádku,když mu budou skoro dva měsíce...ale Kubča taky byl spavější....Honzík už se krásně směje 😵 😵
@oskarka Tak jak jste dopadli v poradně?
@tanuki jéééééééééééé Tanu..super zprávička...moc držím pěsti,ať to tentokrát vyjde 😉

jinak Kubča je taky plnej rýmy,tak doufám,že to nepřejde na průdušky...

radus78
25. lis 2010

@tanuki potichoučku gratulujuuuu. Ať je všechno OK 😉

jajdaelda
autor
26. lis 2010

holky, co kupujete dětem k Vánocům?

betina
26. lis 2010

tanu, úžasná zprávička, přejeme bezproblémové a pohodové těhu!!!!

@jajdaelda u nás je to sranda, děda je zarytý sportovec, takže se rozhodl, že Verunce koupí lyže!!! a bude jí učit lyžovat, honzík prý bude fotbalista a Kubík, vzhledem ke svým proporcím, ragbista 😀 ještě nevím, co budeme kupovat, ale musí to být něco s medvídkem pú 😀

jajdaelda
autor
26. lis 2010

@betina Moni..my tedy kupujeme odrážedlo a nějaké hračky...ale vůbec nevím,co Honzíkovi...na ty lyže mi to přijde teď ještě brzy,říkají,že tak od 3 let....jak jsou na tom kluci?

tanuki
26. lis 2010

Díky, já věřím, že to bude OK, když už se pořádně zavrtalo 😉
Veru má dostat od prarodičů ty lyže, co se navážou na botu, tak uvidíme, jaký to bude mít úspěch 🙂 myslím, že to budou 10ti minutové záležitosti.
Jajdi, s Honzíkem bych si asi moc nedělala starosti, myslím, že bude spokojený, když bude nakojeý a přebalený 🙂 jojo, nakupovat na druhé dítě je náročné, aby nebylo přehračkováno..obzvlášť, když jde o stejné pohlaví!

jajdaelda
autor
26. lis 2010

@tanuki uvidíš,třeba to Verču chytne a bude z ní druhá Záhrobská 😀
jj,je to obtížný...asi koupím za babči a za nás nějakou drobnost a uložím mu penízky
Kubčovi právě dorzailo to odrážedlo,tka jsem zvědavá,jestli ho to chytne 🙂

@tanuki Tanu a v kolikátém tt tedy jsi? 😉

tanuki
26. lis 2010

@jajdaelda jé, tak to doufám, že ne..my jsme spíš běžkaři 😉
Týdnů málo.. 4+5..

jajdaelda
autor
26. lis 2010

@tanuki No já původně chtěla napsat Neumannová 😀 ale pak jsem si uvědomila,že dostane sjezdovky...ale i tak může přejít na běžky 😉
to je hezké,jak my to dětem hezky plánjeme a ony si stejně nakonec vyberou samy a úplně něco jiného 😀