Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
27. pro 2010

@oskarka tak to máme stejný pocit,že to bylo hektický...šílený přípravy,pak na Štědrý den lehký chaos a večer po rozbalení jsem si řekla "A je to" ☹ příští rok si rozmyslím to pečení a na úklid si snad někoho pozvu....
Alčo,kde to bydlíte,smím-li vědět? Dle těch baráků mi to přijde jak Řeporyje...

a jak jste byly hodné? a co starší dítka,jak to prožívaly? Kuba se tedy na dárečky moc těšil,ale bylo to spíš ještě o rozbalování papírů..samotné dárky si teprve postupně užívá...

oskarka
27. pro 2010

@jajdaelda Ahojky, bydlíme v Petrovicích. Ondrášek ti to náramně užíval, už od vyhlížení Ježíška v okně až po dárky, které si hned vyzkoušel🙂. Nejvíce se mu líbilo autíčko na dálkové ovládání, knížky a různé příslušenství k vláčkodráze.

Ach jo, Jiřík stále nespí a řve v postýlce, já se z toho kluka zblázním.

jajdaelda
autor
27. pro 2010

@oskarka Jj,Kubča taky vyhlížel Ježíška,to bylo úžasné...svítil baterkou do okna,aby Ježíšek věděl,kam má přinést dárky 😵
S tím Jiříkem mě to mrzí...fakt toho musíš mít dost..ale jeslti to je prdíkama,tak třetí měsíc se nám blíží,tak snad bude brzy líp...

oskarka
27. pro 2010

@jajdaelda Ondrášek taky svítil🙂.Nevím, jestli ta fotka byla mezi těmi, co jsem sem vkládala (vložím ji teď), bylo to hezký. A pak do otevřeného okna volal po rozbalení dárků - děkuju🙂.

Je fakt, že toho mám už dost! Jsem nevyspalá, chodící mátoha, ale snad už to během nějaké dohledné doby přejde. Řekla bych, že ty kolikové stavy se zlepšily, ale prdíky asi ješte trápí. Nu, co naděláme, že. Musíme vydržet, ale je to teda někdy hooodně náročné.

Budí se Vám starší dítka v noci? Ondrášek teď v poslední době jo, asi má nějaké špatné sny nebo co, ale bývá skoro každou noc vzhůru se strašnými výkřiky mamíííí mamíííí.

oskarka
27. pro 2010

Tak mi to sem nejde vložit, sakryš. A to ta fotka není moc velká.

radus78
30. pro 2010

Ahoj holky, zítra se sem už asi nedostanu tak vám i celým vašim rodinám chci do toho nového roku popřát hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky. Ať se vám všechno zlé zdaleke vyhne 😵 😵 😵

lestep
31. pro 2010

Vše nej do nového roku, hodně zdravíčka vám všem a hlavně spokojenost. to přejí Štveráčkovi. 🙂

jajdaelda
autor
31. pro 2010

holky,vám a vašim rodinám do nového roku jen to nejlepší a hlavně hoooooooooooooooooooodně zdravíčka...

oskarka
31. pro 2010

Kuk, holky, hezky prožitý poslední den v roce a do nového roku jen to nejlepší přejí Beránci

betina
3. led 2011

ahoj holky,
doufám, že jste měli klidné a pohodové vánoce a dobu mazi svátky a že jste hezky zvládly oslavu nového roku. Ráda bych vám popřála hlavně hodně zdraví, pohody a energie v tomto roce.
u nás jinak vánoce byly dobré, měla jsem tady mamku, ale přežili jsme to 😀 na nový rok jsme tady měli známé, ale děti byli hodné a spali.
@oskarka u nás se naštěstí prdíkové stavy zlepšily..ted už je skoro nemáme a kluci pí s jedním až dvěma probuzeníma celou noc (tuk, tuk)..takže věř, že bude líp a jen ti přeji, aby co nejdřív. ale furt dávám každý den probiotika a sab simplex, pro jistotu.
za to s Verunkou je to horší, v noci špatně spí a pořád mě vola, takže spím u ní a stejně pořád sahá, jestli tam jsem a tak 3x jsme vzhůru. další věc je, že ji třeba spávám více než hodinu, takže přemýšlím, že ji stipím spaní po obědě..protože tohle je fakt hrozný.
jak se máte vy holky, v novém roce?

jajdaelda
autor
4. led 2011

ahoj holky,
tedy,tady nám to nějak skomírá
holky, Kubča se taky v noci budí s tím,že nás volá...už jsme mu pořídili i lampičku,ale i tak cca 4noci v týdnu se vzbudí a jeden z nás k němu jde...tak to bude asi v tomhle věku normální,když vaši prcci jsou na tom podobně
@tanuki Tanu...jak zvládáš těhu?

U nás Vánoce i Silvestr v pohodě....
Dneska jdeme na tříměsíční prohlídku,tak jsem na toho našeho klučinu zvědavá,myslím,že do 7mi kil nebude mít daleko..už je to kus chlapa....
jo a na Nový rok jsem měřila Kubu a už má metr 😅 to je hrůza,jak roste před očima....

oskarka
4. led 2011

Ahoj holky,
v Beránkově noc úděsná. Byli jsme vzhůru co hodinu, pak uspávání a hned zase znovu, fakt šílený, už aby byl Jiříček alespoň 8mi měsíční a spal tak jako Ondrulka. Tu to bylo kojení, tu se přehodil na záda a neuměl zpět, nebo začal prostě z ničehonic šílené řvát atp.

Dneska se únavou už celá klepu, pomoooooc.

Ráda čtu, Beti, že u Vás je dobře, závidín. U nás to jistě přejde až kolem toho půl roku, jako u Ondry.

spetra
4. led 2011

@oskarka nechci tě děsit, ale Jiřík už přes měsíc vstáv v průměru 8x v noci... ale čím to je to fakt nevím... ☹
naštěstí aspon T. spí dobře... i když za 14 dní dostane velkou postel tak se toho bojím... ☹
Co Ježíšek? Jak byli děti nadšené?

spetra
4. led 2011

no koukám, že už jste tu něco psaly nějak jsem to přehlídla... ☹

jajdaelda
autor
4. led 2011

@spetra Ty jo Peti - 8x za noc? 😕 to bych fakt nedala...a chodí spát stejně a má nějakou hudbu nebo kolotoč?
Kuba má už velkou postel a už se s ní docela srovnal,ale začátky byly krušné,bo se v ní neskutečně mlel..naštěstí má zarážky,tak nespadl...ale on se tedy mele ještě i teď,ale už to není tak často
@oskarka Tedy Alčo,ty si to taky vychutnáváš....
holky moje, co vám to Ti kluci provádějí?

tak máme po tříměstíční kontrole a musím hluboce smeknout mnohočetnýma maminama......naštěstí byl se mnou i manža,ale i tak jsem odcházela z ordinace značně orosená...
Honzík je v pořádku, má 6,5kg, 65cm,dostal očkování a taaaaak jsem ho brečet tedy ještě neslyšela... 😔 ..a mám se objednat na kontrolu na urologii s tou pididirkou na pindíkovi...
No a Kubík má naštěstí zatím jen rýmu,tak dostal kapky...jenže jak jsme se všichni věnovali Honzíkovi,tak Kubík si hrál s autíčkama na polici,vedle skříně,kde má dr.karty a jeden šuplík byl povytaženej v úrovni Kubčovy hlavy...no a Kuba se samozřejmě praštil...takže jsme odcházeli z ordinace s řevem ...no a sotva jsem dala Honzíka do sedačky,tak spustil taky...no a čekárna samo plná 😀 ...tak jsem odcházela se slovy,že obdivuji maminy tří a více dětí....
jáááááááááááá už chci teplooooooooo...tohle oblíkání tří vrstev mě fakt nebaví 😒

oskarka
4. led 2011

@spetra Je to síla, co? Ondrášek spí naštěstí (pokud ho nebudí nějaké sny) dobře celou noc, v průměru 10 hodin. A spí ve velké posteli už od července a bylo to v pohodě.

@jajdaelda To je hrůza chodit s více dětmi k doktorovi a vůbec kamkoliv. My zásadně za řevu, odcházíme z bytu, po cestě jakž takž klid a pak u doktorky taky a při odchodu taky. Já jsem propocená pořád. Je to záhul - děti samozřejmě miluji a jsem moooc ráda, že je mám, ale už jsem hodně vyšťavená.
Nás čeká prohlídka ve 3 měsících v pondělí a už se zase těším na tu výpravu, bléééé.

tanuki
4. led 2011

@jajdaelda hůř než s Veru..doufám, že to další bude apoń líp než Veru spinkat 😀

lestep
6. led 2011

dneska máme 3 měsíce. máme za sebou očkování prevenar a hexavakcína a míry- 5850 g a 61 cm.

jajdaelda
autor
6. led 2011

@lestep Leni super míry!
My byli v úterý a Honzík dostal jen první hexu, Prevenar až s druhou dávkou hexy
Míry - 6,5kg a 65 cm
Kubča má stále rýmu,ale zatím to naštěstí zůstalo u rýmy, i když dneska začal už i Jenda 😖
Už aby tohle hnusný počasí skončilo

taky u vás tak děsně fičí?

oskarka
6. led 2011

Ahoj holky,
máte pěkně rostlé dětičky. My jdeme na 3M kontrolu v pondělí, tak jsem zvědavá, jak jsme na tom my.
Pokud bude zahojené ramínko, tak dostaneme hexu a synflorix pak za 14 dní, a pak zase hexu a zase synflorix (budu to dělat jako sOndráškem, pěkně po 14 dnech🙂).

Hlavně to tu šíleně klouže, venku je to jedna velká ledovka. Zítra se chystáme k mojí mamince na obídek a pak na oslavu druhých narozenin jednoho Ondráškova kamaráda, bude nás tam 9 maminek, 11 dětí a 2 v bříšku🙂.

Dobrou noc.

betina
7. led 2011

@lestep krásný míry a gratulujeme ke čtvrt ročku 😀
@jajdaelda Jani, rýmy a chřipy se teda fakt bojím, protože ta rýma u těch mrnousků.....navíc tady skoro všechny kamošky leží i dětma, to je fakt hůza...
@oskarka holka 8x za noc fakt nechápu a jen si na tebe vždycky vzpomenu, když je den nebo noc blbec...dneska dopoledne to bylo hodně náročný a tak jsem snědla celou čokoládu 😀 jinak Verunka mi zde odjela k babičce (vyjímečně, jinak jezdí po 14 dnech), ale je mi to na jedn stranu moc a moc líto, protože jsem se jí ptala, jestli chce být doma a ona že za babičkou...on ji prostě vadí tady ten hluk a když se kluci vztekají nebo brečí, což je dost často..tak je mi z toho dost smutno a říkám si, at je tohle obodbí za náma, aby tady byl už relativně klid a všichni jsme si mohli dohromady hrát. vím, že nejsem ve své kůži, občas dost zakřičím a někdy Verči i plácnu, když mě vytáčí a dělá naschvály..a tak moc bych všechno chtěla řešit v klidu...hezký víkend holky

lestep
8. led 2011

@betina Mončo, věřím, že tě to trápí, ale neboj, ten čas přejde a budete si hrát všichni dohromady. Co kluci, jak ti spinkají a papají? Mají podobný režim? co povahy, dá se to už rozlišit? čokoládu tu já můžu, ale bohužel to na mě není vidět. jak já bych nějaké to kilčo potřebovala.
@oskarka užijte si oslavu. 🙂
@jajdaelda díky, u nás je námraza a prší do toho, takže nic moc.pamatuješ na loňský leden? už je to rok, co jsme měli testíky // 😉 tak to máte hezké míry, aspoň s eti to neplete 😉

tanuki
11. led 2011

ahoj holky, tak jsem včera viděla prťouse, bylo to krásný..ale neměřila ho, jen že byje srdíčko a chvíli ěm nechala kochat, jak se tam mrská..tak ještě screening za 2týdny, aby dopadlo dobře..Ale upřímně, i tak mám velikánská strach, protože cítím už 3.týden po těle virózku 😔

spetra
11. led 2011

@tanuki to bude dobrý, i když chápu že máš strach...
jinak já jsem se dnes asi po 2 měsícíh vyspala jen 3x vzhůru....
@jajdaelda ano chodí spát stejně plus mínus 30 minut, kolotoč nemá protože má cestovní postýlku v obyčejné spí Tomášek...
my dnes byli na půlroční prohlídce, dostal poslední hexu a synflorix váha 7,44 kg a 71,5 cm 😲 je to fakt obr...
Tomášek hodně kašle a má rýmu, tak čekám kdy to dostane Jiřík... ☹
@betina já jsem poslední dobou taky nějaká podrážděná, nějak je toho na mě moc.... najednou to na mě dolehlo a pak reaguju nepřiměřeně když Tomášek zlobí. (provokuje).. ☹ mě to mrzí, tak snad se mi to povede odstranit... nedovedu si představit mít děti tři.... a s tou babičkou si nelam hlavu, zní to sice smutně... ale nesmíš si to brát osobně... tyhle děti už potřebují změnu... a jsou nadšeé když se jim zas někdo věnuje trochu jinak než mámi...

oskarka
12. led 2011

Ahoj holky,

@spetra ty noce jsou i u nás stále úmorné, někdy kojím á 2 hodiny, někdy se povedou 3, ale Jiříček hned potom neusne, takže mám pocit, že jsem vzhůru pořád☹.
Kolotoč taky nemáme, spí sice v postýlce klasické, ale nějak na něj reagoval negativně.
My byli v pondělí na 3M prohlídce, tak vážíme 6kg a měříme 60,5 cm (zajímavé, že oba chlapci během prvních 3 měsíců vyrostli o stejných 8,5cm🙂, jen Ondrášek byl o 3cm od začátku větší), ale očko jsme nedostali, pořád nemáme zahojené ramínko☹.

Máte pěkné míry, ale obři určitě nejste🙂, kamarádka má teď druhé dítko - chlapečka a Samuel má v 5,5 měsících 73cm a 8,4kg.

@tanuki Neboj, chápu obavy, ale určitě bude všechno dobrý.

spetra
12. led 2011

@oskarka příjde mi obřík ve srovnání s Tomáškem, oba se narodili stejně dlouzí a Jiřík měl o půl kila mín, v půl roce je o 250 g těžší Jiřík než Tomášek a o 5 cm delší... a přitom do 3 měsíců měli na chlup stejné přírůstky....
jinak dnes jsme byli u doktorky, kašle totiž už hrozně i Jiřík :( naštěstí to není na průdužkách...

oskarka
12. led 2011

@spetra Tak to jo, v porovnání s vlastním dítětem🙂.
Kašlete, jo? To je nepříjemné.

betina
14. led 2011

@oskarka prosím tě, nezlob se na mě, ale nepřemýšlelajsi alespon částečně o UM? já u Verunky o tom nechtělaani slyšet, ale ted si myslím, že kluci líp spí, protože je 50% kojím a zbytekUM,teda takhle..nakojím a pak dostanou UM, ale nevím, jak to máš s mlíčkem..jen prostě si nedokážu představit, jak to zlvádáš avím, že když se člověk nevyspí, je to na mašli..

tak my byli na prohlídce ve 3m včera a holky..ty kluci jsou prostě macíci, Kuba 63cm a 6,8Kg!!! a HOnzík 64cm a 6,6kg..mimochodem Verunka měla 6,5 kg v půl roce 😀
ted opět bojujeme s Verunkou..tento týden nejí a mělaprůjem, takže dr.postupně vylučuje infekci,bakterie to není, ted čekámena výsledky kakání,ale dr.si myslí, že je to psychický 😖 dneska večermi to ale nedalo a našlajsem ji tam kluboucí se zoubek...tak uvidíme,co to je.jednou mi kartářka předpověděla, že budu mít holčičku,která zdědí poměnemoc...měla jsem poruchu příjmu potravy..když jsem ve stresu, nejím a mám průjem, asi vám nemusím vysvětlovat jako moc se modlím, aby to neměla, já sestím rvala přes rok, ale jak si poradit s tak malým miminkem..je mi z toho zle.snažím se si věnovat maximum a pořád přemýšlím, kde dělám chybu...

oskarka
16. led 2011

@betina S tím umělým nevím, no. Jiříček přibírá dost. Ne, že bych byla zarytý zastánce kojení, jen nevím...
Jinak kluci jsou teda pořádní hošánci🙂.

spetra
21. led 2011

tak já včera UM večer zkula, včera nevypíl skoro nic, dnes asi 30 ml... a první kojení v noci právě proběhlo... ☹ musím říct že bych UM před 6. měsícem nedala, ale teď už mi to nevadí....
jinak jsem se konečně dočkala susičky.... jupííí 🙂 @jajda chtěla jsem se zeptat jestli dáváš do sušičky všechno i to oblečení na kterém je ušička přeškrtnutá... toho je hrozně moc... ☹ tak dávat budu... ale bojím se triček s těma gumovýma obrázkama, zkoušela jsi to?