Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
27. črc 2011

@tanuki už se ti to fakticky krátí. 🙂 těšíme se na zprávičku.

jajdaelda
autor
1. srp 2011

@tanuki Peti,tak co? Dneska je termín a nevíme,jestli už malá náhodou není na světě 😉

jajdaelda
autor
4. srp 2011

Ahoj Holky, tak máme za sebou 10ti m. kontrolu - váha 10,80kg a míra 78cm...na váhu jsou s Kubčou stejně, ale o 2cm je Jenda delší...tak jsem zvědavá,jestli mu budou zimní věci a jak dlouho 😀

jak se jinak máte?

Tanu jsem psala sms a zatím nic,tak snad už se s malou navzájem užívají 😵

lestep
5. srp 2011

@jajdaelda my byli včera a máme necelých 9kg a 75 cm. 🙂

jajdaelda
autor
8. srp 2011

@lestep Leni...taky krásný míry

lestep
8. srp 2011

teda nějak pořád mrtvo ☹

oskarka
10. srp 2011

Krásný den všem.

Dlouho jsem se tu neukázala, ale jsem s dětmi už od poloviny června pryč, užíváme si pobyt mimo Prahu, jen mi vadí ráz letošního léta - pořád nějakej déšť, málo sluníčka a tepla (ne, že bych ho měla tak strašně ráda, ale pár dní slunečného počasí by neškodilo). Teď jsem na skok v Praze, za chvíli odjíždím do Krumlova, pak zase zpět do Prahy a ještě na pár dní za dětičkami. A pak návrat do Prahy, snad tu aklimatizaci zvládneme (hlavně dětičky).

Nás čeká 11 měsíční prohlídka 8.9., tak jsem zvědavá, kolik bude Jiříček vážit (měřit nás budou až na roční). Jinak máme čtyři zoubky, děláme pááápááá, indiána, povídáme mama, tata, papa, brmbrm, atd., pořád někde stojíme, vylezeme schody nahoru, chodíme kolem nábytku a lidí, atd. A Ondrášek už je taky velikej kluk, to je hrozný jak nám ty dětičky rostou.

Mějte se krásněěěěěě!!!!

lestep
23. srp 2011

ahojky.
Čteš ráda články týkající dětí, výchovy a péče o ně? Ráda bych tě pozvala na stránky, na které jsem narazila náhodně. Moc se mě líbí a tak si říkám, že se budou líbit i tobě. Jsou plné zajímavých článků, osobních příběhů. Jestli máš zájem, koukni, zaregistruj se. Nic tě to nestojí. Můžeš přidat i svůj příběh. Získáš za ně body, které se ti pak budou měnit v penízky.
tady je odkaz.
Přeji ti pěkný horký den. ahoj Lenka.

http://www.mojebrisko.cz/?page_id=616&redirect_...

http://www.nasebatole.cz/?page_id=153&loggedout...

tanuki
30. srp 2011

ahoj Jani? ani pak Ti má sms nedošla? Malá se narodila 29., míry 3570g, 51cm, porod byl v rámci porodů asi super 😉 Je to pěkný buřtík, ale přes den problémy usnout, no jako Verča. říkala jsem si, zda to s V. nebyla nějaká moje chybka, ale druhé ítko taky, už od porodnice... 😉 nakojené, vykaděné, vyčůrané, vyprděné..neusne

oskarka
30. srp 2011

@tanuki Ahoj. GRATULUJI!!!!

jajdaelda
autor
31. srp 2011

@tanuki Ahoj Peti, ne ne, nedošlo mi nic, tak jsem si řikala, že máš asi jiné číslo 😉
Nicméně mooooc gratuluji k malé (jen prosím tedy jméno, pro jaké jste se nakonec rozhodli 😉) Tyyy jo, on už jí je měsíc?!?!? Kdy se přesně narodila?

koukám,že tady se užívá krásného léta 😉

radus78
2. zář 2011

@tanuki taky moooc gratulujeme 🙂

jajdaelda
autor
13. zář 2011

ahoj holky,jakpak se máte?
Co těhulky, jak těhulíte?
a co starší dítka? Začala chodit do školky? Jak to zvládají...u nás tedy zaítm nic moc,ale den ode dne je to lepší,tak věřím,že se to brzo zlomí a bude Kubča ve školce už i spát....

oskarka
14. zář 2011

Ahooooj!
Koukám, že tady je docela mrtvo, co?
Jajdi, Kubík chodí do školky, jo? Vzali ho bez problémů, jo? To u nás teda ne-e. Dala jsem Ondráška na zkušenou na úterní dopoledne 8-13 do jedné soukromé školičky. Nějak obr nadšení nevidím, ale smutnění taky ne, tak uvidíme.

jajdaelda
autor
14. zář 2011

@oskarka jj, nějak to tu nežije ☹
Kubča je taky v soukromé...ve státní nebyla šance...bohužel jsme z vesnice a v okolních školkách mají přednost místní 🙄

oskarka
14. zář 2011

My teď byli s manželem SAMI (od června 2008, kdy jsme byli sami, resp. s Ondráškem v bříšku ve Stockolmu) na prodloužený víkend v Kodani - to bylo bezvadné. Moc jsme si to užili. Ale na kloučky jsme pořád vzpomínali a těšili se na ně.

Co Honzíček? Koukala jsem, pořádná váha v 10ti měsících, my měli v 11 měsícíc 9.250. 14. října jdeme na roční s Juráškem a tříletou s Ondráškem, tak jsem na kloučky zvědavá.

jajdaelda
autor
14. zář 2011

Honzík má teď v noci velký bolení, nemůže si uprdnout a trvá mu tak hodinu,než se sklidní...tak jsme nasadili probiotika,snad brzo pomůžou.....
jj, je to chlapák, jsem na roční taky zvědavá...jdeme 15.října - přesně jako vy na roční a tříletou 😉

jinak vypadnou někam jen s manžou bych taky potřebovala...občas je to na palici....

oskarka
15. zář 2011

@jajdaelda To mne mrzí, že má Honzík v noci trápení, ale kapičky určitě pomůžou. Jiříček je pořád hodně ukřičenej, netrpělivej, v kočárku nespokojenej, je to s ním hodně náročný - už se těším až se sklidní.

Včera jsme byli u zubařky, všichni tři, kluci mají zoubky v pořádku, já tam mám něco k opravě (tak musím dohodnout nějakej termín), ale oba byli u doktorky mooooc hodný, fakt jsem zírala!!!!

spetra
23. zář 2011

tak my půjdeme na 15 měsíční a tříletou... 😉
@oskarka super, že jste si opočinuli... doufám že se nám to příští rok už taky podaří...
T. byl dneska na kroužku školka 3,5 hodiny... a byl nadšený... ale je pravda že chodil už minulý rok na hodinu, tak je zvyklý... 😉

tanuki
23. zář 2011

Ahoj, tak koukám, zda Radu nerodí 😉
My máme tentokrát buřta- v 8mi týdnech 5,7kg 😅 😀

já moc chtěla před porodem víkend s mužem, ale neklaplo to. Jinak jsme párkrát byli někde jen s malou a Verča z toho byla šííííleně smutná! Nevím, zda jsme jí chyběli- na sestřičku si hned zvykla..nebo se cítila vyměněná ☹

radus78
27. zář 2011

Ahojky holky, zatím teda nerodím 😀 Termín mám 22.10. tak mám ještě chvíli čas 😉

jajdaelda
autor
28. zář 2011

@radus78 No Radu, to je ale coby kamenem dohodil 😉 Jaká máte vlastně jména?
@tanuki Tanu,tak to je krásná váha 😉
my jdeme asi 13. na kontrolu,vezmeme to rovnou s očkem,tak jsem zvědavá,protože mám fakt problémy Jendu držet dýl....a to jsem začala posilovat 😀

jajdaelda
autor
30. zář 2011

@radus78 Aničce vše nejlepší 😉 To je hrůza,že už je to 3 roky! 🙄 jak to letí....a se dvěma to přímo pofrčí 😀

oskarka
5. říj 2011

Ahoj holky,
Radu, přeji pohodový závěr těhotenství a pak co nejpříjemnější porod 🙂.

Je to k nevíře, ale dnes je našemu menšímu chlapečkovi ROK, to to uteklo.

jajdaelda
autor
5. říj 2011

@oskarka Jiříčkovi gratulujeme a přejeme mnoho štěstí a hlavně zdraví do dalšího roku!!!

oskarka
5. říj 2011

@jajdaelda Jiříček děkuje a posílá pusinku.

oskarka
13. říj 2011

Tak co, holky? Jak se máte? Kde jste? 🙂
Jiříček se před pěti dny rozchodil (před tím už delší dobu chodil za ručičku a sám třeba od stolu k Tv a tak) a včera už normálně utíkal. Štráduje si to po bytě úplně bravurně, šikulínek náš.

jajdaelda
autor
14. říj 2011

ahoj holky,
tak my včera byli na roční a tříleté....Jenda má 11,4kg a 83 cm a Kubča 20,8kg a 106cm - dle našeho metru 108cm..ale to je jedno, prostě je velkej...koupila jsem mu v Albertu mikinu na 5 let a má ji tak tak 😅

@oskarka Alčo,tak to je Jiřík šikula.....Honzík chodil jen kolem zdi a nábytku....o víkendu udělal 1-2 krůčky, v úterý 5-6 a ve středu se taky "rozběhl"...no, teď ty pokroky budou nejznatelnější...ani se mi nechce věřit, že už je mu rok...

co @tanuki? jak to zlvádáš? a co @radus78 - termín se nezadržitelně blíží 😉

radus78
14. říj 2011

@jajdaelda to jsou teda macci 🙂 🙂
Já mám termín za týden a už bych jako i šla, ale nějak se jí snad nechce ven. Už má 3,5 kila a přibývá tak 400 g za týden dle odhadů. To jsem zvědavá, kdo to bude rodit 😝

oskarka
14. říj 2011

@jajdaelda Ahoj, to jsou teda čahouni, fakt.
My taky byli na roční a tříleté, dnes - Jiříček má 9.570g a 74 cm, Ondrášek 18kg a 103 cm. Všechno v pořádku, tak jsem moc ráda.
@radus78 Za chvíli tu bude další miminečko, přeji co nejhezčí závěr těhotenství