Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

ilci
11. bře 2010

já jsem teda za NT nic neplatila

jinak gratulace k srdíčku 😉

tanuki
11. bře 2010

jé, to se nám to tu krásně zatýdnovalo 🙂 jajdi, gratulace, peníze za to určitě stojí..

Beti, co dodat.. jsou to takové staromódní názory, v dnesšní době už se naštěstí moc potraty jako běžné řešení nedělají 😠

tak Ilčo, Radu, co my? 😀

jajdaelda
autor
11. bře 2010

no, tak manža to dneska oznámil tchýni...ještě že jsem u toho nebyla..když jsem přišla,tak jsem se ze slušnosti zeptala,co říkala a prý jsme si pospíšili 😒 jasně, není mi 20 a taky nechci velký rozdíl mezi dětma..to vidím u synovců,jsou od sebe 7 let a už se "nebavěj"... no jo,čekala jsem to,ale i tak mě mrzí,že žádná gratulka ani přání,ať je to zdravý...ale co,to už je prostě tchýně...

ilci..no já si pamatuji,že jsem taky byla někdy kolem 12tt a taky nic neplatila,ale co, tohle mi řekla,nevím,co se za ty 2 roky změnilo...

betina
11. bře 2010

Ilic, tak u nás se platí 1500 za ten NT screening ve 12 týdnu. tripple v 16.se neplatí. tak to teda máte dobrý,jestli jste to neplatily,ale tyhle peníze mě nemrzí.

jajdaelda
autor
11. bře 2010

tak já bych měla jít právě na screening jen v tom 12tt a pak už ne

tanu...no vy budete další a holky se začnou snažit v říjnu 😉

tanu,pokud byste jeli pracovat do ciziny,kam byste vyrazili?

ilci
11. bře 2010

jajdi, tož to mrzí, to věřím
u nás se tchýně hned po porodu ptala, kdy bude druhé, MM je se sestrou o necelé 2roky od sebe, my jsme s bráchou o 2,5
jako už jsem stařešina, moje babička už byla v mém věku skoro babička 😀 😀
ale uvidíme po létě, jestli se do toho zase dáme, MM prohlašuje, že mu Mikeš bohatě stačí 😀 😀
a já mám teda bobky z porodu, pro mě to byl děsnej zážitek, ale hold to jinak nejde, že 😝 😀 😀

tanuki
11. bře 2010

jeje, no musíme být statečné a povznést se! u nás z toho taky nebudou mít radost, to jsem si jistá 😔 no, ale když bude mít Martin 14000plat tak si to asi nelajsnu.
Někteří dr. na NT rejžovali už "za nás" ale záhy po nás se změnilo, že pojišťovna proplácí jen ten UZ a neproplácí odběr krve.. ale zas bych rozhodně za ty peníze chtěla fotky 😉 my jsme minule dostali asi 10fotek na cd, které teda momentálně nevím, kde je 😨
My asi Norsko/Švédko na pár let... vždycky jsem svým kamarádů záviděla, když jako děti takhle někde byly, a pak uměly jazyk ..

betina
11. bře 2010

ilci, s tím porodem 😀 si živě pamatuju,jak jsem před porodem chytla depku a říkala jsem MM, že je to hrozný, že ted to dítě asi bude muset jít nějak ven,ale že znova bych do toho nešla 😀 a to jsem nevěděla, co mě čeká 😀

ilci
11. bře 2010

beti, já řvala u porodu, že poprvé a naposled 😀 😀 😀
ono bylo blbý, že jsem musela ležet na kyslíku a monitorech a měla díky kapačkám děsné křeče v nohách, to bylo snad horší než ten porod 😅
navíc hrozil císař, takže jsem celý den nejdela a nepila 😀
ale je fakt, že časem člověk zapomene

tanu, já jazyk taky závidím, ale nedovedu si představit žít jinde než tady

radus78
11. bře 2010

ilci, já se tak ani nebojím porodu, jako spíš toho, že budu muset zase 8 měsíců ležet, což s Anikem nejde.A taky se děsím, jak se sem vejdeme. Nové bydlení jsme zřejmě museli odložit o rok.

Beti,je jasné že to bude záhul, ale ohledně financí kdyžtak existují sociální dávky 😀

ilci
12. bře 2010

Raduš, to jsem nevěděla, žes musela ležet
to je fakt už s jedním dítkem horší

lestep
12. bře 2010

jaja- tak to je krásný, velký gratulace. užívej si ten pocit, těhulko. mám radost. 🙂 teda koukám, co to je za novoty, že se to tak platí jsme nevěděla. triplly jsou vážně stresující.

lestep
12. bře 2010

jani- a z reakce tchýně si nic nedělej. my to také mé mamce ještě neřekly a ani nevím, kdy řekneme., 😲

jasně, o penězích to není. nechaly jste si při prvním těhu udělat DVD u ultrazvuku? my jo a je to nádherný. nedávno jsme na to koukala. 🙂 teď si necháme zase. pokud to půjde. 🙂

holky asi jsem divná, ale z porodu mám jen krásné zážitky. Byla to bolest a dřina to jo, ale neberu totak. Hned první den jsem říkala, že určitě druhý bude, když jsme se s manžou o tom bavily. Rodila jsem v 36 tt. odtekla mě voda, stahy jsem neměla, pak jsme měla stahy po 6 min, pak po 3 min, pak po 20 min, pak zase po 3 min, takhle vlastně celých 27 hodin, než se Ondrášek narodil, ale jinak to byl úžasný zážitek. Strach z porodu jsem nestihla mít, protože mě prsakla voda a jely jsme. 🙂

betina
13. bře 2010

ilic, to naprosto chápu, já si svůj porod představovala taky úplně jinak a i když dopadl dobře, tak pocity z něj nemám nejlepší. Jajdi, ta tchyně mě mrzí, ono je pro maminku hodně důležitý, jak se k tomu okolí postaví, tak hlavně že aspon tvoje maminka je rozumná a těší se. zase pro tvou útěchu tě aspon neposílají na potrat jak mě.¨tady je hnudně dneska a navíc byl dnes můj táta tratit našeho pejska, co jsem ho měla doma u našich, Betinka už byla stará a ted hodně nemocná, takže se mám úplně naprd, moc to bolí, i když vím, že pro ni to bylo vysvobození. no nic holky, opatrujte se papa

jo a Radus, taky se bojím, abych nemusela ležet, jenže prostě bych nemohla at by se stalo, co by se stalo, prostě se musím o Verunku starat. ted je prostě to těhu jiný, s Verunkou jsem taky odpočívala. ale klobouk dolů před tebou, že jsi ležela tak dlouho, muselo se to strašně táhnout.

betina
14. bře 2010

ahoj holky,

kde jste kdo a co jste dělali tento počasím krásný víkend? 😀

ilci
14. bře 2010

ahoj, my byli v sobotu v Ikei pro skříň, ale zas ji neměli
ovšem Mikšovi to nevadilo, lítal po obchodě a otvíral skříně
dneska jsem byla na kurzu keramiky, takže Mikše hlídal můj táta
a víken v tahu 😀

radus78
14. bře 2010

hojky, my byli včera slavit u našich a dneska byli pro změnu u nás tcháni, takže taky víkend fuč 😀

radus78
14. bře 2010

beti, kdyby člověk měl aspoň ležet doma, ale já ležela i asi 6 týdnů v nemocnici a proti tomu si moc nevybereš. Já když ležela doma, tak jsem znala snad všechny seriály 😀

jajdaelda
autor
15. bře 2010

ahoj holky, my byli od pátku do neděle v Krkonoších a já si to tedy moc neužívala...bohužel bylo hnusně na to,abych šla s prckem ven,takže jsme většinou byli na penzionu,naštěstí tam byly další děti a herna,takže to celkem uteklo,akorát,jak jsem ho tahala,tak mě pěkně v sobotu bolel kříž 😒 ..taťka si to užil,byl si zasjezdovat i zaběžkovat...jsem si říkala,že jsem blázen,zimy už mám dost a jedu na hory...no bylo tam hnusně včera ke všemu šílený vichr,tak jsme jeli hned ráno domů....tady po sněhu ani památky,večer také šílenej vichr no a dneska ráno se probudím a bílo 😠 ...a to nám přijedou na servis oken...taky jste měli v noci bouřku? Jako to počasí nechápu....

jajdaelda
autor
15. bře 2010

jo a beti,pokud by mě někdo posílal na potrat,tak bych asi měla problém s tím člověkem normálně komunikovat,i kdyby to byla vlastní máma...

Včera jsme byli v restauraci a musela jsem se omluvit všem maminám,které jsem ještě jako bezdětná nařkla,že jsou neschopné a mají nevychované děti 😀 ,protože to co Kuba předváděl....nejdřív se pročůral tak,že byla mokrá i židle 😅 ,ale to nebyla jeho vina..no a pak nevydržel chvilku sedět na místě, pokřikoval,no prostě myslím,že byli rádi,že jsme odešli,protože to je taková vcelku klidná restaurace 😀

lestep
15. bře 2010

jaja- počasí je mazec. ta vichřice byla teda super. koukala jsem v jednu ráno, jak je všude sype sníh a fouká vítr. no síla. 😠

Beti- s pejskem mě je to líto. taky jsem to měla s pejskem stejně, když jsme čekala Ondráška. ☹

tanuki
15. bře 2010

Ahoj, já dnes byla s V. v cukrárně a chovala se nejlíp jak kdy.. Hodinu seděla a hrála si s věcma na stole (papírky, ubrousky) 😵 možná to bylo tím, že tam jsou křesílka+mimikřesílka, dítě se asi cítilo rovnocenně a v pohodě.
Jinak se těď dost trápím, kamarádka řeší, zda jít na potrat, dost mě to vzalo

spetra
15. bře 2010

na 4 D utz jsme s T. byli, moc se nám to líbilo... ale přesto teď manžel jít nechce... prý je to škoda peněz že se na to po porodu nikod nikdy nedíval... ☹ no co prosasím si aspon pár foteček v ateliéru bříška to jsem zase s T. neměla... 😉
na porod se snažím nemyslet... dělám že žádný není... prostě najednou mimi bude... 😉 zatím se mi to daří, ale obávám se že s přibívajícími týdny to bude horší a horší....

spetra
15. bře 2010

tanuki: nějaká nepříznivá situace pro mimčo u kamarádky? ☹

betina
15. bře 2010

Jajdi, tak s těma horama...ber zo pozitivně, alepson si vypadla, aspon nějaká změna. mně už tady z toho stereotypu hrabe, tak se tady s kamoškou těšíme až bude tepleji a budeme moci jezdit na výlety.
jinak jajdi, my už s Veru taky nikam nepáchneme, protože to, co ten náš raubíř předvádí před lidma, rozená herečka. začně nahlas vykládat, předvádět se. byli jsme se v sobotu podívat na veletrhu pro mimina, abysme se mrkli na dvojkočárky. po dvou hodinách jsme s MM odcházeli zpocení, MM prohlásil, že už s malou nikam nejde 😀 chodila žebrat bonboky, kradla hračky, dělala živou figurínu, porože si ji lidi fotili 😀 , schovávala se mezi kočárkama, mlátila lidi balonkama apod..ale fakt si myslím, že je to obdobím, protože to slyším i od kamošek, co mají stejně stará miminka.
spetri, my se na ten 3D UTZ podívali jen jednou za těhu a od té doby někde leží 😠 ale zase nevím, jestli ho nebdu chtít, když ho měla Verča, no uvidíme, to je ještě moooc dlouhá doba. Spetri, chtěla jsem se zeptat, cítíš se ve druhm trimestru líp a co velikost bříška?

spetra
16. bře 2010

beti: jj, sítím se mnohem líp, samozřejmě to není jako když těhotná nejsem, jsem unavenější... břicho roste, tak mi občas překáží... ale jinak je to v porovnání s prvním trimestrem naprostá pohodička.... 😉
beti: to se vůbec nedivím, já bych na to nervy neměla nechat T. běhat po veletrhu.... bych ho narvala chtě nechtě do kočárku a nějaké sušenky do ruky aby byl klid... vybrali jste nějaký kočárek?.. my se pojedeme nespíš podívat na ten pražský veletrh... nic kupovat nebudeme... (manžel je bez práce) ale mám lístky zadarmo, tak že si uděláme výlet...

jajdaelda
autor
16. bře 2010

beti,no to jsem si taky myslela,že alespoň vypadnu a pokecám,ale všichni vypadli na lyže a já byla s Kubou na penzionu a musela ho tahat,neb jsme bydleli ve druhém patře bez výtahu...no a večer byli všichni po lyžovačce unavení,takže odpadli...tedy až na mýho manžu 😅 ..ani jsme jim nestihli oznámit těhu...nebyla jaksi vhodná příležitost...
s tím veletrhem jsi mě pobavila...Veru je číslo 😀

tak já dneska měla premiéru - potykala jsem si s mísou...už mi nebylo dobře v noci no a ráno jsem to neudržela 😖 😝 ...jen nevím po čem,protože jsem toho moc neměla....a ke všemu zvrackal i Kuba,taky nechápu po čem,ten má ještě ke všemu průjem,tak vařím mrkvový odvar a uvidíme co budeme jíst...kdyby mu bylo dobře, jde ke tchýni,ale takhle nebudu zase poslouchat jak se posr.. a pobl... 😠

jajdaelda
autor
16. bře 2010

spetri...a je pro manžu něco v dohlednu?

lestep
16. bře 2010

jaja a nebude to nějaká střevní chřipka? hodně to teď řádí.

jajdaelda
autor
16. bře 2010

lesti...já nevím,uvidíme jak nám bude...bojím se něco sníst,ale zatím vše drží...u Kubči netuším,musím mu změřit teplotu,abych viděla.....