Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

ilci
11. únor 2010

jj, taky rozumí, co se po něm chce
už, chudák, i dobrovolně odevzdává dudlík 😀

betina
11. únor 2010

ahoj holky,

ilci, jojo co je dobrý, to si pamatují 😀 já mám poctit, že rozumí hodně věcem jako dáme mlíčko, jdeme čistit zoubky, vysávat apod...protoýe ji baví, akmile zazní Verunko, to nedělej, nerozumí, tak nevím, v čem je zakopaný pes 😀 😀
za slova kují (děkuji),mami, tata, babiša (babička), tytyty,ham a zvířátka těch už zná hodně, ale ona je taaaak strašně ukecaná, je to baba a ejímu budoucímu chlapovi z toho praskne hlava 😀

lestep
11. únor 2010

ilci- mslím, že to není zase tak málo těch slov ne? nebo ti to přijde málo? My říkáme máma, táta, děda, teta, káká- jako kaká, hm ba- to nevím co je, nene, a už i nevzpomenu.

lestep
11. únor 2010

řekla bych, že rozumí až moc. 😉

spetra
12. únor 2010

T. jr taky ukecaný na to že je to chlap... 😉 v roce neuměl říct nic a ted už tho umí docela hodně...

tanuki
12. únor 2010

školy my zbývá 5+7+6+1 týdnů..a k tomu pár zkoušek 😀 včera jsem se rozhodla, že tu, co ejna týden budu dělat až za rok v létě, abych měla aspoň ty studentské výhody, když budu stejnak zůstávat doma..- tramvajenka na 3měs za 760 místo 1500.. a TP bych potřebovala nejdříve listopad 😉
Veru mluví velmi, říkala jsem si, že je to asi tím, že je muž často doma..a prostě se hodně mluví doma, tak má větší šanci to všechno pochytat. Ani to moc nekomolí, ale stejnak tomu rozumíme jen my.. 😉 Taky hodně zpívámé..a občas vynechám ěnjaké slovo a ona ho doplní, je to sranda, jak to tam do té hlavičky ukládá, většinou tomu i rozumí, akorát minimálně jedno používá, aniž by věděla, co to je- když zpíváme 12345, cos to Janku..brambory a ona řekne "pe-če-ný" 😀 Tak jsem je včera udělala, aby teda věděla..ale chutnaly, jak kdyby byly vařený..tak nic moc vzdělávacího 😀

Jajdi, moc držím palec a těším se na dobré zprávy 😉

No a s tím "nesmíš" to pořád bere vesměs jako hru. Zásuvky nechává v klidu, ale štourání v nose dělá naschvál 😉 a pod

spetra
12. únor 2010

tanuki: no já myslím, že i kdyby teď tak to výjde už přelom října listopadu ne? 😉
holky mě dnes zase naštvala sousedka pod náma... prý co se totu děje, že pořád nějaké rány, malý brečí a tak... minimálně půl dne z každého dne nejsme doma, v noci spí už krásně.. tak nevím co by kráva chtěla... no co není svatoušek... rád hází z věcma.... když něco nechce nebo naopak chce, tak se vztekne, ale těch pár vteřin snad jde vydržet ne... to by mě zajímalo co dělá ten její malý, jestli jako celý den sedí na gauči nebo co, no evidentně jo když pro něj jede do školky (která je 200m) s kočárem... 😠

jajdaelda
autor
12. únor 2010

ahoj holky...tak jsem zpět od dr...měla jsem si asi ještě pár dnů počkat 😔 ,ale dobrá zpráva je,že mimi je tam,kde má být,protože byl už vidět i žloutkový váček,takže to znamená,že je v děloze,což je super,toho jsem se bála,tak teď musím věřit,že srdíčko bude taky v pořádku a za měsíc už uvidím prcka 😉 odpovídá 5+6

ilci
12. únor 2010

jajdi, super
ono je na srdíčko ještě fakt brzy

spetro, tož ať je sousedka ráda, že nebydlí u nás 😀
tady je rachot furt

byli jsme na té Yamaze
tož napřed jsem měla šok kvůli prostředí, je to ve sklepních nebo suterénních prostorách, přístup s kočárem špatnej, museli jsme si je navzájem snášet ze schodů
hodina celkem ušla, tož asi budeme chodit, 250Kč za měsíc se dá 😀

spetra
12. únor 2010

no vidíš jajda: to je super... já jsem čekala až jsem to nevypočítala... šla jsem 7+0 a "mimi" (váček) odpovídalo 5+1, tak jsem zbytečně prožila týden strachu.. za týden už dopovídal tomu jak jsem skutečně byla 8+0 a srdíčkoo... 😵
u tebe je ještě času dost a příště bude určitě a kdy to bude?

spetra
12. únor 2010

ilci: no já už jí fakt až ji potkám něco řeknu... se jí schválně na to zeptám, jestli malý sedí na gauči s izolepou na puse nebo co? 😝

ilci
12. únor 2010

na mě zas zvonila teď sousedka odnaproti, ještě že nevzbudila Mikše 😠
už několikrát se jí nelíbilo, že nám třeba něco kaplo na podlahu u našich dveří a tak na nás vyzváněla, ať to uklidíme
já jsem jí teda neotevřela, páč je mi jasné, že se jí nelíbí, že je všude písek od našeho kočáru apod.
jako sem tam to uklidím, ale je to u našich dveří, kde nikdo nechodí
ona je teda v důchodu a dělá domovnici a schválně neodhrnula sníh u schodů před nájezdy na kočár, takže se člověk furt prodírá závějema, tak mám na ni vztek 😉 😀

nic, jdu si zdřímnout, u nás se zase od 5h békalo a nespalo

ilci
12. únor 2010

jsem zas měla šok 😀
protíká nám baterie u dřezu, chlapi se měli po neděli ozvat, kdy dojdou na výměnu, taxem ještě uháněla MM, ať to zajistí, další neděle se blíží a šla jsem si teda zdřímnout
samozřejmě vstanu, zvonění jak na lesy a za dveřama chlapi, prý tak jsme tady 😀
jsem na ně velice tupě zírala a povídám : jako s čím?

samozřejmě doma bordel jak v tanku, ale spoléhám na to, že to chlapi neregistrují 😀
no, zjistili, že musí vymontovat dřez (což teda jejich šéf věděl), že to bude na dlouho (jen půl hodiny bych vyklízela ty skříňky) a je pátek odpoledne 😀
tak přijdou v pondělí ráno 😀

spetra
12. únor 2010

ilči: no to je hrozný... my tu zas nemáme rohožky ani z jedné strany dveří, takže člověk vždycky zapadne s kočárem do díry a když ho vytlačí tak spadne do druhé... 😠 prý to jednu paní budí když po tom lidi jdou... ☹

radus78
12. únor 2010

jajdi, já měla srdíčko tuším v 7tt, ale taky jsem měla strašný strach, protože podle MS jsem byla už myslím v 9.

to by mě zajímalo,co by ty vaše sousedky dělaly u nás 😀 Anička si hraje u radiátoru a každou chvíli do něho něčím bací. O třískáním věci na zem ani nemluvím a řve jak na lesy.

Nás jedna teroristka co tu je taky nějaká domovnice furt terorizuje, že nemáme jméno na dveřích. Tak já ji vždycky oznámím, že jsem to manželovi přetlumočila, ale že je to jeho byt, tak ať si to udělá sám 😀 😀

jajdaelda
autor
12. únor 2010

holky, s těma sousedama to máte fakt šílený...mě přijde,že tyhle lidi dělaj,jako by sami neměli děti 😖

radu,až půjdu příště na kontrolu(11.3.),tak budu 9+4 dle ms,tak věřím,že to už bude ok...jen jsem prostě mohla tak 10 dnů počkat a bylo by to,ale teď musím prostě věřit...

tak my byli dneska v Praze a Kuba našel novou zálibu,ježdění na eskalátoru (ne schodech,ale takovém tom šikmém) a překvapivě to zvládl bez problémů...

ilci..to je dobrý s těma instalateréma...neboj,chlapi to opravdu neregistrují...
radu, bych se domovnice zeptala,jestli je to někde stanovené zákonem či vyhláškou a jestli ne,tak že to je vaše věc,jestli si tam dáte jmenovku nebo třeba samolepku s MickeyMousem...Jako chápu,že chce člověk mít dobrý vztahy,ale odsud podsud..

lestep
12. únor 2010

jaja- moc gratuluju. tak za měsíc jdeš znovu viď? já měla srdičku taky v 7tt¨u Ondráška. 🙂

tanuki
13. únor 2010

jajdi, no však jsi to tušila předem, tak se netrap 🙂 jsou ženy, které chodí na dutinku, pak na srdíčko..
Spetro, ty sis s tím teda užila ☹
My jsme chcíplé.. he, koupila jsem zvířátkové těstoviny, úspěch veliký 😀

jajdaelda
autor
14. únor 2010

tanu...já se tím netrápím,vím,že vše bude ok 😎

tak jsem přežila návštěvu tchýně...byl vývar s játrovými knedlíčky 😖 (vývaru jsem už přejedená a její knedlíčky jdou sotva rozříznout,jak jsou tvrdý,přijde mi,že je udělala tvrdý ještě víc,když jsem jí o Vánocích řekla,že mi tvrdý nechutnají,ale já je stejně nejedla) no a nebyla překvapivě kachna,ale plněná kuřecí roláda...
jinak jsem tam chvílema rostla a musela myslet na něco jiného....
za týden má synovec prázdniny a bude u ní a chce,aby tam Kuba alespoň na jeden den byl 😖

lestep
14. únor 2010

jaja tak jsem na tebe dneska u oběda myslela, copak asi máte dobrýho. Dělala jsem pečenou krkovici z divočáka, zelíčko a knedle a byla to naprostá bašta. 🙂 to roláda zní velice dobře.

lestep
15. únor 2010

ahojte, jak se všichni máte?

ilci
15. únor 2010

máme se super 😀
konečně mám vyměněnou baterii v kuchyni, která protíkala, taxem spokojená
odpolčo plavání, tak čekám, jestli malej zabere, ale spíš to vidím na uspání v kočáře
já bych teda nejradši zalehla taky, zas probrečená noc, zuby no

jajdaelda
autor
15. únor 2010

ahojky, my se máme tak nějak ospale...

vrátili jsme se od zubáka...Kuba to zvládl naprosto skvěle, klubou se prý asi 4....myslela jsem,že se bude bát..nechal si šáhnout i do pusy,dostal zvířátko a zatímco mě dr.prohlížela,tak on šmejdil ve vedlejší místnosti,ani odtamtud nechtěl 😀 kéž by mu to vydrželo..
koupili jsme ještě zimní botky...šmejdi,nemaj je ve slevě,jen loňskou kolecki,tak jsem vzala červeno-šedý za 650,- 😖
no a teď mi zabral v autě,přenesla jsem ho do postýlky a jdu se taky natáhnout,protože mi je dneska nějak blivno 😖

jajdaelda
autor
15. únor 2010

jééé...tak jsem viděla, že Oskarka,která tady s námi taky jeden čas byla má TP o týden přede mnou 😀 to je super...

lestep
15. únor 2010

ilci- tak ať je plavčo pohodička a užijte si to.

jaja- odpočiň si a nabírej síly. 🙂 dobe jsi pokoupila. Dneska asi botky levnější nekoupíš.kubík je šikula, jak zvládl zubaře.A co vám dr. jinak říkala?

jajdaelda
autor
15. únor 2010

lesti, až na to,že máme mít noční mlíko před čištěním zubů a že máme přijít za půl roku nic....
no neprospala jsem se, místo toho koukala na sjezd na boulích 🙂

lestep
15. únor 2010

jaja- tak vám toho sr. taky moc neřekla. 🙂 kolikrát dáváš denně sunar a jak často a jakou dávku?

jajdaelda
autor
15. únor 2010

2x denně -ráno a večer tak 240ML

betina
15. únor 2010

jajdi, tak to dáváme prcklm stejně mlíčka. Jani a bývalo ti při Kubíkovi taky blivno?

tanuki
16. únor 2010

tak si představte, my máme se sousedama opačný problém než vy 😉 sousedka má občas vnoučka (o2měs starší než tady náš průměr) ze so na ne..a teď tu byl i z ne na po..a i včera večer jsem ho slyšela. Spiká nad naší ložnicí, pláče večer a od 2hod v noci plakal po hodině. No, docela by ěm zajímalo, jak to mají..zda pláče, že je tam bez maminky, nebo zda ho tam už zoufalá maminka odložila 😉 Sousedka=mladá babička je zastánkyní vyřvávání, v praxi to znamená, že si brouk již několikátý měsíc jednou měsíčně pořve, až se zajíká..