Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

tanuki
30. bře 2010

ilči a kolikátý prevenar?
Tak Veru měla pravděpodobně 6.nemoc 😉 Akorát se ještě nerozjedla a zhubla mi :-/ to zas bude..před půlroční prohlídkou byla taky nemocná, pohublá 😠 Přitom v mezidobí je celkem snesitelně obalená 🙂 Pupík to má, ale prdelku a nožičky teda droboučké 😉 jsem velmi zvědavá na míry 🙂
Ha, dnes jsem četla o dvojčatech, Beti to vy asi ještě nevíte detaily nebo jo? Jestli mají spolu obal..nebo každý svůj a placenty..?

ilci
31. bře 2010

tanu, 4.dávka

dítě mě vzbudilo před půl 6, už jsem neusnula a on si chrní 😀
aspoň se v klidu nasnídám

betina
31. bře 2010

ahoj holky,

Tanu, jsou to dvojvaječná dvojčata, každé jede samo za sebe 😀

ilci, před půl 6? bych byla mrtvá. ona ještě jak je ted ráno tma, tak veruš do těch 7 chrní. ale noc nic moc, nechtěla být v postýlce a furt a mě nalhávala, takže jsem byla vzhůru, pak se mi pro změnu zdálo, že mě MM podvádí a že jsem ho vyhodila a druhý den šla na potrat, jako veselý sny ted mám.
holky, jaký je u vás počasí, u nás dneska špaaatný, to bude zase doma Verča řádit jak tur 😀

jajdaelda
autor
31. bře 2010

beti...a necháte si říct pohlaví? 😉 A už Ti nevolnosti trochu ustupují?
Kuba taky spí po posunu celkem dobře - chodí v 8 a ráno vstává kolem 7..musím to zaťukat,aby mu to vydrželo 😀
já byla včera na krvi - 4 ampule 😅 ,ale píchala mě mamina a tedy klobouk dolů, poprvé v životě jsem necítila to píchnutí,bylo to jen lehký tlak jakko tupou tužkou 😀
ty jo, 4.dávka prevenaru...se musím v pátek dr. zeptat,jestli nám ho bude dávat taky,abych si kdyžtak zajela pro recept

betina
31. bře 2010

Jajdi, je mi pořád hodně zle a nezlepšuje se to a přidaly se opět průjmy, mdloby apod...dneska jsem myslela, že seani nestačím vrátit z obchodu. holky, nezvládám to a přemýšlím...

jajdaelda
autor
31. bře 2010

beti...hlavně žádný pochmurný myšlenky!!!!!!! To je rozkaz!!!!! 😉 Ty to zvládneš....ano, bude to náročný a hodně, ale věř, že budou v životě ještě náročnější situace a budeme je muset zvládnout.....škoda,že bydlíš tak daleko...bych Ti Verču občas pohlídala...Kuba by si měl alespoň s kým hrát a zvykal by si na sourozence 😉

betina
31. bře 2010

Jajdi, já jsem prostě bohužel fyzicky úplně na dně a psychicky na tom nejsem o nic líp, protože moje ordina by mě poslaala na ten potrat hned a hrají na tu nejcitlivější strunu a to je Verunka. Že k ní mám přece odpovědnost, že jsem ji vypiplala a ted na ni nebudu mít čas, že se zhroutím a co s ní bude...už fakt jen řvu, protože tohle prostě nedávám ☹

ilci
31. bře 2010

beti, to je teda mazec, ta tvoje rodina
promiň, že to tak říkám

taky bych ti klidně občas Verunku pohlídala, ale jak píše jajda, bydlíš bohužel daleko
tak ti můžu maximálně popřát hodně sil, ty děti ti to pak několikrát vynahradí, uvidíš

lestep
31. bře 2010

tanu- a o jaké tříkolce važujete? dej mě prosím typ, díky,

jaja- tak co večerní režim, ujal se? 😉

radus krásný míry. 🙂 vše nej k dalšímu půlročku. 🙂

ilci a koli měli prevenar? my máme za 1.023kč

lestep
31. bře 2010

Beti- počasí u nás nic moc. dopoledne pršelo a teď pro změnu sněží. náladu mám pod psa. tento týden se něak nedaří. manža má plno práce, je toho na něj moc, musí to dodělat v lese, pak pořád něco doma. tchán nemůže dělat, tak je nervózní a včera byl na kontrole u urologa a má v ledvině kámen, tak o ničem jiným nemluví a tchýně je buď v práci nebo někde v trapu, tak jsem na malýho sama a doma tyk vše dělám. taže jako kdybych těhotná nebyla. manže to trápí, ale pomoci mě nijak nemůže. tchýně si prostě zvykl, že jsme v pohodě, e mě je dobře, tak to taky tak bere. někdy jsem unavená, ale nic jiného mě nezbývá. 😒 sny mívám taky poslední dobou veelé.
Moc mě mrzí, jak se k tomu tvoje rodina staví a držím pěstičky.,manža ti pomáhá? oidkud vlastně jsi?

jajdaelda
autor
31. bře 2010

beti IP 😔

lesti - prevenar za litr 😅 ...no třebas ho taky zlevnili,rotože jinak stál dva litry
ta tříkolka,to je taková ta s tím držadlem,za které můžeš prcka tlačit

tak tchýně u nás se o můj stav vůbec nezajímá, do dneška se o těhu přede mnou nezmínila 😒 ..o nabídce nějaké pomoci nemůže být vůbec řeč....se vždycky cejtim dost blbě,když jí prosím o hlídání.....o víkendu k ní jdeme na oběd,tak uvidíme, ale já už to nijak neřešim...

spetra
31. bře 2010

beti: to je mazec, že do tebe ta rodina pořád takhle kéruje.... 😠 neboj Verunce tím možná sice málo něco vezmeš ale hodně dáš!!!!
mě doktorka tvrdí že 4. dávka prevenaru bude až ve 2 letech, ale všude píšou právě v 18. měsících tak nevím.... ☹
myslím že prevenar hodně zlevnil po nastoupení synflorixu, ale že až tak... 😨

lestep
31. bře 2010

jaja- dr. mě právě říkal že ho slevnily o 900 kč a fakticky jo.u nás to zase máma neví. tchýně byla v pohodě,a le teď mě to nějak všechno štve.

spetra- my ho budeme mít kolem 18 měs. 🙂

jajdaelda
autor
31. bře 2010

spetra..já mám právě taky za to,že mi dr. říkala až ve 2 letech,ale zeptám se jí v pátek,až budu volat o výsledky

lesti..no tak to by bylo super, každá koruna dobrá, zvlášť když ho teď mají prcci zadarmo....budu kupovat zítra Kubčovi jarní botky,tak penízky přijdou vhod....holky, vypadá to,že budu už kupovat 24 😅

lestep
31. bře 2010

jaja-zadarmo je jen pro narozený od určitýho data. náse to netýká. teda až s prckama dalšíma, ale to už bude zase kdo ví jak.

jajdaelda
autor
31. bře 2010

lesti...jj, já vím,že to je jen pro ty,co se narodily od listopadu loňského roku,chtěla jsem tím říct, že je fér, že když je pro některé zadarmo,tak pro ty,co si to musí,resp. chtějí platit, tak je to levnější....ty dva tácy mi přišlo fakt dost,ale cobychom pro děti neudělali, že 😉

ilci
31. bře 2010

ty minulé dávky prevenaru jsem měla kolem 1600, teď nejlevnější za 1123
ale zkusím se ještě poptat dál
právě jsem se ptala minule, kdy očkují prevenar, ale ono se uvádí ve 2.roku života dítěte, takže si myslím, že je čas, i kdyby to bylo o něco později

jajdaelda
autor
31. bře 2010

ilci...tak u nás vždy kolem 1900,- pod to to nešlo 😠
a vy tedy jdete v roce a půl nebo ve dvou letech??? jsem nějak zmatená 😅

ilci
31. bře 2010

no, u nás bylo někde i 2200 😀
jdeme teď v 18m, příští týden, obě očkování najednou - prevenar a hexu

radus78
31. bře 2010

ahoj holky, díky za gratulace 🙂

Beti, to je opravdu síla. Od vlastní rodiny bych spíš čekala podporu, ale to si hold člověk nevybere 😒 A jak se k tomu staví TM? Hlavně mysli pozitivně. Všechny své chrumy vyděl dvěma, sveď to na hormony a hned ti bude připadat, že to není tak hrozné 😉. Jasně ze začátku to bude zápřah, ale určitě to zvládnete.

jajdi, tak schválně? Co ti tchýně uvaří????

jajdaelda
autor
31. bře 2010

radu 😀 😀 😀 😀 to mě taky napadlo....nejlépe kachnu se zelím 😝

betina
31. bře 2010

holky,

moc děkuju za podporu, už jsem snad v pohodě a omluvila jsem se miminkům, že jse se nechala tak vykolejit 😠 MM chtěl mému otci volat, ale nakonec nevolal, máme tam jet , takže jestli v tom bude pokračovat, tak to vyřídíme rovnou na místě.
my Prevenar nedávali, nevím, jestli jsme udělali dobře, ale ptala jsem se dr. a ta nám jej nedoporučila, že je Verča zdravá (tuk,tuk) aže má teda silnou imunitu a že to považuje za zybtečné. jestli to byla dobrá volab, ukáže čas.

ilci
1. dub 2010

u nás se udělala mlha a je 0, jaro jak vyšité 😉

beti, tak tu návštěvu zvládněte "ve zdraví", je jasné, že teď tě snadněji něco rozhodí, tak přeju pevné nervy
hlavně, že držíte s TM při sobě

tak kachnu se zelím by mi uvařili naši, tchýně tak zapečené těstoviny s mangoldem velice nejasného vzhledu 😀
naštěstí se vymlouváme na Mikše, že po obědě spí a u nich není kde, tak už na obědy nechodíme
po Velikonocích bude slavit tchýně 60, tak se zase nadlábneme v restauraci 😉

lestep
1. dub 2010

ahojky tak u nás bylo ráno -3,a le jinak je dneska krásně.
Byla jsem v poradně. Máme průkazku. Odpovídáme 12 tt, jinak vše ok a já taky, tak jsme ráda. Příští týden jdu ještě jednou na nějaký podrobnější ultrazvuk.
Jaja- ty jdeš kdy na testíky? něco jsi psala, že proplácí pojišťovna od dubna a tobě ještě ne? to bylo co? odběry mě také dneska brala. 🙂

Bti- tak ať se vše rovná, nejen vztahy v rodině, ale i zdravotní komplikace a ty si můžeš užívat těhulkování. 🙂

radus78
1. dub 2010

Beti, Verunce všechno nejlepší k 1,5 ročku 😉

spetra
1. dub 2010

lestep: super, že je vše jak má být... 😉
mě dnes opakovaně zjistili z krve nějaký možný problém se štítnou žlázou... takže se musím objednat na endokrinologii...

jajdaelda
autor
1. dub 2010

beti...přidávám se ke gratulaci!!!

lesti...jj, byl to ten NT screening,ale jestli ho už platí pojišťovna,to netuším...jinak je super, že mimi je v pořádku....my jdeme příští středu.....

spetra...tak držím pěsti,ať je vše v pořádku!!!!

ilci
1. dub 2010

beti, taky gratuluju Verunce 🙂

lestep, tak super

jajid, stejně je to divné, já nic neplatila za NT
možná proto, že už jsem stařešina 😀

spetro, tak ať je to jen nějaká banalita
já mám na štítce nějaký uzlík, tak jsem brala prášky, ale nezvětšuje se to, tak jen ďobu jodid (ale často zapomínám) 😅

u nás se udělalo pěkně a teplo až po obědě
ovšem procházky jsou horší a horší 😀
buď lítá za pejskama, nebo si otvírá branky do cizích zahrad, případně visí na plotě (a za plotem zuřivý pes)
ale to vy taky znáte
zlaté časy v kočárku .... 😀 😀

lestep
1. dub 2010

spetra- já měla taky snížené hůadiny T3, T4 a TSH. možná taky díky tomu jsem vlastně zhubla. no nechám si to taky vyšetřit. a co ti zjistily? tak ať to dobře dopadne.

jaja- a to se bere krve a dělá ultrazvuk? mě právě objednaly ještě příští týden na ultrazvuk, aby to bylo více jak 12 tt. tak uvidíme. pak písnu.

ilci- díky.
holky, platily jste za 3D ul¨trazvuk?

jajdaelda
autor
1. dub 2010

ilci..a nebylo to až v tom 16tt?
lesti...v 10-12 tt se bere krev a ve 12-13 se dělá utz...ale tenhle prvotrimestrový screening údajně můžou dělat nově jen akreditovaný doktoři a to je u nás buď v Příbrami anebo pak Praha

jinak s procházkama to znám...se vždycky vydáme na prochajdu a dál než ke krámu (cca 200 m) nedojdeme,protože se chce furt vracet za pejskama a kočkama 😅