Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
3. únor 2010

tanu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nestraš!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 😲

lestep
3. únor 2010

Radi- dodávám chybějící míry. Míra 78 cm a 8955 g.

ilci
3. únor 2010

dvojčata tu ještě nemáme 😀

jinak dnes den blbec, Mikeš jakoby tušil, že po obědě hlídá babička, furt mi buď seděl na klíně nebo se na mě věšel a když šel něco dělat, skřípl si prsty, upadl, narazil se čelem na roh obruby u dlažby apod.
napřed jsem vážně myslela, že má rozražené čelo, měl jakoby krvavou rýhu, ale nedal na sebe šáhnout, naštěstí dobrý, krev netekla, má to jen modré, snad to bude dobrý
na očním měli zase hodinu zpoždění, takže mi nestihli rozkapat oči a mám přijít zas v létě
tak jsem si nechala napsat předpis na nové brýle, chci kostěné a opět problém
už se skoro nevyrábějí
jenže kovové mi nedělají dobře
tak budu shánět ještě obruby

radus78
3. únor 2010

Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm, 10,45 kg, 75cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS), 8,05kg, 73,5cm
Ilči - Mikeš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm, 11,5kg, 81cm
Jajdaelda – Kubík 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm, 11,49kg, 82cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg, 75 cm a 9,38 kg
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm, 8,3 kg, 77cm
Lestep - Ondrášek, 7.12.2008., 3:18 hod, 3100 g a 49 cm, 8,955 kg, 78 cm

a teď už jen ty další děti 😀, třeba i dvojčata 😉

jajdaelda
autor
3. únor 2010

holky!!! Vy provokujete!!!! 😀

další míry a váhy dáme v 18ti měsících??

ilci,tak snad to bude mít Mikeš brzo v poho...jako Kuba taky řádí a dneska měl první řádnej hysťák...nechtěl domů,tak řval u vchodových dveří asi 10minut a pak řval kdykoli jsem na něj promluvila 😀
Jsme byli dneska poprvé na Yamaze,tak jsem byla překvapená,jak byl Kubula stydlivej 😅...už by mohlo být fakt hezky,abychom pak nemuseli jet hned domů a mohli se jít projít do zámeckého parku...už se těším..

ilci a plastové obruby nemůžeš?

spetra
3. únor 2010

jajda: mě se o tom i ze začátku otěhotnění pořád zdálo že čekám dvojčata...
a jinak se Yamaha líbila?

lestep
3. únor 2010

ilci- teda to byl den. Jaký že jsou to brýle?

jaja- tak yamaha musela být fajn. 🙂

jajdaelda
autor
3. únor 2010

spetra...no, měla jsem z toho takový smíšený pocity, protože tam byl mix nových dětí a těch,které už chodily,takže znaly ty básničky...a paní to neměla dle mého moc dobře zorganizovaný,ale na druhou stranu jsme vypadli z baráku a Kuba se snad časem rozkouká...

spetra
4. únor 2010

☹ já možná poprvé taky nebyla nadšená, ale pak jo... když T. začal spolupracovat, tak snad to bude lepší...
kdy se chystáš na potvrzení těhotenství k doktorovi?

jajdaelda
autor
4. únor 2010

ahoj holky,tak já jsem dneska vyřízená...dala jsem prcka k babi,že se budu učit,a místo toho polehávám 😔 ...tak jdu vaři a budu si předčítat,snad se něco naučím....

lestep
4. únor 2010

jaja- tu zkoužku más o víkendu? pamatuji si to dobře? Jak jsi vlastně prožívala první těhu? bylo ti špatně?

jajdaelda
autor
4. únor 2010

spetra...jj,taky věřím,že až se Kubík okouká,že to bude lepší....
objednala jsem se na příší pátek 12.2.,to budu 41DC,tak snad už bude něco vidět...kdy jsi byla Ty?

lesti...jj,mám ji v sobotu..nějak to snad zvládnu..je mi fakt jedno za kolik..
první těhu bylo celkem v pohodě..akorát první 2-3 měsíce jsem měla jakoby kámen v žaludku,tak jsem toho moc nesnědla,pak mi vadil zápach z ryb a vařenýho masa,ale jinak celkem dobrý...ke konci akorát blbý jaterní testy,tak to čekám,že bude tentokárte opět....

spetro..a co jména, už máte vybraná?

HOLKY!!! Máme prvních 100 příspěvků v nové diskuzi :D...tak jen tak dál... 😀 si jdu dát na to panáka...šťávy 😀

lestep
4. únor 2010

jaja- budu držet pěstičky. mě taky vadily hodně pachy, hůavně zubní pasta, prášek na praní, parfémy atd. jídlo naštěstí ne. to jsem měla pořád chuť. Spíš mě bývalo blbě z hladu. takže jsme měla pořád něco při sobě na jídlo.Tak ať ti jde učení. 🙂

spetra
4. únor 2010

já šla až v 8. týdnu... rozhodující pro mě bylo srdíčko... tak jsem si to tak naplánovala že v 8tt už srdíčko být musí a nebylo... ☹
no dohodli jsme se že já vybírám holčičku a manžel kluka, protože jinak bysme se nikdy nedohodli.... s tím že jsme si vyšrtali navzájem pár jmen, které nám příjdou děsné... já přemýšlím o Sáře....
Co vy už máte nějaké typy na jména?

jajdaelda
autor
4. únor 2010

spetra..no já budu 5+4 a to je asi brzo,ne? Mě šlo taky o to,aby to bylo tam,kde má - kvůli tomu píchání,ale už to nemám takový,jako před týdnem..tak asi možná vydržím do 22.2. to budu 7+0,tak to už by snad mohlo být něco vidět
jj, my jsme se dohodli..na 99% Jan a Jana - vím,že to není nápadité...ještě možná se pobavíme o tom holčičím,protože já moc nemusím jména po rodičích..jako Honzík mi nevadí,přeci jen je to kluk,ale ještě jednu Janinu no nevím,aby se to pak nepletlo..

lestep
4. únor 2010

spetra a kdy nakonec ylo srdíčko? Výběr jmen je zajímavý. My ještě neměly vybráno pro holku, když jsme jeli do porodky, jak mě odtekla voda.

tanuki
4. únor 2010

jajdi, to odpočívání místo učení dobře znám 😉
Njn, těhu nervy od začátku až do konce 😝 ale jajdi, pokud si dobře vzpomínám, tak ty játra se nemusí opakovat 😉

jajdaelda
autor
5. únor 2010

tanu..díky za super zprávu...to by bylo docela fajn,protože to období bylo šílené,jsem se mohla udrbat a pak ten pobyt v nemocnici na dietě..no nic moc..ale hlavně,aby byl v pohodě prcek...

spetra
5. únor 2010

jajda: 5+4 ti potvrdí těhotenstvíá jestli je tam kde má být a 7+0 už by mělo být na 90% srdíčko... záleží na tobě kdy půjdeš.... na druhou stranu když není problém s hlídáním, tak proč nejít už teď... 😉

spetra
5. únor 2010

jinak si myslím že manžel vybere jméno po sobě Jiříka... 😉

spetra
5. únor 2010

já bych chtěla teď nějaké málo často dávané jméno....

jajdaelda
autor
5. únor 2010

spetra...třeba Hugo 😀 ..hele,proč vybíráš jenom klučičí??? 😉

spetra
5. únor 2010

jj, Hugo z toho už jsme si srandu dělali, když T. říkal pořád HU, tak aby to uměl říct tak jsme našli Hugo 🙂 dokonce tak řííkali manželovi rodiče když byl malý... tak jsem se smála tak vidíš bude to po tobě... 😉
já vybírám jen holčičí, máme s manželem dost rozdílné názory na jména, tak to řešíme takhle... každý vybere jedno pohlaví... já si minule vybírala kluka a teď chce vybírat kluka on...

ilci
5. únor 2010

myslím, že zrovna Huga několik mamin na Koníku má 😀

my taky chtěli málo dávané jméno a roztrhl se s nima pytel 😉
to si nevybereš
pro holku teda máme vybrané málo dávané, ale nejsem si 100% jistá
ovšem pro kluka by to byl příšek úplně, nic se mi nelíbí tak, že bych to dala
ale naštěstí se tím teď nemusím "trápit" 😀 😀

jinak po prořvané noci mám migrénu, ať žije brufen 😒

lestep
5. únor 2010

holky, diskuze o jménech je zajímavá. ale po sobě to nemám ráda dávat.

ilci
5. únor 2010

tak třeba Jiříků je asi málo, já neznám malého žádného 😉

kamarádka chtěla po manželovi Petra/Petr a nakonec si klučičí nechali pro druhé a mají Evičku
že by bylo blbý mít ev. děti Petra a Petru
další kamarádka má po sobě Alenku

spetra
5. únor 2010

to jo, mě se taky začal líbit Mikuláš... 😉
já právě několik malých Jiříků znám, jdou opět do médy a hlavně je to nejčastější jméno v rámci ČR ☹ no co stejně klučičí nevybírám... tchán vždycky odrazuje manžela že dávat jména po sobě je na nic, protože pak když přijdou složenky k zaplacení... tak to platí vždycky radší ten starší... co kdyby to bylo jeho a on něco nezaplatil... 😀 ale na druhou stranu je vidět že by byl rád, kdyby to byl další Jiří.... manžel vždycky chtěl po sobě, teď tak uplně rozhodnutý není, ale vzhledem že ho zatím žádné jiné klučičí jméno nezaujalo typuju to na Jiříka... 😉
já nemám taky ráda dávání jména po rodičích, já bych Petra z toho důvodu nikdy nedala...
ilci: a jaké že se ti to dívčí jméno líbí?

ilci
5. únor 2010

nám se líbil Mikeš (pohádka O statečném kováři a taky je to v jedné koledně - a ty, Mikši, na housličky atd.) a teprve pak jsem začala pátrat jaká je vlastně oficiální podoba jména a on Mikuláš
jen jsme to dali, roztrhl se s nima pytel 😀

mě se třeba líbí jména typu Hynek (ale nehodí se k příjmení, začínáme na K), Jáchym, Matouš, Kryšpín, Kilián 😀
ale u těch zase nemám nápad na žádné přezdívky

holčičí neřeknu 😀 😉
ale třeba se mi líbí Alžběta, Magdaléna (ale to je švagrovka), kámošky teď dávaly Šárku, Nelu

ilci
5. únor 2010

hele a co tak dát dvě jména?
Jiří + něco
tak to mají známí - jsou generace Vladimírů a ten nejmladší, teď předškolák, je Adam Vladimír

jajdaelda
autor
5. únor 2010

Ahojda, k těm jménům..mě se Jan líbí moc a byl to i můj taťka a Jana se mi taky celkem líbí a myslím,že se teď v módě Sofií, Nelinek a Karolínek moc nedává,jen je blbý,že to jsem já...no ale pokud si to bude manža moc přát,tak proč ne...

tak jsem dorazila do školy, dozvěděla se,jakým stylem zkouší a mám po náladě...dává buď za A nebo vyhazuje 😠 tak to jsem sem ani nemusela jezdit...