Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

oskarka
30. srp 2010

Spetro, ahoooj.
Mám dotaz na tu vláčkodráhu - jakou jste pořídili, hodila bys mi odkaz? Ondrášek je totiž blázen do mašinek a kolejí, úplnej vláčkofil, tak bychom mu chtěli něco pořádného koupit.

jajdaelda
autor
30. srp 2010

@betina tak na mě změna tlaku taky působí, a to normálně jsem s tím v pohodě...
u nás byla od čt do neděle mamina, jako pomohla,ale upřímně - psychicky to bylo nějak náročnější...a ke všemu,jak byl malej týden u ní,tak si na ní docela zvykl a skoro veškerá rutina (jídlo, čůrání na nočník apod.) mimo spaní šlo nějak stranou....dneska jsem s ním byla sama doma a skvěle jsme si vyblbli, trénovali i nočník - "jen" 4 počůrané pleny za celý den, vyhráli, jedl v pohodě...no,takhle to být každý den,tak to zvládnu i sama do porodu,ale přiznám se, že ho ráda dám občas na chvíli k tchýni....
jinak já stále řídím,když je potřeba...naštěstí se prcek naučil lézt do sedačky,takže ho nemusím ani zdvihat...tím že mám břicho při pohybu pořád tvrdé, tak to při řízení ani nijak nevnímám

@spetra Peti, pro mě to nebylo tak hrozné vzhledem k blížícímu se porodu (já se tentokráte i těším 😅 ), ale spíš to bylo horší,že jsem tušila,jak jí je a nemohla pomoc 😒

jinak už mám asi poslíky - já je tedy od Kubči neznám - ale tvrdnutí břicha s lehkou bolestí jako při ms...
prcek je stále KP,ale snad se ještě do porodu umoudří a otočí....věřím v to 😉

@tanuki kdy státnicuješ? A to už je poslední?

jo a dneska měl Kubča první klíště 😠 takové to pidimini - sotva 1mm velké, za uchem,tak snad to bude v pořádku....

spetra
30. srp 2010

@oskarka my koupili jen takovou obyčejnou plastovou za 400, od waderu, jen na zkoušku... a má úspěch.. 😉

tanuki
30. srp 2010

já mám zkušenost s tou vláčkodráhou z ikei za 250 a je fakt super, Veru jí dostane k Vánocům.

@jajdaelda předposlední a už fakt nemůžu! Nechciiiii, spíš se mi nechce k té komisi...jakože po těch letech ěnjaké znalosti mám i kdybych se neučila 😉 bohužel neumim dobře mluvit (u zkoušek) :-P

jajdaelda
autor
30. srp 2010

@tanuki tak mluvení je základ - pořádně nahlas a pořád něco 😀 ..to se mi osvědčilo,ale já mohla čerpat dost z praxe..ale Ty můžeš asi zase čerpat ze znalostí a z jiných předmětů,ne?

Tak k Vánocům plánujeme odrážedlo,ale k těm narozkám zatím pořád nevím a hlavně, už se mi nechce nikam moc jezdit, zkusím něco objednat pře internet

tanuki
30. srp 2010

já mám v plánu vláček a batoh- je fakt krásný a Verča má akorát nějaké připitomělé "zvířecí" původně jsem chtěla http://www.medabeda.cz/Detske-batohy-59160/Dets..., ale teď jsme objevila tento, tak asi tenhle..http://www.mall.cz/detske-batohy/coleman-petit:... no ještě uvidim. Ten bool znám naživo a je fakt krásný a je asi s odrazkou...

Státnice je z chirurgie, takže nic moc..To taková gynda, to bylo lepší 😉 😀 a pediatrie bude taky asi fajn 😉

jajdaelda
autor
30. srp 2010

jééé...ten první je moc pěkný..že bychom pořídili k Vánocům? Kubča má taky jen zvířátkový,sice ho nosí rád,ale je to tam takový pomíchaný a když chceme od jara šlapat po výletech,tak tenhle se hodí...
@tanuki čtla jsem Tvůj krátký komentář a tedy Veru je fakt frajerka,že už takhle štěbetá 😉

jajdaelda
autor
30. srp 2010

no,tak my k narozkám koupíme asi nějakou autogaráž a kytaru...to Kubču u tety chytlo...asi se zajdu podívat někma do hračkářství

tanuki
30. srp 2010

Veru mluví tak asi na úrovni 3letého dítěte, ale budí se furt v noci 3krát 😖

oskarka
30. srp 2010

Jééé, ten bágl máme taky vyhlídnutej.
A co se týče odrážedla, tak jsem měla štěstí a vyhrála jsem First Bike, tak bychom ho mohli o víkendu vyzkoušet, snad to bude Ondráška bavit🙂

Tanuki, tak to Ondrulka mluví velmi málo, ale rozumíme mu🙂.

radus78
30. srp 2010

@tanuki Verča je šikulka. U nás se sice spí většinou celou noc, ale zase mluví na úrovni ročního dítěte 😀

oskarka
30. srp 2010

@radus78 Tak to jsme na tom podobně🙂.

tanuki
30. srp 2010

@oskarka a kde jsi ho vyhrála? 🙂 to potěší!
No já jsem se hrozně bránila být zavalená hračkama, jako někteří mají, ale sama s tím válčím 😀 babi přijela z velkého výletu a přivezla několik super věcí- třeba piknikový koš10*15cm s čajovým servisem 😀 a já zas koupila dřevěné puzzle.. a pak další stavebnici 😝 no a budou narozky a Vánoce. Nejvíc mi ale vadí být zavalen plyšákama - přijde mi, že jich teď má akorát a přijde mi to jako věc, kterou ještě po mnoho let xx krát dostane! a už teď nevím, kam bych další dala..Chtěla bych tentokrát oslavu narozek s dětma, asi karneval...a přemýšlím, jak to vyřešit s dárkama, co těm kamarádkám říct, aby to bylo něco úplně malého, ale ne úplně naprd.. 😉 nebo prostě říct že žádné dárky? 🙂

oskarka
30. srp 2010

Tanuki, vylosovali mne jako jednoho z předplatitelů časopisu Děti a my, potěšilo mne to moc🙂.
My máme hraček taky hrozně moc - hlavně autíček a vláčků, to je přímo hrůza, a pak ještě nějakých stavebnic. Taky nevím, jak to udělat - Vánoce, narozky, svátek - to vše je před námi, asi řeknu žádné hračky, nebo nevím.

tanuki
30. srp 2010

No právě, já jsem momentálně velmi spokojená i se šatníkem V... hračky ne, hadry ne.. No, vlastně dětských knížek bychom mohli mít víc- ty pohádkové po nás nejsou moc obrázkaté..

jajdaelda
autor
31. srp 2010

tak na oslavu letos asi nebude ta správná "nálada" 😉 ..tedy pokud se prcek narodí v termínu..

@oskarka no tak to je super výhra 😉 blahopřeji..to by s emi taky líbilo...ale to bych si musel nejdřív něco předplatit 🙂 ...kámošky kluk na tom odrážedle jezdí cca od 2,5 let....Kubča dostal při narození od kluků z vesnice kolečko se šlapkami,ale asi ho pošleme dál...to odrážedlo mi přijde lepší...pokud se mu ovšem na tom bude líbit..taky chceme koupit to My First Bike...je sice nejdražší,ale přišlo mi nejlépe propracované.....

jinak hračky jsme také omezili,maximálně vždy jen nějakou interaktivní,ale prostě narozky a Vánoce o ničem jiném než o hračkách a knížkách nebude...pár hadříků dostane taky,ale to jaksi takhle malé dítě a kluka k tomu asi netankuje 😀

jajdaelda
autor
31. srp 2010

@ tanuki a jak se vlastně líbí manželovi v práci?

spetra
31. srp 2010

odrážedlo necháme až na březen ke svátku... k vánocům chceme koupit oboum dohromady stoleček a židličky... 😉

lestep
31. srp 2010

spetra- tak nad stolečkem jsme také přemýšlely, protože Ondrášek, když někde jsme tak se mu to moc líbí a hezky si sedne a hraje. 🙂

holky, máte dobré nápady. 🙂

lestep
31. srp 2010

holky, těhulky, jak jste na tom s milováním v takto pokročilém těhu a je rozdíl oproti prvním dětem? U Ondráška jsme od 31 tt nemohli, tvrdlo mě břicho. teď zatím můžeme. 🙂

jajdaelda
autor
31. srp 2010

@lestep no,tak mi možná můžeme,ale nějak na to nemám už sílu a hlavně energii 😒 ...břicho mi taky tvrdne,ale zatím to zkusím vydržet ještě tak 2 týdny (a případně využít jiné praktiky 😉 ) a pak už to necháme osudu...jenže ono spíš než o milování se u nás dá hovořit o jakýchsi směšných pohybech 😀

jajdaelda
autor
31. srp 2010

@lestep ale myslím,že to tvrdnutí břicha není při sexu nějak špatný, je to přirozená reakce dělohy...alespoň co mě dr. říkala

oskarka
31. srp 2010

Ahoj holky,
my teď zařizovali Ondráškovi pokojíček, koupili jsme i stůl a židli (jen co se zbavíme přebytečného nábytku), tak to smontujeme, aby u něj mohl sedět a hrát si na něm.
Co se týče milování, nějak nemám skoro celé těhotenství chuť☹((.

lestep
1. zář 2010

jaja- jo, jo děloha by měla při orasmu tvrdnout, to prý je správně.

lestep
1. zář 2010

teda já dělám překlepy, myslela jsem orgasmus 😲

jajdaelda
autor
2. zář 2010

@lestep 😀 😀

jsem se musela včera smát...ještě před dvouma měsícema jsem byla nešťastná z toho,že nebudu mít co na sebe na ty vedra a včera jsem měla tři vrstvy,aby mi nebyla zima ... a byla jsem v kabátu narvaná jak máčo 😀 ...no,ještě,že už je to za pár...ale jestli napadne sníh,tak nikam nevylejzám

betina
2. zář 2010

@jajdaelda tak my máme za sebou taky veselý oblíkání, už se jaksi do žádné ze svých bund nedostanu, musela jsem si půjčit manželovu šustku, asi 15 let starou, když mě kamarádka viděla, donesla mi pončo, že mi ho raději půjčí 😀

lestep
2. zář 2010

jo, jo, tak oblečení je kapitola. mám naštěstí dvě dlouhý vesty a kámoška mě půjčila ještě dva dlouhý svetry, takže je vystaráno. snad nenapadne sníh 🙂

spetra
4. zář 2010

holky a jí myslela, že budete mít mimča v říjnu kůli tomu že máte oblečení z minulého těhotenství... 😀
tenkrát bylo jinak hezky co... u mě to taky istilo manželovo oblečení a tepláky na gumu... 😉 no strašák do zelí...
jak zvládáte a jak se cítíte?

jajdaelda
autor
4. zář 2010

@spetra jj, i částečně kvůli tomu to bylo a taky kvůli oblečení na prcka,že by se to mohlo shodovat velikostně v daném období

tak já se přiznám,že už toho mám nějak dost..přestala mě bolet záda,ale zato mi vystřeluje bolest do stehna,takže na nohu nemůžu skoro došlápnout....dřív jsem to měla z delšího chození,teď už mě to bolí i když jen stojím nebo běhám doma za prckem 😒 no jo no, co bych chtěla, když to mám za měsíc 😅

jinak jsme koupili Kubčovi k narozkám malý hudební klávesy a pak ještě asi tu autodráhu a knížku a myslím,že to bude stačit....