Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
16. zář 2010

@lestep leni, mě dělali výtěr dneska,tak zatím nevím....ale buď v klidu, to nic není,akorát před porodem Ti tuším něco píchnou

ilci
16. zář 2010

@lestep já byla na pokoji s paní, co měla streptokoka, ale porod byl tak rychlý, že ji nestihli píchnout antibiotika 😀
pak byla jen holčička na nějakém vyšetření a byla OK

@jajdaelda já uvažovala o sušičce AEG Lavatherm a pak jsem ještě viděla nějakou Miele, ale ta byla o něco dražší

@spetra to je teda Tomášek šikulka, Mikeš chodí zásadně s plínkou všude a WC bojkotuje, jen se zmíním, ukrutný řev, tak násilí nepoužívám, snad nebude chodit s plínkou ještě do školy

betina
16. zář 2010

ahoj holky,

Jani, snad vyjdou výsledky Kubíkovi dobře!!!!!! držíme pěsti
Já na poslední kontrole CS3, ale že si myslí, že se eště nic nechystá, příští týden už na monitory do porodnice, no myslela jsem, že s dvojkama půdu dřív, ale nejsem ted moc spéči dr.spokojená, nevím například 5 týdnů, jak se kluci vyvíjí, ak jsou velcí apod....
téma sušička..takže my bysme moc chtěli, ale řekli jsme si, že to koupíme najednou i s pračkou a ta zatím funguje, ale já ted peru max.obden, takže představa tří dětí a třeba v zimě to fakt nevím.
Plínky nechávám až na jaro, právě nemám nervy na ty kombinézy...

radus78
16. zář 2010

ahoj holky,
@spetra krásná fotečka 😉
@jajdaelda tak s brigádou je to tak, že absolutně nestíhám nic 😠 Ono to sice je na 2 dny v týdnu, ale šéfová mi volá skoro denně a furt něco chce, takže to nějak pytlíkuju ještě doma. Doufám, že se to trochu utřepe, jinak se jim na to asi brzo vykašlu.

u nás je nočník něco jako sci-fi 😠 Ona na něm sice sedí, ale má to spíš jak křeslo k televizi. Někdy se tam vyčůrá někdy nic. Bobek tam dřív dělala v pohodě, ale teď tlačí zásadně vestoje, takže než varianta koberec, radši varianta plenka.
No my pomalu asi začneme se snažením, to jsem zvědavá jak dlouho nám to teda bude trvat.

tanuki
16. zář 2010

@betina tak tóčo nakonec nebylo? 😕 No už jsem zvědavá, jak kluci vyrostli a jestli brácha dohnal bráchu nebo bude o půl kila drobnější 😅 zas bude moci pár týdnů po bráchovi dědit 😀

Jenda moje známá čeká 3.mimi a teprve teď potřetí má streptokoka, no je to záhada..

jajdaelda
autor
17. zář 2010

@ilci jj, taky mám v merku AEG Lavatherm a Bosch ...to Miele je takový Ferari mezi sušičkama,ale ta cena 😝 to si myslím,že zas tak extra funkce nemá a ty dvě značky jsou taky dobrý

@betina no u dvojek bych čekala taky důslednější péči ... a jako se třema dětma si to praní a žehlení už neumím představit vůbec...Kuba má občas teď na den dvoje tepláky a trička ...už jsem musela nakoupit další sadu tepláků,neboť jsem nestíhala prát 🙂
@radus78 no,tak to jsem taky poznala, dělala jsem 20hodin týdně, ale ve finále to bylo tak 30, neboť jsem si nosila práci domů anebo mi stejně psali maily apod
no a to je supééér zprávička s tím snažením 😉

spetra
17. zář 2010

@radus78 jé to mám radost.... 😉 bude potřeba doplnit řady těhotných, za chvilku už tu nebudou... 🙂
no on T. právě zas až tak šikovný není, dokáže být bez plínky, ale musí mít dobrý den a člověk se mu musí neustále věnovat, ptát se dávat čurat a tak.... takže to asi vzdávám, venku bude chodit s plínkou a doma bez plínky....

lestep
17. zář 2010

jaja- jo, jo píchají se atb do žíly před porodem. Ondrášek ho měl ode mě, protože jak dlouho ležel bez plodové vody, tak se jím nakazil. Měl pak atb do žíly 10 dní, jak byl v inkubátoru. Spíše jsem myslela, jestli jste ho někdo měli, jaký atb vám píchaly?

Beti- tak to by teda dr. měl udělat více vyšetření, když jsou to dvojčátka. 😲

radus- tak a´t se brzy podaří. 🙂 těšíme se na zprávičku.

jajdaelda
autor
17. zář 2010

tak jsem se dneska konečně rozhoupala a objednali jsme tu Bosch...je to tento typ http://www.levneelektro.cz/p24519-susicky-pradl...
manža pro ni pojede příští týden, tak nebudu do té doby prát 😀 a jsem na ni tedy fakt zvědavá 🙂 😵 😵
a ten druhý typ, co jsem zvažovala byl tento http://www.levneelektro.cz/p63319-susicky-pradl...

obě jsou s tepelným čerpadlem a ten rozdíl v ceně oproti té bez čerpadla, kterou jsem chtěla, je asi 5tis. a to už si myslím není takový rozdíl a ušetříme na spotřebě

ilci
17. zář 2010

@jajdaelda cena je teda dobrá, no já to ještě porovnám s tou Lavatherm, tam mají taky slušnou slevu
jako MM mě kývne na všechno, tak to budu muset rozhodnout já 😉

jajdaelda
autor
17. zář 2010

@ilci 😀 mě více méně taky kývl,akorát si prosadil to čerpadlo...mě to bylo jedno,jen jsem do něj nechtěla jít v případě,že by ta cena byla standardní - což je kolem 30tis., tam si myslím ta návratnost je opravdu dlouhá....

ilci
17. zář 2010

@jajdaelda tak MM se mě jen ptal, kam ji chci dát, jinak ani netuší, že existuje nějaké tepelné čerpadlo 😀

jajdaelda
autor
17. zář 2010

@ilci 😀 😀 tak to ten můj tedy ano, protože nám vytápí barák 🙂 ale taky byl překvapenej,když jsem mu řekla,že je i v sušičce...ale jinak funkce a design je mu samozřejmě putna....ale tak co, já mu zase vůbec nemluvím do sekačky či motorovky 😀

ilci
17. zář 2010

@jajdaelda máte nějaký nízkoenergetický dům? to jsem si taky říkala, kdybych stavěla barák, tak s tepelným čerpadlem apod.

jajdaelda
autor
17. zář 2010

@ilci nemáme, ale nechtěli jsme topit na tuhá paliva a plyn tady není, tak jsme nakombinovali TČ s krbem ..není to špatný,ale teď jen doufáme,že nezdraží elektřinu,jak vyhrožují 😠

betina
17. zář 2010

@tanuki tóčo bylo tak, že jsem ji řekla, že se mi nelíbíla četnost vyštření a přístup a ona, že bohužel v závěru jsme se neviděly, že jsme se míjely.... 😠 a že ostatní vyšetření prostě už udělají v porodce, protože jinak by se už stejně nestíhalo
@jajdaelda Jani, prd tomu rozumím,alr designově se mi moc líbí. my ted bohužel jaksi bojujeme s každou korunkou, tak ted u nás určo nebude.
@lestep holka, tak streptokokoka mám taky pozitivního, stejně jako u Verunky, ale bohužel ti nepovím, co mi dávali..byla jsem napíchaná a rozpíchaná, nestačili mi dát obě dávky, ale nakonec to u toho císaře bylo jedno.
@tanuki ještě k té práci,jsem tě chtěla alespon trochu povbudit. MM ted od 1.září úplně změnil práci, defacto obor, hlavně kvůli penězům, aby bylo více a hlavně, aby peníze chodily pavidelně a ještě, že bude mít víc času a dovolené (byl OSVČ). no a ted chodí domů zdrchanej, ještě později, kolem 7 večer, takže jsem taky furt sama a navíc hodně cestuje, minulý týden 3x Ostrava, dovolenou na to, aby se mnou chvilku pobyl doma nedostane, takže poud mi nepomůže tchynka ze začátku, tak jsem v prčicích. myslím si, že je stejně rozčarovanej, ale drží se, na druhou stranu jej ta práce asi baví víc. prostě je to těžký a říkám mu, že ten začátek musí překonat a vydržet, doufám, že aspon budou dobře a pravodelně platit...takže u nás taky samý změny 😠

ilci
17. zář 2010

@betina tak to je blbý, že manža chodí domů tak pozdě, snad se to co nejdřív srovná
MM je taky furt v luftě, i o víkendech, takže mě právě zatím jedno dítko stačí, jsem s ním pořád

oskarka
17. zář 2010

S manželi to není asi nikde jednoduchý, můj muž je taky od rána do večera v práci a dost často ještě vyjíždí na služebky do zahraničí, takže jsem na Ondrášulku celý dny sama. Ale víkendy se snaží si pro nás šetřit a něco s námi podnikat, tak to jsem ráda.

Hezký večer všem.

lestep
19. zář 2010

Holky, jak se daří?

Ty sušičky jsou určitě moc zajímavý.¨

Jaja- jak jste s TČ spokojení? jak dlouho je máte? Je to určitě zajímavý. Nový baráček budeme vytápět tuhými palivy, protože máme hodně dřeva v lese 🙂

Beti- to mě mrzí, že má manža takový problémy v práci. Snad se mu tam časem začne líbit a bude to dobrý. I penízky.držím pěsti. To je blbé, pokud je tak dlouho do večera v práci. Manža tohjo má teď taky hodně. přes léto toho nebylo tolik, ale ještě se to dá zvládat. Teď kkdyž jede delší cestu, tak už se tak trochu bojím a ještě když je tchýně v práci. No uvidíme.

lestep
19. zář 2010

Těhulky, jak se vám všem daří?

jajdaelda
autor
19. zář 2010

@lestep Leni, s TČ jsme spokojeni, vytopí to v pohodě celý barák,jen když je jo velká zima (-20) v noci,tak přitápíme krbem....máme vlastně jen podlahové topení,ale i tak to v pohodě vytopí....a na to,že jedeme na elektřinu,tak platíme tak nějak přiměřeně (samo,že by to mohlo být vždy levnější 😅 )

jinak já říkám narovinu,že pokud bych neměla manžu rozumně z práce doma,tak do druhého nejdu..jasně,že může změnit práci a může být vše jinak, ale zatím jsem spokojená s tím,jak to je...státní správa je státní správa 😀 protože on ten baráček sežere taky dost času a kdyby ještě byl od nevidím do nevidím v práci,tak nevím...

tak jsme byli dnes u tchýně na obědě...a hádejte,co bylo 😀 kachna ..nejdříve tedy vývar s knedlíčky (tentokráte aspoň tam byl celer,mrkev a hrášek)...tak jsme s Kubčou měli knedlík s masem..no jo no, darovanýmu koni....alespoň jsem nemusela stát u plotny....jo a zase se nechala tchýně slyšet,že čekáme dalšího kluka (pozná to podle břicha 😅 )...jako už mě s tím fakt štve...řikám jí pokaždý,že nám to je jedno a že alespoň Kubča bude mít parťáka,ale ne,ona se za celý těhu nezeptá,jak mi je,ale tohle si prostě neodpustí vždy zmínit 😠

lestep
19. zář 2010

Jaja- tak to je dobře, že jste spokojeni s TČ,. je pravda, že pokud je barák, tak chlap nemůže být od nevidím do nevidím v práci. To by ten barák pak vypadal. Tak my měli vepřo, knedlo, zelo. Od středy nevařím. vaří tchýně. manža řekl rezolutně, že jsem se u plotny nahonila dost, a´t nám taky pomůže. Ve vaření se střídáme- když má ranní tak vařím já a když má odpolední, tak vaří ona. jenže psoeldní dobou byla pořád někde v luftě a já vařila celý dny, tak mě to taky zmáhalo. Takže dneska jsem zdutá po tom zelí, ale bylo dobrý 🙂 Na to kašli, hlavně, že bude miminko zdravé, a´t si říká co chce. 😠

jajdaelda
autor
19. zář 2010

@lestep No, zelo jsem si netroufla, bo jsem včera večer měla opět silné kontrakce a do toho střevní problémy 😝 ,takže jsem nechtěla riskovat a malém zelí tedy zatím nedávám...
Tak já vařím akorát v týdnu pro mě a pro prcka a to máme tak na 2x a o víkendu i pro manžu,ale už sám říká,ať dělám něco jednoduchýho...
jj, je mi to jedno, jen mě prostě štve,že když už se celý těhu na nic neptá,tak že ohledně tohohle taky nemlčí 😉

lestep
19. zář 2010

jaja- většinou ty jedovatosti si neodpustí. To tak bývá 😒 Máš kontrakce? mě malej dost tlačí. včera mě bylo fakt bídně a dneska je zase líp 🙂 tak snad vydržíme ještě nějaký den 😉 Já taky Ondráškovi ještě zelí nedávám. Já právě vařila pro 4 dospělý+Ondrášek- Tomu vařím ještě zvlášť. takže je to záhul.

jajdaelda
autor
19. zář 2010

@lestep Leni...jj, poslíky mám každý den už tak 10 dní, silnější kontrakce tak každý 3-4 den
Ale mám pocit,že se malé otočilo, bo mě nebolí zase vůbec spodek,ale zase nemůžu moc dýchat...tak doufám,že je jenom příčně a do porodu se zase sesune dolů...taky nevím,co bych chtěla,když mě bolí spodek, stěžuji si,když ne,tak taky 😀 No,ale už to máme za pár,tak musíme vydržet

tanuki
19. zář 2010

Dobře, že se těhulky hlásíte 🙂 Veru dnes byla u tchánovců, my tam pak dorazili na narozeninovou večeři..a zelí, knedl a husa 😀 To si nepamatuju, že bych husu někdy jedla 😉 ale krůta nebyla k sehnání.. Verča teda zelí miluje, zelňačku, zelňáky.. Dávám jí všechno kromě těch hub. A musím říci, že já jsem si na houby za ty 2roky taky celkem odvykla 😅

@betina jj, snad je to jen tím začátkem, to snad není nikdo, kdo by v začátku netrpěl..
@jajdaelda topení odspoda je moooc příjemné 🙂 sousedi z chalupy mají takhle kotel na dřevo a rozvody pod podlahou, paráda! No a krb bych si taky moc přála 🙂

lestep
20. zář 2010

jaja- tak já se cíím dobře,. jen jsem unavená, tak polehávám, když to jde a taky mě hlavička pěkně tlačí dole. jinak poslíky nemám, ani nevím co to je 😲 myslíš, že s emimi otočilo?

tanuki- tak zelí jsme ještě nedávala, pořád mám tak nějak strach. vyzkouším. 🙂 houby taky raději ne.

spetra
20. zář 2010

@jajdaelda díky za typy, tak se těším na zpávy jak jsi se sušičkou spokojená... 😉 s našim množstvím prádla se fakt tepelné čerpadlo vyplatí.. 😉
já taky koukám po té laverthem... a přesně manžel kývne na jakoukoliv... 🙂
@betina jé to je npříjemné s tou prací... ☹ já byla hozená taky do vody... manžel toho mají v práci přes léto hrozně moc... takže 7 týdnů po narození Jiříka chodil do práce 7 dní týdnu od rána do večera.... 😠 teď už je doma aspon v neděli...
no jen představa že musím ještě z 2 dětma topit tuhým palivem mi příjde nemožná... 😲

jajdaelda
autor
20. zář 2010

@spetra Dám vědět,zítra by ji měl manža přivézt,tak ji co nejdřív vyzkouším 😉 jen jsem četla,že některé prádlo se může při prvním sušení připosrazit,tak jsem zvědavá,co se mi zadaří srazit jako první 😀

@lestep Leni,no doufám,že zadečkem dolů plně ne a je jen nějak napříč...myslím,že když je hlavičkou dole,tak to poznám právě dle bolesti spodku..
no,já při Kubovi poslíky taky neměla...ale teď si to vychutnávám každým dnem

lestep
20. zář 2010

@spetra asi je to hrozná představa topit se 2 dětma, ale u nás to jinak nepůjde. letos ještě budeme topit a na jaře budeme bourat, takže budeme u tchánobců bydlet a tam mají plyn, takže pak budeme topit až postavíme a to budou už dítka větší. 🙂 přece jen když máme tolik dřeva, tak by to byl hřích to nevyužít a platit velký peníze za plyn 😎
@jajdaelda a kolik tě ta sušiška vyjde? nemám nějak přehled 🙂