Mamograf. Od kdy ho pojišťovna proplácí?

mitote
14. led 2011

Ahoj holky, je mi 22let.

Chci se zeptat, nevite jak je to s mamografem? Od ktereho roku, popr po jake dobe ho pojistovna proplaci? Nekde jsem cetla, ze ho plati obrok, nekde ze kazdy rok po 45.roku...? A kde se mam objednat?

kubaka
15. led 2011

Mamograf jako preventivní vyšetření je fakt až po 40 - a určitě tě nasměruje gynekolog, který dává doporučení. Vhledem k mému věku se tam už taky chystám. V mladém věku stačí samovyšetření, popř UZ jednou za pár let.

lendy1
15. led 2011

Pokud ti je 22, tak na mamograf zapomeň, pokud k tomu nemáš opravdu závažný důvod.
Pokud chceš chodit na nějakou prevenci, tak určitě raději na sono. Ono totiž do určitého věku je vhodnější sono, jelikož dr. toho vidí na sonu "víc" a pak zase nějak okolo 40 už je lepší mamograf.
Já chodím preventivně už 4 roky na sono - 1x za rok. Žádanku mi vypíše gynekolog, vyšetření trvá pár minut a dr. na sonu mi to jen a jen doporučuje vzhledem k mým dispozicím. Mamograf mi doporučil až min. ve 35letech a to pouze v mém případě, jinak fakt až po těch 40-45.
Za vyšetření na sonu neplatím nic, když mám žádanku. Jinak se to platí, ale nevím kolik.

marti7575
20. lis 2015

Zdravím, prosím vás kam na mamograf a na sono chodíte? Nemáte zkušenost s poliklinikou Zelný pruh na Praze 4? http://www.poliklinika-zelenypruh.cz/