Manžel jde do vězení. Kam se můžu obrátit o pomoc?

markis
16. únor 2007

Tak se mi zhroutil svět.Manžel musí nastoupit 19.2.do vězení na 2 roky.Řekl mi to včera ☹ prosím o radu co dělat,mám dceru,nechodím do práce,manžel se o nás staral.Nemám z čeho platit nájem.Kam se můžu obrátit o pomoc?

chaluska
16. únor 2007

A být tebou tak si zjistím, jestli máš zaplacený opravdu zdravotní a sociální. Jestliže jel v takových věcech, tak silně pochybuju, že ho za tebe platil.

kakula
16. únor 2007

A víš určitě, že ti platil zdravotní?Hned jdi v pondělí na socialku a oni tě už nasměrujou.Budou se tě vyptávat z čeho jste žili a proč nepracuješ a tak bude to dost nepříjemný.Ale neboj určitě ti poraděj jak dál postupovat.
Snad bych tam ani neříkala, že jsi měla 30tis.na domacnost nebo je porad sekne!
A co tata myslíš, že by přece jen nepomohl, když jste v takovy situaci.Třeba ti pomuže sehnat menší byt.A maš nějakou dobrou kamošku?
Asi bych volila jeho rodinu jako to poslední asi to nejsou moc dobří lide.

markis
autor
16. únor 2007

chaluska vše jsme utratili,užívali si,zaplatili 2 auta,ale ty jsme zase prodali,spíš on je prodal,mimo nábytku nemáme nic.

markis
autor
16. únor 2007

kakula jeho rodiče jsou fajn,podali mi hodně už pomocnou ruku,ale mě vadí to že se až moc starají,chyba je asi ve mě a ne v nich,pořád mě přemlouvají abych přijela k nim,nechci nikomu křivdit,vyrůstala jsem bez matky a otec není nic moc,nemáme dobré vztahy,takže zbývá jen rodiče manžela.Jsem z Brna,oni bydlí daleko,takže to bude pro mě hodně náročný!Jinak kamarádky nemám tak dobré,abych od nich očekávala pomoc. ☹

spaagetka
16. únor 2007

markis:Tos nemyslela na zadni kolecka?Nikdy te nenapadlo,ze by se s nim mohlo neco stat?Prijde mi fakt nezodpovedne kazdy mesic vyhodit 30 litru z okna 😒

markis
autor
16. únor 2007

spaagetka,nemyslela,15.000kč padlo na nájem+inkaso+splátky na auta,zbylých 15.000kč se utratilo za jídlo,oblečení,dítě.Zábava,kino,sem tam večeře atd.

kakula
16. únor 2007

markis on ti fakt vzal všechno a nemyslel vůbec na tebe a dceru.Je to sobec,sobec a jen hrabe pro sebe.
No rodiče ono se řekne nastěhovat k nim,ale co když se budeš chtít rozvést?Pak třeba nebudou stat při tobě a zase budeš muset začít znova.
Já bych teda asi zkusila se postavit na vlastní nohy, at ti pomužou finančně za synáčka.

tvuj příběh mě připomína muj.Jen ja se vrátila k rodičům.Nechtěl abych pracovala,když jsem chtěla spořit tak odpověd byla na co.Já se aspon přihlásila na pracák.Taky jsme se jen hadali,pak mě nebavil ani ten sex a když jsem zjistila, že asi nema jen mě!Bylo mě z něj pak už jen špatně.Odjela jsem k rodičum pouze s penězma na autobus.
Opravdu budeš muset byt silná holka!A ja věřím, že ty jsi silná a zvládneš to.Nebude to hned ale uvidíš jednou bude líp

valeriem
16. únor 2007
markis
autor
16. únor 2007

holky díky za rady a názory,je to hodně těžké zvykat si na jiný život po 7 letech ☹ jak zvládne malá samotu,život bez něj atd.Finance nemáme žádné,fakt nevím co dělat ☹

kakula
16. únor 2007

Neboj mala se s tím popere, musíš ji vysvětlit tvoji-vaši situaci.Ono vam totiž nezbude nic jinyho než se s tím poprat a to obě dvě.Dávej ji najevo svoji lásku a bude to dobrý.Uč ji samostatnosti ono to taky není na škodu.Vím Brno je velky město člověk se bojí různých pastí.

A co on na to řeší to s tebou nebo jak.Hledá třeba menší byt aby ti aspon trochu pomohl.

markis
autor
16. únor 2007

neřeší to semnou,jde za 3 dny do vězení,je rád,že řeší jen sebe 😠 poradil mi jen jít k jeho rodičům než se postavím na vlastní nohy a ptal se mě zda mu budu posílat balíky 😲 ale za co? ☹

chaluska
16. únor 2007

Markis, chápu, že ti asi chybí výchova, kterou většina máme, ale to není omluva, abys nemyslela co bude za měsíc a za dva. Nebreč nad sebou a postav se tomu čelem. Bude to tvoje velká maturita, ale zvládneš to a budeš jednou na sebe pyšná, že jsi se vyhrabala. A malá už není malá, aby ti to alespoň trochu neusnadnila. Když jí vše popravdě vysvětlíš a budeš s ní jednat jako s dospělou, uvidíš, že ti pomůže.

eulalie
16. únor 2007

Hrozná situace. Mám taky jeden příběh. Kamarádka žije už tak čtyři roky s přítelem, v žádné práci dlouho nevydrží, max.tak tu zkušební dobu, a pak je zase půl roku doma a nechává se od ní živit. Celé dny prosedí v hospodě, večer přijde nalitý a ona mu ještě denně vyvařuje teplé večeře. Přitom její plat je 7000,- plus podpora, pracuje totiž jako prodavačka načerno. Naštěstí bydlí u jejích rodičů, takže bydlení mají víceméňě zadarmo. Jenže on má z předchozího vztahu dcerku, na kterou neplatil alimenty, tak dostal veřejně prospěšné práce, na ktreé samozřejmě nechodil. Dluhy narůstaly. Kamarádka to začala ze svého zpětně splácet, ale i tak musel na rok do vězení za neplacení výživného. Takže on teď sedí v base a ona s ním čeká dítě, za týden má rodit. Když mu psala, ať tam pracuje, aby jí mohl poslat nějaké love, tak jí odepsal, že jim pracovat ve vězení neumožnili. Ona mu to samozřejmě věří a už se těší, až s tou nezodpovědnou sockou budou jedna šťastná rodina. Aspoň, že ty máš víc rozumu. Rychle od něj pryč! Držím pěsti, ať ti nový start do života vyjde a jsi konečně šťastná. 😉

iza
16. únor 2007

markismožná ti bude připadat ošklivý coteď napíšu, tak promiň,nemyslím to tak, ale :
-pokud si byla pořád doma, to sis nevšimla,že mu chodí obsílky k soudu?
- že chodí k soudu?
-co si celý den dělala ?
No hold budeš muset se začít o sebe a malou starat sama. Rozvod,nevím jestli chceš teď řešit,přednější asi pro tebe je ,vyřešit tuto situaci.
Nemá manžel ulitý nějaký peníze?
Určitě bych prodala auto,pokud ho ovšem nemáte na leasing....
no a jako vyučená servírka si myslím, žemůžeš sehnat i jinou práci....cotřeba pošta, prodavačka...a klidně bych i kancl vyzkoušela,někdematuritu nepožadujou..
a jak radily holky, zajít na sociálku,na úřad práce a malou šup do družiny(chodí tam hodně dětí),no a možná bych tu tchýni aspoň na začátek překousla než budeš vědět na čem si....

markis
autor
16. únor 2007

iza ok.Já jsem fakt nic nevěděla,pošta mu chodila,ale jen upozornění,že má na poště doporučený dopis,odesílatel tam stálo jen poštovní směrovací číslo pošty!Takže když jsem se ho zeptala,co to je,vždy řekl,nic vážného,předevšemi vše skrýval,své rodině to řekl dřív než mě,ale taky pozdě 😠
auto nám vzali a to druhé,no právě s tím byli problémy ☹ pojištovací podvody,proto jde sedět 😠 Jestli má manžel ulité nějaké peníze,tak to jistě nemůžu vědet,jak taky? 😲

markis
autor
16. únor 2007

co jsem celý den dělala?Tak mám dceru a celý den jsem se starala o ni.Prostě matka v domáctnosti,nákupy,vaření,úklid.Tak jako každá matka s dítětem doma 🙂

markis
autor
16. únor 2007

malá chodí do baletu a na housle,takže jsem ji vozila na koníčky,pak pro ni jela,prostě celý den jsem se nezastavila.

kreksi
16. únor 2007

Milá markis, moc tě zdravím a přeju hodně sil po takové nemilé zprávě. Tvůj partner se zachoval hodně nezodpovědně, když Ti o celé věci řekl až takto pozdě. Trestní stíhání trvá určitou dobu, o rozhodnutí soudu již také chvíli věděl. Možná, že se proti rozsudku odvolala a doufal, že z celé věci vyvázne bez omezení svobody. Třeba i proto tajil. Důležité však je řešit, co bude dál. Lze předpokládat, že Vám životní úroveň klesne. Pracovní možnosti ve výkonu trestu jsou omezené, navíc mu vznikne nový dluh - i za pobyt ve vězení se po propuštění platí. Zmiňovala jsi, že již nějaké dluhy má... Co je pozitivní, dost možná se shledáte již po roce. Po uplynutí poloviny testu má možnost žádat o podmíněné propuštění. V případě, že by měl mizivé šance na propuštění, může požádat i o podmíněné propuštění s dohledem - v takovém případě by musel docházet na Probační a mediační službu a podrobovat se právě takovému dohledu. Je však potřeba, aby neměl ve výkonu trestu žádné velké průšvihy a podle svých možností si zajistil (třeba i s pomocí svých blízkých) co nejhladší start "zpátky do života" - zaměstnání, bydlení. Protože se pohybuju v branži kriminální 🙂 (jen pracovně), nabízím Ti, pokud bys chtěla nějaké bližší informace, abys mi napsala do interní pošty. Tak se drž!

markis
autor
18. únor 2007

ahoj kreksi,no dnes jsme měli poslední den,zítra ráno nastupuje manžel do vězení ☹ nevím jak to vše bude,napíšu Ti do IP.Jinak si měla pravdu,on si myslel,že z toho vyleze s podmínkou,tak to tajil do posledního dne,ale bohužel dostal 2 roky,ale je tady naděje,že za rok bude doma.Řeším spíše jestli s ním zůstanu nebo ne. 😒

consti
18. únor 2007

markis jsi v hrozné situaci...mám pro tebe radu, ale nechci pak být ukamenována.Podle mě by bylo nej jít k jeho rodičům, ale pokud to nehrozí a ty musíš vydělat dejme tomu tak 15000za měsíc...Fakt mě holky neukamenujte, ale když jsem si to představila-buď nemít kde bydlet a nemoci zaopatřit dceru, nebo si nějaké peníze vydělat, tak mě napadlo internetové studio.Co chodím po Brně, tak jich je hned několik...je mi jasné, že ta práce=něco jako prostituce, ale v této situaci.Fakt se nezlob, jen mě to napadlo, být v tak zoufalé situaci, tak neříkám, že bych to šla dělat, ale člověk prostě nikdy neví, co ho kam dotlačí 😅

majka07
18. únor 2007

ahoj Markis, nejprve přeju hlavně hodně síly. Pokud jsi o ničem nevěděla, tak bych se bála toho, aby toho nebylo ještě více....aby pak na tebe nepřišel exekutor, rozhodně bych zašla za nějakým právníkem a poradila se s ním. Určitě bych se rozvedla a když nastane to nejhorší, pokud by jsi neměla kam jít, tak jsou tu domovy pro matky...vím, od jedné paní, že v Brně něco takového existuje, neboť tam byla její dcera, která měla veliké problémy a byla dost hodně aj rozhádaná se svou rodinou. Přeji hodně síly.

monik111
18. únor 2007

Ahoj markis,jak ten tvůj příběh čtu,tak je mi tě vážně lito,ale souhlasím s majkou.Je to asi nejlepší řešení.Musíš začít znova a sama.Kdoví kolik toho má ještě nevyřešenýho.Je to teda pěkněj hajzl-promiň!! 🤐 Ale trochu mě zaráží i to,proč si se nepřihlásila na pracák.A věřím tomu,že to zdr. a soc. nebudeš mít zaplacený.Jdi si to nejdřív ověřit,protože za to jsou pěkný dardy.A s tou prací,určitě něco najdeš,můžeš vážně klidně prodávat nebo jít někde do fabriky-musíš hlavně chtít,to je to hlavní.A neboj Sárinka je velká a určitě to spolu zvládnete.Držím pěsti a nedej se 😉

consti
18. únor 2007

holky ten dům pro matky je dobrý nápad. Pokud ale do něj nepůjde nebo nepůjde k rodičům, tak si těžko na živobytí a bydlení vydělá jako prodavačka na poloviční úvazek 😒 .
Já radím rozvod a poohlédnout se po bydlení a po práci...
To, že bylo nerozumné nepátrat po tom, kd manžel bere měsíčně takové prachy atd. o tom asi nemá cenu debatovat.To tak nějak nechápu, ale každý jsme nějaký 😉

markis
autor
19. únor 2007

holky díky!manžel dnes ráno odjel,to mu fakt nepřeji to vězení,jsem z toho na nervy,on plakal,loučil se s náma a mě bylo strašně.Rozvést se nechce,uvidím,počkám až se to vše vyvine.No consti s tím internetm,myslela jsi erotický chat? 😲 tak to bych nešla dělat ani za nic.Styděla bych se za sebe a taky kvůli Sáře,stačí,že už její otec má špatné jméno,matka by měla zůstat čistá,můj názor.Včera jsem se dívala tady po Brně na práci na netu,zatím nic,volala mi jeho máma,že bude lepší se k ní nastěhovat na čas,tak nevím,přemýšlím.Ale možná by to nebylo do začátku na škodu,než si vydělám nějaké peníze a pak můžu kdykoliv odejít.Tento měsíc nemám na nájem,nevím co dál,dnes zajdu na sociálku 😒

domov pro matky,tak tam néééé!!radši to vydržím s jeho rodiči v domě.Je to rodina,tam bych se cítila hrozně sama. 😖

markis
autor
19. únor 2007

consti docela žasnu jak tě to mohlo napadnout? 😠 jsem jen vyučená servírka,ale radši bych šla do fabriky než dělat někam do erotické branže!

pepibubu
19. únor 2007

Markis, taky jsem se nad nápadem Consti pozastavila, ale věř, že to nemyslela zle.... Je spousta ženskejch co to dělá z hecu, a Ty bys tak řešila svízelnou situaci... Ale souhlasím s tebou, že když už táta Sáry má "škraloup," máma by měla být čistá....

monik111
19. únor 2007

markis:ono asi bude vážně rozumné jit k jeho rodičům.Alespoň na čas.Tam si najdi práci,tchýně může hlídat a ty něco našetříš a pak se uvidí.Odejít můžeš přece vždycky.Dloho bych se ale nerozmýšlela,pokud už teď i bez peněz,tak ať se ještě víc nezadlužíš.Drž se nepropadej panice 😉 Výřiď si tu sociálku a zjisti jestli ji máš s tím zdr. zaplacenou,nebo tě taky můžou poslat víš kam.... ☹ Tak zatni zoubky a do toho 🙂 😉

andik
19. únor 2007

markis,taky bych volila na nějaký čas jít k rodině.Už jsem ten názor jednou psala,bylo by to do začátku asi to nejjednodušší řešení.Můžeš si u nich odpočinout,srovnat si vše v hlavě,hledat práci.Měla bys hlídání,pomoc,nebudeš na vše sama.Až bys měla něco do začátku,tak bych se asi postavila na vlastní nohy,našla menší a levnější byt a job v Brně kde žiješ.
Co se týče rozvodu,pouvažovala bych,zda má smysl žít s takovým člověkem?Změní se?Moc bych tomu nevěřila.Tak se drž!!

pepibubu
19. únor 2007

Markis, pokud jeho matka není ježibaba co by tě honila kolem baráku s ostnatým drátem v ruce, asi bych tam taky šla. Koneckonců, do té kaše tě dostal její synek, tak ať se taky snaží pomoct.