Manžel jde do vězení. Kam se můžu obrátit o pomoc?

markis
16. únor 2007

Tak se mi zhroutil svět.Manžel musí nastoupit 19.2.do vězení na 2 roky.Řekl mi to včera ☹ prosím o radu co dělat,mám dceru,nechodím do práce,manžel se o nás staral.Nemám z čeho platit nájem.Kam se můžu obrátit o pomoc?

jjitulina
16. únor 2007

☹ to je dost nepříjemná situace.Vůbec nevím co se dá dělat.A co rodina?Nebo zkusit sociální odbor.Máš už velké dítě,tak můžeš pracovat.

markis
autor
16. únor 2007

no rodina,mámu nemám a s otcem nemám dobré vztahy!Takže od nich žádná pomoc.Rodina manžela bydlí od nás daleko,takže to taky nejde.Sára má 7 let,pracovat bych mohla,ale je problém v tom,že jsem servírka a ten job bych dělat nemohla,nemám hlídání pro Sáru.Pracovat jako servírka,to znamená pořád ☹ svátky,víkendy,do večera,to dělat nemůžu a tak nevím co dál?Mám nárok na sociálku?Kdo bude platit nájem?

valeriem
16. únor 2007

markis: to ti to teda řekl brzo 😠
zajdi si na sociální odbor, většinou dobře poradí, ale asi by to chtělo i pracovat, zkusit.... a co třeba pomoc od rodiny, třeba i s hlídáním malé 😅

markis
autor
16. únor 2007

tajil to předemnou,jeho sestra a rodina to věděli,jen mě nic neřekly ☹ takže 2 roky se budu tápat a co malá a já?Nemáme ani korunu,nemám práci a ani hlídání,pomoc. ☹ Už jsem uvažovala se i rozvést,manžel nám dělá jen problémy a velké starosti. ☹

valeriem
16. únor 2007

markis: tak to zkus ☹ manželova sestřenice zažila to samé a pomohli jí její rodiče, co tvoje rodina? zajdi si na tu sociálku. A to jsi doma a malá chodí do školy?

kakula
16. únor 2007

Markis tak to ti vůbec nezávidím!!!Panebože taky bych asi byla z toho vykolejená.Ale dojdi na socialku a tam ti poraděj.Asi bude hrozný říct zavřou mě manžela ,ale od toho tady jsou pomoct!!Určitě ti řeknou mate 7-letý dítě tak do práce.Ted je otazka kde bydlíš vesnice,město.A co přátele nevěděli by o práci?

Věřím, že bys ho poslala někam co s takovým chlapem a ještě ti to tajili!Já bych utíkala co nejdál od něj.On si bude sedět ve vězení ,ale co ty a dcera.Na to nemyslel!!!
A za co jde sedět?teda jestli to chceš říct

jjitulina
16. únor 2007

no ten rozvod bych zvažovala,jako samoživitelka máš určitě nárok na sociální dávky a manža by ti platil alíky.Ovšem z čeho,ted už není povinnost pracovat ve vězení.Je strašně nezodpovědnej a celá jeho rodina taky,když ti nic neřekli.

kacerka
16. únor 2007

Teda to koukám, jak Ti to takhle dlouho mohl tajit. Vždyť se na tu novou situaci ani nestačíš připravit. Se sedmiletým dítětem ale není problém najít si nějakou práci a to že jsi vyučená servírka neznamená, že musíš po nocích roznášet pivo. Co si najít nějakou práci ve fabrice? A věřím tomu, že kdo makat chce, tak si práci najde.

vendulka
16. únor 2007

Ahojky...tak to je mi líto, se se ti markis přihodilo...není to nic příkemného,tomu věřím,ale taky bych se přikláněla k tomu zajít na sociálku a poradit se tam,kdyžtak Ti řeknou kam se máš (nebo na koho) obrátit...držím Ti palečky,aby jsi byla silná a vše dobře dopadlo.... 😉

kakula
16. únor 2007

A on ti nenechá žádne peníze do začátku ani je nesežene?Jestli tě nechá v tom koupat tak to je u mě hajzl!!!!Promin ten vyraz,ale jsem rozvedená a měla jsem něco asi podobného a užila si svoje.Utekla jsem od něj včas.Ted mam přítele a je to totální opak.Tím ti nechci radit abys taky utekla.To musíš vědět jen ty.Jak to vidíš,jaky mate manželství a tak.

Asi se budeš muset nahlasit na pracák,ale tam už zřejmě musíš chodit.
Neboj ty to zvládneš, nejsi žádná bačkora.ženský si vždy poradě a se vším!

valeriem
16. únor 2007

markis: no i na bydlení myslím sociálka přispívá, nejlepší by bylo tam zajít, podat žádost o rozvod (teda jestli se rozvést chceš). No a co třeba nějaké uklízení nebo tak, vždyť přes den má být malá ve škole, ne?

chaluska
16. únor 2007

Můžeš uklízet, a dělat dopoledne, když je holka ve škole. Nebo jít do obchoďáku, tam berou pořád.

valeriem
16. únor 2007

chaluska: taky si myslím, třeba za pokladnu a dělat jenom dopoledne... hlavně to nevzdávat a snažit se... 😉

rova
16. únor 2007

Nezodpovědné to určitě bylo, měl to říct hned, abyste mohli najít společné řešení dřív!! Ale to je teď vedlejší. Určitě by sis měla najít práci, většina matek se sedmiletým dítkem pracuje. Postavení matek, které se musí starat sami o domácnost je stoprocentně těžší, ale nejsi sama. Co zkusit práci v době, kdy bude malá ve škole, pak jí nechávat v družině? S tím rozvodem nevím. Těžko říct, jaký máte vztah. Nevím proč je ve vězení. Určitě ti to neřekl, protože se styděl, bál nebo tak něco..někteří chlapi jsou takoví..
Jestli mezi váma vše jinak fungovalo, máte se stále rádi, tak by se mi rozvod nezdál tím nejlepším řešením. Přece jen manželství neznamená jen pohodu, ale i překonávání překážek - společně..
A co se třeba přestěhovat blíž za jeho rodiči? I oni mají zodpovědnost za své vnoučce a v tomhle případě, když ti to i oni tajili, měli by ti trochu pomoci..samozřejmě největší odpovědnost stále zůstává na tobě jako matce. Manžel by se měl snažit pracovat ve vězení, aby třeba mohl přispívat.
V každém případě držím palce, ať to zvládnete a pevné nervy!

markis
autor
16. únor 2007

holky manžel mi nenechal žádné peníze,nemáme nic na straně,vše utratil.Takže od toho 19. nevím za co budu žít,bydlím v Brně,práce by se asi našla,ale jedině jako prodavačka a nebo servírka,nemám maturitu a asi těžko by mě vzali do kanclu ☹ problém je v hlídání.Když budu v práci,kdo se postará o 7 leté dítě?Jak to řešíte vy maminky s větším dítětem?Je na mě tak zvyklá,že nevím jak to půjde.

Rozvést se chci,uvažuji o tom,manžel je velice nezodpovědný a falešný člověk.Jen se hádáme.

Do vězení musí jít za podvody,zpronevěru a ublížení na zdraví ☹

valeriem
16. únor 2007

markis:
tak se zkus třeba obrátit na http://www.dchltm.cz/sluzby.php?id=m
nebo na netu si najdi kontakty na podobné organizace, jistě nejsi ani první ani jediná s takovým problémem, tam by ti měli i poradit 😉

vendulka
16. únor 2007

markis:tak to radím co nejdříve rozvost...moc je mi Tě líto ......ale jinak to asi nepůjde a když budeš svobodná matka tak dostaneš určitě víc..... 😉

kakula
16. únor 2007

Panebože ten toho ma a za ublížení!!!!!!!!Doufám, že tebe nebil!!!!
Neboj se prodávat můžeš za pokladnu.Fakt se ptej ,sleduj cedule na dveřích,ptej se sama od sebe.Poptej se po známych....

Já mam syna a když jsem utekla od exmanžela tak chodil do školky.A muj kolotoč -ráno na 6h budíček na 6.30školka 6.40 jel bus od 7h v práci a to do 15.30, v 15.50h bus domu v 16h ve školce.Naučil se byt samostatný.
Je fakt mě pomahají rodiče.A ted mam toho nejlepšího chlapa a už jsem myslela , že ho nenajdu.
Věř bylo mě hrozně cítila jsem se sama,bez peněz,po nocích jsem brečela,přemyšlela za co koupit dárky....ale musela jsem vydržet kuli synovi.
Holčičce to budeš muset vysvětlit a pomalu jí učit samostatnosti.
Nechci tě utěšovat, že to budeš mít snadný,ale ty to zvládneš.Tak se drž a nevzdávej to.
Poptej se ve škole na uklízení.A že nemáš maturu, práce je.Třeba budeš mít štěstí a seženeš dobrou práci i bez matur.

siduska
16. únor 2007

Ahojky markis.
To prece nevadi, ze nemas maturitu, do fabriki te zoberu i tak, ich nezajima co mas za skolu ked jdes delat jenom ke stroji, da se s nima dohodout i iba na ranni smeny, jako zivitelke rodinni by tit o mali schalit ako vedenie myslim, da se s nima dohodnout.nebo jak rikas pradavacka, no ale to tak velůa nezarobis.
Je mi luto, ze co sa ti stalo, furt za vsetko musia trpiet zeny, je to dost nespravodlive.
Vim, mala je zvykla na tebe, boli ste porad spolu.A preto mysli jenom na ni a skus si neco sehnat.
Drzim ti palecky a pak daj vediet jak to dopadlo.

spaagetka
16. únor 2007

markis:Pokud je to takhle,tak bych vůbec neváhala a rozvedla se.Rozhodně si najdi práci-jakoukoli. Kamarádka dopadla podobně(jen s tím rozdílem,že chodila do práce).Navíc dluhy,který nadělal manžel, za něj dodnes splácí 😠 Vůbec netušila,co je zač.Rozvod se táhne víc než rok a ona pořád platí kvůli exekutorům,protože jsou stále manželé 😒I když platit asi bude muset dál,protože pokud se nemýlím,tak dluhy nabyté v manželství jsou také napůl.No chtělo by to asi právníka 😒

markis
autor
16. únor 2007

kakula mě nebil nikdy,jen jsme se hádali.Má hodně dluhů,samé kšefty,žádná pořádná práce,prostě chlap na nic.Budu si hledat práci aspon do 13 h než malá přijde ze školy,snad něco najdu,ale platíme 8000 kč nájem,to ani nevydělám!!!!!!!!!!!!!!! ☹

chaluska
16. únor 2007

Tak ti nezbyde než se přestěhovat, kde se tolik neplatí. Čeká tě toho hodně, ale vše to má řešení, jen se postavit na vlastní nohy a něco dělat. Holka už taky není tak malá, aby nebyla odpoledne v družině nebo sama doma.

spaagetka
16. únor 2007

markis:to jseš teď na pracáku?Kdo za tebe platí zdravotní případně sociální pojištění,taky manžel?To se doma nenudíš?Mě by asi 7 let v domácnosti zabilo 😀

andik
16. únor 2007

ahoj markis,hrozná situace.Je to smutné. ☹ Úplně mě to zvedlo ze židle.Rozumíš si s jeho rodiči?Jestli ano,tak zkus na ty 2 roky žít u nich.Měla by si zdarma bydlení,našla by sis práci,taky hlídání bys měla.Takle sama jen s malou to budeš mít hodně těžké.Držím Ti palce!!!

Ještě malá poznámka,na Tvém místě bych se takového chlapa zbavila a to velmi rychle.Nezlob se za upřímnost,s ním nikdy spokojené nebudete!

kakula
16. únor 2007

no 8tis za najem je teda dost a v tom maš další poplatky nebo ty jsou zvlášt?
Já teda brala 7500kč a to jsem makala od 7-15.30h žádná slava + alimenty+ socialka.A to jsem vedená jako matka samoživitelka, ty jsi vdaná a myslím, že v tom je rozdíl.
Jsi na tom pracáku nebo ne?pokud ne a neplatíš socialní a zdravotní tak to je další problém!a co jako děla ted ten tvuj chlap je doma nebo je pryč?

valeriem
16. únor 2007

markis: nechci tě strašit, ale aby jsi za něj ještě nemusela platit ty dluhy ☹

markis
autor
16. únor 2007

spaagetka,za mě vždy vše platil manžel,na pracáku nejsem!On vydělával dobré peníze,ani jsem pořádně netušila jak a v čem jede,ale dával mi na měsíc 30.000kč čistého na domáctnost,malou a mě.Neměla jsem potřebu pracovat a vždy peníze byli,jenže pak prasklo z čeho byli,podvody a samé hrozné věci. ☹ Peníze jsme vždy utratili a na straně nemám nic. ☹

andik,jeho rodiče mi nabízeli,zda nechci žít u nich,jenže já si s něma moc nerozumím,hlavně s tchýní ☹ asi bych tam 2 roky nevydržela.Musím se zeptat na sociálce na kolik mám nárok,asi změnit byt,vzít menší garsonku ale ta v Brně stojí 5-6000 kč jen nájem+2-3000 kč inkaso,když budu pracovat jen dopoledne,tolik peněz nikdy nevydělám ☹ ☹ ☹ ☹

markis
autor
16. únor 2007

kakula nedělá momentálně nic,je bez práce a za pár dní jde do výkonu trestu ☹

chaluska
16. únor 2007

Tak když jste peníze měli, tak máte snad i nějaký majetek, tak snad i něco prodat.Jistě má manžel auto, ty ho stejně neuživíš. Přeci jste vše neprojedli a neprobendili.

spaagetka
16. únor 2007

markis:Asi ti nezbyde nic jiného,než dát princeznu do družiny a pracovat na plný úvazek(což by se mi zdálo nejschůdnější), případně svěsit hlavu a jet ke tchýni.V tom případě se asi nebudeš moci rozvést a dluhy se s tebou potáhnou dál 😒 Rozhodně si zjisti,jestli za tebe platil ta pojištění a hned jdi na pracák.Nabídek k bydlení v Brně je určitě spousta, zkus něco progooglovat 😉