Manžel jde do vězení. Kam se můžu obrátit o pomoc?

markis
16. únor 2007

Tak se mi zhroutil svět.Manžel musí nastoupit 19.2.do vězení na 2 roky.Řekl mi to včera ☹ prosím o radu co dělat,mám dceru,nechodím do práce,manžel se o nás staral.Nemám z čeho platit nájem.Kam se můžu obrátit o pomoc?

markis
autor
19. únor 2007

andik:asi máš pravdu,co já tady sama s malou bez práce a peněz?Když si najdu job,zase nemám hlídání,nevydělám moc když budu jen na poloviční úvazek.Takže asi se tam odstěhuji.

pepibubu:není zlá,chyba je spíš ve mě,neměla jsem matku,neumím s ní jednat,hodně jsem ji ubližovala a nemluvila s ní asi 2 roky,ale je vše ok.

chaluska
19. únor 2007

Tak to tý ženský můžeš líbat ruce.

markis
autor
19. únor 2007

ona je super,hodná a ochotná babička 🙂

pepibubu
19. únor 2007

Markis, no vida, aspoň malé světélko v té tmě 🙂

Až u ní budeš bydlet, možná už ti tak super připadat nebude, přece jen spolu budete daleko intenzivněji, ale hlavně ať ti pomůže a pak se tomu spolu třeba i dokážete zasmát 😀 myslím té vaší případné "ponorce," tomu co udělal tvůj manžel a její synek asi sotva.... 😒

andik
19. únor 2007

třeba se tím vším co se stalo sblížíte 🙂 Myslím si,že děláš dobře.Pokud je hodná a navíc ochotná Ti pomoci,přijmi to.

leilanni
19. únor 2007

markis - je mi moc líto, v jaké ses octila situaci a přeju ti hodně síly, abys to sama zvládla. Věřím, že to s pomocí jeho rodiny zvládneš a že zjistíš, že můžeš žít i bez něj. Já na tvém místě bych se s ním určitě rozvedla! Už kvůli tomu, aby na tebe nenatahal další dluhy. Pokud po jeho návratu zjistíš, že bez sebe nemůžete být, proč mu nedat novou šanci, ale rozhodně se zbavit břemene manželství s někým tak neuvěřitelně nespolehlivým!

lenkanemeckova
19. únor 2007

Myslím, že jsem celou diskuzi pročetla poctivě (doufám, že jsem to nepřehlédla) ale na začátku jsi psala že nemáte majetek... a co byt? ... na koho je napsán? ... byl to manželův byt a nebo jste ho pořídili společně? ... Nebo je to jen družstevní či podnájem? ... byt by se přece dal prodat... nebo pokud je družstevní za nějakou částku přenechat... a nebo ještě lépe... po dobu co budeš u tchýně můžeš byt pronajímat... držím palce ať najdeš pro tebe i tvoji holčičku to nejlepší řešení... hlavně se nenech na úřadech odbít a pořádně si zjisti na co máš právo... držím pěsti.

andik
19. únor 2007

lenkanemeckova,byt je jen podnájem takže z toho žádný majetek nebude. ☹

lenkanemeckova
19. únor 2007

aha... tak to je blbý... pak tedy nezbývá nic jiného, než se přestěhovat ke tchýni... a pomalu ale jistě se postavit na své nohy... začít se učit nebýt závislá na někom jiném... (pokud ale usoudíš, že se s manželem chceš rozvést, pak bych radši volila nějaký ten azylový dům... bude pro tebe podle mě lehčí začít úplně znova od nuly než si nějaký čas zvykat u tchýně a pak po rozvodu zase řešit další změnu... a nejen pro tebe ale i pro malou... přeji moc štěstí a hlavně pevné nervy a chladnou hlavu při rozhodování... jen ty sama musíš vědět jestli si tvůj manžel zaslouží druhou šanci...

consti
19. únor 2007

markis psala jsem, že nej řešení je jít k rodičům(respektivě k tchýni), ale když jsem četla, jaký k tomu máš odpor, napadl mě ten chat.Nemyslela jsme to zle, jen jsem to brala tak, že pokud bych se měla rozhodnout mezi tím, být bezdomovcem a aby mi nedej bože vzali dítě do děcáku atd., tak bych šla dělat něco takového(i když se mi to příčí).Přecejen pokud nepůjdeš k příbuzným, tak nemáš šanci si na ten byt a celkově na živobytí vydělat-proto jsem to napsala, nemyslela jsem to jako urážku, ale jako realistické vidění situace.Samozřejmě bude nej, když budeš u příbuzných, případně se přestěhuješ do menšího bytečku a najdeš si normální práci.
S tím rozvodem nevím, to je už jen o vás dvouch.Jde o to, jestli chceš s chlapem, co ti lhal a bral peníze bůhví kde, ještě mít něco společného 😔

mmmk
20. únor 2007

Consti, souhlasim s tebou. Kdyz jsem delala uvery, obcas tam prisla nejaka rozvedena mamina, co zije sama s detma a pracuje prave na chatu. A neprislo mi, ze by byly nejake spatne. Ani matky, ani deti. A vysi mesicini mzdy mely hooodne slusnou (navic mi jedna rikala, ze pracuje jen 4 hodiny denne). Uver si braly na hodne velky veci. Z cehoz je videt, ze patrne nestradaji. Taky se to me osobne prici, ale to proto, ze jsem vzdycky dokazala vydelat penize praci v oboru.

gita06
20. únor 2007

no nevím,já bych na erotický chat nešla ani za nic 😒 ukazovat se tam nahá a psát si s debilníma úchylákama fuj! 🤐

pepibubu
20. únor 2007

Gito, každý má tu hranici nastavenou jinde. Věřím, že kdybys věřila že nemáš jinou šanci, abys uživila sebe a děti, taky bys tam šla. Ale jak říkám, každý má tuhle hranici jinde. Někomu pomůžou kamarádi, jiným rodiče, jiný by to rodičům za živýho boha nepřiznal a tak to radši řeší takhle... Neodsuzujte, prosím... to je strašně jednoduchý...

gita06
20. únor 2007

pepibubu,nikoho neodsuzuju,jen jsem napsala názor,že to by pro mě nebylo.Určitě nemůžeš o mě napsat,že bych tam šla,jak tomůžeš vědet?Já bych hledala pomoc jinde.A ne takle.

pepibubu
20. únor 2007

Gito, nemluvila jsem konkrétně o tobě, ale všeobecně, já sama za sebe můžu říct, že myslím, že bych to takhle neřešila, ale "never say never..." musela bych zůstat sama, bez přátel a bez rodiny, aby mi to vůbec blesklo hlavou....

consti
20. únor 2007

gita já bych tam taky nešla, ale psala jsem, že pokud bych si měla vybrat-být bezdomovcem a přijít o dítě nebo pracovat na chatu, mít tím pádem kde bydlet, mít u sebe své dítě a mít možnost nás uživit, tak si ten chat vyberu.Samozřejmě pokud bych měla možnost jít k rodině, nebo do domu matek, tak jdu tam.Pokud bych měla ale jen ty dvě výše zmiňované možnosti, tak bych se rozhodla tak, jak jsem napsala.Přece jen by mi bylo dítě přednější jak nějaká má ostuda nebo stud 😎

andik
20. únor 2007

No je to těžký téma,asi na to žena musí mít povahu.Já bych to řešila taky jinak,než erotickým chatem.Ale nikoho neodsuzuji,když se pro tuhle variantu rozhodne.Každý k tomu má určitě své důvody,ale to už jsme odbočily od tématu. 🙂

pepibubu
20. únor 2007

Tak tak, ať nenakecáme moc off topic, tímhle markis nepomůžem.

lucianka
20. únor 2007

Já si myslím, že jestliže má Markis už takhle velkou dceru, mohla by klidně pracovat někde jinde... třeba ve fabrice. Tam se často dělá jen po - pá. Sice třeba na směny, ale dcerka už není úplně maličká, aby nedošla ze školy domů, ne?
Přeci to, že jsi, Markis, servírka, ještě neznamená, že to musíš dělat.
Ten Chat je už asi hodně krajní řešení. 😉

paja123
20. únor 2007

holky na live chatu neni vzdy dano ze musis byt naha, jsou i takove kde jsi ve spodnim pradle, nekde i oblecena.Takze to neodsuzuju,i kdyz vim, ze jsou i takove kde opravdu holky ukazujou uchylakum ruzne veci, ale do podrobnosti bych nezachazela.Kazdopadne je to proste jedna moznost kde si vydelat vic a za min hodin. Zalezi na kazdem jak to citi.Nekdy cloveka situace donuti, ale doufam a verim, ze se to zadne z nas nestane, pokud k tomu ma odpor a melo by to pro ni znamenat degradaci osobnosti a zeny jako takove.

paja123
20. únor 2007

Jasne Chat je krajni reseni, ale neodsuzovala bych to, kdyz uz neni jina moznost. V nektere situaci se holt clovek kvuli diteti ci sz jinych duvodu odhodla i k takove praci.

consti
20. únor 2007

lucianka máš pravdu, ale 15000 na byt a dalších x tisíc na domácnost atd. si ve fabrice asi nevydělá 😒 .
Opravdu je podle mě nej řešení ta tchýně a začít si shánět práci!Nebo pokud ne ke tchýni, tak zkusit pronajmout jen nějakou garsonku a opět si najít práci.Jak moc lehko neboěžko se jí práce bude hledat, nedokážu odhadnout. Přecejen byla 7 let na mateřské...ale tu servírku nebo práci ve fabrice by snad našla 😉 .

lucianka
20. únor 2007

Pájo, já ten Live chat neodsuzuju. Nevidím na tom nic špatného. Rozhodně je to pro mě přijatelnější než dělat prostitutku. 😀
Consti, jasně, souhlasím s tím, že to není jednoduché... určitě bych se taky přestěhovala k tchýni. Ale prostě si myslím, že by si Markis měla najít práci. To je můj názor. Dcera už se o sebe trochu postará. Je to vážně jiné, než kdyby jí byly třeba 4 roky. Proto jsem zmínila tu fabriku. 😉 Třeba jen na čas...

consti
20. únor 2007

lucianka však s tou prací máš jen a jen pravdu!!také jsme jednoznačně pro, aby začala pracovat, to jí jen a jen pomůže a nejen finančně!!jen jsem poukázala na to, že kdyby zůstala ve stávajícím bytě, tak si na živobytí prací ve fabrice nevydělá.
Takže markis šup k tchýni a hledat práci 😉

paja123
20. únor 2007

😉
jojo, je to tak

ivana98
20. únor 2007

markis, tvoja dcerka uz nie je mimino, takze pracovat urcite mozes. Chapem, ze si bola zvyknuta na urcity standard, ale vies kolko je slobodnych matiek, co riesia podobny problem? 8000 Kc za najom je (asi) dost vela, prestahujte sa do niecoho mensieho a zacni zarabat. co dodat? 😅

paja123
20. únor 2007

Markis, zvladnes to neboj, my zeny jsme silne, a zvladneme se o sebe postarat i bez te nekdy az 'skvele' pece chlapu.

eleanor911
20. únor 2007

přečetla jsem to celé a jsem z toho trochu zmatená....
každý jsme jiný,ale mě by určitě zajímalo odkud manžel bere tolik peněz a proč mu furt chodí dopisy,zdá se mi divné,že by pošťačka ani jednou nezazvonila s dopisem v ruce u dveří...

podle toho,co jsem tu vyčetla,tak mi připadá,že markis nechce snížit svou životní úroveň.Je to tvrdé,ale spousta žen je sama s více dětmi,splácí manželovi dluhy a chodí do práce na plný úvazek.Myslím,že 7leté dítě je už dost staré,aby mělo trochu zodpovědnosti.
Pokud ti jeho rodiče nabízejí bydlení,tak toho využij(i když budeš muset třeba něco překousnout) a něco si ušetři,určitě rádi pohlídají.Třeba jen dočasně.Byt prozatím pronajmi,protože rychle ho asi za odstupné třeba někomu nepřenecháš.Hlavně se snaž zjistit,co nejvíce o manželových dluzích a případně bych volila rozvod.Alespoň budeš mít větší šanci získat nějaké peníze ze sociálky. Pokud ho budeš stále chtít až se vrátí,tak není problém se přeci znovu vzít.
Napsala jsem to tvrdě,ale přesto je mi tě líto a držím ti palce 😉

andik
20. únor 2007

eleanor911,to s tím dopisem bych docela i věřila.Tak např.u nás ve městě nikdy poštačka nezvoní,jen hodí do schránky oznámení,že mám na poště doporučený dopis nebo balík.Na oznámení jen někdy místo odesílatele,nebo jen číslo dopisu,pošty.Nikdy jsem tam neměla jméno odesílatele,takže taky když mi něco přijde,nevím co to je a tak to u nás taky tak funguje.

andik
20. únor 2007

jo ještě jsem zapoměla,věřím,že když byla markis 7 let doma a manžel ji nosil tak vysoké částky,ona nemusela pracovat,že právě ted s tím má velké problémy.Zvykla si na určitou úroven,těžko se odvyká a zvyká na horší.Chápu ji,že je to pro ni strašná situace,ale určitě i tady se dá najít řešení,musí jen chtít!!!Je to na ní!