Manžel jde do vězení. Kam se můžu obrátit o pomoc?

markis
16. únor 2007

Tak se mi zhroutil svět.Manžel musí nastoupit 19.2.do vězení na 2 roky.Řekl mi to včera ☹ prosím o radu co dělat,mám dceru,nechodím do práce,manžel se o nás staral.Nemám z čeho platit nájem.Kam se můžu obrátit o pomoc?

eleanor911
20. únor 2007

andik to máš vlastně pravdu,nám taky většinu házeli do schránky a to ví,že jsem doma.Tak jsem si někde postěžovala a teď mi nosí i balíčky 😉
ale i tak bych se asi nesmířila s tím být jen závislá na chlapovi a nevědět ani co dělá.....nj někdy je to holt těžký ☹

konoupek
20. únor 2007

Markis,
cetla,jsem to tu vsechno a asi by tedy bylo nejlepsi prekousnout to a jit k te tchyni.Myslim,ze je to v dane situtaci nejednodussi zpusob,jak se neocitnout na ulici. Malou ti snad pohlidaji a mohla by si delat i servirku,kdyz si ji vyucena.Neco se z toho urcite bude dat nasetrit ,i kdyz to nebude hned a nebude to buh vi co.Do toho chatu bych tedy taky nesla...jenomze co clovek vi ,ocitnout se v takove situaci...uprimne ,neumim si to pradstavit.Moc drzim palecky a doufam,ze i kdyz si z tchyni nejste nejak blizke,ze ti pomuzou.

consti
20. únor 2007

Holky poslední poznámka k tomu chatu... Nejsem žádná jeho zastánkyně, ale napsala jsem to z tohoto důvodu:markis psala, že jde její muž do vězení, ona je 7 let doma, má 7 leté dítě, byt jí stojí určitou sumu, byla zvyklá na příjem 30000měsíčně, rodiče nemá, ke tchýni jít nechce,do menšího bytu jít také nechce, do "normální" práce nemůže, nemá hlídání atd.Proto jsme napsala ten chat, v tomto případě mi to přišlo jako jediné řešení.I když chápu, že vše markis psala v rozrušení a určitě teď zvažuje hlavně tu možnost bydlení u tchýně,což schvaluji.Bude moci pracovat, bude mít kde bydlet a bude mít i hlídání 😉

markis
autor
21. únor 2007

Consti:nezlob se na mě,ale ten nápad s chatem,fakt nechápu,jak to můžeš jenom navrhnout a napsat!Já bych si nedovolila nikomu tohle ani naznačit 😠 no připadala jsem si divně,jako kdybys sis o mě myslela,že jsem coura nebo co 😠 prostě tohle nedokážu pochopit.

Rozhodla jsem se odstěhovat ke tchyní.Přijedou pro mě a malou v sobotu,tam si budu teprve hledat práci.Peníze do začátku mě půjčila sestra manžela,takže mám dluh 20.000 kč,ale máme za co žít,než dostanu výplatu.

Včera jsem byla na sociálce,platil za mě celou dobu pojištění,tak jsem ráda!

Rozvádět se nebudu,dohodli jsme se,že až bude zase doma,tak zkusíme znova žít a on si najde normální práci a najdeme i nový bydlení.Dávám mu šanci,je to můj manžel a myslím si,že si ji zaslouží.

K té slečně co psala,že jsem zvyklá na luxus,no napsala si to dost tvrdě,ale asi je to tak,myslím si,že Ty bys na tom nebyla stejně.Pokud bys měla roky vysoký příjem a ze dne na den Ti někdo řekl,tak a končíme a neměla bys nic,ráda bych viděla Tebe s dítětem jak bys reagovala.

Je hodně jednoduché vždy radši druhého odsoudit.

pepibubu
21. únor 2007

Markis, gratuluju k odpichu ode dna, vidíš, máš kde bydlet, pojištění taky máš, hodnou tchýni - co by za to leckterá dala.... A práci určitě najdeš, i kdybys měla rovnat v krámě jogurty do regálu, najdi si cokoliv s pravidelnou pracovní dobou, na začátek třeba na půl úvazek, ať to z nuly není pro tebe taková rána, a pak si můžeš najít něco na HPP.

Odsoudit druhého je skutečně jednoduché, proto se snažím kategorickým odsudkům vyhýbat 🙂

markis
autor
21. únor 2007

Pepi:asi bez jeho rodiny bych to určitě sama nezvládla.To fakt nevím jak bych to vše řešila ☹ jsem za to vděčná a moc ráda!Bydlení mám,peníze do začátku taky,práci snad najdu také.Chci si dodělat maturitu,taky se jazyky a snad bych mohla někdy dělat jinou práci.Chci na sobě pracovat.

Já taky nikoho neodsuzuji,nikdy nevím jak bych se chovala já a taky člověka když ho neznám,mlčím a nedovolím si cokoliv negativního na jeho osobu napsat.

pepibubu
21. únor 2007

Markis, držím palce. a mimochodem máš ode mě ip

zuzanka26
21. únor 2007

Ahoj, sice moc nepřispívám, ale sleduji tady tvůj příběh, opravdu to není jednoduché a myslím, že jsi udělala dobré rozhodnutí, je fajn, že Ti jeho rodina pomůže, určitě to spolu takhle zvládnete.

Jinak myslím, že Consti to nemyslela špatně, i když jí neznám, tak chodí na diskuze už dlouho a vím, že to myslela jako krajní řešení pro někoho, kdo je v takové situaci, tak to neber špatně.

markis
autor
21. únor 2007

jo možná to nemyslela zle,ale nebylo to vhodné,podle mého názoru!

consti
21. únor 2007

markis nikoho jsem nechtěla urazit, tebe neznám a to, proč jsem to napsala jsem vysvětlila výše.Pokud tě to urazilo, tak se omlouvám, i když podle mého názoru nemám za co.Jak psala zuzanka, napsala jsem krajní řešení na tvou krajní situaci(opět viz výše!).Neznamenalo to, že bych si o tobě myslela, že jsi hloupá nebo něco takového, to vůbec.Jen když jsem se zamyslela, jak asi vydělat peníze, na které jsi byla zvyklá, tak mi z té rovnice prostě nevyšla prodavačka 😉 .Promiň, snažila jsme se ti pomoct a napsat svůj názor,bohužel se to minulo účinkem.Ale každý jsme nějaký a každý reagujeme jinak.Chápu to a tímto v této diskuzi končím a tobě přeji ať ti vše vychází, najdeš si normální práci a máte se s dcerou fajn.

vendulka
21. únor 2007

Já bych radila se zatím nastěhovat ke tchýni a nebo nějaké kamarádce najít si nějakou práci a pak se pokusit osamostatnit.... 😉

vendulka
21. únor 2007

Sama nevím, co bych v takové situaci dělala....s tchýní mám špatné vztahy,takže bych se asi obrátila na rodinu...příbuzné a poprosila o dočasnou pomoc....ale především bych se snažila najít práci a našetřit nějakou tu korunku.... 🙂

andik
21. únor 2007

Markis,taky si myslím,že to Consti nemyslela špatně.Asi probírala všechny možnosti a napadlo ji tohle.Napsala to slušně tak se už nezlob 🙂 někdy napsané slovo vyzní jinak,než to dotyčný myslel!

patricek
26. únor 2007

ahojky,ja mam kamaradku ktorej sa stalo to same.Otehotnela mali svadbu a par dni po svadbe jej povedal ze musi ist na par rokov do basy.takze ona sama s dietatom takto prezivala asi dva roky.penazi moc nemali tak zili jak sa dalo ale z ceho alebo od koho mala tie penize to fakt neviem.rada by som poradila prepac neviem jak. ☹

skuli
13. únor 2009

By mě zajímalo,jak se tady ten příběh vyvíjí.Jestli šla bydlet markis ke tchýni,jestli podala žádost o rozvod a jestli se její milý už z vězení vrátil.Jestli to všechno ustáli a jsou teď spokojená rodinka.

geminis
13. únor 2009

markis,
tak v dnešní době je to situace hodně složitá!!!
Ale divím se, že jsi nikdy nemyslela na zadní kolečka, jak se říká, a nic si nešetřila, neukládala stranou.
Taky nevím, zda jde žít vedle člověka, a nevědět o něm nic--tedy, že je jede ve špinavých kšeftech a že je souzený a odsouzený.
Holky radí dobře, sociálka, příp. rozvod, výměna bytu, prodej věcí...
A pokud Ti jeho rodiče nabízí pomoc, neodmítala bych ji. Práci dnes, kdy se tolik propouští, neseženeš snadno, jak píšeš, jsi bez maturity a asi i bez pořádné praxe, když jsi nikdy pořádně nepracovala.
Budeš se muset zatnout a něco teď vydržet a překousnout, třeba i ty neshody s rodiči manžela. Každopádně bych to zkusila, za to nic nedáš, a můžeš čas, kerý u nich strávíš využít na to, že si třeba doděláš maturitu!
Držím pěstičky.

sarinkam
13. únor 2009

markis,

proc pravi jen do 13 hod, u vas neni druzina? ja jsem na materske, ale holka chodi do skolni jidelny a druziny, na vlastni prani, a uz ji i obcas necham tak 20 minut doma samotnou, at si postupne zvyka.Rekla bych Ti,, vitej v realite zivota,, kdyby mi Te nebylo lito, jak Te ten chlap podvadel

sarinkam
13. únor 2009

az ted jsem si vsimla, ze je to stara udalost

lisounek
13. únor 2009

ahojky ja bych asi resila azylovy dum..jestli to tu uz nepadlo nemam cas docitat!! Preji hodne stesti!! 😕

skuli
13. únor 2009

Holky ten případ je 2 roky starý,chtěla jsem jen vědět,jak to dopadlo.Na rady je pozdě a dotyčný tatínek je už asi z basy venku.

sudlinka
2. srp 2012

@kreksi ahojky moc se omlouvám ,že ruším ,ale jsem uplně na dně podle tvého příspěvku si myslím ,že by jsi mi mohla pomoci mohla by jsem tě prosím nějak kontaktovat ????popřípadě mohla by jsi se mi ozvat na můj email bruhasou@seznam.cz moc v těchto diskuzích neumím chodit tak jen doufám ,že moji prosbu obdržíš děkuji s pozdravem šárka

jirka5
17. kvě 2014

Dobrý den,
Jmenuji se Jiří Mataj a jsem sociálním pracovníkem v občanském sdružení Zabranou www.zabranou.cz , ve kterém se pokoušíme hledat nové cesty v pomáhání vězňům a jejich blízkým. Již přes dva roky poskytujeme zázemí pro setkávání rodinných příslušníků a přátel lidí, kteří jsou ve vězení. Platformou setkávání je svépomocná skupina, která se shází zpravidla 1x za měsíc v centru Prahy v počtu cca 6-12 lidí. Mezi členy skupiny patří manželky/manželé, přítelkyně/přátelé, příbuzní (rodiče, prarodiče) či blízcí přátelé lidí, které čeká nástup výkonu trestu odnětí svobody, jsou ve výkonu trestu, nebo byli již z vězení propuštěni. Na setkáních, která jsou pochopitelně zdarma (dokonce jsme schopni poskytnout v odůvodněných případech příspěvek na cestu do Prahy pro mimopražské zájemce) a při kterých můžete zůstat v částečné nebo úplné anonymitě, si povídáme o zkušenostech spojených s uvězněním blízkého, sdílíme praktické (i právní) rady a tipy jak postupovat, na co si dávat pozor, z čeho mít radost. Jednoduše sdílíme své zkušenosti, pocity a tím podporujeme nejen sebe ale i ostatní, kteří na tom jsou (nebo byli) podobně.
Více informací naleznete zde: http://rodinyveznu.cz/svepomocna-skupina neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na podrobnosti.
Za tým Za branou, Mgr. Jiří Mataj.