Manželství dobrovolně bez dětí - máte zkušenost?

lamiaaa
5. srp 2012

Ve svých skoro 25 letech si vůbec nedokážu představit to, že bych někdy byla těhotná, porodila a starala se o dítě. Musím bohužel přiznat, že jsem naprostá odmítačka dětí, z diskuzí kamadárek-mamin o dětech mi naskakuje husina stejně jako ze řvoucích prcků na ulici. Všechny ženy, co zvládly vychovat děti mají můj nesmírný obdiv, já jsem dospěla k názoru, že bych to nedokázala a vážně snad nikdy bych nebyla ochotna obětovat svůj pohodlný život dětem. Jsem sobecká? Nebylo by však sobečtější přivézt na svět nechtěné dítě s tím že mu nedokážu poskytnout vše, co potřebuje?
S přítelem máme naštěstí stejný pohled na věc, proto bych se chtěla zeptat, jestli si myslíte, že manželství může bet dětí fungovat bez problému? Mohou třeba společné koníčky, cestování a zkrátka užívání si jeden druhého stačit? Znáte z okolí případ kdy jsou manželé dobrovolně bezdětní?

shine2015
13. únor 2015

holky já si neuměla představitv děti nikdy - přesně jak popisujete, rozcapený, navíc porod!!! ztloustu, konec s cestováním, žadný čas pro sebe a co teprve zamestnaná a deti ve školce, škole....., ale pak najednou jsem prostě chtěla. Strašně moc.
Rozhodne bych nechodila na sterilizaci...nikdy nevíte, zda se nezblázníte a nebudete chtít...dnes samozřejme říkáte nikdy, ale nevíte, co bude...mužete se rozejít s manželem/partnerem...potkat nekoho a najednou deti chtít..nebo na vás touha po miminku přijde......byla bych opravdu opatrná.

průšvíh pro spoustu žen je, že díte nechtějí, nechce ani partner/manžel...pak se rozejdou, ženám 40 a víc...chlap si najde ženu jinou, pořídí si s ní min 2 deti...a on rodinu má...a původní žena zjistí, že je sama, že propásla čas vhodný k založení rodiny a že je sama....nemá nic....a cestování a finance už ji nic neříkají......nejhlede na to, když ji je 50, ví, že deti mít nebude nikdy....sice mela dovolene, ale každá druhá kamoška, možná opravdu každá ji o víkendu řekne - heled, Helčo, nemužu, přijedou mladý.....a pak si mysllím, že začíná problém.....

Dobře sterilizaci i nemít deti promyslete....hodně štěstí a správné rozhodování.

espada
13. únor 2015

@rao Nechci ti kecat do života a tvé volby, ale sterilizace je špatný krok. Ze zdravotního hlediska je to zásah jako prase. Projdeš v brzkém věku klimakteriem, rozhodí se ti hormony a budeš mladá stará. Znám holky, co tím prošly, protože musely ze zdravotních důvodů a bylo to dost blbé. Zvaž to pořádně. Lze se chránit jinak.

shine2015
13. únor 2015

@espada přesně

marketa233
13. únor 2015

@lamiaaa Tak správná (křesťanská) rodina úplně nejste, ale pořád lepší tahle varianta než opak - dítě bez fungujícího manželství.

Sterilizace je blbost, člověk může změnit názor. Jendou bys mohla litovat. Nemluvě o zbytečném zásahu do fungujícího organismu.

achjonetusim
13. únor 2015

@marketa233 Správná rodina - to je co 😀 ?

marketa233
13. únor 2015

@achjonetusim Rodina je z definice matka, otec, dítě (děti). Bez dětí není rodina. 🙂

achjonetusim
13. únor 2015

@marketa233 A k tomu musíš bejt křesťan, abys měla děti a tím "správnou" rodinu?

marketa233
13. únor 2015

@achjonetusim Ne, šlo o ten křesťanský pohled, který vidí manželství jako naplněné ve chvíli, kdy manželé mají dítě. Tím, jak se vzdalujeme od původních křesťanských hodnot, mění se pohled na rodinu. Dneska jsou za rodinu mylně považovány i dvě osoby stejného pohlaví. Což je absurdní.

sarkar
13. únor 2015

Někdo mi tu lajkoval můj příspěvek ze srpna 2012, takže jsem se ocitla zpět v téhle diskuzi a dočetla jí...Stále si myslím, že určitě vztah a vůbec život bez dětí je možný, neříkám, že ne, ale...u mě to dopadlo tak jak to dopadlo, přestože jsem si děti taky nedovedla představit dlouhou dobu, milovala jsem svůj život plný cestování a nezávislosti, měla jsem plány...pak (to už jsem taky psala), jsem potkala svého současného manžela (teď jsme spolu 5. rokem), měla jsem odjet na 2 roky do Anglie, pak bylo v plánu Japonsko nebo v horším případě USA. Tenkrát mě tehdy ještě přítel požádal ať nikam nejezdím a já zůstala. Nelituju, byť někdy mě napadne co by bylo bývalo, kdybych to uskutečnila...V únoru 2013 se narodila první dcerka, v dubnu 2015 čekáme kloučka. Co se týče nějakých obav z tloustnutí nebo tak něco...s dcerou jsem přibrala 4,5kg která jsem okamžitě shodila, teď ve 30tt mám +1kg 🙂 Dítě bych nebrala jako důvod tloustnutí.
Ano, změnilo mě, to dost, ale řekla bych, že k lepšímu. Naučila jsem se hodně novým věcem. Mě osobně mateřství moc neomezuje. Od malička malá jezdí k babičkám, takže mám víkendy pro sebe, kdy si dělám co chci, vlastně i v týdnu kdy je doma jsem schopná si udělat čas sama na sebe, jen to chce dobře organizovat. Opravdu miluju když se na mě malá dívá a usmívá se (teď už jí jsou 2 roky, takže se usmívá vědomě, nemluvím o tom úsměvu mimin, která ani nevědí, proč se smějí), nebo když ke mě běží a volá maminko. Absolutně se to nedá srovnávat s partnerskou láskou, která se vlivem času a okolností mění, ta mateřská je pořád stejná. Popravdě teď bezdětné holky vnímám jako sobecké, rozmazlené, netrpělivé a netolerantní kozy (ne všechny, to zase ne, ale hodně velké procento). Takže ten argument, že vás mateřství změní, bych nebrala jako příliš relevantní. Některé holky by dle mého potřebovaly změnu jako sůl, já jsem se změnila řekla bych hlavně k lepšímu. Hodně se bojím, abych nedopadla jako ty 100% matky, které přes svoje dítě nic jiného nevidí. Vychovávám s respektem a respekt vyžaduju, když bylo malé 1,5 roku vrátila jsem se na částečný úvazek do práce, čtu, vzdělávám se, začala jsem tančit orientální tance, zajímám se o zahradničení, zdravé stravování, teď jsem se začala zajímat o aromaterapii...jsem hodně akční a vytížená, rozšířil se okruh mých přátel, stará přátelství udržuju (i s těmi bezdětnými ženami, pokud si tedy máme co říct), i když musím uznat, že některá přátelství povolila (právě skrz rozdílnost názorů).
Shrnutí za mě - určitě ne dítě, když si tím nejste 100% jisté a ne jako náplast na vztah, a hlavně nikdy neříkat nikdy a nezavírat si zadní vrátka třeba tou zmíněnou sterilizací...

minerva
13. únor 2015

@espada To sis tu sterilizaci trochu popletla s odstraněním vaječníků.

espada
13. únor 2015

@minerva Asi jo. Pardon.

minerva
13. únor 2015

@espada To neva 🙂

alen_ka
5. čer 2015

@lamiaaa je to vždycky tak 50/50, nekteré bezdětné páry, co znám, jsou šťastné, užívají si života, jezdí na dovolené, dělají práci, co je baví a návzájem si věnují téměř veškerý volný čas, některé se zase rozvedou, často i proto, že jeden z nich děti mít nemůže a ten druhý to neunese
ale taky znám spoustu párů, kterým se začal kazit vztah právě po narození dětí, často takový ten typický případ, muž pořád v práci, žena doma na všechno sama, oba věčně naštvaní a utahaní a kolem řvoucí děti
takže záleží na tom, jak si to kdo udělá a jak to kdo snáší, děti neděti 🙂

martina585
23. únor 2017

Dobrý den,
je vám 30 a víc, jste v páru a máte děti? Nebo naopak děti nikdy mít nechcete?
Pokud ano, prosím Vás o vyplnění krátkého dotazníku, který mapuje spokojenost v páru a data z něj budou použity do psychologického výzkumu. Vyplnění Vám zabere zhruba 15 minut.

odkaz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeT5OU...

Předem děkuji,
Martina Garbová

martina585
Odpověď byla odstraněná
Zobraz