Máte doma uklizeno? Jak často uklízíte?

ivt
20. led 2009

Zajímalo by mě jak často doma uklízíte a kdy (spíš ráno, odpol. když děti spí, nebo večer?)
Necháte prcka běhat po bytě třeba s rohlíkem když drobí, dáte mu čokoládu, když když to pak patlá všude možně? Já svého 2,5 letého syna dávám vždy do židličky, tam si jí co chce a pak mu umyji ruce a jde si hrát. Někdy udělám výjimku, nechám ho něco jíst, ale pak ty následky...
Sestra své dítě nechá všechno jíst, je pořád upatlané, všechno omatlané a když jsou u nás na návštěvě tak mám pak co uklízet. Jak jste na tom vy? Uklízíte pořád po dětech nebo nad tím mávnete rukou a večer to sklidíte a je to!

kristi
15. dub 2009

netusim, ale myslim, ze cas ktery bys stravila nakym vypisovanim do sesitu.....no vis jak, da se to vyuzit lepe.

u nas je uklizeno ted, dite spi a vyluxovala jsem pul balicku detskych susenek a pul balicku nejakych tycek, takze jo...

elitera
15. dub 2009

kristi, ten čas "lépe" využívám 25 let a doma furt bordel (i když aktuálně způsobený především nastěhováním novýho nábytku a jeho zatím neuspořádáním) 😀 Zatím nemám děti, tak ho klidně strávím tímhle 😉

animatua
15. dub 2009

kristi a mala se ti nevzbudi na hluk vysavace? ja muzu vysavat jedine s malou v Becu 🙂

kristi
15. dub 2009

ne, mam ho tichej a dvoje zavreny dvere....takze v pohode spinka

peppapig
15. dub 2009

cau holky, tak ja jsem takovy ten uklizeci a vyrovnavaci maniak, aspon me to rikaj a uz si tak nekdy pripadam ☹ . Takze mam tu uklizeno denne, jinak bych to asi nezvladla. Vytahan hracky neberu jako 'bordel', ale spinava vana a wc, stydte se 😝
Jinak mala uz ve 13ti mesicich vedela, ze kdyz se neco rozlije musi se to utrit a hup sem pro uterku ci hadru, takze jaka maminka takova dcera 🙂

luucia
15. dub 2009

Já jsem na tom stejně jako peppapig 😅 uklízecí maniak...uklízím každé ráno - prach, záchod, koupelna, vyluxovat 😉 jednou za 3 dny ještě vytřít 😉 hračky porovnávám průběžně celý den 😉 Malá bude asi po mě, pže všechno strká do pračky a když si venku malinko ušpiní ruce, hend ke mě běží, aby jí je otřela 😅 u jídla nesnese špinavý ruce, takže jí způsobně vidličkou a jakmile má jenom prstík špinavej, tak ho chce hend otřít 😅 už si fakt někdy připadám jak úchyl na úklid, ale nedokážu tomu zabránit, jakmile někde vidím smítko, hned ho musím sebrat, jinak sem z toho nervozní 😲

peppapig
15. dub 2009

luucia 🙂 kazdou vetu co jsi napsala mame i tady u me, pracka, spinave ruce u jidla, taky porad otiram, kdyz krici, ze 'ruka mami', smitka na koberci a vlasy na umyvadle, taky z toho jsem nervozni. Jen ja vysavam vecer. Muzik se me minule ptal, co budu delat, az koupime 4pokojovy barak 😀 tak nevim, ale zas hned tak to nebude, tak nad tim nepremyslim. Jo a kdyz se mala polije, hned se svlika 😅

karotky
15. dub 2009

Tak já se asi nohodnotím jak moc dobře mám doma naklízeno. 😅
Asi záleží na prioritách,ale pro mě je základ,mít každý den čisté WC,koupelnu,podlahu v bytě a nádobí.Utírání prachu řeším max. 2krát do týdne,ale podle toho,jak to stíhám.Kdyžbych nevařila skoro každý den,tak ten čas budu víc věnovat uklízení,ale takhle bych se s Adamem nedostala ven a doma bych s ním nevydržela. 😅
Rozházené hračky považuji pouze za technický bordel,který mě nechává chladnou. 😎
Ale zase je fakt,že když čekám návštěvu,tak že si dám záležet. 😉

suki
15. dub 2009

tak dneska to celkem ujde 😀

luucia
15. dub 2009

peppapig, přiznám se, že já luxuju několikrát denně 😅 většinou ráno a ještě navečer, když malá něco rozsype, tak rovnou vysaju celý byt 😅 Když sem bydlela u našich, tak sem uklízela celý barák, pže mamka měla náročnou práci a taky sem to zvládla a užívala si to 😅mě uklízení fakt baví 😎 😀

My bydlíme v centru města, takže se tady dost práší...kdybych neutírala prach každý den, tak by mě to zabilo 😀

ina.b
15. dub 2009

Já byla vždycky pořádkumilovná a stále jsem. Takže pořád průběžně poklízim. Většinou když jde malá kolem oběda spát a pak odpoledne jen posbírám hračky, které se odstěhovaly z pokojíčku do celého bytu 😀 A nakonec večer, když jde malá spát. Vysáváme denně, protože taky Aduš běhá s jídlem po bytě, v židličce jí jen teplá jídla. Prach, vytírání, WC a koupelna tak 2x týdně.
Někdy mám ale dny, že se mi do toho fakt nechce, tak nechám nahromadit bordel a sklidíme to s manželem večer, když malá usne. 😝

georgine
15. dub 2009

spokojené dítě,bordel v bytě!!!! 😀 😀 😀 😀 tímto heslem již žiju 4rok a jde to, obcas to tu vymetu,ale poznáte to kdyz uklízíte se mnou pak už ne.... 😀 😀 😀 😀

peppapig
15. dub 2009

Hmm, tak my mame spokojene dite a poradek v byte 😀 a dokonce i varime a chodime denne ven 😝

misa84
4. kvě 2009

ahoj holky "uklizecky" 😉 chci se zeptat, cim vytirate podlahu, kdyz mrnous lozi a olizuje ji? vytiram denne, jsem taky uklizeci blazen, ale stejne mam pokazde strach ze neni dost cisto..

peppapig
4. kvě 2009

prej uklizecky 😀 😀 😀

ja mam vsude koberec, podlahu v koupelne a v kuchyni denne vysavam a jednou tydne prejedu hadrem a detol antibakterialni, mala teda podlahy neliza. misa urite to mas vse tip top 😵

soanpe
4. kvě 2009

dm produkty nejsou toxické
a jsou hodně hořké,aby to dětičky neochutnávaly 😉

na dlažby mají prostředek,po kterém pak dlažba neklouže. všechno to voní jako mýdlo s jelenem,takže žádný dráždivý vůně a smrady

terak
4. říj 2010

Zkusim ozivit tema, ale ted zrovna jsem douklizela. Mame dlazbu a psa a jsem uplne nadsena z jednoho nakupu, ktery se mi povedl asi pred pul rokem. Koupila jsem si parni cistic na podlahu (ne takove ty sunty co se prodavaji na teleshoppingu, ale opravdu kvalitni, ktery pritom nestal moc) a muzu rict, ze to byl jeden z nejlepsich nakupu tohoto roku. Zrovna jsem dosudlala podlahu. Nikde jsem nemusela cakat s kyblem, nesmrdi to tu po cistici a hlavne podlaha je fakt vydesinfikovana.

Ted tim pujdu jeste prejet kuchynskou linku - lakovana dvirka, at se zase lesknou 😀 😀 😀

vojtisek2007
4. říj 2010

@terak ahojky, nemůžeš prosím napsat značku toho zázraku ??? ségra právě koupila ten z teleshoppingu - taky mají psi a teď mimčo - ale katastrofa, podlaha zůstává mokrá ještě dvě hodiny, jak kdyby tam vychrstla kýbl vody....a páří to tak, že v místnosti není vidět...a já bych ho chtěla taky, hlavně kvůli desinfekci, mám pocit, že čím vytřu teplejší (vařící) vodou, že je to lepší a čistější a tak....vytírám v rukavicích abych si mohla dávat hodně horkou vodu a když vytírám mopem, tak si dávám do kýble vařenou z rychlovarky....🙂 no vypadá to, že jsem asi trochu pošuk 😀 😀 😀 Jo a taky je fajn, že s tím můžeš vzít i koberce kvůli rotočům a tak...to chtěla právě ségra,ale s tím množstvím vody co to zanechává si na koberec fakt netroufla....

terak
4. říj 2010

@vojtisek2007 Ja mam konkretne tento: http://www.karcher.cz/detail/sc-1020

Ta dlouha tyc se da oddelat, takze se ti to zkrati a mas tam radu nastavcu na cisteni koupelen a nevim ceho vseho jeste. Ten z teleshopingu si koupila mama a podobna zkusenost. Po pul roce rozvrzane, podlaha porad mokra, na plovoucku bys to nevzala. Ja tim svym umyvam prave i plovoucku a uplne v pohode.

Koberec jsem jeste nezkousela, ale je pravda, ze s tim kartacem by to slo. Tak jeste vyzkousim. I kdyz nevim, jestrli na ten vlneny koberec ... Kazdopadne jsem to pouzila na vycisteni kozene sedacky, samozrejme opatrne, ale prezila 😀 😀 😀

crca
5. říj 2010

Hezká otázka 😀 Takže odpovím asi tak,mám 1,5 letá dvojčátka,takže o úklidu není ani řeč 😅 Když vidím,že jsem teď v neděli gruntovala a již dnes žádné známky čista..... 😅 ,samý drobek,nechávám je běhat s rohlíkem,ovocem....,neřeším to 🙄 když je dám do židliček tak akorád na oběd a večeři,to jo.vysávám ob den až 3 dny....,to by se nedalo 😀 ,gruntuju když mě je někdo vezme na dvě hodiny z domu,jinak to při nich nejde a uklízím hračky teda průběžně,protože to co dokážou udělat během mého vaření dopoledne.... 😀 zkáza 😀 natož je nechat celý den 😀 Zlatě léto,kdy jsem je vyhodila na zahradu a byli tam půl dne 😀

petrpech
13. lis 2013

Maminky a co máte doma teda za podlahy? Některá tu psala, že je silně proti dlažbě, což je jasné, protože je studená a pro mimčo to určitě není idální. Přemýšlíme s manželem (píšu z jeho účtu) o nové dubové podlaze, ale ráda bych slyšela nějaké osobní hodnocení, než to, které se dočtu na webu (tam je jasné, že je to jen vychválené http://www.empiri.cz/dubove-podlahy/). Jaké je to na údržbu a poradíte barvu, na které toho bude nejméně vidět?

babynaostrava
23. dub 2014

Já zastávám názor "bordel v bytě, šťastné dítě". Na druhou stranu musím říct, že hlavně teď na jaře vnímám, že v uklizeném bytě je daleko více energie.