Máte doma uklizeno? Jak často uklízíte?

ivt
20. led 2009

Zajímalo by mě jak často doma uklízíte a kdy (spíš ráno, odpol. když děti spí, nebo večer?)
Necháte prcka běhat po bytě třeba s rohlíkem když drobí, dáte mu čokoládu, když když to pak patlá všude možně? Já svého 2,5 letého syna dávám vždy do židličky, tam si jí co chce a pak mu umyji ruce a jde si hrát. Někdy udělám výjimku, nechám ho něco jíst, ale pak ty následky...
Sestra své dítě nechá všechno jíst, je pořád upatlané, všechno omatlané a když jsou u nás na návštěvě tak mám pak co uklízet. Jak jste na tom vy? Uklízíte pořád po dětech nebo nad tím mávnete rukou a večer to sklidíte a je to!

suki
4. dub 2009

jo já taky ne, protože mám všude bordel a to je pak jedno kde začneš asi 😀 😀 😀

suki
4. dub 2009

tak dáme se do toho a půl je hotovo 😀 😀 😝 😝 😅 Ach jo... 😀

jeudi
4. dub 2009

hmmmm ☹ tak ja na to jdu ...ja mam napad udelam vse okolo a nadobi necham manzovi 😀 😀 😀 😀 ten bude rad tak ja jdu na to pak sem pisnu jak mi to slo s tim pupkem 🙂

suki
4. dub 2009

tak jo zvládni to, já ti pak pisnu, jak jsem to odflákla 😀 😀 😀 😀

jeudi
4. dub 2009

suki jsi tady jeste?jsemchtela jeste napsat ze to necham na zitra dneska uz se mi fakt nechce ☹ bylo toho moc za dnesek 😕

mumumu
4. dub 2009

U nás je uklizeno každý pátek po odchodu uklízečky, večer sbíráme bordel, hračky, dáváme do kupy kuchyň...
Na drobky je super po ruce ruční vysavač, používám průběžně během dne. Děti kvůli jídlu nebuzeruju. Pokud už to není přespříliš. H ví, že je chytré vzít si pod pečivo talířek. Ale nenutím je vždy za každou cenu jíst u stolu.

zdenallicka
4. dub 2009

U nas je uklizeno asi dva dny pote, co uklidime... Pak se tu zacne zase desne prasit a je to des... Uklizecku bych taky brala... 😀

mumumu
4. dub 2009

Uklízečka je pro mě naprostá nezbytnost, pokuch chci nadále provozovat 2 děti, zaměstnání, zůstat mentálně v pořádku a věnovat se pár věcem, co jsou pro mě důležitý. Uklizená, teda spíš čistá domácnost, je mi příjemná, takže nemám jinou možnost. Čistá nemyslím sterilní, ale pěkná na pohled, prostě mám ráda čistou koupelnu, nemám ráda chuchvalce prachu, zapatlaný skla a zrcadla apod. Zároveň mi přijde škoda si na tom dřít tělo a nervovat se, že mi u toho lítaj kolem děti a nejsem schopná setřít podlahu, jelikož mi na ni průbežně furt něco sypou. Navíc, jak už jsem párkrát dávala k lepšímu🙂, si vydělám na týdenní úklid asi tak za hodinu, takže žádný dilema.

suki
4. dub 2009

Jsem tu, uklidila jsem akorát tak nádobí do pračky, teda pardon do myčky 😀 😀 ....dala prádlo do myčky....teda už blbnu do pračky 😀 😀 a teď vařím 😕 😠 😀 ...Jinak teda budu dělet velkej úklid asi zítra i s oknama to vezmu, když už v tom budu 😝 😝

suki
4. dub 2009

mumumu perfektně zařízený to máš 🙂 😉

jeudi
4. dub 2009

suki ty mas mycku ja mit mycku tak to neresim ,proto nechavam nadobi manzelovi ,aby vedel jake to je a konecne se dokopal ji koupit 🙂 a okna mu taky necham bojim se abych se stim pupkem neprevazila ven 😀 a navic verim na ty povery ,za v tehu se nemaj mejt okna a verim na to moooc rada 😀 jinak milacek se ted pustil do nadobi je to zlaticko 😵 MUMUMU:kolik te stoji ta uklizecka??potrebovala bych ji tak trikrat do tydne....no mozna i vic 🙂

suki
4. dub 2009

jeudi...dobře děláš, že necháš nádobí manžílkovi 😀 ještě, když jsi těhotná 🙂 ...žádný zbytečný namáhání 😉 😀 Já bych potřebovala uklízečku každej den 😀 😀

jeudi
4. dub 2009

ja to chtela napsat ale bylo mi to hloupe 😀 taky bych ji potrebovala denne..no je to zlato...no co vzdyt mi zensky nejsme od toho,abychom doma dreli a delali domaci prace a chlap se toho nedotknul..to byvalo za krale klacka,ale nekteri to tak praktikuji do dnes,ze si mysli ze kdyz chodi do prace ze to je vse vsak zenska taky musi pracovat tak co by ji chlap nepomohl

suki
4. dub 2009

za krále klacka 😀 😀 😀

jinak s tebou naprosto souhlasím 😉 pomáhat by se mělo 🙂

mumumu
4. dub 2009

Jeudi, asi 80-100 na hodinu🙂 Domluvené jsme na 80, ale někdy přidám, když vidím, že je to fakt humáč. Obvykle stráví u nás 3 hodiny, nemáme moc velký byt a rozházené hračky apod jí předuklidím, ona dělá jen prach, podlahy, skleněné plochy akoupelnu se záchodem. Víckrát do týdne nejsem schopná zorganizovat odchod z bytu v pravidelnou dobu na potřebný čas, takže se musím spokojit s jedním gruntováním a přes týden to nějak udržet v únosné podobě. V praxi to znamená, že po jídlech a činnostech, po kterých je smetí, vytáhnu ruční vysavač, jednou denně večer poklidím aspoň zhruba hračky, hadry apod., udržuju kuchyň (koupelna týden vydrží), případně lokálně setřu nějaký ten flek, vylitou šTávu apod. Když přičtu skoro každodenní vaření a práci kolem praní prádla, mám to tak akorát. Mytí oken apod zvládnu buď sama, nebo paní poprosím o delší službu.

jeudi
4. dub 2009

tak to není zas tak moc jeste v jakem je to kraji aby mi jsme tady nemeli drazsi sluzky 🙂 jinak u nas by si asi vydelala 😀 a to se nebojis ze ti tam neco ukradne?nechavas ji tam samotnou??to je asi dost o duvere co??jinak devcatka dnes vam preji dobrou noc zitra si to prectu zaviraji se mi oci tak hezky vecer a diky za odpoved...papapa 😉

suki
4. dub 2009

dobrou noc 😉

mumumu
4. dub 2009

Jeudi, Karlovy Vary, ne nebojím se, byla by první podezřelá, to jí nestojí za to, má i klíče a prostě si o ní nemyslím, že by to udělala. Nezabývám se tím a je mi fajn🙂

kubaka
4. dub 2009

mumumu - mám to zařízené úplně stejně a je to ohromná úleva. Taky podnikám, doma puberťák a batole, ještě abych vytírala - hrůza. Já dávám teď 120 a je u nás taky 3 hodiny. Je to paní přes agenturu. Když ke mě 2 roky chodila paní soukromně, dávala jsem jí 85. Obě měly klíče, nemusíme se na sebe vázat.
Toho nepořádku přes týden se člověk nauklízí i tak dost, ale ten základ zůstává udržován. Taky nesnáším chuchvalce v rozích a u zdí, takhle to vydrží do dalšího týdne realativně čisté.
Je to stejná úleva, jako když začaly přicházet do módy myčky nádobí. 😎

mumumu
4. dub 2009

Kubaka🙂 no, přesně, jak píšeš! Taky jsem platívala víc přes agenturu, ale paní z toho neměla ani těch 80Kč, tak jsme se nakonec dohodly soukromě, výhodné pro obě. Ale dala bych i těch 120, fakt je to k nezaplacení.

suki
5. dub 2009

tak jako teď tady rozhodně uklizeno nemám...všechno roztahaný po zemi...Nikolka trošku řádila...a teď řádí venku na tříkolce 😀

jeudi
6. dub 2009

holky tak ja uz mam naklizeno nak me to chytlo 🙂 ale to se stava jednou za uhersky rok 😀

suki
9. dub 2009

jo, tak dneska můžu říct, že tu mám uklizeno....začala jsem asi ve čtyři a skončila teď 😝 😝 , takže ještě aby ne 😀 😀 UF 😀 😝

kristi
9. dub 2009

ja dneska taky, cekam za 10 minut navstevu, tak jsem to zmakla

suki
9. dub 2009

šikulka 😉 😉

kristi
9. dub 2009

ty jo, ale vis jak.....luxovala jsem 3x, pac mezitim Mia mela piskoty....furt dokola

suki
9. dub 2009

😅 😅 no já mám malou venku s babičkou, takže ona mi tu nadělá, hned jak dojdou, byly na písku, takže se to z ní bude sypat ještě zítra 😠 Asi ji vysleču na chodbě a rovnou do vany 😀 😀

marselina
9. dub 2009

uklizeno doma mám v případě že kubíček a tatínek nejsou doma.jak dojdou uklid je ta tam.u kibíčka padá písek a z tatínka piliny(dělá klukům na zahradu domeček) 🙂

nobody
15. dub 2009

já uklízím už třetí den 😀
to samý

elitera
15. dub 2009

my máme aktuálně doma bordel jak v tanku 😝
Mám dotaz: kdysi na podobný diskuzi proběhnul odkaz (něco jako pojdtedal.cz), kde byly tipy, jak uklízet - jak si rozvrhnout harmonogram uklízení, radili zavést na to nějakej sešit. Myslela jsem si, že si adresu zapamatuju, ale bohužel. Sešit jsem si pořídila a teď co s ním 😀 Nevzpomenete si prosím někdo, co to bylo za web? 🙂