Máte doma uklizeno? Jak často uklízíte?

ivt
20. led 2009

Zajímalo by mě jak často doma uklízíte a kdy (spíš ráno, odpol. když děti spí, nebo večer?)
Necháte prcka běhat po bytě třeba s rohlíkem když drobí, dáte mu čokoládu, když když to pak patlá všude možně? Já svého 2,5 letého syna dávám vždy do židličky, tam si jí co chce a pak mu umyji ruce a jde si hrát. Někdy udělám výjimku, nechám ho něco jíst, ale pak ty následky...
Sestra své dítě nechá všechno jíst, je pořád upatlané, všechno omatlané a když jsou u nás na návštěvě tak mám pak co uklízet. Jak jste na tom vy? Uklízíte pořád po dětech nebo nad tím mávnete rukou a večer to sklidíte a je to!

jabrunko
20. led 2009

ivt - my v jednej diskusii mame heslo, "bordel v byte, stastne dite", ja sa toho drzim

slunicko552
20. led 2009

jabrunko souhlas 😉 😵

nikka.vo
20. led 2009

Tak já syna nechávám po bytě běhat s jídlem, do židličky ho dávám minimálně, ale jelikož se u nás dost práší, tak stejně luxuju ob den ručním vysavačem kolem zdí a pak každé pondělí a pátek velkým vysavačem komplet, tak to neřešim, jestli je sem tam drobek. Teda jako štve mě dokola luxovat, ale luxovala bych i bez drobků. Opatlaný máme jen konferenční stolek, nic víc, ale opět kvůli prachu utírám tak každý 2-3 den nábytek, tak je mi to jedno. Tohle fakt neřešim jsem ráda, že je od něj klid a jelikož dlabe furt něco, tak by byl neustále v židičce, to by asi nevydržel 😅 Během dne to tu sice občas vypadá jako po výbuchu, ale po 15 minutách lehkého úklidu je to zase v cajku. Zvykla jsem si na kažododenní uklízení, když je doma dítě. Jinak teda uklízím vždyckyv pondělí a pátek velký úklid a jinak každé dopoledne to tu ošolíchám od klasického bordelu po nás po dospělích znpředchozího dne a po dítěti hračky průběžně během dne a večer 😉 😉

Když to tak čtu, tak uklízim pořád 😅 😀

nikka.vo
20. led 2009

Jinak obvykle uklidim po synovi hračky když jde spát v poledne, pak před tím, než dorazí přítel domu, aby ten bordel neviděl, to by totiž nechápal 😀 a pak večer 😉

ivt
autor
20. led 2009

Holky díky za odpovědi. My máme hrozně malou kuchyňku, takže jíme v obýváku. Kluk tam má svoji židličku, takže je zvyklý tam snídat, obědvat, večeřet a svačinku mu dávám normálně ke stolu, u toho si maluje, tancuje, zkrátka hraje si a já to pak po něm ukllidím. Když sem tam něco upadne, nedělám z toho vědu. Jen mě zajímalo, jak to mají jiné maminky.
Já mám ráda pořádek, ale s malými dětmi pořádek nejde udržet, vytahá hračky po celém bytě a taky to tu máme jak po výbuchu. Je to ale takový ten bordel, co je za 5 min. uklizený.Z toho si hlavu nedělám, celé dopoledne si hraje a když si jde odpol. lehnout tak to uklidíme, odpol. jdeme ven, to se udělá nepoř. minimálně a večer když děti spí, tak si ještě trochu poklidím abych ráno nevstala do bordelu. Problém je ale v tom, že když někam jedeme, tak už manžel s dětma na mě čekají v autě a já ještě rychle poklízím nějaký ten nepořádek, rozházené hračky, oblečení atd. a pak běžím honem aby nečekali dlouho a jsem třeba rozcuchaná, nenamalovaná, jen na sebe rychle něco hodím. Ale hlavně aby byl doma pořádek abychom se vrátili do uklizeného bytu. Kdybych se vrátila z venku do bordelu zkazilo by mi to náladu. Máte to taky tak? Nebo jdete ven a co je doma vás v tu chvíli nezajímá, necháte hračky, věci jak jsou a říkáte si, že to uklidíte až přijdete domu? Pište, zajímá mě váš názor. Ahoj Ivt

petruna
20. led 2009

tak to ja se radsi namaluju a ucesu nez uklidim... 😀
ja mam taky rada poradek, ale po synovi uklizim az vecer, kdyz jde spat. je to presne takovy ten bordel, co je hned uklizeny a hlavu si z nej nedelam. kdyz je koberec plny drobku, tak luxuju i obden, aby ty drobky syn nejedl (mame malinky byt, takze to je taky hned)
a na prochazku nebo do obchodu jdu klidne z bytu, kde je neporadek, to mi nevadi. Uklizet pres den pro me nema smysl, kdyz to Tonik zase vsechno vytaha.

slunicko552
20. led 2009

Tak já jsem taky ráda,když přijdu do uklizeného bytu,asi jako každý.My když někam jedeme tak prvně s prckem uklidíme.On si sám po sobě uklidí hračky 😉 .A hračky si uklízí večer než jde spát,jinak to docela prdím.Samo vysáváme spolu atd. 😉

winifred
21. led 2009

Ahoj nevím jestli mám uklízeno,ale po celáým bytě se mi celý den válí hračky,ale rozhodně nenechám dítě lítat po bytě s jídlem to ani náhodou.Kdo by to potom uklízel 😖 !Hračky dávám najedno místo běhěm dne a potom večer je naházime do bedýnky a je uklizeno.
Jak říkají moje kamarádky hračkypo bytě potahané není nepořádek,ale důkaz že mám doma hravé dítě.A když se někomu nelíbí hračky potahané po bytě tak ke mě nemusí chodit že! 😉

martinka79
21. led 2009

hračky máme po bytě též. jinak je samo uklízíme večer s dětmi a je klid. snadno řečeno klidně mě může přřekvapit návštěva kdykoliv a máme tu příjemně. max. budu něco kuchtit v kuchyni nebo večer žehlit, jinak tu je voňavo a příjemno. 🙂 s jídlem sedíme i my dospělí tak proč to nenaučit děti. a ony to umějí hnedle. nemám s tím problém. 🙂

martinka79
21. led 2009

já vysávám denně a klidně i vícekrát není to porblém vzít vysavač a něco vysát. vytírám také denně je to ušpky dupky máme doma psa. dělala jsem to i když jsme chodila do práce i teď. dcera už je naučená, že pokud jí něco upadne tak si to uklidí. udržuji byt v čistotě a proto to enstrojí nervy a ni úsilí.
ale u každého je to jiné a mě je přijemně tedy i kamarádky co nemá naklizeno a občas e op bytě povalují hadříky no a? 🙂 je to jejich binec.

supina
21. led 2009

ivt: Můj syn jí také zásadně v židličce. Jak popisuješ svou sestru, tak takovou mám kamarádku. Chodí k nám se svým synem vždy s rohlíkem, takže nadrobí po celém bytě, zbytek někde odhodí.. 😠 Mě vadí to, že jí to nedojde. Taky mám sice malé dítě, ale nikdy bych mu na návštěvu nedala něco drobivého. Když mu něco nabídnou, upozorním, že drobí - to si myslím, je něco jiného.. Jinak rozházené hračky mi nevadí, hrát si přece musí 😀

martinka79
21. led 2009

děti si umí i lépe hrát když mají hračky rozházené a vyndané z krabic než v naklizeném pokojíku. 😀

gedren
21. led 2009

Kdyz ji dite rybickovou pomazanku nebo neco podobne nevabnyho (mysleno nevabnyho ve chvili, kdy bych to nasla po mesici za posteli 🙂), tak si to ji u stolu, ale s rohlikem nebo jabkem ji necham behat, jak se ji zlibi. Uklizime tim stylem, ze ja vubec ;) (resp. kdyz zakopavam o hracky, odkopnu je na stranu 🙂), manzel jednou za 1-2 tejdny ty hracky sesbira a behem tech 5 minut, nez je dite zase rozhazi po celym byte, stihne nekdy i vyluxovat 🙂. Vyhovuje nam to takhle vsem 🙂

aponchie
21. led 2009

ja uklizim rada a porad 😀

mysinka
21. led 2009

Vysávat několikrát denně problém je, protože prcek se vysavače bojí a snese ho jedině, když ho mám uvázaného v šátku na zádech, což se mi x-krát denně dělat fakt nechce 🙂 Mám doma vcelku bordýlek, ale troufám si říct, že na první pohled ne špínu. Mrně jí v židličce taková ta hlavní jídla, jinak křupky nebo kus mrkve ho bez problémů nechám roztahat po bytě 🙂 Ale být v židličce neznamená neudělat bordel...sápe se do kaše, prská, matlá to všude okolo...neřeším.
Hračky uklízím, když spí a zrovna se mi chce...většinou je mi teda milejší hodit nohy nahoru a koňovat.
Opravdu čistou máme koupelnu a i záchod, ale jinak je mi to srdečně jedno...mám ty priority nastavené asi takto: 1. Mrňous 2. Já a moje osobní pohoda, odpočinek a klid (ale i práce a škola) a až na 3. místě je domácnost 😉
A prach jsem neutírala, ani nepamatuju...jen na televizi, abychom ji měli zase barevnou 😀, ale jinak se mi usazuje na místech, kam nevidím, takže mě to neobtěžuje 😅
Luxujeme a vytíráme pravidelně 1x týdně o víkendu, občas, když se mi zdá, že prcek pochytává na oblečení nějak moc bordelu, vytřu 1-2x v týdnu navíc...

s.arik
21. led 2009

supina,
to chápu. já sice malou taky nechávám jíst kde chce, chodí si s jídlem po bytě, nikdy nejí u stolu..........ale na návštěvě ji držím na klíně.
mám mamku hyperalergickou na smítka na zemi, takže uznávám že pro někoho jsou drobky na koberci nesnesitelná věc 😀
mě to nevadí zas tak moc, jako byla bych raději, kdyby malá jedla u stolu, ale když nechce, odmítám ji tam držet násilím, to bych celý den nedělala nic jiného, žere (s prominutím) asi tak 3x do hodiny 😉

ale nejnověji se ji snažím cepovat, aby s jídlem nelezla na postel...ještě to nemá zažité, pořád tam leze, ale na vyzvání se odklidí na zem, myslím že už chápe, že jíst na posteli nesmí, jenom se často zapomene...

aponchie
21. led 2009

co se tyce jidla tak jsem striktni od malicka na jezeni u stolu uz jen v ramci toho,ze se jako rodina sesedneme u stolu pri alespon jak ja rikam jedno jidlo denne jinak u stolu jime porad a nedalo to ani velkou namahu proste sem to dusledne delala asi mesic a pak uz ji to prijde prirozene jist u stolu,nemusi vzdy u kuch,stolu,ale vi,ze s jidlem se nebeha pac muze zaskocit a navic se dela bordel a u jidla ma mit clovek klid uz ma nejak travit a ne delat vic veci zaraz..

vysavam klidne denne je to otazka 5min s jednou snurou na celej byt a vytru 1xtydne jelikoz po sobe hned uklidim pripadnej neporadek tudiz nemam kopec bordelu najednou 😀 prach 1xtydne ,na tv dle potreby i vice(voda s avivazi je paradni na prach na tv),loznici rano bud ve spechu necham bejt nebo kdyz mam cas natrepu polstare vyronam prosteradla ,odkryju periny aby luftovalo,otevru ventilacku pripadne zatahnu topeni zavru dvere cca 5min cas,obyvak posbiram od vecera bordel ze stolu 2min,naskladam mycku nebo vyskladam 5min,koupelnu a wc delam denne pac nesnesu spinavou misu 10min denne celkem..tot vse a jednou za tyden vetsi uklid asi 30min celkovej cas,hracky neuklizim to si uklizi mala za me pomoci ,jen ji stelu postel,prevlikam 1xtydne vsem,1xtydne peru polstare periny,a kdyz se moc nudim nalestim nabytek ,ale to me moc neba 😀

iris
21. led 2009

tchánovci mají úchylku na leštění vodovodních baterií...ale mně to vážně nebre...luxuju tak 2 x týdně, když je potřeba, víckrát,a le spoustu droběčků slíže pejsek 🙂 hračky máme po celém obýváku...průběžně je párkrát za den srovnám...ale malej je stejně zas rozháže 😉 vytírám tak jednou týdně

schnek
21. led 2009

tak já to mám doma asi jako mysinka, na 1. místě je spokojený dítko, pak my s manželem a naše školy a práce a pak tedy byt. Jednou za čas proběhne kompletnější úklid, případně nám přijde pomoct kamarádka (umývat okna a šoupat gauč teď nemůžu) a příliš neřešíme. Jídlo kromě večerní kaše necháváme Ondrovi jíst, kde chce íme společně, když to jde, takže v kuchyni nebo obýváku), když je nejhůř máme lux na mokrý čištění koberců a čalounění 😉 U nás platí bordel v bytě, šťastné dítě 😉

s.arik
21. led 2009

koukám že to máme podobně jako mysinka 😎

až na tu koupelnu a záchod 😠 ty jsou fakt špinavé 😢
třeba včera - umyla jsem celou koupelnu, umyvadlo jako z reklamy....za hodinu si tam chlap myl nářadí a hadry od šmíru....co myslíte, opláchl po sobě umyvadlo? správně, ne, jsou na něm barevné šmouhy 🙄
ale já to NEBUDU leštit jak magor jenom proto, že je to špinavé, mám na starosti jiné věci.

zastávám názor, že jako žena uklidím celý byt pořádně jednou týdně. víc ne, s tím, že samozřejmě každou "havárku" si každý uklidí hned jak ji způsobí - vysype se mi mouka, hned zametu, umývám špinavé něco ve vaně - opláchnu ji pak...a tak dále.

škoda že chlap to ještě neumí 😖 ten na to sere zvysoka 😠

schnek
21. led 2009

jo a celkem slušnej pomocník s úklidem popadanýho jídla je pes 😉

winifred
21. led 2009

moje děti bytaky brali pejska misto vysvače,ale jelikož jsem dost silná alergička tak nemůžeme mít doma nic co má na sobě chlupy.tak jsme si pořídili alespoň gekončíka ,ale to za mě nesezobe drobky.A tak musíme používat nejméně třikrát denně vysavač aby bylo na zemi čisto 😀

iris
21. led 2009

s.arik...to máme s umyvadlem doma taky...sice ne nářadí, ale pasta na zuby a mýdlo...nechápu, co je za problém, že to nemůže spláchnout..pak přijde a povídá - už jsi umyla to umyvadlo, je zasviněné... 🙄

s.arik
21. led 2009

3x denně vysávat? to by mě nehlo 🙂 nadávám už když jsem nucena obden, ale většinou jen tak 2x týdně...

jo, zvěř je super, něco dojí pes a kočka a zbytky jablíček malá sama odnáší morčatům 😵

aponchie
21. led 2009

tak to by mi muj chlap nikdy nerekl 😒 abych neco uz uklidila..ten je sam na poradek delanej ne nejak extra i po nem se musi uklidit,ale kdyz reknu udelej to ci ono udela to dokonce zastava nazor ,ze nektere prace jsou muzske viz uklid v dome vysavani chozeni s kosem,to dela automaticky,ale nechapu kdyz uklidim vysaju vecer a on doleze z prace a projde se po byte je nejakej neporadek 😀 mam jeden koberec a vzteky po nem kdu a schvalne si delam prdel a zobu po nem nejake napadane veci nechapu jak to dokaze..s malou mame doma poradek ,ale jak je doma on zacne to nenapadne drobeckama a hlavne jak vyslece ponozky tak z nich ten bordel 😀 😀 nj,ale to si delam vzteklou prdel z neho nechci ho v tomto menit pac to nejde a kdyz teda umi na povel uklidit tak toho vyuzivam 😀 😀

schnek
21. led 2009

kdyby to bylo umyvadlo, tak by mě to tolik nebralo, ale když přijde MM z práce, hodí si sprchu a já pak přijdu k vaně a koukám na ty černý mapy od prachu, tak by mě kleplo 😠 se pak můžu divit, že se mi neustále vrací nějaký brebery (kvasinky atp.) 😖

iris
21. led 2009

manža taky uklízí...ale těch řečí potom...jenže to umyvadlo mě fakt štve 😠

natalien
21. led 2009

Nella jí v židličce oběd, večeři a to proto, že jíme spolu u stolu. Když má ovoce v mističce, nebo sušenku, tak ji to nechám jíst kde sama chce, teda krom ložnice (v posteli). Taky bych ji v židličce neudržela. Jinak uklízím tak nějak pořád, vytírám skoro každý den, neb ob den, podle potřeby, neluxuju vůbec - máme na h.... vysavač a raději si kleknu s lopatkou a smetáčkem a ten náš pidi koberec vymetu. Netrvá mi to dlouho a je to účinější než vysavač. To dělám když N. přes poledne spí. Koupelnu a záchod taky meju každý den, nesnesu to ee, takže to je otázka pár minut a cviku, takže to je cca 10min. Když jdu spát, tak musím mít teda vše uklizeno, kuchyň, nádobí atd. Ale nejsem punťa, co musí mít vše na stejném místě, to ne 😀 Prach utírám podle potřeby, tak 2x do týdne, protože máme hodně slunný byt a je tu vše vidět, krom toho nemáme lapače prachu jako jsou záclony, ale jen ten pidi midi koberec. No a obývák máme s jídelnou dohromady, takže to je vše rychlovka. Hračky si N. po bytě moc netahá, nějak od malička nemá tu potřebu a to asi proto, že má pokojíček hned vedle obýváku a tam to teda stojí za to 😀

No a špnavé umyvadlo - tak u nás je pravidlem, že když ho umeju, tak mm se zrovna musí jít holit, nebo si stříhat vlasy, takže kolikrát to ani nevypadá, že to vidělo čistící prostředek 😀

kijonkova.k
21. led 2009

Tak naše malá jí v židličce,ale takové křupky,kůrku a sušenku jí dávám do ruky.Co nadrobí seřere hafan(někdy i to,co má malá ještě v ruce 😀 )Vysávám a vytírám 3x týdně a každý den ráno zametám(máme všude lino,koberec jen pod stolem),musím kvůli psa,hrozně líná.Jinak bych to kvákala a jednou týdně by stačilo 😉 Koupelnu a záchod myju skoro každý den,mám ráda čisté umyvadlo a voňavý záchod,takže se potrpím na ty závěsné prkotiny a různé čistící prostředky a dezinfekce.
Hračky a poházené věci po bytě máme skoro nonstop,dám je stranou,když malá spí,ale pak jsou stejně zase všude.
Taky ráda odcházím z uklizeného bytu,ale občas to nejde,navíc u nás pořádek moc nevydrží...já uklidím,manžel si jde něco spravovat nebo jíst a bordel je nanovo.Nesnáší vytaženou hořčici a mlíko na stole,všude drobky a pohozené šroubováky a nože 🙂

berynka
21. led 2009

U nás už v životě uklizeno nebude, i když s o to pořád snažím. Hračky balim většinou, když malá usne a věci jako nádobí, kosmetiku, knížky uklidím hned, jak jí to přestane bavit 😉 . Patlací jídla jí v židličce a pro ovoce, sušenku, rohlík, chleba se sýrem apod. si chodí sama. Je taková "nóblejší", drobí minimálně a jídlo si ještě drží jen mezi ukazováčkem a palcem, aby se sama moc neumazala 😅 . Občas mi s úklidem "pomáhá"... narovná koberec, utře loužičku na podlaze (pravda většinou používá jen vlastní ruku a před tím to sama nakapala), zavírá dveře...