Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

lukin
15. pro 2008

Zapomněla jsem napsat, že už nechci pelargonie, protože to s nimi nějak neumím.

aponchie
autor
17. pro 2008

co muskaty? 😀 ja mam kazdej rok tak nadherne a nekdy je sadim i promo na zahon..mam ukradene odnoze z Recka 😀

aponchie
autor
11. únor 2009

co delate s odkvetlyma bramborikama ted v zime? 🙂

lukin
11. únor 2009

Já je normálně cca jednou týdně trošičku podleju. Prý se mají znova pustit a pak budou kvést 🙂

aponchie
autor
11. únor 2009

no vidis me to odkvetlo tak sem to otrhala ty oschle veci a zalivam dal jen me dneska v casopisu Katka dostala informace,ze to mam presadit do kysele pudy do 1/3hlizou dolu a pak do volne zeme uz ted jako??

alon111
11. únor 2009

mozete mi poradit ako sa mam starat o orchideu v črepniku

aponchie
autor
11. únor 2009

co to je crepnik? 😀 me orchidejky zvadly vsecky a nevim proc a uz nikdy nenakvetly tak uz to nekupuju 😢

alon111
11. únor 2009

kvetinač

aponchie
autor
11. únor 2009

ahaaa no vidis sem trdlo ja je mela taky v kvetinaci a chciplo to 😝

alon111
11. únor 2009

takze si nemam robit velke nadeje.

aponchie
autor
11. únor 2009

no to je tezko ja je koupila v Ikei a byly nadherne a delala sem vse podle navodu a chciply,ale myslim,ze to bylo tim,ze sme zrovna jeli na dovcu a soused nam mel zalit kvitka jenze kdyz sme se vratili tak orchidka byla preschla tak myslim,ze tyden bez vody udelalo sve pac pahyl po kvetu byl totalne hnedej zeschlej a uz nepomohlo nic

bibinka
11. únor 2009

alon- ja som orchideu presadila z toho pôvodného kvetináča do iného-terakotového do zeminy pre orchidey a každý deň ju rosím odstátou vodou(rozprašovačom) aj po listoch aj po kvetoch. Na noc musí byť suchý list-aby nezačala hniť. Postav ju na parapet ,najlepšie na východnú stranu,neznáša prievan. Ak ti začnú opadávať kvietky, naďalej sa o to staraj ako keby tam boli, po čase začne rašiť zboku taký výhonok-buď sa z topho vykľuje kvzdušný koreň alebo nová stonka pre kvety a časom aj pupene kvetov. Mne takto narástla nová stonka po cca 2mes.od opadania kvetov a momentálne sú na novej 3 nové kvety a na starej stonke 2 nové .

Môžeš ju však nechať aj v tom pôvodnom plastovom obale,kúp si nato nejaký pekný keramický-napr.v baumaxe majú teraz krásne, ros ju tak ako som písala vyššie a tak raz za týždeň ju postav na také 2hodiny do vedra s odstátou vodou. Potom nechaj vykvapkať a šup do keramického obalu.

alon111
11. únor 2009

dakujem vam velmi pekne potom odpisem ak mi nezoschne

bibinka
11. únor 2009

ja mám iný problém-mali sme taký krásny kaktus, neviem názov, ale má také hrčnaté telo, sem tam pichliač, nie je plstnatý , muž ho má asi 15 rokov,a nedávno sa mu začali objavovať také plesňové kolieska po celom "tele".Jasterica mi radila poumývať to kefkou s čistou vodou. Potom bol asi mesiac v pohode, krásny a pred týždňom sa mu to stalo opäť a normálne začal strácať zeleň a žltne,a má tie plesňové kolieska. my sa s ním už pomaly lúčime, neviete či sa ešte dá zachrániť? ☹ ☹ ☹

zuzitka
25. únor 2009

mama si vcera objednavala LALIE 😀

http://zuzitka.blogspot.com/2009/02/lalie-pre-b...

🙂 🙂

titkovamiriam
5. bře 2009

ahojte kvetinkarky-ja som taka kvetinkarka amater-mam ich doma spustu ani neviem ako sa voalju ale rastu a kvitnu.no a teraz otazka:za srdce ma chytili cyklameny:ako sa daju rozmnozit.fialiek mam plny byt aj kamaratky zasobujem,no s cyklamenom si neviem rady.listy korienky nepustaju a po odkvitnuti semienka nezaklicia .da sa vobec taky cyklamen doma rozmnozit?????

knobloska
22. bře 2009

Ahoj,

nečetla jsem celou diskuzi, tak snad se nebudu opakovat 😉 . Od tchána jsem dostala bonsai fíkusu z Ikei, ale už když ho přinesl, tak měl pár hnědých listů, které okamžitě opadaly. A to stále pokračuje. Už chudák vypadá dost hrozně, je opelíchanej, nové lístky mu rostou, ale pořád dokola...zhnědnou a opadnou. Co dělám špatně?
Díky všem

bbuuggii
22. bře 2009

Ahojte.
Chcela by som mať na balkónoch kvety, Aké odporúčate. Dosť u nás fúka vietor. Tak nejaké také odolné.
Balkóny máme na východnej a na južnej strane.

Ďakujem. 😉 😉

ankam
22. bře 2009

ja si davam len muskaty na balkon 😉

tanika.t
28. bře 2009

ahojte 🙂
nemá niektorá z vás pachiru aquaticu? je to taký kvietok s prepletaným kmeňom..

ankam
28. bře 2009

svagrina take nieco ma s prepletanym kmenom a prave jej to vyhynulo 😖 a ten kvet stal dost(taky velky)

knobloska
17. čer 2009

Už vím co to je za fíkus, co mám. Ficus microcarpa. Potřebovala bych s tím neřádem poradit, hnědnou mi listy a opadávají. Možná je to i problém jiných fíkusů, nevíte někdo co s tím?

aponchie
autor
18. čer 2009

me to delalo diky spatnemu umisteni v pruvanu a u topeni 😝

knobloska
18. čer 2009

OK, zkusím ji přemístit. Díky

bibinka
18. čer 2009

titkovamiriam- ja som cyklámen rozmnožila tak, že keď som presádzala, tak som kus koreňového balu odtrhla a len pichla do zeme. A zakorenilo sa mi to pekne. 😉

aurecon
18. čer 2009

Ahojky. Včera jsem si koupila spoustu kytek v OBI za super cenu (od dvou do devíti Kč). Mezi nimi je i netýkavka, nestařec, fuchsie převislá, euryops, begonie atd. Zasadila jsem je na zahradu. Nevíte, zda je pak po odkvětu musím přesadit do květináče a dát domů nebo je nechat přes zimu na zahradě?

shaden
18. čer 2009

mne kvitne kaktus!!!!!!!
je to po prvy krat, som nadsena, vyfotila som ho z kazdej strany a tu si ho mozte popozerat
http://pokec.azet.sk/foto71?&show=fotoalbumy&al...

aponchie
autor
26. čer 2009

kvete vam nekomu klivie?ma mit takovej oranzovej kvet..ja ji mam 4roky a nic 😲

suki
27. čer 2009

tak já jsem si poprvé dala truhlíky na balkón a čekám, jak dlouho mi to vydrží, protože mně žádný kvetoucí kytičky nikdy nepřežijou, nechápu, jak to, ale je to tak. Zatím to teda vypadá dobře 😵 , ae uvidíme 😕
A jinak miluju frézie-krásně voní, slunečnice a gerbery 😵 😵 a vůbec, já mám ráda všechny kytky, každá potěší 🙂

aponchie
autor
27. čer 2009

sem dostala od mhd puget bilich liliii fakt nadhera 😎 a drzi ve vaze uz tyden..nechapu..