Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

rusovcanka
22. dub 2008

Aponchie,neviem,či scheflera pustí korienky....ešte som o tom nepočula,ale možné je všetko 😀 Ak by ti ten pokus vyšiel,daj vediať,oholím svokrinu schefleru a pomnožíme ju 😉

krajcoanka
22. dub 2008

baby, ja ešte kvetinky nemam. 😢 Nieje na tie semäná neskoro?

aponchie
autor
22. dub 2008

no ja si taky myslim ,ze nic nepusti,ale aspon zatim zije a hezky to vypada ve vaze 😀

rusovcanka
22. dub 2008

krajcoanka aké semená myslíš?Kvetinky do záhrady alebo do črepníkov?Sledujem aj fórum záhradkárky a povedala by som,že si šikovná a usilovná 😀 hlavne ťa obdivujem,čo všetko stíhaš pri deťoch,ja som začala poriadne záhradkarčiť až teraz,keď mala Laura tri roky,pred tým všetku moju pozornosť vyžadovala ona 😎
Aponchie,mohlo by to v tej váze vydržať dlho,aspoň máš spestrenie a možno ťa scheflera prekvapí a zakorení-nikdy nevieš 😉

aponchie
autor
22. dub 2008

uvidime 🙂 jinak jak sem ju smikla o vikendu a strcila ten konec zpatky do kvetinace tak zatim se drzi,ale jeste je brzo na nejake zavery mozna do tydne zvadne 😀

skuli
22. dub 2008

Holky já mám doma plné vázy květin.V neděli jsem měla svátek,tak jsem jich plno dostala.Jsem zvědavá,jak dlouho vydrží.

nensy
22. dub 2008

rusovcanka.zalívám ho jednou za týden mám ho na světle.a moc ho nepřesazuji .ted jsem ho zastřihla ale zaručeně mi zase odejde 😅

rusovcanka
22. dub 2008

To je zvláštne...ja sa o môj starám rovnako a mám ho už 15 rokov...v zime si ho mala v chlade alebo v teple?Ak je kvet v chlade,potrebuje len minimálnu zálievku.Ak by bol v teple,potrebuje normálnu starostlivosť,aj hnojenie ako keby bolo leto.Ja môj každú jar drasticky orežem,lebo nemám veľa miesta a on sa vždy krásne zazelená nanovo 😎

nensy
22. dub 2008

v zimě ho mám v teple.a zesílí ti ty větve.já na tom měla květ 2x 😀

rusovcanka
22. dub 2008

Môj už je ako stromček,kmienik nechávam holý a vrch strihám podľa potreby.Kvitne mi nepravidelne-niekedy aj 2-3 roky nič a potom kvitne rok v kuse 😀

julca80
23. dub 2008

ahojte babenky, neviete mi prosim Vas poradit ohladom Vianocnej hviezdy. Necitala som si vsetky prispevky, takze nie som si ista ci tu uz niekto tento kvet rozoberal, ale Ja som uuuuplny laik na kvetinky aj ked ich mam strasne rada.
Do nedavna vyhanala krasne cervene listy, ale vsimla som si, ze teraz co vyhana novy listky, tak zacinaju uz zeleniet.
Tak neviem co s tym, ako to udrzat pekne. ☹
Niekde som citala, ze by sa mali odstrihnut tak do 2/3 a odlozit na tmavsie a chladnejsie mieste, tusim sa to nazyva "vegetacne obdobie". 😕
Naozaj netusim co s tym, chcela by som aby aj potom pekne rastli cervene listky.
Za kazdu radu Vam mooooc dakujem. 😀

aponchie
autor
23. dub 2008

julca to fakt nevim ,ale holky ti urco poradi nektere,ja vim,ze babicka ji ma celej rok na stejnem miste kvete a je krasna proste to nechapu!asi se ji u ni libi jinak si to neumim predstavit 😀 ja jsem taky laik amater a pokusitel..chystam se na citrusovnik 🙂

rusovcanka
15. kvě 2008

Aponchie,čo robí scheflera?Korienky sa nobjavili? 😀
Nejako sa táto téma stratila....kde ste všetky?

jabber
15. kvě 2008

rusovcanka - tu som, za kaktusom 😀 😀

rusovcanka
15. kvě 2008

A nepopichala si sa? 😀

aponchie
autor
15. kvě 2008

ahoj 🙂 takze ta v te vode samozrejme zdechla ..a ta co sem pichla zpatky k prepulene kvetine vypada dobre akorat se asi nesmi moc zalivat..tak doufejme,ze to bude OK uz je to tri tydny to uz by chcipla 😀 jinak sem nasadila spousty kytek na zahrade a uz to vsecko krasne roste..mam lilie,kopretiny,ruze,jiriny,afrikany,slunecnice,ostalky..no bude toho dost.jeste zacina kvest rododendron coz sem ani necekala pac jsem ho koupila nedavno malinkatej v Polsku s tim,ze asi zdechne a on je krasnej jen barvu si nepamatuju jakou bude mit 😝

rusovcanka
15. kvě 2008

Nechaj sa prekvapiť,rododendróny sú všetky krásne,na farbe nezáleží 😀
Takže šeflera sa drží?To je fajn.Vidím,že si nelenila a poriadne sa zásobila kvetinkami,aby bolo čo trhať do vázy 😉

petul.a
15. kvě 2008

Ahoj, kočky, nevadí, když se přidám do tohoto voňavého tématu?

Já mám ráda všechny kytičky - kvetoucí, zelené, sušené, ale jen ne umělé!!! A moc nemusím karafiáty, ty se mi líbí jen takové ty mini.

Chci se vás zeptat na zkušenosti s ibiškem. Mám ho od jara do podzimu na balkoně (zaskleném) a přes zimu na chodbě. Ale nechce potvůrka kvést. Dostala jsem ho od kolegyňky, namnožený z mateřského, který jí kvete každý rok. Tak nevím - zalívám ho dost, na balkoně je v polostínu, takže podmínky by mít měl. Taky jsem k němu dala takovou tu hnojicí tyčinku pro kvetoucí rostliny. Nechtěl by třeba jiné hnojivo? Co myslíte? Ta kolegyňka ten svůj pokud vím teda nehnojí vůbec, ale má ho v rodinném domku.

rusovcanka
15. kvě 2008

Petul.a,ja mám ibišek už asi 15-16 rokov a tiež si kvitne ako sa mu zachce-niekedy nekvitne aj dva roky a potom kvitne celý rok v kuse...neviem,čím to je,hnojím ho,polievam,rastie dobre,listy má zdravé,len tie kvety...Ale mne to nevadí,mne sa páči aj bez kvetov,väčšina mojich kvetov je nekvitnúca,majú len listy rôznych farieb a tvarov.Pohľad na ne ma ukľudňuje,ani kvety nepotrebujem 😀

petul.a
15. kvě 2008

Rusovcanka, mně se taky líbí kytičky i bez květů 😉

aponchie
autor
15. kvě 2008

holky ibisek jsem jeste nezkousela jak moc je narocnej?no ja jeste s novejma kytkama pockam pac nam maji delat okna kde budu mit konecne parapet takhle sem ho nemela a kytky vsude na skrinich chudery malo svetla..
rus:ja ten rododendron koupila z hecu sem si rikala,ze mi to beztak zdechne pac uz jsem predtim koupila Thuji obrovskou,ze si ji dam do rohu plotu a zalivala sem ji ale asi 4dny sem nemohla a ona totalne zeschla..asi i blbej cas na vysazeni prelom jaro leto..priste budu chytra a udelam to na podzim tam je castejsi ,ze zaprsi aspon..tady vubec neprsi!porad se zatahuje uz tyden a nic a denne litam na zahradu pres cele mesto zalivat ty potvory.. 😀 nastesti afrikany jsou totalne nenarocne proto je sadim..pak pozbiram seminka a mam pytel na dalsi rok..akorat az vyrostou a potrebuju je prepichat na jine mista treba tak nez je dam zpatky do hliny skoro zvadnou cim to je?a to je par minut podotykam 😲

rusovcanka
15. kvě 2008

Neviem,prečo tak rýchlo zvädnú...aj ja mám rada afrikány,lebo sa o ne netreba prakticky vôbec starať a je ich milión druhov 😀 U nás je tiež sucho,sem-tam sa aj zdá,že bude pršať,ale vždy sa tie oblaky niekam stratia...

krajcoanka
15. kvě 2008

babky pozrite album ako pekne mi rozkvitol amarilis 🙂 😉 .To my ostalo po svokre veľa cibúľ a len dve zakvitli. 😖

pacna
20. kvě 2008

ahoj mne kvitne konečne rododendron minuly rok nekvitol ale teraz ano.
muškaty sa nechce kvitnuť už aby bolo slniečko 🙂
a aj dva druhy gloxinie budu kvitnuť mam z toho radosť. 😀

mate niektora magnoliu? 😉

musilka
20. kvě 2008

Holky květinářky poraďte. Potřebuju nějakou vysokou kytku která nepotřebuje moc světla ale zase aby měla ráda teplo. 😅

jasterica
20. kvě 2008

pacna,mam magnoliu ´susan´,je uzasna,na jar ma najprv cyklamenove kvety a az potom rasia listy...niekedy kvitne dvakrat rocne,aj na jesen,ked sa otepli... 😵

aponchie,ibystek je velmi nenarocny,vykvitne za kazdych okolnosti,je vdacny,mozes ho pouzit aj do ziveho plota...len neskor rasi... 😉

pacna
20. kvě 2008

jasterica a čo potrebuje, lebo ja by som ju chcela a cely den tu mame slnko. 🙂

jasterica
20. kvě 2008

pacna,dolezita je strana zaveterna a juzna,cize s dostatkom slnka... 😉

zuzitka
20. kvě 2008

kuknite kvetinky mojej maminy 😉

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/v-zahrade/?i9=4...

lyongirl
20. kvě 2008

zuzitka, peknučké, je vidieť, že ju to baví 😉
My sme boli 2 týždne do zadu v Mlyňanoch v arboréte/alebo ako sa to píše/, síce som čakala niečo viac, ale niektoré kvetinky tam boli nádhera, škoda, že sa nemôžu dať na MK, to by ste valili oči 😀 , jednoducho zázrak...