Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

jabber
18. dub 2008

brundik - jéžiš to nemám, to mě nenapadlo si fotit kytku 😀 . Ale jestli si vzpomenu, tak jí vyfotím a dám jí sem 😉 . A odkdy jí máš ty? Ono mě to vykvetlo vlastně přesně po roce...

jabber
18. dub 2008

já ani nevím, co je to za druh, ty květy jsou jen čistě bílé 🙂

aponchie
autor
18. dub 2008

hm takze myslis jako drazsi ? 😀

brundik
18. dub 2008

Ja ji mam taky asi uz ten rok. To ja delam bezne, ze porad neco fotim a kytky, ktere mi vykvetly tuplem. Ja jsem takovy fotici maniak 😀

jabber
18. dub 2008

no tak já fotila jen ten grepovej květ - to byla taková událost, že jsme z toho byli úplně paf 😀

lyongirl
18. dub 2008

baby, tie orchidei nie sú moje! To som len našla na nete a páčilo sa mi to, tak som to sem hodila.

jabber - presne tak sa starám aj ja a presne tak isto rastú a kvitnú. Teraz ma napadlo, že som ich mala 5 a 2 mi odhnili a myslela som si, že to preto, že boli dovezené, ale ja som ich presadila a u nás nepredávajú takú zeminu v akej sa dajú kúpiť, ale inú, má to byť náhrada, ale mne sa to zdalo aj tak úplne iné a im sa v nej asi nepáčilo. A ak stonka uschne, tiež ju strihám, ak neuschne, tak ešte zakvitne. Najlepší je fakt asi východ, to aj píšu, lebo ak pečie poobedné slnko, tak ju môže spáliť. Polievam ju 1x do týždňa, už nerosím a nevadí im to. Len sa to zas bojím presadiť a už by sa im zišlo, korene vytŕčajú všade a už sú im malé kvetináče...

aponchie
autor
18. dub 2008

ja chci zkusit nejaky ten citrusovnik jeste 🙂

lyongirl
18. dub 2008

to ma neláka 😀 , lepšie povedané, nemám na kvetinky už moc času a nechcem riskovať, že ju zabijem ☹ . Som rada, tým čo mám, ale nechce sa mi polievať...som hróóózne zlenivela.

jabber
18. dub 2008

lyongirl - taky ho budu muset časem, kurňa, přesadit. Říkáš, že hlínu tady neseženu? Sákryš..... 😅 . No těm klíviím, co mám z Madeiry, jsem odtamtud vezla i hlínu, to je fakt, byla trošku se sopečným popelem. To by na letišti čuměli, kdyby mi otevřeli kufr 😀

aponchie - citrusy jsou super, akorát mají strašné, ale fakt strašné ostny, asi 3-4cm dlouhý, takže do bytu, kde je malý dítě je to dost blbý 😒 . My je máme přes léto venku a do výšky dcery jsme je oholili ( jim dáváme, chudákům 😀 ), takže vypadají asi jako stromková růže 🙂 . To je fakt o oči, ty trny.
Jinak jsem zapomněla, že máme ještě mandarinku, taky z pecky - asi 8 letou. Zatím je malinká, ale ty její lístečky nádherně voní po mandarinkách 😵

aponchie
autor
19. dub 2008

jabber aha tak to nehrozi teda..staci,ze mam jednu palmu spicatou doma a je uklizena v rohu mistnosti,jeste,ze je chudera celkem nenarocna ,ale porad premyslim komu ji dam nebo kam .maminka ji narizkovala a nechala narust tak ted ji nemuzu vyhodit chapes 😀

lyongirl
19. dub 2008

jabber - ono zoženieš hlinu na ochidey/i?, bežne sa predáva v kvetinárstvach, ale nie je to to isté, v čom ju kúpiš, je iná, hlinovitá a guličkami polystyrénu a tá originál je oveľa vzdušnejšia pre korene, tak mne to pripadá, že tým mojím asi nevyhovovala. Jednoducho, je to niečo iné a tiež neviem, čo robiť, aby sa im naďalej darilo. Či nepresadiť/ale čo potom/, alebo presadiť a riskovať, že mi zasa vyhynú... ☹

bubadlo27
19. dub 2008

ahoj lyon, no krasne obrazky si nasla,pocuj ja mam asi styri orchidei, a jedna mi teraz kvitne a tie tri nechcu ani za svet, neviem kde robim chybu, lebo ich raz za tyzden necham napit vodu vo vani prevarenu, mam ich v priesvitnych koflikoch, listy vyhanaju stale nove, len nechcu kvitnut, ☹ , az teraz asi pred mesiacom som ich zacala aj hnojit, lebo dovtedy mali kvety 😉

inka mam ich na severnej strane, na parapete v kuchyni a slnka a svetla maju si myslim ze dost 😉

lyongirl
19. dub 2008

no neviem veru bub, nechcem sa tváriť, že som zjedla všetku múdrosť sveta 😀 , ale ja sa už vôbec neriadim tým, ako sa píše, lebo som zistila, že im nevadí, keď sa o ne starám po svojom. Mám ich na východ na parapete, lenže ja mám okná len na východ, polievam ich 1x do týždňa a to tak, že ich normálne zvrchu polejem. Sú v tých prisvitných koflíkoch a ešte vložené v klasickom, takže voda po poliatí stečie do toho druhého a oni si ju potom asi nasávajú, alebo ako, sú vo vlhku a asi im to tak robí dobre. Tiež som ich polievala prevarenou a každý deň 2x postrekovala z rozprašovačom, ale prestalo ma to baviť. Neviem, prečo ti nekvitnú, ale keď rastú listy, tak je dobre. Na mojich tiež jednu dobu rástli len listy, vyrástli postupne 4 a neskôr začala rásť aj stonka s pukmi. Dokonca jedna mi nekvitla aj možno rok a pol, aj viac, už som myslela, že jej niečo vadí, dala som ju medzi tie zakvitnuté, že nech si berie príklad 😀 a ona si zobrala, už má puky a to fakt nekvitla odkedy ju mám. A ako to sledujem, niekedy kvitnú 2x do roka, niekedy le raz. Ja mám knižku a tam je aj všeličo super popísané, len si už nič nepamatám. Chcela by som ešte nejaké iné orchidey, lebo fialová a zelená mi vykapali a mám len žlté a je to také nudné, len sa bojím, čo s nimi, kvôli tomu presádzaniu. Idem mrknúť, ako ich má tá baba, čo som dala link 😉

lyongirl
19. dub 2008

toto napísala dotyčná, čo pestuje tie nádherné kvetinky:
A ja idem mrknúť na www.zahrada.sk

Mam ich na severnej strane, polievam prevarenou alebo odstatou vodou, alebo ich jednoducho ponorim do vody, aby nasali vody kolko chcu. Hnojim raz za mesiac hnojivom na orchidee. Sprchujem raz za dva - tri tyzdne alebo im len poutieram listy. Mali by byt v priesvitnom obale, aby naberali vsetko dobre cez korene. Ja ich mam v okrasnych, lebo su take velke, ze by sa prevazili. Pestujem ich uz dva roky, zatial som este len jednu presadila a prezila a krasne kvitla.
Skus si pozriet www.zahrada.sk su tam dobre rady a este krajsie kvety. Vobec sa nemusis bat pestovania, len ich velmi nepolievaj a nesmie voda stat v kvetinaci, aby neodhnili korene.
Dufam, ze som Ti trosku poradila. Inak kupila som si aj drahu / 699,-Sk / ale tie male co mali vlani v Kaufladne ju rychlo dobehli. Hlavne ked budes kupovat, pozeraj na listy, ak su zdrave a zo srdiecka ide dalsi list tak kupuj a este ak je dobra cena, tak este jednu

lyongirl
19. dub 2008

nič zaujímavé som tam nenašla ☹

bubadlo27
19. dub 2008

no ja som zas nasla, lebo som pozerala ze niektore maju tie korene hore zhnednute, ze je to asi preto , ze som ich viacej polievala, lebo som ich obcas aj kropila s vodou uz som ale prestala 😉 ,
Ale nesprchujem ich, to mozem s normalnoiu vodou len tak akoze hodit sprchu? 😀

lyongirl
19. dub 2008

ani ja ich nesprchujem, ale môžeš im dať kľudne sprchu, v Baumaxe to robia a pochybujem, že je prevarená 😀, celkovo pochybujem, že v kvetinárstvach dostávajú prevarenú vodu...

bubadlo27
19. dub 2008

ze aj ja som nad tym rozmyslala, ze urcite v kvetinarstvach neprevaraju vodu a nou polievaju kvetiny 😉 , jedine ze by tam pridavali este nejake ziviny 😉

aponchie
autor
19. dub 2008

tak sem dneska presazovala co se dalo..jen fikus sem lehce sestrihala odsypala trochu stare hliny a dodala novou vsecky sem osprchovala a ocistila jim kvetinace 😀 tak snad se jim bude lepe darit.schefleru sem smikla vejpul a dala ji k sobe do jednoho kvetnaku ten spodek i vrsek a vypada to uzasne tak snad se chytne holka jedna..a opravdu sem mela rikavice na sobe pac benjaminek poustel to svoje mlicko kde se dalo 😀

lyongirl
19. dub 2008

aponchie - ty si šikuľka, keď si tak makala, keby sa aj mne chelóóó...

aponchie
autor
19. dub 2008

lyon me se krute nechtelo pac celej den je hnusna zima prsi a malicka je porad nemocna tak sedime doma na zadku a uz me z toho vazne hrabe 😖 tak mi mala pomahala aspon zalivat kytky..beztak ta scheflera asi zdechne bo sem nemela pisek na pridani do zeminy a ten tam ma prej bejt toz uvidime 🙂

jabber
19. dub 2008

aponchie - no jo, s těma trnama je to fakt blbý, manžel si to už jednou - někdy před 15 lety - píchl do oka. Měl to postavený na psacím stole a pro něco se nějak natahoval a jak byl ten trn přímo proti němu, tak ho vůbec neviděl a zapíchl se mu do bělma, no naštěstí se nic nestalo...

Teda holky, já to ani nekropím, ani nezalejvám převařenou vodou, nic takovýho 😅 😕 , já jí prostě zaleju vodou z vodovodu, ani neřeším teplotu, nic, poleju jí normálně seshora, ono to proteče. Zalívám tak 1-2x týdně a většinou jí trošku vody stojí dole v tom ozdobným květináči...

Hodila jsem do alba květ toho našeho citrusu, snad zítra vyfotím i tu orchidej... 🙂

rusovcanka
21. dub 2008

Kočky,ja mám jednu jedinú orchideu-na viac nemám miesto medzi ostatnými kvetinami 😀 Mám ju na západnom okne,polievam ju 1-2x týždenne,žiadne preváranie vody 😝 ,občas ju porosím a tým to hasne...no,a raz som ju hnojila(mám ju asi 15 mesiacov)Kvitla mi už 4x a teraz sa tvorí ďalšia stonka s kvetmi.Tá odkvitnutá usychá,tak ju asi odšmyknem 😉 ale už mi kvitla 3x na tej istej stonke,tak má nárok uschnúť a vyhnať novú 😎 Mne zase nechcú rásť listy-za celú dobu narástol jeden jediny...a jeden starý uschol.
aponchie-to teda čumím,čo všetko si stihla porobiť 😉

pacna
21. dub 2008

nejaku stranku na muškaty nemate? 😀

duskaf
21. dub 2008

aponchie- ja mám krásny citrónovník, nemá tŕňe, niekoľkokrát do roka kvitne a plodí nádherné limetky. Teraz je krásne zakvitnutý, bielučký a vonia neopísateľne, mám aj divé citrusy s tŕňami, ale tie mám vonku pri výťahuna chodbe.

aponchie
autor
21. dub 2008

a mas fotku prosim te?nebo nazev abych se podivala nekde v kytkarne 😉

nensy
21. dub 2008

holky nemáte nákou radu jak vypěstovat ibišek mě se strašně líbí už jsem jich dostala fůru ale vždycky mi to opadalo a šel do háje já nevím co mu vadí jestli hodně světla já myslela že musí mít světla hodne a malou udržbu 😉

duskaf
21. dub 2008

aponchie, odfotím a pošlem Ti na mail, len mi pošli mail.

aponchie
autor
21. dub 2008

duskaf mas ho v IP 🙂
myslite,ze kdyz sem dala par odstipnutych listu scheflery jen do vody ,ze nejak zakoreni treba? 😅

rusovcanka
22. dub 2008

nensy a mohla by si popísať,presne ako si sa o ten ibišek starala? 😎