Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

aponchie
autor
17. dub 2008

terka:ja miluju lucni kvety,ale malokde najdu takovou louku uz ☹

mimakro
17. dub 2008

Kytica bielych tulipánov

lyongirl
17. dub 2008

ja milujem jarné kvetinky - tulipány, hyacinty, narcisky
A doma mám nejaké zelené - listové, ale najviac zbožňujem moje 3 nádherné orchidei, mala som ich síce 5, ale dvom, ktoré boli zo zahraničia sa tu asi moc nepáčilo a "umreli" ☹ . Kvitnú mi už od decembra a ešte stále neodkvitli a robia mi nesmiernu radosť, každý ich obdivuje...
Ináč mi je v podstate jedno, či je kvetinka živá, alebo umelá, doma mám aj také, aj také, len živé mi robia vačšiu radosť, škoda, že nevydržia...

aponchie
autor
17. dub 2008

lyongirl..tak to ti jen tise zavidim,ale ja se na ne taky chystam jednou..dneska sem si chtela udelat radost a jednu koupit ,ale ony potrebujou stat asi na okne primo vid?

lyongirl
17. dub 2008

no, ja ich mám na okne a svieti na ne ranné slniečko, tak max do 11 hod. Mám knižku o orchideách, ale priznám sa, že sa už podľa nej neriadim a polievam ich 1x do týždňa. Mali by sa striekať s rozprašovačom, ale to nerobím a nevadí im to. len mi vad,, že keď nekvitnú, tak to je na okne také škaredé... ☹

aponchie
autor
17. dub 2008

maji ty koreny takove divne vid 🙂 ale kvetou nadherne ja je fakt miluju,,ale po tom co jsem si prelila kalanchoe a uhnila mi si dam pres prsty a nic si nekoupim fakt idiot jsem.. 😖

lyongirl
17. dub 2008

ináč, mojim ostatným sa tiež moc nedarí, aloe mi nejak usychá od koncov, pritom mi vyrástla ďalšia odnož/alebo ako sa tomu hovorí/, takže neviem, čo jej vadí, možno teplo, Sem, tam ich zabudnem dlhšiu dobu poliať, tak vadnú - tie listové, ale potom sa preberú... Nie som nejaká maniačka do kvetov a občas ich zanedbám, ale orchideám to zjavne nevadí, čo ma teší... Keď nebolo dítko, mala som na ne viac času a bavilo ma to, teraz ma baví drobec 😀 a kvety už moc nie ☹
No a tie korene sú také všelijaké, vyliezajú z kvetináča, tuším sa im hovorí vzdušné korene.

karolinkafe
17. dub 2008

Zaujimava mila tema 😉
Ja zboznujem lalie 😵, gladioly 😵 , orchidey 😵 a tulipany 😵

aponchie
autor
17. dub 2008

jee gladioly uz ani nevim jak vypadaji jen vim,ze jsem si je ted predstavovala jak zpival K.Kryl na cedecku o nich 😀

tictac
18. dub 2008

nevite, jak se da nanozit fikus? staci odstrihnout a zakoreni to?
Ja miluju vsechny kytky, i karafiaty a to jsem je driv uplne nesnasela, dnes je kupuju celkem casto, protoze ve vaze dlouho vydrzi 😉

lyongirl
18. dub 2008

tictac - http://www.izboverastliny.szm.sk/html/fikus.htm
toto som našla, ale určite je toho viac, ak si vygoogliš fikus

aponchie
autor
18. dub 2008

me by zajimalo jestli je jeste nejaka sance aby s emuj fikus benjamin zbrchal ☹ skoro celej opadanej jen tak tam stoji v koute a nic..presadila sem ho ,hnojim ho obcas zalivam neni na pruvanu ..uz fakt nevim..nekdo rikal,ze jak opadne uz nenaroste je to pravda?ja jsem takovej amaterk kvetinar ,ale docela mam pokuseni mu ty suche konecky ostrihat..muzu?

jabber
18. dub 2008

aponchie - to mi tak připomíná, že jsem asi před 5 lety dostala skvělej nápad - bylo už září - a já jsem vymyslela, že vystrčíme citrusy na balkon, aby pěkně opršely a umyly se. No a milé citrusy opršely krásně, ale jeden z nich - grep - opršel i se všema listama. Prostě dostal nějaký šok a všechny listy pustil 😕 . Zůstal nám jen holý kmen s holými větvemi. No pohled na to byl otřesnej, myslela jsem, že mě manžel za ten nápad vykostí - jsou to takové jeho děti. Nicméně jsme ho ořezali - v podstatě jsme nechali jen hlavní kmen a větve jsme sestříhali asi na 20 cm. Přes zimu se nedělo nic, ale na jaře nádherně obrazil a je teď daleko hustší a krásnější než kdy byl. Takže jsme další podzim úplně stejně sestříhali i ty zbylé dva - a bylo to to samé - jsou daleko krásnější 😵

Jinak nevím co mě to napadlo, protože my je máme všechny od května do září na balkonech každý rok. Ale tenkrát jsme je nějak uklidili dřív ........ 😅

aponchie
autor
18. dub 2008

jabber hehe no ale uznej ,ze jsi jim chtela udelat dobre no ne? 😀 ja teda nevim cim opadal asi tim ze stal blizko topeni a pod oknem takze na nej stridave foukalo a hicovalo asi tim ,ale je mi dovne ,ze hned co jsem ho premistila na zakouti kde neni pruvan ani teplo jeste neobrazil takze myslis ,ze ho mam omlet nuzkama? 😀

jabber
18. dub 2008

aponchie - no jo, chtěla a taky vlastně ve finále udělala 🙂 . Ale ze začátku to vypadalo, že je po něm. Ale pak jsme si řekli, že proč by vlastně mělo být po něm, když nezrmznul, nic, že jo. Manžel strašil s fotosyntézou a že když nemá žádné listy, tak nemůže žít.....

No já nevím, já bych to asi udělala...

aponchie
autor
18. dub 2008

no dobra je se na to psych.pripravim a zitra jdu na neho musim mu koupit dobrou hlinu a novej kvetinac aby mu bylo dobre..on byl tak kraaaasnejj 😀

jabber
18. dub 2008

Těžko říct, ale podle mě moc neriskuješ, když už stejně vypadá, že je po něm 😖 , buď to pomůže anebo ne, no 😀

rusovcanka
18. dub 2008

aponchie, mne sa stalo to isté- fikus holý-pohľad otrasný 😀 Povedala som si,že nemám čo stratiť a ostrihala som ho dosť drasticky 😝 Trvalo to dosť dlho,ale zase obrazil a dnes je krááásny a presťahovaný k svokre, lebo ja som alergická na tú šťavu,čo z neho vyteká.Zistila som to pri tom strihaní,takže si daj radšej rukavice,keď ho budeš kosiť 😎 Nič tým nepokazíš,aj tak je teraz škaredý a prinajhoršom ho vyhodíš,čo by si urobila aj teraz 😉

jabber
18. dub 2008

rusovcanka - přesně 😉

aponchie
autor
18. dub 2008

dik moc zkusim to zitra snad se ujme je prece jen jaro 😀 a ty rukavice dik!!!

rusovcanka
18. dub 2008

Len sa nedaj odradiť,bude to asi trvať dosť dlho,kým sa na ňom objaví lístoček 😀 Ja ho mávam od zmrzlých na balkóne-teda svokra ho máva na balóne 😀 a viditeľne mu to prospieva.Niekde som čítala,že fikusy neznášajú zmenu stanoviska a reagujú na to zhodením listov...ale mne sa letnenie na balkóne osvedčilo 😉

aponchie
autor
18. dub 2008

no tak to bude ono pac ja jsem s nim sachovala nez sem nasla misto co by jako mohlo bejt ono takze jednou provzdy zustane v loznici a uz s nim ani nehnu 😀

rusovcanka
18. dub 2008

Nooo,to by mohlo byť ono 😀 Nechaj ho pekne na mieste a každý deň mu dohováraj,aby neblbol a pekne vyrašil,inak pôjde do smetí 😉

aponchie
autor
18. dub 2008

ja vedle nej spiiiiim koukam na nej pac spinkam na pravem boku a vidim mu do "tvare" 😀

lyongirl
18. dub 2008

tak môj benjamín tiež opadal, mám ho na skrini a nejak dlhšie som ho nepoliala, vyzeral veľmi dobre až dovtedy, kým nezačali padať listy a vtedy som zistila, aký je len suchý - chudáčik. Opadla asi viac ako polovica listov a nespamatal sa doteraz, ale už ho polievam a vyzerá, že ešte šancu má. Pár lístkov má nových a dúfam, že to bude dobre pokračovať...

aponchie
autor
18. dub 2008

no ten muj ma taky par listku a dokonce rostou i nove malicke zelenkave ,ale jen na koncich a uprostred je jak koste 😖

aponchie
autor
18. dub 2008

ted sem na neho kukala a dotyka se scheflery mozna se nenavidi 😀

rusovcanka
18. dub 2008

aponchie,ak má nové lístočky,tak je dobre 😎 Potom by mal vyrašiť aj keď ho "oholíš" 😀 Daj ho od scheflery ďalej,lebo by sa mohli pobiť 😀 Akú veľkú máš spálňu,že sa ti tam zmestí taká botanická? 😉

aponchie
autor
18. dub 2008

normalni co ja vim ale mam tam skrine postel a nic jineho a mam v ni palmu co ma ty pichlave listy aby s emala nezranila fikus a schefleru vse cca metr a pul vysoke a vejde se to ja neprecpavam byt nabytkem ale spis volno at je 🙂

jabber
18. dub 2008

aponchie - a spí se ti tam dobře? Scheflera je jedovatá, ne? 😕