Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

jasterica
21. črc 2008

aponchie,ty mas v linku odkaz na pachiru...nadherny kvet... 😉 😉 doma mame trojrocnu,rastie ako besna 😀 treba ju pristrihavat,sem-tam list odpadne,netreba sa lakat...rychlo vyrasi nove listy...vdacna rastlina...dokonca som z jedneho vyhonu vypestovala mladucku pachiru v druhom kvetinaci,je pekna,akurat nebude mat kmen spleteny z troch ako jej predchodkyna 😉 treba ju aspon dvakrat tyzdenne poliat a hnojit... 😉 listy su velke,pouzivam na ne lesk z casu na cas,lebo na takej velkej ploche vidno nasadany prach... 🙄 ale lesk na listy je prima... 😉

aponchie
autor
22. črc 2008

jasterica no me se nelibi ta cena a ta kytka se mi libi jen mam strach,ze bude jak scheflera nahore listy a dole nic,ale to tak asi ma bejt jak koukam,ale pri me smule aby neopadaly i ty nahore 😀

bibinka
22. črc 2008

aponchie- ozaj krásna kvetina.
jasterica- presadila som orchideu, na nete som vyčítala,že by sa nemala aspoň 4-5 dní polievať ale len rosiť. Ale ja ju vždycky iba rosím a raz do týždňa ponáram vo vedre s odstátou vodou.nevykape mi? keď tak ťažko znáša presádzanie?posledné dva kvety sa zatiaľ držia.presadenie mi poradili v téme koníček izbové rastliny 😉

aponchie
autor
22. črc 2008

bibinka je zajimava a hezka to jo,ale jeste uvazuju nad nejakou palmou a nevim co ..nejlepe tak metr a pul 😝

bibinka
22. črc 2008

aponchie- ale zato vyvalíš neskutočné prachy, ja by som zvolila nižšiu a dopestovala by som ju. ale ty asi chceš rovno vysokú,že? máš byt alebo domek s halou?

ma_se
22. črc 2008

aponchie,tu nejde aby voda sa nedotkla listou,ale vobec nemoze zvrchu zalievat....fialka si natiahne vodu zo spodu len tolko kolko potrebuje,ja som tiez pestovala fialky ,byvala som hore na poschodi...mne kvitli na okne...mama dole na prizemi tiez na okne,v tom istom dome,a jej nekvitli....
tiez som mala difunbachiu tie velike listy....zvyknu opadat zospodu a je som ju mala krasnu vysoku,listy az zo spodu a aj kvitla mi.... 🙂

aponchie
autor
22. črc 2008

bib ja chtela neco hned vysokeho pac mam takovej kout a nechce se mi cekat a tu schefleru sem smikla tudiz vznikl prostor

mase no ja prave myslela ,ze se akorat nesmi dotknout listu!!sem blba 😀

jasterica
22. črc 2008

aponchie,ano to tak ma byt...hlavne hore listy,dolu vynikne ten uzas zapletany kmen 😉 scheflera sa nesplha na pachiru... 😀 😉

bibik,nevykape ti orchidea a je pravda,ze lepsie celkovo znasa rosenie a cca raz mesacne hnojenie specialnym hnojivom na orchidey a ak rosis,tak aj tak pouzivaj destilovanu vodu-alebo prevarenu a odstatu...tu lepsie znasa... 😉

monkula
22. črc 2008

diefenbachia kvitne? 😅 😅 😅
Aj ja pestuej mfilaky, nalievam vodu len do misky, fialak si zoberie, koľko potrebuje, a krááásne mi kvitnú.. spodné listy otrhávam, keď vidím ,že sú také ovisnuté, narastú nové, krajšie...

ma_se
23. črc 2008

ano,monkula kvitne,ma kvet podobny kale....ale taky predlzeny,len nie kazdemu kvitne....

smileko
23. črc 2008

Ahojte, aj ja som pestovatelkou kvetov. Doma mam rozne - kvitnuce aj nekvitnuce. Teraz mam problem s fialkami, ze maju velmi vela listov a potom sa spomedzi nich nevedia kvety predrat. alebo sa mi za rok vytvorili v 1 kvetinaci aj 3 samostatne trsy fialky - musim to vsetko riesti presadzanim. Neviete z coho sa to deje?

ma_se
23. črc 2008

to je normalne ja som stale otrhavala listy take uz velke nepekne....a v kvetinaci by mal byt len jeden koren....

jasterica
23. črc 2008

smileko,jasne,tie listy sa budu tvorit,ak su dobre podmienky... 🙂 Treba ich len preriedit,stare poolamovat,z novych si mozes pripadne do novych crepnikov namnozit 😉 Aj kvety budu,prihnoj,zredukuj listy a dockas sa 😉

aponchie
autor
26. črc 2008

tak uz mam svoji prvni orchidku ,ale jaksi nema zadne vzdusne koreny..to ji nejak vyleze casem?je pomerne mala ale ma dva vyhony a je plna pupenu ja chtela schvalne takovou aby mi kvetla..no a dole ma jen dva listy..dala sem ten plastovej obal do keramickeho a podmisku a do ni nalila vodu je to tak spravne?nepoustim na ni pruvan a je na vychodni strane

kajika
26. črc 2008

já mám orchidejky na severní a kvetou jak blázen, vzdušny kořreny se udělají časem, zalívám je zhora, vždycky aby bylo trochu v misce, v keramickým obalu mám daný taky keramzit, takže nestojí ve vodě a neuhnijou.

jasterica
26. črc 2008

aponchie,je jedno,ci sever a ci juh,vychod alebo zapad,hlavne,ze ma svetlo... 🙂 a vzdusne korene sa objavia...ked podrastie...tie potom mozes rosit,kropit...polievaj ju tak,ze neprepolievas a keby aj,tak nech prebytocna voda odtecie... 😉 prievan veru neznesie... 😉 ale skus pouzit pri polievani lahucku,makku destilovanu vodu...ta je pre orchidky najlepsia... 😉

aponchie
autor
27. črc 2008

jasterica takze kdyz ji mam na parapete a mam otevrene ventilacky to by nemelo vadit?nejak vetrat musim zejo..a vodu normalni destilku co koupim do aut??ty brdo tak ja piju vodu z vodovodu a ty orchidky si budou chlastat destilku? 😀 za chvili budu jezdit pro sampus ne? 😀 😀

jasterica
27. črc 2008

aponchie,ja aj do zehlicky davam destilku kvoli vodnemu kamenu...ale ved ju lahko ziskas...destilka-kvazi voda prevarena-prevreta a vychladena,to si nevedela? 😅 my mame doma namontovany filler na vodu,ktory z vody z vodovodu vyraba lucku-cistulinku vodicku vhodnu aj pre dojcata a tu pouzivam...zariadenei bolo drahe 😖 ,splacame ho,ale oplatilo sa...vodicku sa nemusime bat pit,davam ju do zehlicky,varim z nej a aj orchidkam doprajem 😉
a ano vetrat musis,to je jasne...ventilacky otvorene by nemali vadit,pokial nie je prievan... 😉

aponchie
autor
27. črc 2008

jasterica vedela ja si delam srandu preci 😀

aponchie
autor
27. črc 2008

btw jak se to jmenuje to zarizeni prosim te?ja uvazuju nad konvici Brita zatim ale neznam nikoho kdo ji ma..

neeve
28. črc 2008

Jas, help plííís! Na mini azalkách mám na listech malé žluté skvrnky, spíš tečky a když se podívám zespodu listu, tak tam jsou pidi žlutí broučci, kteří listy asi vysávají. Co to je? Je to sviluška? A co na to zabírá za postřik? Mě šlehne fakt už. Letos je toho tolik !!!
Jinak postřik na tisy zabral, je to lepší, jsi zlatínko 🙂

neeve
28. črc 2008

a ty slimáci všude hnusný 😀 všude jsem nasypala vanish, protože mi žerou i okrasnou zahrádku, no děs. aspoň že ten vanish funguje.

kajika
28. črc 2008

na slimáky zkus okolo záhonu nasypat rozdrcené skořápky od vajíček, a nebo zapustit do zemně kelímky třeba od nanukáče, naplnit pivem a ty bestie se uchlastají /vyzkoušeno funguje/

aponchie
autor
28. črc 2008

holky mate nekdo lopatkovce?ja ho chtela dnes koupit na parapet a ty kvety byly strasne dlouhe..muze se to strihat nebo co se s tim dela??

jasterica
28. črc 2008

aponchie,lopatkovce nie su velmi vhodne na parapet... 😉 skor znesu polotien,dost vlahy a ked az kvet odkvitne,odstrihne sa,normalne sa nestriha... 😅

neeve,moze to byt sviluska,po slovensky roztocec 😉 ja poznam aj ceske vyrazy,kedze mam kopu odbornej literatury,takze ta rozumiem... 😀 a to je ozaj haved,oni vysavaju rastlinne stavy,listy stracaju farbivo,rastlinky silu a chradnu... 😖 v zahradnictve si pytaj postrek zolone alebo dimilin... 😉

neeve
28. črc 2008

Kajika - jo pivo funguje, to vím 😀 Ale ten Vanish je spolehlivější, na něj se hrnou. Na pivo taky (ve sklenici jich bylo mraky), ale lezou i jinde. Kdežto když dám Vanish, nic jiného je nezajímá 🙂

Jas, opět díky! Koupím, postříkám 🙂

aponchie
autor
29. črc 2008

jasterica no prave ja jsem videla u zname jednoho na parapetu takoveho maleho celkem a vypadalo to hezky ..a vcera v globusu meli jednoho,ale hrozne velkeho za 500kc prave 😲 a byl mega velkej..takze rikas do prostoru na zem nebo na komodu idealka?

jasterica
29. črc 2008

aponchie,komoda by sa mi viac pozdavala...ale idealos je aj na zem...pohoda 😉

neeve,nemas za co... 😉

felicitas
31. črc 2008

Ahojte, chcela by som si nechat poradit. Moje kvietky mi (podla slov predavacky zo zahradnictva) napadli roztoce. Kupila som postrek a uvidim, ci to pomoze. Ale co s fialkami, ak postriekam tie, na listoch ostanu flaky. Ak mi niekto viete poradit, budem vdacna...

aponchie
autor
31. črc 2008

ty brdo co to je???na klivii sem videla malickate broucky co strasne rychle lozi vubec sem to nikdy nevidela! 😕 osprchovala sem ju a zase sou tam co to je??takove cerne ludry malickate