Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

aponchie
autor
29. kvě 2008

no tak ja jsem je uz sestrihala a chystam se je vybrat na podzim pac mam mezi nema zasazene afrikany asi miliony a celkem bych je poskodila,takze az nekdy v zari a poradne je dam na jednu kopu a kuknu jak vypadaji a flaknu je na jedno misto..ta pani co nam tu zahradku prodavala je mela asi tisic let takze dve tretiny maji jen listy a nekvetou a asi prikoupim nove a bude klid..

jasterica
29. kvě 2008

pacna,cibulky tulipkov a narciskov netreba vybrat...ja ich mam ukazkove vzdy,ked ich aj v zemi necham...moze sa to robit,ale to zbytocna praca,lebo hrozi riziko poskodenia cibul pri vyberani... 😕 ale ak chces zarucit pekne kvety aj v dalsom roku,treba po odkvitnuti pockat,kym neuschnu listy a byl a az potom odrezat...aby ta vsetka vyziva presla dolu do cibulky a vyzivila ju na dalsiu sezonu... 😉

pacna
29. kvě 2008

jasterica ja by som ich nechala ale potrebujem ich dat inam. a ked ich vyberiem kedy snimi naspat? 😀

jasterica
29. kvě 2008

pacna,v auguste...koncom alebo aj v septembri... 🙂

pacna
2. čer 2008

dik 😀
ozaj kvitne mi druha a tretia gloxinia, kedže sa im tu dari budem dokupovať ine druhy 🙂

aponchie
autor
2. čer 2008

tak sem dneska kukala na ten rododendron a zda se dobrej ,ale porad stejne vysokej jak pred dvema mesici ..on asi roste hodne pomalu co?a bude vubec letos kvest kdyz sem ho teprve nasadila?jinak sem kukala na tu pivonku vypada dobre a ptala se susedy cim to hnojit a jestli to dela a ona rikala,ze kdyz dostala pivonu tak ji dva roky kvetl jeden kvet a pak se rozrostla jenze tato pivona je tam sto let asi mozna koupim nove ,ale zase je me lito kdyz je to takovej velkej kerik uz

sestri
2. čer 2008

jaj kočky ako vám závidím...kvitnúce kvety nemôžem kôli alergii a črepníkové zas moja dcéra...alergia na plesne.

aponchie
autor
2. čer 2008

tak to je smutne chjo..ja zrovna sla kolem jedne zahradky kde rostly takovety male krasne karafiaty to byla opojna vune jako blazen sem tam stala a cuchala jak uchyl u plotu 😀 ja mam karafiaty celkem rada i frezie ,ale nekdo rika,ze karafiat je komousske kvitko a frezie vypadaji samotne blbe pac sou male takze s necim,ale s cim je nakombinovat ,poradte prosim 🙂

danielitka26
2. čer 2008

aponchie rododendron rastie velmi pomaličky ja ho mám v troch farbách už 4 roky a podrástli asi len o nejakých 15-20cm ...ale kvitnú nádherne a celkom dlho si myslím ..mne v priemere od 3 týždňov do nejakých 10týždňov a mám farby žltú fialovú a červenú ...ale prekrásny kvietok je aj azalka tie mám tiež v troch farbách bielu žltú a ružovú 😵

aponchie
autor
2. čer 2008

a ty azalky muzu koupit ted a nasadit ?neni treba vedro na ne pockat na podzim nebo jak?vcera sem kukala na ptaka loskutaka ci co to je a bylo tam o nich zrovna ..to je jako rodo?proste zasadis a ona si vesele zije?a co flox znas?

ara1
3. čer 2008

ja mam nejradeji frezie a ruze hodne se mi libi lucni lvetiny

jasterica
3. čer 2008

aponchie,ak mas kontajnerovane rastliny,mozes ich sadit celorocne...ale vydatne zalievat,kym sa neujmu... 😉 azalky su podobne rondakom,zasadis a ano-veselo zije 😉
rondaky pomaly rastu /ak chces,kukni moje rondaky na fotkach na modrej streche-tam mam album pod menom jasterica 😉 /,ale ak si trpezliva,oplati sa cakat aj na kvitnutie... 😉

aponchie
autor
3. čer 2008

dobre super diky za info ja s tebou tu zahradku snad dam i do kupy ,ale je to na pytel,ze ja tam dojedu chci neco udelat a mlada si mezitim rozbije cele telo ,rve na cele kolo a zase mam po praci anebo porad do me sije vrta a ja nejsem schopna se soustredit toz to jde pomalu a taky sem vedle toho rodonka vcera dostala rady,ze ho mam blizko mahonu ja ani nevedela co to je ale je to beztak odnoz od sousedy pac ona to ma hned vedle za plotem nicmene maji od sebe cca 50cm coz je malo toz ho prekopnu nekam dale a taky mi rikala,ze ji rodon zdechl na primem slunku tak ,ze se divi ,ze me jeste ne ja ho tak mam ..

aponchie
autor
3. čer 2008

jasterica to je nadhera musim rict ta vase zahrada i domecek vypada to krasne usporadane taky bych to tak nekdy chtela. 🙂 zakladali ste si zahradu uplne sami od zacatku nebo architekt nebo neco uz bylo?ja jsem vcera videla u kamosky javor cervenej vypadal fakt krasne asi do toho pudu ,a jeste dotaz..ty rodony muzou bejt tak blizko u sebe jak je mas ty dane na te fotce?a taky chci jeste nejake ovocne stromy dosadit pac polovina zahrady je celkem stinna a druha nema jedinnej strom a je to jak na sahare co by jsi mi poradila za ovocnej strokem aby se dobre chytnul rostl a nebyl nejak narocnej ..jasne strihani zvladnu ..a co hlavne rychle roste..jeste potrebuju na jednu stranu zivej plot udelat ja chci thuje ,ale manza rikal ,ze habr do toho nechci jit pac to opada a musi se to strihat tuje sou zase drazsi to jo ,ale nemusis s nima nic delat ne?

jasterica
3. čer 2008

aponchie,ja pracujem v odbore,ucim na fakulte zahradnictva,tak som v tomto doma 😉 ale zahradku nasu sme tvorili s kolegom...on uci tiez a ma aj zahrad.firmu,ktora robi realizacie a zaroven predava dreviny... 🙂
javory plamove-cervene su celkovo v nasich podmeinkach nachylne...ak sa ujmu,je to vyhra,ale vacsinou po par rokoch uhynu,su velmi narocnena zalievku a trpia pri horucavach,vyzaduju inu klimu...ale niekedy sa dobre udomacnia a v pohode rastu...
rondaky potrebuju kyslu podu a viac.menej tien,rastu aj na slnku,no to je menej pravdepodobne,ze sa im tam bude darit a ak sa aj na slnku dari,potom podmienky pody su vysoko vyhovujuce...rondaky znesu aj viac vlahy... 😉 totiz poda je rozhodujuca viac ako slnecne alebo tienne stanoviste 🙂
ovocne dreviny mame aj my...vdacne su jablone-nenarocne,slivky /pozor na sarku-virus,preto treba preventivne striekat/,hrusky /pozor na hrdzu/,najnarocnejsie su broskyne a nektarinky...inak vdacne su moruse a ribezle
😵
na zivy plot hrab nedavajte,ak chcete stalozeleny...ten naozaj opadava...vhodna je pyracantha coccinea-hlohyna,cupressocyparis,thuja,chamaecyparis...
tuje su celkovo nenarocne,dost rychlo rastu,mozete ich aj krovinorezom dotvarovat...
Do zivych plotov su vhodne aj tisy,ale pozor-rastu pomaly!!!
Najrychlejsie rastie cupressocyparis,ja by som volila ten... 😉

pacna
5. čer 2008

ten cupressocyparis zhaname aj my ale potrebujeme ich vela a za 150-200sk sa mi zdaju drahe. 😖

mam clematis ale ešte mi nekvitol, viem že potrebuje mat korene v tieni ale čo viac neviem mam ho stihať(je ešte maly tak asi nie)?

aponchie
autor
5. čer 2008

uf diky za info ja se po tom vecer mrknu na netu a zajdu do zahradnictvi se kuknout jak ty nazvy vypadaji v realu 😀

pacna
5. čer 2008

ja som čitala že ten cupress... vyrastie za rok az meter. 🙂

aponchie
autor
5. čer 2008

tak to je dobry ja bych potrebovala neco co ma tak metr a pul ted hned a nestoji to vic jak 100kc jeden 😀 😀

jasterica
5. čer 2008

pacna,ano cupress rastie rachlo,az 70 cm prirastky rocne,treba pravidelne robit rez,zapoji sa, zhustne a mas zivu stenu doslova... 🙂 a clematis pohnoj,daj hnojivovu vyzivnu zalievku,bude samy kvet 😉

aponchie,je sice trochu drahsi,ale ked si vezmes v porovnani s ostatnymi,co rastu pomaly a efekt nie taky vyrazny,co sa potom oplati...? 😉

aponchie
autor
5. čer 2008

ale pokud to zasadim ted tak budu muset denne zalivat?ja jednou zasadila thuju brabant do rohu a bud ji nekdo polil necim pac zhnedla a zeschla od spodu anebo sem flakala zalivani tak zdechla 😝

jasterica
5. čer 2008

aponchie,nemusela si byt na vine ty...tuje su nachylne aj na hubove choroby-priznaky:usychanie vetiev odspodu,zlte a hnede flaky...ale zalievat treba dreviny hned po vysadeni pravidelne denne,kym sa neujmu...tak dva tyzdne...az mesiac-podla pocasia a zrazok 🙂

aponchie
autor
5. čer 2008

toz ja myslim,ze pro me bude lepsi to zasadit koncem srpna az zari pac za par tydnu jedu na dovolenou a vim,ze to nema kdo zalivat a to je jak naschval ja mam tu jednu stranu co potrebuju osadit dlouhou 22m 😝

neeve
5. čer 2008

No toto! Zde je odbornice na zahradu! To potřebuju pořád 😀 Jasterica, prosím Tě, nevíš jak se jmenuje rostlina, popínavá, dává se třeba do květináče na terasu, má krásně zelené listy, které ovšem na zimu všechny opadají a na konci má listy např. růžové, fialkové. Nejsou to květy, i když to tak vypadá. Květy jsou drobné žluté, nevýrazné. Je naprosto úúúžasná a já si za boha nemůžu vzpomenout na název už tři neděle. Myslím, že ta rostlina pochází někde z Jihu nebo tak... Nevíš náhodou? 😅 😅 😅

aponchie
autor
5. čer 2008

nemyslis brectan popinavej ze? 😀 to asi ne ,ale to co rikas mam na zahrade a skubu to jako plevel a furt to tam je 😝

neeve
5. čer 2008

api to nebude ono 😀 tohle jen tak u nás samo od sebe nevyroste. a je to dřevnaté... jako spíš keř asi popínavej.
a břečťan - haha 😀 😀 😀

rusovcanka
6. čer 2008

Neeve, nemyslíš bugenvíliu?

neeve
6. čer 2008

jéééééééééééééééé rusovcanko jsi zlatáááááááááááá 😵 😵 😵 to je přesně ono! bože to mi to ale dalo přemýšlení 😀

rusovcanka
6. čer 2008

Neeve, to sú krásne fotečky,len neviem,či sa takto krásne rozrastie aj v našich podmienkach...V Chorvátsku som videla nááádhernú a obrovskú,celý hotel ňou bol obalený 🙂