Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

neeve
6. čer 2008

No já vidělá právě přesně toto v obchodě, takže už vyrostlé, malinko nižší. Tak po ní toužím. Ale stála taky 600 😖

aponchie
autor
6. čer 2008

neeve no tak sorry ja to zkousela 😉

jabber
6. čer 2008

Holky nevíte někdo, jestli se dají nějak namnožit takové ty keřové růže? Sousedi přes ulici mají tak krásný..... 😀

aponchie
autor
6. čer 2008

a sakra toz loupene jsou nejlepsi 😀 ja teda budu tipovat...prislapnout k zemi a zakopat?nevim jabber nevim jsem amater 😀

jabber
6. čer 2008

aponchie - no právě, že bych jim je jako trochu uloupila 😀 😀 😝

neeve
7. čer 2008

Normálně mi říkala tchyně, že utrhne růži, dá ji květem do země, zakryje sklenicí a z toho jí ta růže vyroste 😲 😲 😲 Takže Jabber, můžeš to zkusit, ale já to nezkoušela, tudíž nevím jestli to funguje 😀 A až budeš loupit, tak si dej bacha 😀

Api, v pohodě, vždyť já to tak beru 😵 Jen mě to rozveselilo, bych k Tobě hned jela, kdyby Ti to tam rostlo jako plevel 😀

neeve
7. čer 2008

Jo mám na zahradě trvalku - je to kontryhel. Obyčejná kytička, která má ale krásně zelené listy, perfektně se rozroste, kvete jen drobnými kvítky, ale každé ráno je poseta perličkami. Protože v těch listech ulpívá rosa, hodně dlouho tam vydrží a je to TAKOVÁ nádhera!!! Uplně tu kytku miluju a romantičkám doporučuju 😵 😵 😵

jabber
7. čer 2008

neeve - tak to vyzkouším, díky 🙂 hlavně jestli to funguje taky na ty růže - křoví 🙂 . Já bych si je klidně koupila, ale nikde v krámě jsem tak nádherný barvy prostě neviděla 😵 😵

jasterica
7. čer 2008

neeve,ako rusovcanka pisala,ide o bungevilleu...aj ja som si tento rok jedno zadovazila... 😉 vzhladom k tomu,ze sa aj u nas z roka na rok viac otepluje,vela juznych rastlin sa aj v nasich podmienkach udomacnilo...tak verim,ze aj u nas na terase sa jej bude darit... 😉 vyzaduje juzne slnecne stanoviste s primeranou zalievkou,rychlo inak rastie,zo dna na den male prirastky badam a to som ju pred dvoma tyzdnami kupovala... 🙂 v baumaxe mali aj drahsie okolo 450 Sk,ale ja som kupovala mensiu...cca 250 Sk... 😉 uvidime,ale zda sa,ze sa jej dari... 😉

babule,inak s kvietkami sa treba ´rozpravat´a oni sa vam odvdacia... 😉
vcera som od muza na 30-ku dostala naaaadhernyyy bonsaj,dnes cely den okolo neho beham ako okolo decka... 😀 som vytesena... 😉

maca793
7. čer 2008

ja kvety mám rada, ale doma sa im nedarí tak aspoň ich pestujem pred oknom. mala som dracenu, ale tá mi po 6 rokoch vykapala, a ani neviem, prečo. stále bola na tom istom mieste, 1x ročne som ju presádzala. ale to nevadí.

neeve
7. čer 2008

Jasterica toho se právě bojím, že si ji koupím a bude na jednu sezonu 😅 Protože je prostě nádherná. Bych to určo obulela. Kamarádka zahradnice mi právě zrovna dnes říkala, že ji má doma a že jí roste, ale nekvete.. tedy nemá ty barevné listeny. Tak váhám. Ale asi do toho půjdu, máš pravdu, že se otepluje. I když si myslím, že přezimování jí dá asi zabrat. Do chladné, celkem světlé místnosti ji můžu dát, no uvidíme ...

barila
8. čer 2008

Ahojte, od Vas skusenejsich by som potrebovala radu. CHcela by som nejake vhodne kvety celorocne do hrantov na terasu. Hranty budu velke betonove. Poradite mi prosim????

rusovcanka
9. čer 2008

Barila,do veľkých hrantov môžeš dať prakticky čokoľvek,záleží,na akej svetovej strane máš balkón.Ja mám taký,kde svieti slnko len doobeda asi 2 hodiny a potom je tam celý deň tieň.Mám na ňom astilbe,funkiu,nejaké mini konifery a minulý rok som mala aj orlíčky(moji favoriti),ale pre nedostatok miesta sa museli presťahovať na záhradu.Môžeš tam mať kosatce,ľalie,ruže,skalničky...fakt skoro všetko,len záleží od svetelných podmienok.

zuzitka
9. čer 2008

moja mama ma velmi rada kvety..... davam link na album, kuk 😉

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/v-zahrade/?i9=4...

bambulik
9. čer 2008

červený kaly, moje velký favoritky, ale miluju i gerbery a řůže a jsem ujetá na červenou a vínovou barvu 🙂

aponchie
autor
9. čer 2008

holky kvete vam nektere klivie?me zatim ne 😝

jabber
9. čer 2008

Holky, mám problém se surfiniemi na balkoně - jsou takový lepkavý, nevíte někdo co s tím? 😕

pacna
9. čer 2008

aponchie klivia mi tiež ešte nekvitne,ale minuly rok ano.

aponchie
autor
9. čer 2008

no ja ji mam teprve dva roky zasazenou z takove male odnoze a uz ma asi 6paru listu a vede je ji dobre ja jsem slysela,ze je dobre je dat pres leto ven?

pacna
9. čer 2008

no tak ja som ju dala von a opalilo jej listy, minuly rok som ju dala ale už ked kvitla 🙂

aponchie
autor
9. čer 2008

hm ja pro zacatek zkusim dat na parapet k okna pac doted sem nemela parapety tudiz kde se dalo po skrinich mozna i tim trpi ty kvitka sice zijou,ale na okne jim bude lip mam dve okna na vychod dve na zapad toz nevim nevim aby je to zase nespalilo .ze?

ramon
9. čer 2008

🙂 vsetko nove co objavim sadim do zahrady ,,,,uz sa tesim aj ked to este potrva na tu dzunglu, 😀

zuzitka
9. čer 2008

😠 no zda sa, ze ten moj album je mimo prevadzky 😕 zajtra by mal uz fungovat...... 😅

ste sa tu pytali na kliviu.... jak to vyzera? nemam ju nahodou v albume?

pacna
10. čer 2008

ano to je klivia 😉

rusovcanka
10. čer 2008

Jabber,nemáš tie surfínie všivavé?Vošky sajú šťavu z listov a kvetov a potom vylučujú "medovicu", ktorá spôsobí,že je celá rastlina a aj jej okolie lepkavé...ak sa nebrániš chémii,zabehni do obchodu a pýtaj si nejaký prípravok proti voškám.Ak chémiu nechceš,skús na nete nájsť nejaký eko recept na postrek proti voškám.Ja poznám dva,ale teraz neviem presné množstvo prísad,tak nech ti nenapíšem nejakú blbosť,ktorou vykynožíš kvetinky 😀

rusovcanka
10. čer 2008

Aponchie,mojej svokre klívie už odkvitli.Nijako extra sa o ne nestará,naopak by som povedala,že na ne zvysoka kašle a tento rok jej rozkvitlo všetkých 5!Ale minulý rok nekvitla ani jedna...je to asi nejaké nepravidelné 😉

jabber
10. čer 2008

rusovcanka - vošky? Tak já se zítra mrknu líp, jestli tam nejsou nějaký vošky 😀 , zatím jsem si ničeho nevšimla...
Chemii se nebráním, jestli tam něco je, tak si na to posvítím 🙂 díky

neeve
10. čer 2008

Ale když obírám surfiniím květy, tak jsou vždycky lepkavé 😕

aponchie
autor
11. čer 2008

lepkave sem je nikdy nemela az do lonska a myslim,ze to bylo tim,ze jsou na desti,prachu,a jinej hmyz na ne seda 😝