Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

rusovcanka
18. dub 2008

My máme v spálni posteľ,skrine a nočné stolíky a kvetinu akurát umelú,lebo pre živú tam nie sú dobré svetelné podmienky ale keby aj boli,tak by sa mi tam nezmestilo nič väčšie 😝 Vraj do spálne živé kvety nepatria...ja s tým nesúhlasím,ale neviem,či by som si dala do spálne fikus...ale chápem,že si kvety presťahovala,aby sa malá nezranila,alebo neotrávila-zdravie detí na prvom mieste 😀

aponchie
autor
18. dub 2008

no me se spi paradne ja jak lehnu chrapu az do rana vetsinou teda kdyz uz usnu .ja nevedela,ze je jedovata me to ani nerikala v zahradnictvi pani 😕 jen sem slysela,ze snad je ta stava co z ni vyteka ale to jen treba,ze se ti udela mozna vyrazka..to sem nevedela..ja mam v kazdem pokoji tridilne okno takze svetla habadej tak co mam ji vyhodit ?no ja jsem ten fikus dala do loznice pac tam mlada nelozi moc a v obyvaku sem je mela na zemi pod oknem a ona mi do nich porad sila ted tam mam jen dracenu je krasne velka a ona mi do ni lepe vareckou vyhrabava hlinu kope balon a tak!a ten fikus je velkej nikde jinde ho nedam a v pokojicku uz nema zadne kvitko pac to zneskodnila balonem a tak v kuchyni neni misto tak leda loznice 😅

lyongirl
18. dub 2008

ja mám benjamína aj v spálni... prečo nie do spálne?

rusovcanka
18. dub 2008

Scheflera neviem či je jedovatá...ale fikus určite a keby dieťa zjedlo lístky,mohlo by to skončiť v nemocnici ☹
Moja babka mala krásne difenbachie-mala ich plnú obývačku.Lenže keď sa dozvedela,že sú jedovaté,všetky ich rozdala,lebo nechcela,aby si jej 6 vnukov nejako ublížilo...Nevravím,že je treba riešiť to takto,ale každopádne treba mať oči aj na zadku,aby človek krpca ochránil 😀

lyongirl
18. dub 2008

jáj, to som nevedela, že fikus je jedovatý, je na skrini aj v spálni, aj v obyvke, takže malý nemá šancu.

aponchie
autor
18. dub 2008

jako difenbachie vim i tchynin jazyk a tak ale o tomto sem nevedela nastesti je neji teda a jsou v loznici 🙂

aponchie
autor
18. dub 2008

beztak tu schefleru smiknu a necham jen ten vrsek zakorenit znova a uvidime co to udela a postavim ju na parapet az bude udelanej a koupim teda neco jineho ale potrebuju kytku do rohu poradne kosatou hezky zelenou a at nema spicate listy a byla aspon metr a pul vysoka tak co mam koupit?

kacka.va
18. dub 2008

fikus je jedovatý mám dojem že jen některý

aponchie
autor
18. dub 2008

hm tak ja zkusim zjistit kterej mmt

rusovcanka
18. dub 2008

Činska ruža sa ti nepáči?Je nenáročná,môžeš ju tvarovať ako chceš a fakt vydrží veľa 😉

rusovcanka
18. dub 2008

No vidíš,máš tam aj fikus,aj čínsku ružu 😉 Ja mám jednu už asi 16 rokov a prežila všetky moje pokusy 😀

kacka.va
18. dub 2008

já jsem našla, že benjamínek je jedovatý pro zvířata

aponchie
autor
18. dub 2008

moc neee mozna tak palma nebo jeste takovata zelena co ma uprostred bilej kvet prej snese vsecko uz nevim jak se jmenuje ale neni tak vysoka prave mozna kuknu v ikea co maji noveho..

musim se omluvit karot pac jak jsem dala do vyhledavace najit neco o fikusu tak mi vyjela i diskuze na konikovi o kvetinach a pod takze uz je tady nekde zalozena .. ☹ sorry karot

rusovcanka
18. dub 2008

Neviem,či je ikea doré miesto na nákup kvetín...radšej kupujem kvety v baumaxe,hornbachu,prípadne nejakom záhradníctve-sú lacnejšie,je tam väčší výber a myslím,že sú kvalitnejšie...toť môj názor 😉

jabber
18. dub 2008

No já myslím, že nejde jen o to, aby to dítě nesnědlo - to je jasný - ale taky, že spát v místnosti s jedovatou kytkou....to mi teda přijde nic moc. Ono totiž málo kytek je do ložnice vhodných a dokonce jsem četla, že by tam měly být jen kytky pěstované hydroponicky 😅

kacka.va
18. dub 2008

no většina kytek je jedovatých právě kvůli snědení, nebo že z nich teče nějaké mléko nebo tak, ale neslyšela jsem, že by byly jedovaté jen tím, že někde jsou 😉. Spíš bych si tipla, že je to kvůli různé náročnosti na vlhkost 🙂

rusovcanka
18. dub 2008

Ja myslím,že preto odporúčajú len hydroponicky pestované,lebo v hydropónii sa nemnožia huby,plesne a všelijaké potvory,ktoré sú v normálnom substráte...

jabber
18. dub 2008

kacka - no to jsem si taky myslela, jenže pak jsem o tom i viděla pořad, že ne každá kytka je do ložnice vhodná a netýkalo se to kytek, ale právě kvality a hygieny (fuj, to slovo nesnáším 😀 ) spánku. A třeba ta hydroponie zrovna byla kvůli tomu, aby nebyla v ložnici normální hlína

nobody
18. dub 2008

růže, tulipány, orchideje

aponchie
autor
18. dub 2008

u nas je nastesti sucho no nastesti musim teda rosit porad a i tak je to k nicemu chtelo by to barak a zimni zahradu 😠 ty jo ja tak zjistuju co vidim u lidi,ze mraky jich maji teda jedovate rostlinky tu kamoska schefleru ta zase fikus a ze tech co maji fikus je mrak jeste mi nekdo reknete co orchidea je taky nebezpecna?? 😀 tak uz nevim mam zelence,potosy ty sou fakt paradni do bytu,fialky,kalanchoe(prelita 😠 )klivie co porad nekvete 😠 a par tlustic a tak no mam rada palmy a v ikea jsou o dost levnejsi nez v hronbachu treba a ten fikus a cheflera je prave z obi!no a stal kazdej kolem 300kc!a celkem male max do metru tenkrat

rusovcanka
18. dub 2008

Heeej?U nás sú podľa mňa tie ceny lepšie v hornbachu a baumaxe...Orchidea neviem či je nebezpečná,ale rozhodne by sa nemala papať 😀

aponchie
autor
18. dub 2008

a sakra a ja ji chtela zkusit jaka je 😀

rusovcanka
18. dub 2008

Ale veď môžeš,už si dospelá a môžeš robiť,čo chceš 😀 Aspoň daj potom vedieť,ako chutila a čo to porobilo s tvojim organizmom 😉

aponchie
autor
18. dub 2008
lyongirl
18. dub 2008

aponchie, pošlem ti na ochutnávku? 😀

aponchie
autor
18. dub 2008

hehe neee nedam si co by si tady malicka pocala sama 😀

rusovcanka
18. dub 2008

Tá pachira je krásna...u nás také ceny nehrozia,možno tak v nejakej akcii 😝 Predsa len,naša koruna je o niečo slabšia 😉

lyongirl
18. dub 2008

naposledy, keď som bola v Ikea, tak jeden pán prednami kupoval niečo ako citrónovník, alebo pomarančovník, už si plody nepamatám stálo to 499 Sk a bolo to nádherné.....juj, sa mi to páčilo

aponchie
autor
18. dub 2008

no me se to taky moc libi a hlavne ta za ten litr skoro uz nevim co to je ale ma krasnej kmen a korunu jenze na to abych ju zhuntovala a nechala za litr nedejboze zdechnout 😝 musim najit to co je prej hrozne odolne a hezke mmt