Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

aponchie
autor
20. kvě 2008

na slunnem miste je a puda je tam prej paradni ..teda rikaji to vseci a jako na pohled a omak je super..je to v kolonii takze to mame vseci nastejno zhruba..ja ji loni moc nestrihla prave a ted na jaro sem ji flakla fest a je hned lepsi

zanetka82
20. kvě 2008

Tak tady je chyba....na jaře se nestříhá-teda JÁ nestříham, A pokažde je krasně vysoka a velka. tak nevím zkus kouknout do nějake knihy. 😉

aponchie
autor
20. kvě 2008

ahaaa toz ja to vsecko delam pokus omyl no zacatecnik 😅 tak uz to ostriham na podzim tedy jo?a kdy asi tak?

sonica
20. kvě 2008

holky zakladne pravidlo pri strihani. to co kvitne na jar, hned po odkvitnuti, aby vam to za rok kvitlo znovu, a to co kvitne na jesen ostrihat v zime. 😉
a arboretum mlynany je proste nadhera, a stoji za to tam ist v tomto case, kvitnu tam rododendrony, tych tam maju uzasnu zbierku. 😉

rusovcanka
21. kvě 2008

Aponchie,pivonky treba rozdeliť,ale až na jeseň.Len treba trafiť správnu dobu,aby stihli zakoreniť,kým prídu mrazy.
Sú 2 druhy pivoniek-drevité a nedrevité(nieje to správny výraz,ale teraz si naň neviem spomenúť).Drevité na jeseň opadajú a v zime ostanú holé konáriky.Tie druhé sa neskoro na jeseň odstrihnú a stiahnu sa do zeme,takže ostane holá zem,kvetinu vôbec nevidno.Na jar vyrastú úplne nové stonky a zvyknú kvitnúť neskôr ako tie drevité.
Pacna:skús www.rastlinky.sk, nemajú tam síce veľa druhov,ale sú kráááásne 😉

aponchie
autor
21. kvě 2008

dekuji moc ..souseda mi jeste dala takove seschle cibule Jirin at to dam do zeme toz sem to dala ,zalivam uz tri tydny a nic porad sou suche ted navic hodne prsi tak kdy mam asi pocitat ,ze zacnou rust? 🙂 jinak rododendron sem zasadila a je krasnej uz jde na kvety.lilie mam v zemi taky,ale zapomela sem si dat znacku kde jsou 😀

pacna
21. kvě 2008

aponchie mne tiež kvitne rododendron ale minuly rok nie a ani sestre 🙂

aponchie
autor
21. kvě 2008

no ja necekala ,ze pokvete pac sem ho koupila letos v Polsku v obchodaku mel asi pul metru rikam si ,ze asi az za rok a uz ma pupeny a hlavne prsi coz je parada nemusim jezdit zalivat jen aby byla trosku tepleji 😖

jasterica
21. kvě 2008

pacna,ja mam nadherne rondaky doma...mame taku plosku zalozenu so 7 kusmi-rozne farby,potrebuju tien a kyslu podu,sem-tam podsypem raselinu a na kvitnutie hnojim...tekutym hnojivom od marca do doby kvitnutia trikrat....su plne kvetu... 😉

aponchie
autor
21. kvě 2008

ja moc mam pocitat s tim,ze se rodon rozroste celkove?a s nim asi neni treba nic delat nebo je nutna nejaka udrzba?(sestrih,odlamovani,hnojeni,zakryvani na zimu atd)?dik 🙂

nobody
21. kvě 2008
jasterica
21. kvě 2008

aponchie,rondaky neznesu zostrih,odlamuju sa len suche a preschnute konare,byvaju nachylne miestami na jednu hubovu chorobu-okraje listov maju rozliate skvrny...vtedy sa tie listy odstranuju,lebo su zdrojom dalsej infekcie...
hnojit treba kvoli kvetenstvu...a zakryt na zimu nemusis,ak su na chranenom stanovisti...vacsina rondakov je neopadavych a byvaju prisposobene nasim podmienkam,treba im tieniste miesto,kyslu podu a dost vlahy 😉

aponchie
autor
22. kvě 2008

jses uzasna ,dekuji..budu vyzvidat i nadale 🙂

pacna
22. kvě 2008

a ako sa rozmnožuje rododendron? sestra ma iny a chceli by sme medzi sebou si vymenit 😀

aponchie
autor
22. kvě 2008

tak to by me taky zajimalo 🙂

jasterica
22. kvě 2008

aponchie,pacna,k rozmnozovaniu rondakov:
v auguste - septembri odrezte odrezky, ked nie je vonku velmi teplo - skoro rano...dlzka odrezku je asi 10 cm... odstrante spodne listy až na 4 - 6 na konci vyhonku...nozom zarezte do dreva - asi 2 cm...
Odrezok dajte do zakoreňnvacieho prípravku, dobre sa oklepte, potom do debnicky z polystyrenu dajte vrstvu raselinovej drviny-nesmie byt vlhky.... nakoniec zamiesajte piesok..
vlozte odrezky asi 4 cm hlboko a vzdialenosti medzi nimi by mali byt 5 cm...substrat oroste,dajte navrch kryt z plastu/teplota musi byt okolo 16 stupnov,nekor sa zvysi na 20 stup./ ...nevystavujte odrezky priamemu slnku a kontrolujte vlhkost...do 2 mesiacov mozete mat ´hotove´odrezky... 🙂

aponchie
autor
22. kvě 2008

super dikuju moc ja to zkusim a myslis,ze je to mozne uz letos z toho co jsem koupila?neni treba jeste moc mladej>?

pacna
22. kvě 2008

dik jasterica 😀 musim skusiť

jasterica
22. kvě 2008

aponchie,skus kludne z toho...no problemo... 😉

zonja
25. kvě 2008

ahojky,
tak dneska vyrážím s kamarádky maminkou na den otevřených dveří do arboreta v kostelci nad černými lesy, nechystáte se tam náhodou některá? prý to je moc krásné 😕
chtěli jsme do parku v průhonicích, ale sem to bude asi pestřejší 😉 😀

denisocka
25. kvě 2008

baby poradte,mám tu kvietku -že voskovka ju volaju,no každý ináč hovorí.No a zas mi kvitne,má asi 10 zväzkov kvetou a kto to pozná vie,že "smrdí"hlavne večer na celý byt až mi je z toho fakt zle. neviete,môžem ju mať ak mám doma male dieťa? nevadí mu ten pach?

jasterica
26. kvě 2008

deni,voskovku mozes mat kludne v byte,akurat ju nemaj v miestnosti,kde spite... 😔

aponchie
autor
26. kvě 2008

ahoj holky,dnes sem byla zkontrolovat zahradku ..pivonka:ker jako blazen,pekne velkej a rostlej,ale jen jeden kvet tam je tak co je spatne? ☹

denisocka
26. kvě 2008

jašterica dík,mám ju nazapadelebo inde nekvitne a v spalni by som asi umrela od vône 😢

jasterica
27. kvě 2008

aponchie,hnojila si?treba sem-tam vyzivu dat... 😉 a vsetko slo do listov-ta bujnost a nie do kvetu 😒

pacna
27. kvě 2008

baby tak skoro ma urvalo sused kosil a odsekol mi tri palicky rododendronu akurat z tej strany kde kvitol 😠 😠 😠

aponchie
autor
27. kvě 2008

jesterica nehnojila sem ju nikdy prave a je tam asi sto let co vim..ptala sem se susedy a ona rikala ze na tu svou nic nedava..zkusim se optat v zahradnictvi 🙂

pacna
29. kvě 2008

baby a kedy možem vybrat cibulky narcisov a tulipanov? 🙂

barila
29. kvě 2008

Pacna niekto ich nechava celu zimu v zemi. Ale poznam aj ludi, ktori ich vyberaju.Ak su hlboko v zemi, co cibulky su, tak prezimuju a na jar pekne vyrastu.

pacna
29. kvě 2008

barila ja som ich nechavala ale chcem ich dat na ine miesto a kedže som ich nevyberala neviem kedy to treba 🙂