Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

lukin
5. črc 2008

aponchie: Díky za snahu, ale už jsem zjsitila, co to je 🙂 Hledala jsem to pár dnů na netu, před chvíli jsem tady napsala dotaz a hned jak jsem ho dopsala, tak jsem ji našla 😀 No jsem prostě trdlo. Takže jedná se o Epipremnum aureum a ta podpěra se jmenuje mechová hůl. Ale ještě musím zjistit, kolik ta hůl stojí a kde ji koupit. Ta rostlina je super, mám ji hezkou a roste jak z vody, tudíž potřebuju koupit větší mechovou hůl.

moncika15
5. črc 2008

baby aj ja gerbery 😵 😵 😵

lukin
5. črc 2008

Jo, gerbery jsou naprosto úžasné 🙂

aponchie
autor
5. črc 2008

jj gerbery jsou me nejoblibenejsi sou krasne a takove nezne oproti ruzim 😀
jj je to potos..ten je uzasnej jak se nekde odlomi dam ho do vody a zakoreni za par dni je to nezmar ..taky si chci koupit tu hul a dat ho k tomu,paradni kytka 🙂

liliandax
5. črc 2008

ja som dostala na meniny gerberu v kvetinaci 🙂 chystam sa ju presadit, len neviem, ze ked odkvitne, co s nou bude dalej? 😒 bude rast dalej ako izbova kvetina, alebo zvadne?

neviete poradit??

dakujem 😉

aponchie
autor
5. črc 2008

ja nevim,ale jednou sem ji taky dostala a po odkvetnuti uz nevykvetla 😒

lukin
5. črc 2008

aponchie: Blázen? Ten jsme měli jednou doma, ale ta rostlina se mi zdá jiná. Mám dojem, že na mě vstupuje mateřská demence 😅 A nevíš, kde a za kolik se dá sehnat ta mechová hůl?

aponchie
autor
5. črc 2008

no ja se divala na netu na ten tvuj nazev a nasla sem presne tu co mam doma 😀 ja ji tak rikam

lukin
6. črc 2008

S tou mechovou holí nemá nikdo zkušenost? ☹

zuzitka
6. črc 2008

jasterica .... ano, sama upravujem fotky - v powerpointe 🙂
ale kvetinky pestuje moja mama... ja len fotim 😉

lukin
7. črc 2008

Jaké další květiny máte doma? Já mám vrieseu a jsem na ni "hrdá" 😀 Mám ji strašně ráda. Pak mám tlustici, teď jsem si koupila dracenu. A co ta mechová hůl? 😀

aponchie
autor
7. črc 2008

ja mam ty blazny,fikus,scheflera,klivie,zelenec,fialky,nejake male zelene kvetinacky z ikei s cimsi 😀 ,ale zitra mi udelaji nova okna takze budu mit konecne parapety a koupim hoooodne kvetinek

jasterica
7. črc 2008

zuzitka,mas to dobre vymyslene... 😀

lilindax,taka izbova gerbera vydrzi... 😉 hacik je v tom,ze take gerbery ci klinceky su v podstate sklenikove rastliny,najcastejsie sa dobre drzia v zahonoch,mozno ich pestovat aj ako solieterne,ale treba im venovat pozornost... 😉 Ak chces,aby vykvitla,pouzi systemove hnojivo na izbovky... 😉

lukin,ja doteraz lutujem,ze sme pri stavbe domu zabudli na zimnu zahradu...najradsej by som kvety mala vsade... 🙂 Jedine v spalni-cize tam,kde sa spi som proti tomu,aby boli kvety-alergeny,rozne prchave latky ci fytoncidy...v spanku clovek aj spomaleny metabolizmus ma,nemuselo by to vzdy dobre vplyvat... 😕
Ale vsade inde kvety mame-pachyra,orchidea,crassula /ludovo strom zivota/,begonia,zelenec,cykas,papradiny,cyklamen,minikavovnik,dracena,aloe,anturia,kaktusy a dokonca aj dve vianocne hviezdy sa mi teraz prvykrat od vianoc drzia stale... 🙂 jedna s bielymi a druha s cervenymi kvetmi... 🙂 Ale najpysnejsia som na bonsaj,ktory som dostala od muzika v juni k 30-ke,pestujem ho ako oko v hlave,lebo bol dost ´mastny´a je uuuuuuzasnyyyyyy... 😵 Ked sme sa pred troma rokmi stahovali do domu,moja mami mi namnozila fialky-senpolie,ktorych mam tiez na parapetach celu plejadu... 😀 ...rozne farby,mnozim ich uz aj ja kolegyniam a mam ich dokonca aj na parapete vo wc ci v kupelni... 🙂

zonja
10. črc 2008

ahojte,
holky jen vás zvu na výstavu Květy 2008 do Lysé nad Labem, trvá do neděle a vezměte si s sebou buď hooodně peněz, nebo málo, jako já, abyste to tam nevykoupily 😀 😀 😀
a kdo nemůže, tak jsem se snažila květiny nafotit a dělám jim stránečku: tu je odkaz: http://www.kvetinkyproradost.estranky.cz/
jen mám slabý blesk, tak nejsou perfektní

monkula
10. črc 2008

jašterička ,ako sa správne starať o ibišteky?- čínske ruže a prečo sa im vlastne tak hovorí? 😕

aponchie
autor
10. črc 2008

huraaa mam parapety a hned si o vikendu zajedu na kyticky 😵

jasterica
11. črc 2008

monkula,ibisteky su vonkajsie-krickove alebo na kmienku a vnutorne...Aj tie vo vnutri mozes dat v lete na terasu,ked sa im dostane viac priameho slniecka,viac zakvitnu... 😵 Su pomerne nenarocne,mozes si ich tvarovat,vyvetvovat,ked pravidelne trhas spodne listy,tvarujes korunku...mozes aj do gulata... 🙂Obcas ich prihnoj,lebo zvyknu trpiet chlorozou-listy stracaju peknu zelenu farbu...pridaj horcik a systemove hnojivo a je to... 😉 Vonkajsie ibisteky rychlo rastu,bohato kvitnu a dlhooooo,mozes ich pouzit do nizkych zivych plotov,ak ich hustejsie nasadis a tym ziskas krasnu farebnu stenu,ak vysadis vedla seba roznofarebne,co sa kvetu tyka... 🙂
A preco cinska ruza...?zaujimave ozaj,lebo s cinou ibisteky nemaju vela spolocneho... 😀 To je len ludovy nazov... 😉 To bude take nieco,ako ked ludia na smrek pichlavy povedia,ze je to strieborna jedlicka... 😉

aponchie,rychlo,sup-sup,nech ti tie najkrajsie nepredaju... 😉

monkula
11. črc 2008

ja mám vnútorné a nemám ani balkón, nieto ešte terasu... 😅
Takže mám otrhávať spodné lístky? Fajn, zajtra ich ošklbem, listy mám krásne zelené, pretože ich má mv detskej izbe a tam je svetlo po celý deň...
A minule so msi kúpila v Lidli za 99 Sk jednu čínsku ružu ,celú obsypanú pukmi, dokonca mi vykvitlu na takú farbu, akú som ešte nevidela, taká jemná oranžová... 😵 😵

pacna
12. črc 2008

mne teraz vyschol plamienok nie cely ale taky dlhy vyhonok. asi ho presadim do kvetinaca. 🙂

jasterica
12. črc 2008

monkula,ano,otrhaj spodne listky...neva,ze su zelene,budes ho tvarovat,ako chces... 😉
a ta nova farba...taka lososova,nie?ta je krasna,asi viem... 😵

pacna,skus plamienok prihnojit,pookreje,nemusis ho presadzat,ved on je vonkajsi... 😉 neboj,vzchopi sa... 🙂 nas havino nam jeden skoro vyhrabal a ked som nedufala,ze volaco z neho bude,zrazu ozil a tento rok nam nadherene zakvitol... 😵

monkula
13. črc 2008

presne, lososová... 😵 😵

A ako na stromček menom benjamín? splita sa z dvoch-troch malých stromčekov, vieč čo myslím? Vôbec mi neraste, ibe jeden, ten druhý je krpatý, ani ich teda nemôžem zmotať, a stále mipadajú z neho listy a moja mama má tri také krásne, košaté, vysoké...
Málo svetla? alebo čo mám s ním robiť? 😅

aponchie
autor
13. črc 2008

jasterica :mam risknout orchideu?mam vychodni nebo zapadni okna a nejak nevim lautr nic o nich.. 😝

jasterica
13. črc 2008

monkula,myslis ficus benjamina...nooo,nemusi byt spleteny,rastie aj samostatne,potrebuje dost svetla,pravidelnu zalievku a neznesie prievan... 🙄 A skus pozriet,ci zospodu listv nevidis savy hmyz-cervce ci roztocce,lebo aj tie sposobuju opad listov 🤐

aponchie,orchidea ma rada dost svetla,vela orchidei ma vzdusne korene,treba ich rosit /aj korene aj listy/a zalievat makkou prevarenou vodou,pravidelne hnojit specialnym hnojivom na orchidey a odvdaci sa ti kvetom... 😉

monkula
14. črc 2008

tak a je to tu... benjamínka mám teda na tmavom mieste a pri otvorenom okne, inak je zdravý, žiadna pliaga na ňom nie je... Ďakujeeem 😵

lukin
14. črc 2008

aponchie: Já mám jednu krásnou orchideji - červenou a teď zrovna mi kvete na třech stvolech - dohromady 28 květů. A moje mamka jich má pět - každou jinou a jedna z nich ji kvete v kuse už rok a čtvrt. Teda samozřejmě že ji jedny květy už odejdou, ale mezitím už jsou jiné, takže to vypadá, jak by nikdy kvést nepřestala. Fakt nádhera. Běž do toho 😉

aponchie
autor
14. črc 2008

ja do toho jako pudu pac vypadaji luxusne teda..jen nevim kde ji koupit..pac v Obi sem koupila ficus schefleru a bananovnik a skoro vsecko trpelo tak nejak..a ted maji v kaufu orchidky a moc neverim tomu,ze budou v poradku nejak me ty obchodaky nelakaji na nakup kytek ikdyz ta cena je v porovnani se zahradnictvim uplne jinde a jeste me napada Ikea pac z tama co mam tak je v poho tak babo rad.nebo luki a jaster rad 😀

lukin
15. črc 2008

aponchie: My máme všech 6 orchidejí z OBI a jsou fakt nádherné a máme je už několik let. Teda tu nejstarší 😀

aponchie
autor
15. črc 2008

no tak ja to risknu teda 😀

lukin
15. črc 2008

aponchie: V jakém okrese bydlíš? Pokud nechceš prozradit tady, můžeš napsat do IP, a pokud ani tam ne, tak nepiš 😀 Ale v Havířovském OBI jsou ty orchideje fakt super 😉

jasterica
15. črc 2008

aponchie,OBI shopy u nas nie su...mame baumax,hornabach a z hornabachu byvaju kvety krasne a zdrave... 🙂
V kauflande by som velmi nekupovala... 🙄