Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

aponchie
autor
16. črc 2008

zejo..ja si taky rikam.. 😀

rusovcanka
17. črc 2008

Jasterica,potrebujem poradiť,prosím ťa,ak vieš,tak pomôž 🙂Môžem shefleru,ktorá ma holý kmienik a len na vrchu chocholku listov zasadiť o takých 30 cm hlbšie ako je teraz?Zobrať hlboký kvetináč a proste ju tam zasadiť a zasypať asi 30 cm toho holého kmienika zeminou?Po materskej som sa vrátila do práce a po mojej predchodkyni(ktorá ma zastupovala)mi ostala na okne panašovaná scheflera.Potom som prešla na iné oddelenie a moja nástupkiňa povedala,nech jej tú kvetinu nechám,že sa o ňu postará...no,aj sa postarala 😠 Včera som tam bola niečo vybavovať a chúďa scheflera vysušená,nepoliata už ktovie ako dlho...druhá kvetinka,ktorú som tam nechala(tuším sa volá lopatkovec)to už má za sebou a mohla som ju akurát vyhodiť 😖 Schefleru som hneď zobrala do svojej novej kancelárie,poliala a teraz čakám,či to prežije...len ten holý kmienik nevyzerá dobre,tak som špekulovala zasadiť ju hlboko,nech je časť schovaná pod hlinou...Dá sa to?

aponchie
autor
17. črc 2008

ja mam stejnej problem mam schefleru jak sem uz asi psala nekde predtim vysokou pres metr a pul a je takove koste tak sem ten vrsek smikla a pridala ke kminku do kvetnaku a svete div se zije!!!akorat sem zjistila,ze asi nema rada moc vody a je lepsi hlinu promichat s tema kulickama ..

rusovcanka
17. črc 2008

Apo,pamätám sa,písali sme si o tom,ale ja tú moju nechcem šmyknúť,chcem ju celú zasadiť a nech rastie ďalej tak ako doteraz.

aponchie
autor
17. črc 2008

no a jak ty ju mas vlastne vysokou?pac ten metr a pul by dost dobre u me nesel 😀

lukin
17. črc 2008

Už jsem byla asi v pěti květinářstvích a nikde nemají tu mechovou hůl ☹

rusovcanka
17. črc 2008

Tá moja má asi tak 1m...30cm by som zahrabala,30cm je olistených,takže by ostalo asi tak 40cm holých,čo je,myslím,celkom v pohode 😎
lukin,ja mám tyč a na nej nie je mach.ale je obalená kokosovými vláknami-podľa mňa je to fajn vec.

aponchie
autor
17. črc 2008

jak nemaji nikde??ja se na ni taky chystam bo ten potos uz je mega dlouhej a je mi lito to ostrihat tak to nejak omotam a postavim do rohu

lukin
17. črc 2008

Tak jsem dneska konečně narazila na tu mechovou tyč a už to mám přesazené 🙂 Byla v OBI.

aponchie
autor
17. črc 2008

kolik stala?

jasterica
17. črc 2008

babule...scheflera je pekna,ked je bujna,ale ked uz mate take metliny... 😅
da sa zveladit... 😉

rusovcanka,az tak pod hlinu by som ju nepchala,akurat nech je koren pod podou...nevadi,ze je odlistena,ved ona opat vyrasi,ak bude vhodne miesto,pravidelna zalievka a hnojenie... 🙂 daj ju na svetlo,podu zmiesaj s tymi gulickami-s perlitom,ktore posobia ako drenaz a maju dobru prepustaciu schopnost... 😉

aponchie,vseobecne vela rastlin neznesie preliatie a dobre je u vacsiny izboviek miesat zeminu s perlitom... 😉

lukin,niekedy su aj bambusove tyce efektne... 😉 su aj zelene z plastu,ale tie su skor nenapadne,lebo splyvaju so zelenou masou rastlin...akurat ten material-plast 😒

lukin
18. črc 2008

aponchie: Stála 85 Kč - myslím že je vysoká 80 či 100 cm. Pak tam byla i 60 cm tyč, a ta stála okolo 60 Kč.

pacna
18. črc 2008

jasterica prosim ta mam chryzantemy no každy rok maju bodky na listoch minuly rok som si kupila postrek ale vobec nekvitli. kedy ich začať striekať asi som začala neskoro. 🙂

jasterica
18. črc 2008

pacan,tie bodky mohla byt hrdza...treba striekat preventivne,uz od jari... 😉

pacna
18. črc 2008

no a prečo sa to tam dava kde robim chybu? mam ich asi desat ak nie viac nepočitam ich. 🙂

jasterica
18. črc 2008

pacna,hrdza sa bezne vyskytuje...aj pri ruziach...ak je trosku vlhkejsie,viac dazdivych dni,moze sa vyskytnut,ale da sa bojovat vhodnym predcasnym postrekom a ked sa aj objavia bodky,skus tie listy poolamovat,na ktorych tie bodky su...aby sa to nesirilo...listy zlikviduj... 😉 a pozoruj dalej,ci vsetko ok... 😉

pacna
19. črc 2008

daaakujeeem 😀 😀 😀 😀

aponchie
autor
19. črc 2008

proc mi nekvetou fialky? 😲 pokazde je koupim donesu dom a nic..nasim kvetou porad!no ted uz mam parapet tak nevim jestli se dokaze jeste zbrchat nebo mam koupit nove?a je nejakej rozdil mezi fialkou co prodavaji v obi za 15kc nebo za50?a jakej?

pacna
20. črc 2008

muž mi kupil kvet ma malinke biele kvietočky aj listky su male, je to previsnuty taky husty no neviem čo je to zač.

bibinka
20. črc 2008

ahojte, môžem sa k vám pridať?
už som svoj problém s orchideou písala v inej téme a pacna ma odkázala na jastericu.Využijem ťa pre inú vec, prosím- takže- máme doma kaktus, ale neviem vôbec meno, lebo ho dostal muž ešte za slobodna. je cca 20cm vysoký, má už aj odnože,stanovisko má na parapete na východnej strane, ale hlavný problém je, že sa na ňom objavili také biele akoby plesňové mapky, keď sme ich stlačili, boli tam odumreté čiastočky toho kaktusu. Je zasadený v pieskovokamenistom substráte, zalievam ho len rosením sem tam.Raz som mala zbytok vody s hnojivom rozkvet, tak som ho trošku poliala. bola to chyba?
Objavilo sa to po rekonštrukcii bytu, keď sme mali všade prachu.
My sme ho umyli vlažnou vodou ,pleseň očistili starou zubnou kefkou. Myslíš, že je to teda pleseň a dá sa kvet ešte zachrániť?Máme ho presadiť? alebo čo s ním? poraď ak vieš. vďaka.

ma_se
20. črc 2008

aponchie,a ako polievas fialky do kvetinaca,alebo do misticky zdola?

jasterica
20. črc 2008

aponchie,nezufaj,fialky su tak vdacne a tak krasne ti mozu zakvitnut... 😉 polievaj najlepsie do misky,fialka /spravny nazov senpolia/sa napije,kolko potrebuje...nezabudni hnojit... 🙂 maju radi svetlo a lahko sa aj mnozia,staci,ak do pody strcis mlade listky a oni po case zakorenia...cakaj,hnoj,polievbaj zdola a dozic svetlo... 😵

pacna,aky to kvet?juuuj,takych kvetov je viac,ktore maju take listy a kvety... 😅 posli foto... 😉

bibinka,vies iste,ze je to plesen...?na huby pomozu fungicidne pripravky-kupis v zahradkarskom obchode,skus to tym osetrit a ak nepomoze,budeme patrat dalej...uhynut by kaktus nemal...moze byt len oslabeny...nadalej ho ros a polievaj menej 😉 presadit ho mozete skusit,ak by zvysky plesni boli v pode,pred presadenim osetri ale aj korene tym fungicidnym pripravkom preventivne... 😉

aponchie
autor
20. črc 2008

no jo obcas zaliju zvrchu ale nedotkne se to listu a navic ty jsou fakt krasne velke zelene..ale koupim i nove a udelam pokus na tom novem parapetu.a hnojivo myslis univerzalni?mam nejake co s enaredi do vody .ale posledne sem spalila cosi pac sem to spatne naredila tak zkusim ty tycinky co rikas?

bibinka
20. črc 2008

jasterica- díky. 😉

jasterica
20. črc 2008

aponchie,ano,univerzalne hnojivo na izbovky,napr.florsan...aj tycinky mozu byt,ved skus teda tie... 😉 a ked riedis hnojivo s vodou,musis presne podla navodu-koncentracia prilis vysoka je tiez skodliva... 😒

bibik,oki 😉

aponchie
autor
20. črc 2008

no ja to odhadla jen tak od oka prave 😝 se mi nechtelo cist a pak sem si dala pres prsty 😀 v tydnu jedu do Ikea na kytky a na ty orchidee
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0011... co rikas na toto?

jasterica
21. črc 2008

aponchie,od oka mozes pridavat korenie a sol pri vareni... 😀 pri hnojeni opatrne a s presnostou,oki? 😉

aponchie
autor
21. črc 2008

nj uz to vim 😀 a co rikas na tu kytku z ikei?

pacna
21. črc 2008

je to bacopa a da sa prezimovat? tu som ešte nemala. 🙂

bibinka
21. črc 2008

pacna- ja mám bacopu na balkóne v truhlíku spolu s previslými petúniami. ale dve mi vyschli a dve sa mi krásne dohusta rozrástli. či to prezimuje neviem, ak pôjdem zajtra okolo kvetinárstva tak sa popýtam. sú tam veľmi ochotné kvetinárky. 😉